PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NUOTOLINIO DARBO PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. liepos 27 d. Nr. A-556(4.1E)

Panevėžys

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Darbo kodekso 52 straipsniu, Valstybės tarnybos įstatymo 5 straipsniu:

1. T v i r t i n u Nuotolinio darbo Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje tvarkos aprašą (pridedama).

2. P a v e d u Struktūrinių padalinių vedėjams supažindinti valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu, su Nuotolinio darbo Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje tvarkos aprašu, dokumentų valdymo sistemos „Avilys“ priemonėmis.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                         Rimantas Pauža

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2018 m. liepos 27 d. įsakymu

Nr. A-556(4.1E)

 

 

NUOTOLINIO DARBO PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Nuotolinio darbo Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato nuotolinio darbo tvarką Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje (toliau – administracija).

2. Nuotolinis darbas – tai valstybės tarnautojo ar darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, (toliau – darbuotojas) pareigybės aprašyme jam priskirtų darbo funkcijų ar jų dalies vykdymas nuotoliniu būdu valstybės tarnautojui ar darbuotojui sulygtoje šalims priimtinoje kitoje negu darbovietė vietoje, naudojantis informacinėmis technologijomis.

 

II SKYRIUS

NUOTOLINIO DARBO ORGANIZAVIMAS

 

3. Dirbti nuotoliniu būdu gali administracijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai, kurių veiklos pobūdis ir specifika netrukdo jiems priskirtas funkcijas atlikti šia darbo organizavimo forma.

4. Dirbti nuotoliniu būdu galima ne mažiau kaip penktadalį visos darbo laiko normos.

5. Nuotolinis darbas nesukelia tarnybos (darbo) stažo apskaičiavimo, skyrimo į aukštesnes pareigas, kvalifikacijos tobulinimo ribojimų, neriboja ir nevaržo kitų valstybės tarnautojų ar darbuotojų teisių.

6. Administracijos direktoriaus nustatyta nuotolinio darbo įgyvendinimo tvarka neturi pažeisti valstybės tarnautojų ar darbuotojų asmens duomenų apsaugos, teisės į privatų gyvenimą.

7. Administracijos direktorius sudaro sąlygas nuotolinį darbą dirbantiems valstybės tarnautojams ar darbuotojams bendrauti ir bendradarbiauti su kitais darbovietėje dirbančiais valstybės tarnautojais ar darbuotojais, gauti iš darbdavio informaciją.

8. Dirbti nuotoliniu būdu leidžiama valstybės tarnautojo ar darbuotojo prašymu.

9. Valstybės tarnautojo ar darbuotojo prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip prieš penkias darbo dienas iki nuotolinio darbo pradžios, suderintas su tiesioginiu vadovu, įvertinant veiklos (darbo) pobūdį, specifiką ir galimybes pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas vykdyti nuotoliniu būdu. Negavus administracijos direktoriaus leidimo, nuotolinis darbas negalimas. Šalims susitarus priimamas sprendimas dėl nuotolinio darbo. Dėl nuotolinio darbo patirtos išlaidos darbuotojui nekompensuojamos.

10. Valstybės tarnautojas ar darbuotojas prašyme leisti dirbti nuotoliniu būdu nurodo:

10.1. konkrečią nuotolinio darbo vietą;

10.2. pageidautiną darbo grafiką, nurodant savaitės dienas, darbo pradžią ir pabaigą, pietų pertraukos laiką;

10.3. laikotarpį, kuriam nustatytinas nuotolinis darbas;

10.4. telefono numerį, į kurį bus peradresuojami tarnybiniai skambučiai, palaikomas ryšys.

11. Valstybės tarnautojas ar darbuotojas susipažindamas su šiuo nuotolinio darbo aprašu patvirtina, kad:

11.1. nuotoliniu būdu dirbančio valstybės tarnautojo ar darbuotojo naudojamos darbo priemonės, įranga, darbo vieta atitinka darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimus;

11.2. jei nuotolinio darbo metu įvyktų nelaimingas atsitikimas, kurio metu nuotolinį darbą dirbantis valstybės tarnautojas ar darbuotojas patirtų traumą, tai toks įvykis, atlikus visapusį faktinių aplinkybių tyrimą, būtų laikomas nelaimingu atsitikimu darbe. Kitais atvejais, jeigu valstybės tarnautojas ar darbuotojas patirtų traumą vykdydamas ne darbo funkcijas ar laiku, kuris pagal susitarimą nepriskiriamas darbo laikui, įvykis nebūtų laikomas nelaimingu atsitikimu darbe;

11.3. laikysis nuotolinio darbo saugos reikalavimų, atliekant darbo funkcijas, rūpinsis savo paties ir kitų asmenų, kurie galėtų nukentėti dėl aplaidaus elgesio ar klaidų, sauga, sveikata, taip pat tinkamu įrangos ir darbo priemonių naudojimu;

11.4. laikysis Bendrųjų elektroninės informacijos saugos reikalavimų apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 716, nustatytų elektroninės informacijos saugos reikalavimų.

12. Gavęs valstybės tarnautojo ar darbuotojo prašymą dirbti nuotoliniu būdu, administracijos direktorius išnagrinėja ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos dokumentų valdymo sistemos „Avilys“ priemonėmis formuoja rezoliuciją, kurioje nurodo, kad:

12.1. sutinka, jog valstybės tarnautojas ar darbuotojas dirbtų nuotoliniu būdu;

12.2. nesutinka, jog valstybės tarnautojas ar darbuotojas dirbtų nuotoliniu būdu.

13. Leidimas dirbti nuotoliniu būdu įforminamas administracijos direktoriaus įsakymu.

14. Administracijos direktorius turi teisę neleisti dirbti nuotoliniu būdu, esant vienai ar kelioms toliau nurodytoms aplinkybėms, jei:

14.1. pageidaujamo darbo nuotoliniu būdu metu valstybės tarnautojas ar darbuotojas privalo dalyvauti posėdžiuose, pasitarimuose, susitikimuose ar kituose renginiuose;

14.2. dėl nuotolinio darbo negali būti užtikrinamas tinkamas struktūrinio padalinio, kuriame darbuotojas dirba, funkcijų vykdymas;

14.3. dirbant nuotoliniu būdu gali nukentėti darbo kokybė;

14.4. piktnaudžiaujama galimybe dirbti nuotoliniu būdu;

14.5. funkcijų atlikimas tiesiogiai susijęs su gyventojų aptarnavimu, archyvinių dokumentų saugojimo organizavimu, bylų sisteminimu ir jų apskaita.

15. Valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis nuotolinio darbo sąlygomis, naudoja asmenines darbo priemones, įrangą bei atsako už jų atitikimą darbų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams, taip pat užtikrina gaunamos, siunčiamos informacijos saugumą ir konfidencialumą.

16. Valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis nuotoliniu būdu, pavaldus ir atsiskaito tiesioginiam vadovui.

17. Valstybės tarnautojui ar darbuotojui, dirbančiam nuotolinį darbą, suteikiama prieiga prie dokumentų valdymo sistemos „Avilys“, tarnybinės elektroninio pašto dėžutės.

18. Valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys nuotolinį darbą, turi:

18.1. ne rečiau kaip tris kartus per darbo pamainą patikrinti savo tarnybinę el. pašto dėžutę;

18.2. operatyviai atsakyti į elektroninius pranešimus ir atsiliepti į skambučius;

18.3. atlikti pavedimus per nustatytą terminą;

18.4. prireikus per su tiesioginiu vadovu suderintą terminą atvykti į įstaigos patalpas arba kitą nurodytą vietą;

18.5. laikytis teisės aktuose nustatytų darbų saugos ir kitų teisės aktų, kurie taikomi dirbant įstaigos patalpose, reikalavimų.

19. Valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu, privalo vadovautis ES bendruoju duomenų apsaugos reglamentu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais duomenų apsaugą.

20. Valstybės tarnautojams ar darbuotojams, dirbantiems nuotolinį darbą, taikomos tokios pat socialinės garantijos, kokios taikomos dirbantiems įstaigos patalpose. Darbo laiko apskaita tvarkoma administracijos direktoriaus patvirtintos formos darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose.

21. Administracijos direktorius gali atšaukti sprendimą dėl leidimo valstybės tarnautojui ar darbuotojui dirbti nuotoliniu būdu įspėdamas jį prieš tris darbo dienas ir įformindamas sprendimo atšaukimą įsakymu.

22. Valstybės tarnautojas ar darbuotojas nusprendęs atsisakyti dirbti nuotoliniu būdu, prieš tris darbo dienas pateikia prašymą administracijos direktoriui.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Nuotoliniu būdu atliekamo darbo pobūdis ir specifika, užduočių formavimas, vykdymas, atsiskaitymas už jų rezultatus nesiskiria nuo darbo nenuotoliniu būdu.

24. Ginčai dėl šiame apraše reglamentuojamų klausimų sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.