LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2014 M. LIEPOS 16 D. ĮSAKYMO NR. V-815 „DĖL SVEIKATOS NETOLYGUMŲ MAŽINIMO LIETUVOJE 2014–2023 M. VEIKSMŲ PLANO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. lapkričio 16 d. Nr. V-1297

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 metų veiksmų planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. V-815 „Dėl Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2023 m. veiksmų plano patvirtinimo“:

1.  Pakeičiu 3 priedą:

1.1.  Pakeičiu 37.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.1. organizuoti tikslinių teritorijų gyventojų visuomenės informavimą ir švietimą traumų ir nelaimingų atsitikimų bei žūčių geležinkelio transporte, apsinuodijimų buityje ir darbe profilaktikos srityje, šviesti tikslines visuomenės grupes (pvz., teikti informaciją tėvams dėl saugaus produktų naudojimo ir būsto pritaikymo kūdikiams ir vaikams, siekiant išvengti nudegimų, apsinuodijimų, nukritimų ir kitų vaikų sužalojimų, mokyti vaikus būti sąmoningus kelyje, geležinkelio apsaugos zonoje, pervažose, vandenyje, namuose ir kitur). Ši priemonė tiesiogiai prisidės ir papildys šio veiksmų plano Vaikų sveikatos stiprinimo, ligų profilaktikos bei efektyvaus gydymo užtikrinimo srities apraše numatytas priemones. Vykdytojas: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras;“.

1.2.  Pakeičiu 37.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.2. įgyvendinti visuomenės informavimo priemones, mažinančias žmonių abejingumą nelaimės ištiktiems, skleisti žinias apie pirmosios pagalbos teikimą ir profesionalios pagalbos prieinamumą. Taip pat organizuoti pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių mokymus, mokyti tikslinių teritorijų gyventojus pirmosios pagalbos, pradinio gaivinimo, naudojant automatinius išorinius defibriliatorius, kraujavimo stabdymo bei įsigyti mokymams reikalingą įrangą. Vykdytojai: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, savivaldybių administracijos;“.

1.3.    Pakeičiu 37.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

37.5. siekiant nustatyti, kurios visuomenės informavimo ir švietimo priemonės yra efektyviausios mažinant kiekvienos socialinės grupės sužalojimų ir žūčių skaičių geležinkelio apsaugos zonoje, reikia atlikti tyrimą bei atsižvelgiant į gautus rezultatus pagal poreikį numatyti ir įgyvendinti saugaus elgesio geležinkelių apsaugos zonoje viešinimo programą.“

2Pakeičiu 4 priedą:

2.1.  Pakeičiu 32.2.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

32.2.5. skatinti pacientų ir sveikatos priežiūros specialistų organizacijų / asociacijų įtraukimą vykdant pacientų informavimo apie kraujotakos sistemos ligų gydymą ir rizikos veiksnių mažinimą, didinant pacientų raštingumą ir įgalinimą, projektus;“.

2.2.  Pakeičiu 32.2.8 papunktį ir jį išdėstau taip:

32.2.8. parengti visuomenės sveikatos ir savivaldybių specialistams skirtas kvalifikacijos kėlimo sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo programas bei pagal jas vykdyti mokymus tikslinėse teritorijose dirbantiems šios srities specialistams. Taip pat mokyti tikslinių teritorijų gyventojus pirmos pagalbos,  pradinio gaivinimo, naudojant automatinius išorinius defibriliatorius, kraujavimo stabdymo bei įsigyti mokymams reikalingą įrangą (šios priemonės įgyvendinimas bus derinamas su Traumų ir nelaimingų atsitikimų profilaktikos, neįgalumo ir mirtingumo nuo išorinių priežasčių mažinimo krypties aprašu). Vykdytojas: Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras;“.

2.3.  Pakeičiu 33.2.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

33.2.5. pagal galimybes diegti mokslo įrodymais pagrįstas inovacijas kraujotakos sistemos ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo srityse kardiologijos centruose, siekiant taikyti pažangias, mažiau invazines šiuolaikines diagnostikos ir gydymo technologijas, didinančias sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumą ir užtikrinančias sveikatos sistemos tvarumą. Siekiant Lietuvoje sumažinti sveikatos priežiūros netolygumus, sergamumą ir pirmalaikį mirtingumą nuo kraujotakos sistemos ligų ir užtikrinti ES standartus atitinkančius diagnostikos ir gydymo principus bei jų organizavimą, reikia diegti ir toliau plėtoti universitetų ir respublikos lygmens ligoninių infrastruktūrą: statinių ir (ar) patalpų statybą, rekonstravimą, remontą, aprūpinti medicininiais baldais ir įranga, reikalinga diagnostikai bei kardiologijos ir kardiochirurgijos integracijai. Vykdytojai: VšĮ Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos, VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė, VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                   Aurelijus Veryga