LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2009 M. VASARIO 26 D. ĮSAKYMO NR. 3D-132 „DĖL ŽEMĖS, MIŠKŲ, ŽUVININKYSTĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS SEKTORIAUS DALYVIŲ NEFORMALIOJO TĘSTINIO PROFESINIO MOKYMO PROGRAMŲ RENGIMO BENDRŲJŲ REIKALAVIMŲ APRAŠO IR SĄVADO SUDARYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. rugsėjo 6 d. Nr. 3D-630
Vilnius
1. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. vasario 26 d. įsakymą Nr. 3D-132 „Dėl Žemės, miškų, žuvininkystės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus dalyvių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programų rengimo bendrųjų reikalavimų aprašo ir sąvado patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtiną Žemės, miškų, žuvininkystės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus dalyvių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programų rengimo bendrųjų reikalavimų aprašą:
1.1.1. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
1.1.2. Pakeičiu II skyrių ir jį išdėstau taip:
„II. MOKYMO PROGRAMŲ RENGIMAS IR TVIRTINIMAS
5. Mokymo programas gali rengti ir teikti studijų, mokslo, mokymo institucijos, darbdaviai, kaimo bendruomenės, vietos veiklos grupių nariai, žemdirbių savivaldos organizacijos, asociacijos, valstybės ir savivaldybių įstaigos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.
6. Mokymo programos rengėjas Agentūrai oficialiu raštu teikia naujos arba atnaujinamos mokymo programos projektą (pagal aprašo priede nustatytą formą) ir vieną mokymo programos projekto vertinimą (recenziją), pasirašytą recenzento. Rekomendacinis Žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyvių švietimo ekspertų, kurie gali būti recenzentais, sąrašas patvirtintas Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktoriaus 2013 m. balandžio 3 d. įsakymu Nr. 1AT-21 „Dėl Žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyvių, švietimo ekspertų atrankos nuostatų tvirtinimo“ ir skelbiamas Agentūros interneto svetainėje. Recenzentais taip pat gali būti asmenys, turintys ne žemesnį kaip mokslų daktaro laipsnį su mokymo programos turiniu susijusioje srityje ir rengę mokslines publikacijas su mokymo programos turiniu susijusioje srityje ne vėliau kaip 5 metai iki recenzijos rengimo. Parengti dokumentai teikiami Agentūrai el. paštu.
7. Mokymo programa gali būti atnaujinama vieną kartą per 12 mėnesių. Atnaujinant žemės ūkio, maisto ir miškininkystės sektorių mokymo programas, kurios nesusijusios konkrečiai su aplinkosaugos ir (arba) klimato kaitos tema, dalis valandų turi būti numatyta mokymui aplinkosaugos ir (arba) klimato kaitos tematika.
8. Atsižvelgdama į mokymo programos tematiką, parengtą mokymo programos projektą Agentūra raštu ir (arba) el. paštu derina su Žemės ūkio ministerija, Žemės ūkio ministerijos valdymo srities įstaigomis, socialiniais partneriais, o prireikus – ir su kitomis institucijomis (toliau – derinančiosios institucijos).
9. Derinančiosios institucijos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo mokymo programos projekto gavimo dienos (į šį terminą neįskaičiuojamas paklausimo ir atsakymo į paklausimą terminas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų) raštu ir (arba) arba el. paštu teikia Agentūrai argumentuotą išvadą dėl mokymo programos projekto suderinimo, pataisymo arba atmetimo. Prireikus papildyti ir (arba) pakeisti mokymo programos projektą, jo dokumentus Agentūra grąžina mokymo programos rengėjui, kuris, atsižvelgdamas į pateiktas pastabas ir siūlymus, per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos mokymo programos projektą pataiso arba pagrindžia, kodėl nebuvo į juos atsižvelgta, ir pakartotinai teikia Agentūrai. Papildytas ir (arba) pakeistas mokymo programos projektas laikomas suderintu ir tinkamu neformaliajam tęstiniam profesiniam mokymui vykdyti, kai Agentūra, pakartotinai išsiuntusi mokymo programos projektą derinančiosioms institucijoms, per 5 darbo dienas gauna oficialiu raštu patvirtintą atsakymą, jog derinančiosios institucijos dėl mokymo programos projekto pastabų neturi.
11. Patvirtinta nauja mokymo programa įrašoma į Žemės, miškų, žuvininkystės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus dalyvių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programų sąvadą.
13. Atsižvelgdama į aktualias aplinkybes ir besimokančiųjų pageidavimą raštu ar žodžiu, mokymą vykdanti institucija turi teisę koreguoti mokymo programos dėstymo turinį iki 20 proc., nekeisdama mokymo programos tikslų ir uždavinių.
1.1.3. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:
1.1.4. Pakeičiu Žemės, miškų, žuvininkystės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus dalyvių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programų rengimo bendrųjų reikalavimų aprašo priedo tvirtinimo žymą ir ją išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtinas Žemės, miškų, žuvininkystės ūkio ir kaimo plėtros sektoriaus dalyvių neformaliojo tęstinio profesinio mokymo programų sąvado sudarymo taisykles:
1.2.1. Pakeičiu II skyrių ir jį išdėstau taip:
„II. SĄVADO TVARKYMAS
4. Sąvadą tvarko viešoji įstaiga Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra (toliau – Agentūra). Ji steigia mokymo programų duomenų bazę, konsultuoja mokymo programų rengėjus, mokymo institucijas ir pedagogus, organizuoja mokymo programų vertinimą, vykdo jų kontrolę, stebėseną, jas įregistruoja bei išregistruoja ir teikia informaciją.“
1.2.2. Pakeičiu III skyrių ir jį išdėstau taip:
1.2.3. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip: