Paveikslėlis, kuriame yra eskizas, piešimas, Linijinis piešimas, iliustracija  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2024 M. KOVO 19 D. ĮSAKYMO NR. 3D-223 DĖL LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS 2023–2027 METŲ STRATEGINIO PLANO INTERVENCINĖS PRIEMONĖS „TRUMPOS TIEKIMO GRANDINĖS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. spalio 31 d.  Nr. 3D-762

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Trumpos tiekimo grandinės“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2024 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. 3D-223 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Trumpos tiekimo grandinės“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

3. Taisyklėse vartojamos sąvokos:

3.1. Žemės ūkio ir maisto produktų rinkodararinkos priemonių visuma žemės ūkio ir maisto produktų atskirų vartotojų grupių poreikiams tenkinti (apima žemės ūkio ir maisto produktų paruošimą realizuoti, pakavimą ir (arba) pardavimo skatinimą (etikečių kūrimą, reklamą)).

3.2. Žemės ūkio ir maisto produktų realizavimo vieta  (toliau – realizavimo vieta) – vieta, kurioje viešąsias paslaugas galutiniams vartotojams teikianti įstaiga ar įmonė priima trumpos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinės dalyvių tiekiamus žemės ūkio ir maisto produktus parduoti ir (arba) naudoti kaip žaliavą teikiant maitinimo paslaugą.

3.3. Kitos taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip apibrėžtos Strateginiame plane, Administravimo taisyklėse, Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatyme, Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatyme, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme, Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme, Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. 3D-889 „Dėl Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikos patvirtinimo“, Projektų inovatyvumo vertinimo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. 3D-181 „Dėl Projektų inovatyvumo vertinimo metodikos patvirtinimo“.“

2. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Pagal intervencinę priemonę parama teikiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktams (išskyrus žvejybos ir akvakultūros produktus), bendradarbiaujant tarp ūkio subjektų ir valdoje (-ose) pagamintiems produktams apdoroti ir (arba) perdirbti ir (ar) rinkodarai. Apdorojimo ir perdirbimo proceso metu gautas galutinis produktas turi būti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede nurodytas produktas. Detalusis produktų sąrašas pateikiamas 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo I priede. Parama kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams) (toliau – kooperatinės bendrovės), superkančioms ir realizuojančioms savo narių jų valdose pagamintus (išaugintus) žemės ūkio produktus, perdirbančioms iš savo narių supirktus žemės ūkio produktus ir realizuojančioms iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, veiklai vykdyti teikiama, jei produktai yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktai (išskyrus žvejybos ir akvakultūros produktus).“

3. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Partneriu, įskaitant tarpininko funkcijas atliekantį partnerį (tarpininką), gali būti fizinis ir juridinis asmuo, nurodytas Taisyklių 12 punkte. Tarpininkas į projektą įtraukiamas, kai būtina, t. y., kai nėra galimybių įgyvendinti projekto be tarpininko ir jis atitinka bent vieną iš Taisyklių 24.3 papunktyje nustatytų sąlygų.

4. Pakeičiu 24.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

24.3. projekte gali būti numatytas ne daugiau kaip vienas tarpininkas, kuris atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

24.3.1. užsiima žemės ūkio ir (ar) maisto produktų gamybos ir (ar) perdirbimo, ir (ar) rinkodaros, ir (ar) maisto produktų realizavimo (prekybos) veikla. Tarpininku negali būti asmuo, užsiimantis žemės ūkio produktų perdirbimu, jei jis teikia gamintojui produkto perdirbimo paslaugą, nedalyvaudamas tolesniame produkto realizavimo procese;

24.3.2. tarpininkauja trumpoje tiekimo grandinėje tarp gamintojo ir galutinio vartotojo (pvz., pardavėjas, mažmeninės prekybos atstovas); 

24.3.3. projekte dalyvauja kaip trumpos tiekimo grandinės produkcijos realizavimo procesų organizatorius, pardavimų tinklo operatorius.“

5. Pakeičiu 39.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

39.3. iki paskutinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos sukurti ne mažiau kaip 1 (mažmeninės) prekybos ir (arba) realizavimo vietą, susijusią su projekto veikla, kuriai prašoma paramos, ir išlaikyti ją (-as) iki projekto kontrolės laikotarpio (kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte) pabaigos. Prekybos vieta laikoma parduotuvė, nuolatinės veiklos mobili parduotuvė (automobilinė parduotuvė), internetinė parduotuvė, paviljonai ir (ar) turgus, kuriuose verčiamasi mažmenine prekyba ir kurie įrengti laikantis maisto tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, taip pat prekyba produktų gamybos vietose (ūkiuose), kooperatinės bendrovės nario tiesioginis produktų pardavimas per tą kooperatinę bendrovę, kurios nariu jis yra. Kiti prekybos būdai ir periodinės (ar) laikinos prekybos vietos (pvz., prekyba trumpalaikiuose renginiuose ir vietos, kuriose prekyba vykdoma iš prekybos automatų (be pardavėjo)), gali būti kuriamos papildomai;“. 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                    Kazys Starkevičius