Pasvalio rajono savivaldybės administracijos
direktorius
Įsakymas
Dėl Pasvalio rajono SAVIVALDYBĖS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ SKYRIMO KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2023 m. gruodžio 5 d. Nr. DV-675
Pasvalys
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 33 straipsnio 3 dalies 5 punktu, 34 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 4 dalies 2 punktu, įgyvendindamas Socialinės globos paslaugų institucijoje vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Savivaldybės tarybos 2021 m. vasario 24 d. sprendimu Nr. T1-16 „Dėl Socialinės globos paslaugų institucijoje vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais) 16 punktą:
1. Tvirtinu Pasvalio rajono savivaldybės socialinės globos paslaugų skyrimo komisijos
veiklos nuostatus (pridedama).
2. Nustatau, kad šis įsakymas:
2.1. skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt;
PATVIRTINTA
Pasvalio rajono savivaldybės direktoriaus
2023 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. DV-675
PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ SKYRIMO komisijOS VEIKLOS nuostatai
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Pasvalio rajono savivaldybės socialinės globos paslaugų skyrimo komisijos veiklos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Pasvalio rajono savivaldybės socialinės globos paslaugų skyrimo komisijos (toliau – Komisija) uždavinį ir funkcijas, Komisijos teises, Komisijos sudėtį ir darbo organizavimo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais, Pasvalio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimais ir šiais Nuostatais.
II. KOMISIJOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS
3. Pagrindinis Komisijos uždavinys – nagrinėti asmenų prašymus dėl socialinės globos paslaugų skyrimo dalinai nesavarankiškiems vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims su negalia, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis poreikis nuolatinei priežiūrai (pagalbai), specialusis poreikis nuolatinei slaugai ar nėra nustatytų specialiųjų poreikių ir priimti sprendimus dėl tikslingumo skirti, neskirti socialinės globos paslaugas.
4. Komisijos funkcijos:
4.1. nagrinėti Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriui (toliau –Skyrius) pateiktus asmenų prašymus dėl dienos socialinės globos įstaigoje, trumpalaikės socialinės globos įstaigoje, ilgalaikės socialinės globos įstaigoje, laikino atokvėpio socialinės globos įstaigoje paslaugų (toliau – Paslaugų) skyrimo dalinai nesavarankiškiems vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims su negalia, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis poreikis nuolatinei priežiūrai (pagalbai), specialusis poreikis nuolatinei slaugai ar nėra nustatytų specialiųjų poreikių;
III. KOMISIJOS TEISĖS
5. Komisija, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
5.1. gauti informaciją ir dokumentus, reikalingus Komisijai nustatytoms funkcijoms atlikti, iš Skyriaus, socialinės globos, socialinių paslaugų įstaigų, Savivaldybės administracijos seniūnijų, asmenų / pareiškėjų;
5.2. atsižvelgdama į socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadas, siūlyti skirti asmeniui alternatyvias socialinės priežiūros ir (ar) socialinės globos paslaugas, nenurodytas asmens prašyme;
5.3. į Komisijos posėdžius kviesti prašymą pateikusį asmenį, jo šeimos narius, artimuosius, išvadas pateikusius socialinius darbuotojus, kitus susijusių įstaigų ar institucijų atstovus;
IV. KOMISIJOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS
6. Komisija sudaroma iš 5 (penkių) narių. Komisijos sudėtį tvirtina, Komisijos pirmininką ir sekretorių įsakymu skiria Savivaldybės administracijos direktorius. Komisijos nariai netenka įgaliojimų, jei nutrūksta darbo santykiai su Savivaldybės administracijos institucija ar institucija, kurios jie buvo deleguoti.
7. Komisijos pirmininkas organizuoja Komisijos darbą ir atsako už jos veiklą, pirmininkauja Komisijos posėdžiams.
9. Komisijos sekretorius:
9.1. organizuoja Komisijos posėdžius, elektroniniu paštu, telefonu informuoja Komisijos narius apie posėdžių laiką, vietą, darbotvarkę;
10. Komisijos nariai, nagrinėdami asmens, jo šeimos narių, kitų suinteresuotų asmenų prašymus ir kitus socialinėms paslaugoms skirti pateiktus dokumentus ir išvadas, laikosi skaidrumo, nešališkumo, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principų.
11. Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius, pradėdami darbą Komisijoje, pasirašo nustatytos formos Konfidencialumo ir nešališkumo pasižadėjimą (Nuostatų 1 priedas). Už konfidencialios informacijos atskleidimą ar privačių interesų nuostatų pažeidimus Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
12. Pagrindinė Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai organizuojami pagal poreikį, esant svarstomų prašymų ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį.
13. Komisijos posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja 3 Komisijos nariai. Komisijos posėdžiai yra uždari, jie gali būti organizuojami nuotoliniu būdu. Į posėdžius gali būti kviečiami dalyvauti prašymus pateikę asmenys, jų šeimos nariai, artimieji, išvadas pateikę socialiniai darbuotojai.
14. Komisija, įvertinusi asmens prašyme ir pridedamuose dokumentuose pateiktą informaciją, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio bei socialinės globos poreikio vertinimo duomenis, asmens socialinę aplinką, sveikatos būklę, šeimos narių galimybes prižiūrėti asmenį namuose bei kitas svarbias aplinkybes priima sprendimą skirti, neskirti Paslaugą, atidėti prašymo svarstymą. Priėmus sprendimą neskirti asmens prašyme nurodytos paslaugos Komisija gali rekomenduoti skirti asmeniui alternatyvias socialinės priežiūros ir (ar) socialinės globos paslaugas.
15. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Sprendimas priimamas bendru sutarimu. Esant nesutarimų, žymima kiekvieno Komisijos nario atskiroji nuomonė. Jeigu narių balsai pasiskirsto po lygiai, sprendimą lemia Komisijos pirmininko balsas.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
17. Komisijos posėdžio darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus Nuostatuose, sprendžia Komisijos pirmininkas.
Pasvalio rajono savivaldybės Socialinės globos paslaugų skyrimo komisijos nuostatų 1 priedas
PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ SKYRIMO KOMISIJOS NARIO / KOMISIJOS SEKRETORIAUS
____________________________________________________
(vardas ir pavardė)
KONFIDENCIALUMO IR NEŠALIŠKUMO PASIŽADĖJIMAS
______________
(data)
Pasvalys
Būdamas Pasvalio rajono savivaldybės socialinės globos paslaugų skyrimo komisijos (toliau – Komisija) narys / Komisijos sekretorius:
1. Pasižadu:
1.1. saugoti ir tik įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais tikslais ir tvarka naudoti konfidencialią informaciją, kuri man taps žinoma, būnant Komisijos nariu / Komisijos sekretoriumi ir nagrinėjant Komisijai pateiktus dokumentus dėl socialinės globos paslaugų skyrimo;
2. Man išaiškinta, kad konfidencialią informaciją sudaro:
3. Įsipareigoju, paaiškėjus, kad asmuo, kurio prašymas nagrinėjamas Komisijos posėdyje, susijęs su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, pranešti Komisijos pirmininkui ir nusišalinti.
4. Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.