visagino savivaldybės taryba

 

sprendimas

DĖLVISAGINO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2013 M. VASARIO 28 D. SPRENDIMO NR. TS-26 „DĖL VISAGINO PARAMOS VAIKUI CENTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. gegužės 26 d. Nr. TS-94

Visaginas

 

 

Visagino savivaldybės taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 3 dalies 9 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 6 straipsnio 5 dalimi, atsižvelgdama į Visagino paramos vaikui centro 2016-04-06 raštą Nr. S-52 „Dėl nuostatų pakeitimo“ ir siekdama plėtoti socialinių paslaugų teikimo Visagino savivaldybės gyventojams su negalia prieinamumą ir mažinti asmenų su negalia apgyvendintų stacionariose globos institucijose skaičių, nusprendžia:

1. Pakeisti Visagino paramos vaikui centro nuostatus, patvirtintus Visagino savivaldybės tarybos 2013 m. vasario 28 d. sprendimu Nr. TS-26, ir išdėstyti juos nauja redakcija (pridedama).

2. Įgalioti Visagino paramos vaikui centro direktorių pasirašyti pakeistus nuostatus ir įregistruoti juos Juridinių asmenų registre teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                  Dalia Štraupaitė


 

PATVIRTINTA

Visagino savivaldybės tarybos

2013 m. vasario 28 d. sprendimu Nr. TS-26

(2016 m. gegužės 26 d. sprendimo Nr. TS-94

nauja redakcija)

 

 

VISAGINO PARAMOS VAIKUI CENTRO NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Visagino paramos vaikui centro nuostatai (toliau – nuostatai) reglamentuoja Visagino paramos vaikui centro teisinę formą, priklausomybę, savininką, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją, buveinę, pagrindinę paskirtį, globos formas, veiklos teisinį pagrindą, sritis, rūšis, tikslus ir uždavinius, funkcijas, teises ir pareigas, veiklos organizavimą ir valdymą, darbuotojų priėmimą į pareigas ir atleidimą iš jų, darbo apmokėjimo tvarką, lėšų šaltinius, jų naudojimo tvarką, finansinės veiklos kontrolę ir Visagino paramos vaikui centro veiklos priežiūrą, vaiko apgyvendinimą, jo laikiną išleidimą ir išvykimą bei Visagino paramos vaikui centro likvidavimo, reorganizavimo ir pertvarkymo tvarką.

2. Įstaigos pavadinimas: Visagino paramos vaikui centras, sutrumpintas pavadinimas – Paramos vaikui centras (toliau – Centras). Centras įregistruotas Juridinių asmenų registre, kodas – 190230824.

3. Centro teisinė forma – biudžetinė įstaiga.

4. Centras yra viešasis juridinis asmuo, turintis antspaudą su įstaigos pavadinimu, atsiskaitomąją ir kitas sąskaitas Lietuvos Respublikoje įregistruotuose bankuose, atributiką.

5. Centro buveinė – Statybininkų g. 7, 31137 Visaginas.

6. Centro savininkas – Visagino savivaldybė, buveinės adresas – Parko g. 14, 31139 Visaginas. Savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Visagino savivaldybės taryba, jos kompetencija:

6.1. tvirtina biudžetinės įstaigos nuostatus;

6.2. priima į pareigas ir iš jų atleidžia biudžetinės įstaigos vadovą;

6.3. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos buveinės pakeitimo;

6.4. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos pertvarkymo, reorganizavimo ar likvidavimo;

6.5. priima sprendimą dėl biudžetinės įstaigos filialo steigimo ir jo veiklos nutraukimo;

6.6. skiria ir atleidžia likvidatorių arba sudaro likvidacinę komisiją ir nutraukia jos įgaliojimus;

6.7. sprendžia kitus Biudžetinių įstaigų įstatyme, kituose įstatymuose ir biudžetinės įstaigos nuostatuose jos kompetencijai priskirtus klausimus.

7. Centro veiklą koordinuoja ir kontroliuoja Visagino savivaldybės administracija, identifikavimo kodas 188711925.

8. Centras savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu, Biudžetinių įstaigų įstatymu, Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Visagino savivaldybės institucijų aktais, reglamentuojančiais vaiko globą (rūpybą), socialinių paslaugų teikimą, kitais norminiais teisės aktais bei šiais nuostatais.

9. Centro finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais.

10. Centro veiklos laikotarpis neribotas.

11. Centro nuostatuose vartojamos sąvokos atitinka vaiko globą (rūpybą), socialinių paslaugų teikimą reglamentuojančiuose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

CENTRO VEIKLOS TIKSLAI IR UŽDAVINIAI, VEIKLOS SRITYS IR RŪŠYS

 

12. Centro veiklos tikslas – užtikrinti kokybiškas globos, socialines, ugdymo (mokymo, lavinimo ir auklėjimo) paslaugas.

13. Centro veiklos svarbiausias uždavinys – teikti bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas likusiems be tėvų globos vaikams ir socialinės rizikos vaikams nuo gimimo iki 18 metų (išimtiniais atvejais vyresniems kaip 18 metų vaikams), vaikams ir suaugusiems asmenims su negalia (toliau – asmenims).

14. Centras savo klientams Centro struktūriniuose padaliniuose teikia šias bendrąsias socialines paslaugas:

14.1. informavimas (reikalingos informacijos apie socialinę pagalbą suteikimas asmeniui, jo šeimai);

14.2. konsultavimas (pagalba, kuria kartu su asmeniu ir jo šeima analizuojama šeimos probleminė situacija ir ieškoma veiksmingų problemos sprendimo būdų);

14.3. tarpininkavimas ir atstovavimas sprendžiant įvairias šeimos problemas, tarpininkaujant tarp asmens ir jo šeimos, asmens ir jo aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų);

14.4. sociokultūrinės paslaugos (laisvalaikio organizavimo paslaugos, teikiamos siekiant išvengti socialinių problemų (prevenciniais tikslais), mažinant socialinę atskirtį, dalyvavimas grupinio socialinio darbo užsiėmimuose, užsiėmimas mėgstama veikla, vaikams – pamokų ruošimas ir pan.).

15. Centras savo klientams teikia šias specialiąsias (socialinės priežiūros) socialines paslaugas: socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas (paslaugos, teikiamos asmenims (šeimoms) dienos metu, siekiant palaikyti ir atstatyti savarankiškumą atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas).

16. Centras savo klientams teikia šias socialinės globos paslaugas:

16.1. dienos socialinė globa (visuma paslaugų, kuriomis asmeniui su negalia teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba dienos metu, nuo 3 val. per dieną iki 5 dienų per savaitę);

16.2. trumpalaikė socialinė globa (visuma paslaugų, kuriomis vaikui, laikinai likusiam be tėvų globos, ir socialinės rizikos vaikui teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba, šeimos nariams, globėjams, rūpintojams dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.) laikinai ar darbo savaitę negalint prižiūrėti vaikų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra – „atokvėpio“ paslaugos ar tęstinės socialinės paslaugos darbo savaitę (paromis), socialinės rizikos vaikams po medicininės reabilitacijos siekiant integruotis į visuomenę);

16.3. ilgalaikė socialinė globa (visuma paslaugų, kuriomis vaikui, kuriam nustatyta nuolatinė globa, teikiama kompleksinė, nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba);

16.4. socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas (visuma paslaugų, teikiamų asmeniui (šeimai) pagal poreikį dienos metu, siekiant palaikyti ir atkurti savarankiškumą atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas).

17. Paslaugų teikimo trukmė, dažnumas ir paslaugos sudėtis priklauso nuo asmens ir jo šeimos socialinių paslaugų poreikio.

18. Centras, įgyvendinamas svarbiausią uždavinį:

18.1. kaupia ir sistemina informaciją apie Centro globotinius, likusius be tėvų globos vaikus ir asmenis su negalia bei jų šeimas, apklausia gyventojus dėl socialinių paslaugų poreikio ir kokybės gerinimo;

18.2. teikia pasiūlymus Visagino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (toliau – Socialinės paramos skyrius), Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui (toliau – Vaiko teisių apsaugos skyrius) dėl socialinių paslaugų asmenims infrastruktūros plėtojimo, prevencinių priemonių įgyvendinimo krypčių, socialinių paslaugų vaikams poreikio ir kokybės gerinimo;

18.3. rengia ir įgyvendina ilgalaikes ir trumpalaikes socialines programas;

18.4. bendradarbiauja su sveikatos priežiūros, švietimo, kultūros bei kitomis institucijomis;

18.5. informuoja visuomenę apie Centro veiklą per žiniasklaidos priemones;

18.6. sukuria pasitikėjimo atmosferą tarp kliento ir Centro personalo;

18.7. nustatyta tvarka nagrinėja ir atsako į savivaldybės gyventojų paklausimus, skundus, pasiūlymus, ieško efektyvių priemonių iškilusioms problemoms spręsti.

19. Centro veiklos rūšys pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių:

19.1. Pagrindinės veiklos:

19.1.1. Kita stacionarinė globos veikla (87.90);

19.1.2. Vaikų dienos priežiūros veikla (88.91);

19.1.3. Nesusijusio su apgyvendinimu socialinio darbo su pagyvenusiais ir neįgaliaisiais asmenimis veikla (88.10);

19.1.4. Kita, nesusijusi su apgyvendinimu, socialinio darbo veikla (88.9);

19.1.5. Kita, niekur kitur nepriskirta, nesusijusi su apgyvendinimu socialinio darbo veikla (88.99).

19.2. Kitos veiklos:

19.2.1. Kitų maitinimo paslaugų teikimas (56.29);

19.2.2. Kita žmonių sveikatos priežiūros veikla (86.90);

19.2.3. Fizinės gerovės užtikrinimo veikla (96.04);

19.2.4. Kitas, niekur kitur nepriskirtas, švietimas (85.59);

19.2.5. Sportinis ir rekreacinis švietimas (85.51);

19.2.6. Nuosavo arba nuomojamo turto nuoma ir eksploatavimas (68.20).

20. Centras yra globojamo (rūpinamo) vaiko atstovas pagal įstatymą, turintis įstatymų nustatyta tvarka užtikrinti be tėvų globos likusiam vaikui globą (rūpybą), ginti jo teises bei teisėtus interesus ir atstovauti jam.

 

III SKYRIUS

CENTRO STRUKTŪRA

 

21. Centro struktūra: Vaikų globos namai (iki 15 vietų) ir Vaikų su negalia dienos socialinės globos skyrius (iki 20 vietų), Suaugusių su negalia dienos socialinės globos skyrius (iki 15 vietų).

22. Vaikų globos namų (toliau – Globos namai) tikslas – užtikrinti globojamam (rūpinamam) ir laikinai Globos namuose apgyvendinamam vaikui (toliau – vaikas) kokybiškas globos (rūpybos), ugdymo (mokymo, lavinimo ir auklėjimo), socialines paslaugas, sudaryti kitas jam tinkamas sąlygas ir palaikyti aplinką, kurioje jis galėtų saugiai augti, vystytis ir tobulėti bei pasiruoštų savarankiškam gyvenimui visuomenėje.

23. Pagrindiniai Globos namų uždaviniai:

23.1 užtikrinti vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą;

23.2. sudaryti vaikui artimas šeimos aplinkai gyvenimo sąlygas, atitinkančias jo amžių, sveikatą ir brandą, užtikrinti saugią ir sveiką aplinką, kuriamą pagal šeimai artimos aplinkos modelį – šeimynų (grupių) principu;

23.3. užtikrinti vaikui globos (rūpybos), ugdymo, teikiamų socialinių paslaugų kokybę;

23.4. dirbti socialinį darbą su vaiku ir jo tėvais, įgyvendinant individualų socialinės globos planą;

23.5. užtikrinti, kad Globos namuose pagal įvertintus individualius vaiko poreikius, galimybes ir gebėjimus būtų sudaromas ir įgyvendinamas individualus socialinės globos planas bei socialinių įgūdžių lavinimo programa;

23.6. pažinti vaiko individualumą, plėtoti gebėjimus, rūpintis jo dvasiniu ir fiziniu ugdymu, skatinti vaiko fizinę, psichinę bei socialinę brandą, ugdyti pilietiškumą, dorinius, šeiminius, darbinius, socialinius, sveikos gyvensenos ir higienos įgūdžius, sudaryti sąlygas vaiko saviraiškai, pasirenkant jo poreikius ir pomėgius atitinkančias ugdymo įstaigas;

23.7. rengti vaiką savarankiškam gyvenimui ir integracijai visuomenėje, kad jis:

23.7.1. jaustųsi visaverte ir atsakinga už savo poelgius asmenybe;

23.7.2. jaustųsi orus ir saugus dėl savo rasinės, kultūrinės, tautinės ar religinės tapatybės;

23.7.3. gebėtų kompetentingai rūpintis savimi ir artimaisiais kasdieniame gyvenime;

23.7.4. gebėtų plėtoti savo socialinius tarpasmeninius santykius ir pasitikėjimą;

23.7.5. gerbtų kitų asmenų teises ir laisves, darbą ir turtą;

23.7.6. įgytų bendrąjį išsilavinimą ir profesinį pasirengimą;

23.7.7. galėtų ugdyti savo gebėjimus neformaliojo švietimo įstaigose;

23.7.8. įgytų savitarnos, asmeninės higienos, pasirengimo šeimai įgūdžius;

23.8. skatinti pozityvius vaiko santykius su kitais vaikais, Globos namų darbuotojais, tėvais (globėjais, rūpintojais), sukuriant jaukią ir malonią, stresinių situacijų nesukeliančią aplinką;

23.9. bendradarbiauti su:

23.9.1. valstybės ir savivaldybių institucijomis bei įstaigomis sprendžiant socialinio darbo su vaiko tėvų šeima organizavimo, globėjų (rūpintojų) paieškos bei įvaikinimo klausimus;

23.9.2. vaiko tėvais bei kitais jo artimais giminaičiais, siekiant atkurti ar palaikyti tarpusavio ryšius, sudarančius prielaidas vaikui grįžti į tėvų šeimą.

24. Globos namai, įgyvendindami uždavinius:

24.1. kompleksiškai, laikydamiesi socialinės globos įstaigoms keliamų reikalavimų, teikia trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugas vaikams, likusiems be tėvų globos;

24.2. apgyvendina vaikus, likusius be tėvų globos, socialinės rizikos vaikus bei vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintomis likusių be tėvų globos vaikų, socialinės rizikos vaikų ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos normomis, taikomomis socialinės globos namams, teikia jiems socialinę globą;

24.3. teikia trumpalaikės socialinės globos (vaikams, laikinai likusiems be tėvų globos, iki vaikui pasibaigs laikinoji globa, bet ne ilgiau nei 12 mėnesių, ir socialinės rizikos vaikams iki vaikas bus grąžintas į šeimą, bet ne ilgiau nei 6 mėn.) ir ilgalaikės socialinės globos (be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta nuolatinė globa iki vaikui pasibaigs nuolatinė globa) paslaugas, t. y. informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, apgyvendinimas, psichologinė-psichoterapinė pagalba, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, audimas, dailės dirbiniai, keramika, savarankiškas patalpų, aplinkos tvarkymas ir pan.), laisvalaikio organizavimas, pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis ir kt. pobūdžio pagalba, asmeninės higienos paslaugų organizavimas (skalbimo paslaugų ir t. t.), maitinimas, sveikatos priežiūros paslaugos, kitos paslaugos, reikalingos vaikui pagal jo savarankiškumo lygį.

25. Vaikų su negalia dienos socialinės globos skyriaus (toliau – Vaikų dienos globos skyrius) tikslas – vaikų su negalia socialinių įgūdžių lavinimas ir integracija į visuomenę.

26. Vaikų dienos globos skyriaus uždaviniai:

26.1. užkirsti kelią vaikų su negalia ilgalaikiam apgyvendinimui stacionarios globos institucijose;

26.2. pagerinti vaikų su negalia gyvenimo sąlygas užtikrinant jų gyvenimo kokybę bei ugdant jų fizinius ir protinius sugebėjimus;

26.3. suteikti pagalbą ir paramą šeimoms, kuriose auga vaikai su negalia.

27. Vaikų dienos globos skyrius, įgyvendindamas uždavinius:

27.1. teikia socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas (visuma paslaugų, teikiamų asmeniui (šeimai) pagal poreikį dienos metu, siekiant palaikyti ir atkurti savarankiškumą atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas);

27.2. teikia socialinės globos (dienos socialinės globos) paslaugas nuo 3 val. per dieną iki 5 kartų per savaitę institucijoje, t. y. informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, bendravimas, laisvalaikio organizavimas, ugdymo organizavimas, maitinimo organizavimas (kai paslauga teikiama ilgiau nei 5 val. per dieną), asmeninės higienos paslaugų organizavimas, psichologinė pagalba, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, audimas, dailės dirbiniai, keramika, savarankiškas patalpų, aplinkos tvarkymas ir pan.), sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas, kitos paslaugos, reikalingos vaikui su negalia pagal jo savarankiškumo lygį;

27.3. teikia socialinės globos (dienos socialinės globos) paslaugas vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintomis vaikų su negalia dienos socialinės globos normomis, taikomomis dienos socialinės globos centrams;

27.4. palaiko vaikų su negalia fizinį ir intelektualinį lygį, skatina juos padėti sau ir vieni kitiems.

28. Suaugusių su negalia dienos socialinės globos skyriaus (toliau – Suaugusių dienos globos skyrius) tikslas – suaugusių asmenų su negalia socialinių įgūdžių lavinimas ir integracija į visuomenę.

29. Suaugusių dienos globos skyriaus uždaviniai:

29.1. užkirsti kelią suaugusiųjų su negalia ilgalaikiam apgyvendinimui stacionarios globos institucijose;

29.2. pagerinti suaugusių asmenų su negalia gyvenimo sąlygas užtikrinant jų gyvenimo kokybę bei ugdant jų fizinius ir protinius sugebėjimus;

29.3. suteikti pagalbą ir paramą šeimoms, kuriose yra asmuo su negalia.

30. Suaugusių dienos globos skyrius, įgyvendindamas uždavinius:

30.1. teikia socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas (visuma paslaugų, teikiamų asmeniui (šeimai) pagal poreikį dienos metu, siekiant palaikyti ir atkurti savarankiškumą atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas);

30.2. teikia socialinės globos (dienos socialinės globos) paslaugas nuo 3 val. per dieną iki 5 kartų per savaitę institucijoje, t. y. informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, bendravimas, laisvalaikio organizavimas, ugdymo organizavimas (iki 21 metų), maitinimo organizavimas (kai paslauga teikiama ilgiau nei 5 val. per dieną), asmeninės higienos paslaugų organizavimas, psichologinė pagalba, kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas, darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, audimas, dailės dirbiniai, keramika, savarankiškas patalpų, aplinkos tvarkymas ir pan.), sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas, kitos paslaugos, reikalingos suaugusiam asmeniui su negalia pagal jo savarankiškumo lygį;

30.3. teikia socialinės globos (dienos socialinės globos) paslaugas vadovaujantis teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintomis suaugusių asmenų su negalia dienos socialinės globos normomis, taikomomis dienos socialinės globos centrams;

30.4. palaiko asmenų su negalia fizinį ir intelektualinį lygį, skatina juos padėti sau ir vieni kitiems.

 

IV SKYRIUS

CENTRO TEISĖS IR PAREIGOS

 

31. Centras, vykdydamas savo tikslus ir funkcijas, įgyvendindamas jam pavestus uždavinius, turi teisę:

31.1. sudaryti sutartis su juridiniais bei fiziniais asmenimis;

31.2. pasitelkti savo darbui reikalingus specialistus pagal sutartis;

31.3. bendradarbiauti su Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių institucijomis, įstaigomis, visuomeninėmis organizacijomis, kitų valstybių institucijomis, tarptautinėmis organizacijomis bei žiniasklaidos atstovais;

31.4. teikti mokamas paslaugas pagal patvirtintas paslaugų kainas;

31.5. telkti savanorius, ieškoti socialinio darbo inovacijų;

31.6. teikti projektus ir dalyvauti projektinėje veikloje;

31.7. gauti iš valstybės institucijų, savivaldybės institucijų, kitų valstybinių ir nevalstybinių įstaigų informaciją, išvadas, pasiūlymus ir kitokią medžiagą, kurios reikia sprendžiant Centro kompetencijai priskirtus klausimus;

31.8. teikti atitinkamoms valstybės institucijoms, Visagino savivaldybės administracijai, kitoms institucijoms pasiūlymus dėl vaiko teisių apsaugos, vaikų globos (rūpybos), įvaikinimo ir socialinių ir ugdymo paslaugų teikimo bei infrastruktūros plėtojimo su Centro veikla susijusiais klausimais;

31.9. gauti paramą iš Lietuvos ir užsienio fizinių bei juridinių asmenų;

31.10. gali turėti kitų teisių, kurios neprieštarauja įstatymams ir kitiems teisės aktams.

32. Centras savo veikloje privalo:

32.1. vadovautis socialinių darbuotojų profesine etika bei vertybinėmis nuostatomis, apibrėžtomis Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodekse;

32.2. garantuoti duomenų apie klientą konfidencialumą;

32.3. neteikti informacijos, dėl kurios gali būti pažeistos žmogaus teisės bei saugumas;

32.4. sudaryti sąlygas nuolatiniam specialistų kvalifikacijos tobulinimui.

 

V SKYRIUS

CENTRO VALDYMAS IR VEIKLOS ORGANIZAVIMAS

 

33. Centrui vadovauja direktorius. Direktorių viešo konkurso būdu skiria į pareigas ir teisės aktų nustatyta tvarka atleidžia iš jų, nustato jo atlyginimą, tvirtina pareigybės aprašymą, skatina ir jam skiria nuobaudas, vykdo kitas personalo valdymo funkcijas Visagino savivaldybės meras teisės aktų nustatyta tvarka.

34. Centro direktorius yra atskaitingas Visagino savivaldybės tarybai.

35. Centro direktorius:

35.1. telkia kolektyvą Centro tikslui ir uždaviniams įgyvendinti, kūrybinei veiklai ir profesiniam tobulėjimui;

35.2. užtikrina Globos namuose gyvenančių vaikų teisių bei teisėtų interesų apsaugą, efektyvų Centro materialinių, finansinių bei žmogiškųjų išteklių panaudojimą, atsako už visą Centro veiklą;

35.3. užtikrina Centro darbuotojų bendradarbiavimą su vaikų tėvais, artimais giminaičiais, asmenimis, laikinai paimančiais vaiką į savo šeimą, Visagino savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi, Socialinės paramos skyriumi, Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi, Įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Darbo birža, profesinio orientavimo ir mokymo įstaigomis, valstybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, susijusiomis su vaiko teisių apsauga, Centro rėmėjais, visuomene;

35.4. sudaro sąlygas vaikams įgyti maisto gaminimo, higienos, buitinių ir kitų darbų atlikimo įgūdžius;

35.5. teikia informaciją visuomenei apie Centro veiklą ir teikiamas paslaugas, rūpinasi Centro ryšiais;

35.6. tvirtina individualius socialinės globos planus bei socialinių įgūdžių lavinimo programas;

35.7. organizuoja Centro darbą, kad būtų įgyvendinti Centro tikslai ir atliekamos nustatytos funkcijos;

35.8. sprendžia Centro kompetencijai priskirtus klausimus;

35.9. priima ir atleidžia Centro darbuotojus, tvirtina darbuotojų pareigybių aprašymus, Centro struktūrą, pareigybių sąrašą, neviršijant nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus, atlieka kitas personalo valdymo funkcijas;

35.10. skatina darbuotojus ir skiria jiems drausmines nuobaudas;

35.11. rūpinasi darbuotojų kvalifikacijos kėlimu;

35.12. įgyvendina ir/ar koordinuoja strateginius planus, įgyvendina programas Centro veiklai tobulinti;

35.13. pagal savo kompetenciją leidžia įsakymus ir užtikrina bei kontroliuoja jų vykdymą;

35.14. garantuoja, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą teikiami ataskaitų rinkiniai ir statistinės ataskaitos būtų teisingi;

35.15. organizuoja ir kontroliuoja darbo tvarką ir drausmę, tvirtina vidaus tvarkos taisykles darbuotojams ir klientams;

35.16. tvirtina Centro išlaidų sąmatą, užtikrina racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą Centro vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą;

35.17. užtikrina, kad būtų laikomasi įstatymų, kitų teisės aktų ir Centro nuostatų;

35.18. atstovauja Centrui teismuose, valstybinės valdžios, savivaldybės institucijose, santykiuose su kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis;

35.19. kasmet teikia savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai ataskaitas apie Centro veiklą, vykdomas programas bei veiklos efektyvumą;

35.20. direktoriaus nesant, jo pareigas atlieka direktoriaus pavaduotojas.

36. Patariamoji direktoriaus institucija yra Centro taryba (toliau – Taryba), kurios nariais gali būti pedagogų, užimtumo specialistų, socialinių darbuotojų, vaikų, kitų globos namų darbuotojų, bendruomenės, rėmėjų atstovai.

37. Taryba kolegialiai svarsto Centro veiklos bei finansavimo klausimus ir pagal kompetenciją, apibrėžtą šiuose nuostatuose, priima sprendimus, atlieka visuomeninę Centro valdymo priežiūrą.

38. Tarybos sudėtį ir nuostatus tvirtina direktorius.

39. Taryba renkama trejiems metams.

40. Tarybos narius siūlo ir renka: pedagogus, aptarnaujančio personalo darbuotojus – darbuotojų susirinkimas; vaikų, rėmėjų, bendruomenės atstovus siūlo jų institucijos arba Centro administracija.

41. Tarybos pirmininką renka Tarybos nariai.

42. Tarybos funkcijos:

42.1. svarsto ir vertina Centro veiklos perspektyvas, strateginius plėtros ir veiklos planus, pagrindines veiklos kryptis, aprobuoja Centro nuostatus, vidaus darbo tvarkos taisykles;

42.2. aptaria siūlymus dėl papildomos veiklos ir renginių organizavimo;

42.3. teikia siūlymus direktoriui vertinant darbuotojų darbo rezultatus, pareiškia nuomonę dėl Centro vadovų veiklos;

42.4. inicijuoja Centro bendruomenės ir visuomenės bendradarbiavimą;

42.5. analizuoja Centro ūkinę ir finansinę veiklą.

 

VI SKYRIUS

CENTRO DARBUOTOJŲ PRIĖMIMAS Į PAREIGAS, ATLEIDIMAS IŠ JŲ, DARBO APMOKĖJIMO TVARKA IR ATESTACIJA

 

43. Darbuotojus į darbą priima ir atleidžia Centro direktorius Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

44. Centro direktorius ir darbuotojai už padarytus darbo drausmės pažeidimus atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

45. Darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos darbo kodeksas ir kiti teisės norminiai aktai.

46. Centro darbuotojai atestuojasi teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

CENTRO TURTAS, LĖŠOS, JŲ NAUDOJIMO TVARKA, FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ IR VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

47. Centras Visagino savivaldybės tarybos perduotą turtą valdo, naudoja ir disponuoja juo patikėjimo teise įstatymų ir Visagino savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

48. Centro pajamų šaltiniai:

48.1. savivaldybės biudžeto lėšos;

48.2. valstybės biudžeto lėšos;

48.3. pajamos už Centro teikiamas paslaugas;

48.4. lėšos, gautos kaip parama;

48.5. Lietuvos ir užsienio fondų lėšos.

49. Už finansines operacijas atsakingi Centro direktorius ir vyriausiasis buhalteris. Centro buhalterinė apskaita organizuojama ir finansinių ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai sudaromi ir teikiami Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo, Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

50. Lėšos, gautos kaip parama, naudojamos paramos teikėjo nurodyta tvarka.

51. Centro vidaus auditas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu ir kitais vidaus auditą reglamentuojančiais teisės aktais.

52. Centro finansinės veiklos kontrolė atliekama teisės aktų nustatyta tvarka.

53. Centro veiklos priežiūrą vykdo Visagino savivaldybės administracija ir kitos institucijos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VIII SKYRIUS

INFORMACIJOS APIE CENTRO VEIKLĄ PATEIKIMO TVARKA

 

54. Informacija apie Centro veiklą teikiama Centro interneto svetainėje www.vpvc.lt teisės aktų nustatyta tvarka.

55. Centro veiklos ataskaita yra vieša. Fizinio ar juridinio asmens reikalavimu Centras turi sudaryti sąlygas jo buveinėje su šia ataskaita susipažinti.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

56. Centras likviduojamas ir reorganizuojamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Biudžetinių įstaigų įstatymo nustatytais būdais ir tvarka.

 

________________________