Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2012 M. SAUSIO 11 D.
NUTARIMO NR. 31 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PROKURATŪROS
ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2023 m. balandžio 19 d. Nr. 294
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. sausio 11 d. nutarimą Nr. 31 „Dėl Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo įgyvendinimo“:
1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:
2. Papildyti 2.6 papunkčiu:
„2.6. prokuroro, tarnybos atlikimo vietoje neturinčio būsto, gyvenamosios patalpos nuomos tarnybos vietovėje išlaidos per mėnesį negali viršyti:
2.6.1. Vilniaus mieste – 11 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI). Nuomai skirta išmoka didinama 15 procentų per mėnesį už vieną kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį (šiame papunktyje ir šio nutarimo 2.6.2–2.6.4 papunkčiuose šeimos nariais laikomi kartu su juo gyvenantys sutuoktinis arba sugyventinis, kaip jis suprantamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.229 straipsnyje, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), jeigu jie nėra įstatymų nustatyta tvarka emancipuoti ar sudarę santuokos, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal įregistruotų švietimo įstaigų bendrojo ugdymo programą ar formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos programą, ir sukakę senatvės pensijos amžių ar Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais tėvai (įtėviai) ir (ar) asmenys, kurių globėju ar rūpintoju teismo tvarka yra paskirtas prokuroras, jo sutuoktinis ar sugyventinis) ir po 5 procentus per mėnesį už kiekvieną kitą kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip 40 procentų už visus kartu su juo gyvenančius šeimos narius;
2.6.2. Kauno ir Klaipėdos miestuose – 9,6 BSI. Nuomai skirta išmoka didinama
15 procentų per mėnesį už vieną kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį ir po 5 procentus per mėnesį už kiekvieną kitą kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip
40 procentų už visus kartu su juo gyvenančius šeimos narius;
2.6.3. Šiaulių ir Panevėžio miestuose – 7,3 BSI. Nuomai skirta išmoka didinama
15 procentų per mėnesį už vieną kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį ir po 5 procentus per mėnesį už kiekvieną kitą kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip
40 procentų už visus kartu su juo gyvenančius šeimos narius;
2.6.4. kitose vietovėse, nenurodytose šio nutarimo 2.6.1–2.6.3 papunkčiuose, – 5,7 BSI. Nuomai skirta išmoka didinama 15 procentų per mėnesį už vieną kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį ir po 5 procentus per mėnesį už kiekvieną kitą kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip 40 procentų už visus kartu su juo gyvenančius šeimos narius.“
3. Pakeisti 2.6.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.6.1. Vilniaus mieste – 11 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI). Nuomai skirta išmoka didinama 15 procentų per mėnesį už vieną kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį (šiame papunktyje ir šio nutarimo 2.6.2–2.6.4 papunkčiuose šeimos nariais laikomi kartu su juo gyvenantys sutuoktinis arba sugyventinis, kaip jis suprantamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.229 straipsnyje, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), jeigu jie nėra įstatymų nustatyta tvarka emancipuoti ar sudarę santuokos, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal įregistruotų švietimo įstaigų bendrojo ugdymo programą ar formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos programą, ir sukakę senatvės pensijos amžių ar Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nustatyta tvarka pripažinti turinčiais negalią tėvai (įtėviai) ir (ar) asmenys, kurių globėju ar rūpintoju teismo tvarka yra paskirtas prokuroras, jo sutuoktinis ar sugyventinis) ir po 5 procentus per mėnesį už kiekvieną kitą kartu su prokuroru gyvenantį šeimos narį, tačiau ne daugiau kaip 40 procentų už visus kartu su juo gyvenančius šeimos narius;“.
4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintas Išlaidų, susijusių su laikinu prokuroro perkėlimu, kompensavimo taisykles:
4.1. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Taisyklėse prokuroro šeimos nariais laikomi kartu su juo gyvenantis sutuoktinis arba sugyventinis, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.229 straipsnyje, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), jeigu jie nėra įstatymų nustatyta tvarka emancipuoti ar sudarę santuokos, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal įregistruotų švietimo įstaigų bendrojo ugdymo programą ar formaliojo profesinio mokymo programą arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos programą, ir sukakę senatvės pensijos amžių ar Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais tėvai (įtėviai) ir (ar) asmenys, kurių globėju ar rūpintoju teismo tvarka yra paskirtas prokuroras, jo sutuoktinis ar sugyventinis.“
4.2. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Taisyklėse prokuroro šeimos nariais laikomi kartu su juo gyvenantis sutuoktinis arba sugyventinis, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.229 straipsnyje, jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), jeigu jie nėra įstatymų nustatyta tvarka emancipuoti ar sudarę santuokos, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal įregistruotų švietimo įstaigų bendrojo ugdymo programą ar formaliojo profesinio mokymo programą, arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos programą, ir sukakę senatvės pensijos amžių ar Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nustatyta tvarka pripažinti turinčiais negalią tėvai (įtėviai) ir (ar) asmenys, kurių globėju ar rūpintoju teismo tvarka yra paskirtas prokuroras, jo sutuoktinis ar sugyventinis.“