KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ATVIRŲJŲ JAUNIMO CENTRŲ IR ERDVIŲ VEIKLOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2022 m. birželio 21 d. Nr. T-312
Kaunas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 22 punktu ir 16 straipsnio 4 dalimi, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A1-614 „Dėl Darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo ir Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2020 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2V-107(1.4) „Dėl Rekomendacijų atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui patvirtinimo“, siekdama užtikrinti kokybišką atvirąjį darbą su jaunimu, Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Kauno miesto savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 18 d. sprendimą Nr. T-619 „Dėl Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Kauno miesto savivaldybės tarybos
2022 m. birželio 21 d.
sprendimu Nr. T-312
ATVIRŲJŲ JAUNIMO CENTRŲ IR ERDVIŲ VEIKLOS KOKYBĖS UŽTIKRINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės nuostatas.
2. Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių vadovai, vykdydami savo veiklą, vadovaujasi Aprašu ir Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A1-614 „Dėl Darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo ir Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
4. Apraše vartojamos sąvokos:
4.1. Atvirasis darbas su jaunimu – darbas su jaunimu atviruosiuose jaunimo centruose ir (ar) erdvėse, vykdomas darbo su jaunimu principais.
4.2. Atvirasis jaunimo centras (toliau – Centras) – Lietuvos Respublikoje ar kitoje valstybėje įsteigtas juridinis asmuo, kita organizacija ar jų filialas, atstovybė, kurių veiklos arba jos dalies vykdymo vieta yra Lietuvos Respublikoje ir kurie vykdo darbą su jaunimu, grindžiamą savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje ir užtikrinantį jų įsitraukimą į šią veiklą nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.
4.3. Atviroji jaunimo erdvė (toliau – Erdvė) – kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančio juridinio asmens nuosavybės, patikėjimo teise ar nuomos, panaudos sutarčių pagrindu valdoma patalpa, kurioje vykdomas darbas su jaunimu, grindžiamas savanorišku jaunų žmonių apsisprendimu dalyvauti šioje veikloje ir užtikrinantis jų įsitraukimą į šią veiklą nepriklausomai nuo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.
4.4. Atvirojo darbo su jaunimu krypties centras (erdvė) – centro (erdvės) tipas, kuriame teikiama pirmenybė darbui su mažiau galimybių turinčiu, socialinę atskirtį patiriančiu ir socialinės rizikos grupei priklausiančiu jaunimu.
4.5. Bendrojo darbo su jaunimu krypties centras (erdvė) – centro (erdvės) tipas, kuriame vykdomas darbas su jaunimu, vadovaujantis darbo su jaunimu principais, neteikiant pirmenybės nė vienai jaunimo grupei.
4.6. Jaunimo darbuotojas – pilnametis asmuo, dirbantis su jaunais žmonėmis jų laisvalaikiu, siekiantis asmeninio ir socialinio jaunų žmonių tobulėjimo tiek per individualų darbą su skirtingais asmenimis, tiek dirbdamas su grupėmis ir turintis šiam darbui reikalingų kompetencijų.
5. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. A1-614 „Dėl Darbo su jaunimu gatvėje tvarkos aprašo, Mobiliojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Atvirojo darbo su jaunimu tvarkos aprašo, Jaunimo informavimo ir konsultavimo tvarkos aprašo ir Jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme ir Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme.
II SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) VEIKLOS PLANAVIMAS
6. Centro (Erdvės) veikla planuojama vadovaujantis šiomis nuostatomis:
6.1. Veiklos planavimas yra pagrįstas planuojamais pasiekti kokybiniais ir kiekybiniais rezultatais.
6.3. Centro (Erdvės) veikla planuojama trejiems metams. Veiklos plane (1 priedas) numatomi rezultatai, kuriuos planuojama pasiekti, ir jų poreikio pagrindimas, rezultatų pasiekimo rodikliai ir jų reikšmės kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje, veiksmai, padėsiantys pasiekti rezultatus, veiksmų įgyvendinimo terminas, žmogiškieji ir finansiniai ištekliai, reikalingi konkrečioms veikloms įgyvendinti. Veiklos planą Centro (Erdvės) vadovas suderina su Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi.
6.4. Pirmiausia atliekamas Centro (Erdvės) esamos situacijos vertinimas – savianalizė ir išorinis vertinimas. Savianalizės metu nustatoma esama organizacijos būklė ir padaryta pažanga, analizuojami pagrindiniai Centro (Erdvės) veiklos rodikliai (pateikti Aprašo 7–8 ir (arba) 9–10 punktuose), išanalizuojami Centro (Erdvės) lankytojų ir jų tėvų atsiliepimai (Centro (Erdvės) darbuotojai atlieka apklausą) ir nustatomi Centro (Erdvės) veiklos tikslai ir aspektai, kuriuos reikia tobulinti. Išorinio vertinimo metu aptariama Centro (Erdvės) atlikta savianalizė ir su Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi derinami numatyti uždaviniai ir tikslas. Esant poreikiui Centras (Erdvė) savarankiškai gali nusimatyti veiklos kryptis (pvz., tiesioginis darbas su jaunimu, darbas su komanda, patalpų ir infrastruktūros palaikymas, finansinių išteklių valdymas, veiklos viešinimas, bendradarbiavimas ir atstovavimas, kita).
6.5. Gali būti planuojami šie atvirojo darbo su jaunimu uždaviniai:
6.5.1. ugdyti socialinius jauno žmogaus įgūdžius, suteikti erdvę jaunam žmogui ugdytis ir individualiai augti, skatinti jį prisiimti atsakomybę įvairiose situacijose įvairiomis priemonėmis (pavyzdžiui, įsitraukiant į veiklas, savanoriaujant ir pan.);
6.5.2. užtikrinti sąlygas jaunimui socializuotis, bendrauti, atsižvelgiant į jaunimo poreikius ir į tai, kas jam svarbu (atsipalaidavimas, kalbėjimasis svarbiais klausimais, buvimas bendraamžių grupėje); jaunimo kasdienybę aptarti jam priimtiniausiu būdu;
6.5.4. vykdyti pirminę tabako, alkoholio, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, nusikalstamumo prevenciją;
6.5.7. individualiai konsultuoti ir informuoti jaunimą, patekusį į įvairias problemines situacijas, padėti jam spręsti problemas;
6.6. Kiekvienų metų sausio mėnesį parengiama praėjusių metų Centro (Erdvės) veiklos ataskaita (3 priedas) – atliekamas veiklos plano įgyvendinimo ir jame numatytų rezultatų pasiekimo vertinimas ir peržiūrimi pagrindiniai veiklos rezultatai, rodikliai, Savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimas. Peržiūrimas veiklos planas prireikus yra tikslinamas. Atlikus veiklos plano peržiūrą, planas ir jo pakeitimai turi būti suderinti su Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi, teikiančiu metodinę pagalbą dėl veiklos planavimo.
6.7. Organizuojami reguliarūs Centro (Erdvės) jaunimo darbuotojų susitikimai ir (ar) susirinkimai, atvejų analizės, supervizijos ir kiti veiksmai, skirti aptarti kylančius iššūkius ir suplanuoti vykdomą veiklą (ne rečiau kaip kartą per mėnesį).
6.8. Vertinant Centro (Erdvės) esamą situaciją analizuojama, ar Centro (Erdvės) vadovas vadovaujasi Aprašu ir Rekomendacijomis atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui, patvirtintomis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2020 m. birželio 5 d. įsakymu Nr. 2V-107(1.4) „Dėl Rekomendacijų atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių veiklos kokybės užtikrinimui patvirtinimo“ (toliau – Rekomendacijos). Analizėje pateikiami Aprašo ir Rekomendacijų taikymą pagrindžiantys pavyzdžiai.
6.9. Centro (Erdvės) veiklos vertinimo pagrindinis tikslas – tobulinti veiklą ir atvirąjį darbą su jaunimu.
7. Centro (Erdvės) vadovas vadovaujasi šiais veiklos rodikliais:
8. Centro (Erdvės) vadovas vadovaujasi šiais kiekybiniais veiklos rodikliais:
9. Centro (Erdvės) vadovas vadovaujasi šiais veiklos kokybiniais rodikliais:
9.2. veiklos vykdomos atsižvelgiant į jaunimo poreikius, jo padėtį, jaunimo pasiūlytas įgyvendinti veiklas, remiantis jaunimo padėties tyrimais;
9.3. jaunas žmogus motyvuojamas dalyvauti jo poreikius atitinkančioje veikloje, skatinamas tobulėti, ugdytis verslumo ir darbo rinkai reikalingus įgūdžius;
9.4. sudarytos sąlygos jaunam žmogui įsitraukti į visuomeninę veiklą, įgyti socialinius įgūdžius ugdančios veiklos vykdymo ir organizavimo patirties;
9.5. sudarytos sąlygos į veiklas įsitraukti atskirtį savo socialinėje aplinkoje patiriančiam ar mažiau galimybių turinčiam jaunimui ir skatinti jo socialinę integraciją;
10. Rodiklių pasiekimas vertinamas remiantis šiais kriterijais:
III SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ VALDYMAS
11. Centro (Erdvės) žmogiškieji ištekliai valdomi vadovaujantis šiomis reikalavimų darbuotojams nuostatomis:
11.2. Jaunimo darbuotojas dirba vadovaudamasis Jaunimo darbuotojo pareigybės aprašymu, patvirtintu Centro (Erdvės) vadovo įsakymu, ir Jaunimo darbuotojų veiklos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. gegužės 14 d. įsakymu Nr. A1-208.
11.3. Centre turi dirbti ne mažiau kaip 2 darbuotojai, dirbantys ne mažiau kaip po pusę etato, skirto atvirajam darbui su jaunimu vykdyti. Erdvėje turi dirbti ne mažiau kaip 1 darbuotojas, dirbantis ne mažiau kaip puse etato, skirto atvirajam darbui su jaunimu vykdyti.
11.4. Bent vienas darbuotojas, vykdantis atvirąjį darbą su jaunimu, turi būti įgijęs socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, pedagogo, edukologo arba psichologo išsilavinimą.
11.6. Kiekvienais metais jaunimo darbuotojai darbo metu dalyvauja tiksliniuose mokymuose, stažuotėse, kursuose, intervizijose, komandose ar individualiose supervizijose ir pan., skirtuose Centro (Erdvės) veiklai gerinti.
11.7. Administracinį darbą gali atlikti ne jaunimo darbuotojas, o šiam darbui įdarbintas administratorius.
12. Žmogiškieji ištekliai valdomi vadovaujantis šiomis darbo su savanoriais rekomendacijomis:
12.1. Savanorišką veiklą vykdantys asmenys gali padėti vykdyti darbą su jaunimu, bet negali būti laikomi jaunimo darbuotojais.
IV SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) DARBO ORGANIZAVIMAS
13. Centro (Erdvės) darbas organizuojamas vadovaujantis šiomis nuostatomis:
13.1. Darbas su jaunimu atitinka Centro (Erdvės) darbo kryptį:
13.1.1. Bendrosios darbo su jaunimu krypties Centre (Erdvėje) atvirasis darbas su jaunimu gali būti taikomas ne mažiau nei 50 proc. Centro (Erdvės) vykdomų veiklų apimties.
13.5. Tiesioginį darbą su jaunimu atlieka Centro (Erdvės) jaunimo darbuotojas ir tai sudaro ne mažiau kaip 80 proc. jo darbo laiko.
13.6. Centro (Erdvės), išskyrus atvirosios krypties Centro (Erdvės), jaunimo darbuotojo veikla apima jaunimo veiklos koordinavimą, jaunimo motyvavimą, aktyvumo ir užimtumo skatinimą, pagalbą įgyvendinti jaunimo iniciatyvas ir konsultacijas jaunimui aktualiais klausimais (tačiau neapsiriboja šia veikla).
13.7. Atvirosios krypties Centro (Erdvės) jaunimo darbuotojo veikla apima jaunimo socialiai atsakingo elgesio skatinimą ir formavimą, pagalbą jaunimui integruotis į visuomenę, konsultacijas jaunimui aktualiais klausimais, prevencinių veiklų vykdymą ir jaunimo veiklos Centre (Erdvėje) organizavimą ir koordinavimą (tačiau neapsiriboja šia veikla).
13.8. Centro (Erdvės) lankytojai gali būti 14–29 metų jauni žmonės. Besikreipiantys kito amžiaus asmenys yra nukreipiami į kitas įstaigas, teikiančias paslaugas jų amžiaus asmenims.
13.10. Atsižvelgiant į Centro (Erdvės) lankytojų interesus yra sukurtos ir viešai prieinamos vidaus tvarkos taisyklės.
13.12. Centro (Erdvės) darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į jaunimo poreikius ir vietos mokymo įstaigų darbo laiką, tačiau rekomenduojama, kad:
13.13. Centras (Erdvė) gali būti uždaryti ne daugiau kaip 12 savaičių per metus. Dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, remonto ar paskelbtų ekstremaliųjų situacijų šalyje šis laikas gali būti pratęsiamas.
13.14. Rekomenduojama, kad vasaros sezono metu Centro (Erdvės) darbuotojai, orientuodamiesi į jaunimo poreikius vasaros metu rinktis ne Centro (Erdvės) patalpose, dirbtų su jaunimu jo susibūrimo vietose ar kitose atvirajam darbui tinkančiose vietose, t. y. ne Centro (Erdvės) patalpose.
13.15. Centras (Erdvė) taiko įvairius jaunimo poreikius atitinkančius darbo su jaunimu metodus: mokymasis per patirtį, užsiėmimai grupėmis, diskusijos, būreliai, seminarai, individualios konsultacijos, mokymasis iš bendraamžių ir kita.
13.16. Centro (Erdvės) taikomi darbo metodai papildo atvirąjį darbą su jaunimu ir neprieštarauja jo principams.
13.17. Pagal kompetenciją atvirosios krypties Centras (Erdvė) vykdo vaiko minimalios priežiūros priemones, numatytas Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 2 ir 5 punktuose.
13.18. Darbas su jaunimu vykdomas remiantis Atvirų jaunimo centrų veiklos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. gruodžio 11 d. įsakymu Nr. A1-570, ir Atvirų jaunimo centrų ir erdvių koncepcija, patvirtinta Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2010 m. balandžio 7 d. įsakymu Nr. 2V-38-(1.4).
V SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) VIETA IR PATALPOS
14. Centro (Erdvės) vieta ir patalpos turi atitikti šias nuostatas:
14.1. Centras turi turėti mažiausiai dvi patalpas, Erdvė turi turėti bent vieną patalpą darbui su jaunimu:
14.1.1. Centras turi turėti atskirą patalpą, kurioje jaunimas gali patogiai kartu leisti laiką, bendrauti.
15. Centro (Erdvės) vieta ir patalpos turi atitikti šias nuostatas:
15.1. Centras (Erdvė) turi turėti infrastruktūrą ir įrangą, reikalingą lankytojams patrauklioms veikloms vykdyti, tarp jų įrangą aktyvioms veikloms, pavyzdžiui, sporto veikloms.
15.3. Centras ar jo steigėjas turi teisę naudotis patalpomis ne trumpesniam kaip Centro veiklos plano vykdymo laikotarpiui.
15.4. Rekomenduojama, kad Centras (Erdvė) būtų įsikūręs vietos jaunimui patrauklioje vietoje netoli jaunimo susibūrimo vietų, švietimo įstaigų.
VI SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) FINANSINIAI IŠTEKLIAI
17. Centro (Erdvės) finansiniai ištekliai valdomi vadovaujantis šiomis rekomendacijomis:
17.1. Centras (Erdvė) didžiąja dalimi yra išlaikomas (-a) iš Savivaldybės biudžeto (finansuojamas patalpų išlaikymas, komunalinės paslaugos ir darbuotojų darbo užmokestis).
17.2. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų išlaikomas (-a) Centras (Erdvė) iki einamųjų metų rugsėjo 30 d. Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriui pateikia preliminarų ateinančių metų lėšų poreikio planą (2 priedas).
17.3. Dalis lėšų, reikalingų Centro (Erdvės) veikloms, yra gaunamos iš įvairių fondų, nacionalinių programų, finansavimo konkursų, privataus sektoriaus ar fizinių asmenų.
VII SKYRIUS
CENTRO (ERDVĖS) VEIKLOS VIEŠINIMAS IR PRISTATYMAS
18. Centro (Erdvės) veikla viešinama ir pristatoma vadovaujantis šiomis rekomendacijomis:
18.2. Centras (Erdvė) yra pasiekiamas (-a) el. paštu, socialiniuose tinkluose, mobiliojo arba fiksuoto ryšio telefonu.
18.3. Viešinant ir pristatant Centro (Erdvės) veiklą nepažeidžiamas lankytojų privatumas ir prireikus užtikrinamas lankytojų anonimiškumas.
18.5. Bendrauti su jaunimu Centras (Erdvė) turi ir naudoja socialinių tinklų paskyrą, tačiau tai nėra vienintelis informacijos apie veiklą skelbimo būdas.
18.6. Jaunimas pritraukiamas viešinant Centro (Erdvės) veiklą įvairiomis priemonėmis: socialiniai tinklai, tinklaraščiai, straipsniai spaudoje, reklama viešose erdvėse, renginiai, susitikimai mokyklose ar per kitas darbo su jaunimu formas.
VIII SKYRIUS
CENTRŲ IR ERDVIŲ BENDRADARBIAVIMAS IR ATSTOVAVIMAS
19. Centro (Erdvės) bendradarbiavimas ir atstovavimas vykdomas vadovaujantis šiomis nuostatomis:
19.2. Siekdamas geriau pažinti esamą jaunimo situaciją ir ieškoti problemų sprendimo būdų, Centras (Erdvė) bendradarbiauja su kitomis valstybinėmis, savivaldybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis (pavyzdžiui, mokyklomis, policija, parapija, jaunimo organizacijomis, bendruomene, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriumi, seniūnijomis, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klientų aptarnavimo departamento Jaunimo užimtumo skyriumi, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriais ir kt.).
19.4. Centras (Erdvė), siekdamas (-a) vykdyti kuo efektyvesnę jaunimo poreikius atitinkančią veiklą, bendradarbiauja su kitomis su jaunimu dirbančiomis organizacijomis.
19.5. Centras (Erdvė) dalijasi patirtimi su kitais Centrais (Erdvėmis) ir dalyvauja asociacijų, tinklų veikloje.
19.6. Centras (Erdvė), siekdamas (-a) pritraukti jaunimą į Centrą (Erdvę) ir gauti informacijos apie mažiau motyvuotą jaunimą, bendradarbiauja su formaliojo švietimo įstaigomis.
Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo
1 priedas
(Atvirojo jaunimo centro ar atvirosios erdvės veiklos plano forma)
ATVIROJO JAUNIMO CENTRO AR ATVIROSIOS ERDVĖS (ATVIROJO DARBO SU JAUNIMU) ____-____ M. VEIKLOS PLANAS
I SKYRIUS
BENDRA INFORMACIJA
Atviro jaunimo centro (erdvės) pavadinimas |
|
Adresas |
|
Telefono numeris |
|
Elektroninis paštas |
|
Interneto svetainės (socialinio tinklo paskyros) adresas |
|
Trumpas darbo tikslo (misijos) aprašymas |
II SKYRIUS
VEIKLOS PLANAS
Veiklos sritys |
Tikslas |
Uždaviniai |
Siekiami rezultatai |
Rezultato pasiekimo rodiklis (kiekybinis ir kokybinis) |
Rezultato pasiekimo rodiklių reikšmės |
Priemonės rezultatui pasiekti |
Atsakingi asmenys |
Veiksmo atlikimo terminas |
||
I metai |
II metai |
III metai |
||||||||
Veiklos planavimas, vertinimas ir kokybės standarto kūrimas, atnaujinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
Žmogiškieji ištekliai, darbas su komanda, darbuotojų psichohigiena, mokymasis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
Darbo ir atvirojo darbo su jaunimu organizavimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
Patalpos ir infrastruktūra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
Finansinių išteklių valdymas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
Veiklos viešinimas ir pristatymas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
Bendradarbiavimas ir atstovavimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
||||||||
|
|
|
III SKYRIUS
VEIKLOS RODIKLIAI
Eil. Nr. |
Veiklos rodiklis |
Veiklos rodiklių reikšmės metų pabaigoje |
|||||||||
I metai |
II metai |
III metai |
|||||||||
1. |
Bendras lankytojų skaičius |
|
|
|
|||||||
2. |
Nesikartojančių (unikalių) lankytojų skaičius |
|
|
|
|||||||
3. |
Centro (Erdvės) pritraukiamų lėšų kiekis ir šaltiniai |
|
|
|
|||||||
4. |
Socialiai remtinų lankytojų skaičius |
|
|
|
|||||||
5. |
Mažiau motyvuotų (mažiau aktyvių, rizikos grupei priklausančių) lankytojų skaičius |
|
|
|
|||||||
6. |
Jaunimo inicijuotų (suorganizuotų) veiklų skaičius |
|
|
|
|||||||
7. |
Bendras įvykdytų veiklų skaičius |
|
|
|
|||||||
8. |
Įgyvendintų projektų skaičius |
|
|
|
|||||||
9. |
Taikomi darbo su jaunimu metodai |
|
|
|
|||||||
10. |
Suorganizuotų Centro viešinimo veiklų skaičius |
|
|
|
|||||||
11. |
Individualių lankytojų konsultacijų skaičius |
|
|
|
|||||||
12. |
Susitikimų su tėvais skaičius |
|
|
|
|||||||
13. |
Vykdomų neformaliojo ugdymo programų skaičius |
|
|
|
|||||||
14. |
Su Centro pagalba įdarbintų jaunuolių skaičius |
|
|
|
|||||||
15. |
Lankytojų skaičius pagal amžių (amžiaus grupes) ir lytį |
|
|
|
|||||||
Tvirtinama atvirojo jaunimo centro (atvirosios erdvės) vadovo (-ės) |
|
Data |
|
Suderinta su Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi |
|
Data |
|
||||
Papildomi komentarai (jei yra) |
|
Papildomi komentarai (jei yra) |
|
||||||||
__________________________
Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo
2 priedas
(Atvirojo jaunimo centro (atvirosios erdvės) lėšų poreikio plano forma)
___________________________________________________________________________
(Atvirojo jaunimo centro (atvirosios erdvės) valdytojo pavadinimas, teisinė forma, adresas, telefonas, el. paštas,
paskyra socialiniuose tinkluose)
ATVIROJO JAUNIMO CENTRO (atvirosios ERDVĖS) LĖŠŲ POREIKIO PLANAS
Lėšų poreikis N+1 metams
Lėšų klasifikatorius |
N+1 metų veiklai reikiamos lėšos |
Reikiamų lėšų pagrindimas (detalūs apskaičiavimai) |
02.01.01.01.01 darbo užmokestis |
|
|
02.01.01.01.01 socialinio draudimo įmokos |
|
|
02.02.01.01.01.01 mitybos išlaidos |
|
|
02.02.01.01.15 ilgalaikio ir trumpalaikio turto remontas |
|
|
02.02.01.01.30.01 kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos (prekės) |
|
|
02.02.01.01.30.02 kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos (paslaugos) |
|
|
Iš viso |
|
|
Atvirojo jaunimo centro
(atvirosios erdvės) vadovas (-ė) ____________ _________________________
(parašas) (vardas ir pavardė)
Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklos kokybės užtikrinimo tvarkos aprašo
3 priedas
(Atvirojo jaunimo centro (atvirosios erdvės) metinės veiklos ataskaitos forma)
ATVIROJO JAUNIMO CENTRO (ATVIROSIOS ERDVĖS) (ATVIROJO DARBO SU JAUNIMU) ________ M. VEIKLOS ATASKAITA
I SKYRIUS
BENDRA INFORMACIJA
Atviro jaunimo centro (atvirosios erdvės) pavadinimas |
|
Adresas |
|
Telefono numeris |
|
Elektroninis paštas |
|
Interneto svetainės (socialinio tinklo paskyros) adresas |
|
II SKYRIUS
VEIKLOS ATASKAITA
Veiklos sritys |
Ataskaitiniams metams iškelti tikslai |
Ataskaitiniams metams iškelti uždaviniai |
Ataskaitiniais metais siekti rezultatai |
Rezultato pasiekimo rodiklis (kiekybinis ir (ar) kokybinis) |
Rezultato pasiekimo rodiklių reikšmės |
Priemonės rezultatui pasiekti |
|
Planuota |
Pasiekta |
||||||
Veiklos planavimas, vertinimas ir kokybės standarto kūrimas, atnaujinimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|||
Žmogiškieji ištekliai, darbas su komanda, darbuotojų psichologinė higiena, mokymasis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
Darbo ir atvirojo darbo su jaunimu organizavimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
Patalpos ir infrastruktūra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
Finansinių išteklių valdymas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
Veiklos viešinimas ir pristatymas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
Bendradarbiavimas ir atstovavimas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
|||||||
|
|
|
|
|
|||
|
|||||||
|
III SKYRIUS
PASIEKTI VEIKLOS RODIKLIAI
Eil. Nr. |
Veiklos rodiklis |
Veiklos rodiklių reikšmės metų pabaigoje |
||
Planuotas pasiekti rodiklis |
Faktiškai pasiektas rodiklis |
Komentarai |
||
1. |
Bendras lankytojų skaičius |
|
|
|
2. |
Nesikartojančių (unikalių) lankytojų skaičius |
|
|
|
3. |
Centro (Erdvės) pritraukiamų lėšų kiekis ir šaltiniai |
|
|
|
4. |
Socialiai remtinų lankytojų skaičius |
|
|
|
5. |
Mažiau motyvuotų (mažiau aktyvių, rizikos grupei priklausančių) lankytojų skaičius |
|
|
|
6. |
Jaunimo inicijuotų (suorganizuotų) veiklų skaičius |
|
|
|
7. |
Bendras įvykdytų veiklų skaičius |
|
|
|
8. |
Įgyvendintų projektų skaičius |
|
|
|
9. |
Taikomi darbo su jaunimu metodai |
|
|
|
10. |
Suorganizuotų Centro viešinimo veiklų skaičius |
|
|
|
11. |
Individualių lankytojų konsultacijų skaičius |
|
|
|
12. |
Susitikimų su tėvais skaičius |
|
|
|
13. |
Vykdomų neformaliojo ugdymo programų skaičius |
|
|
|
14. |
Su Centro pagalba įdarbintų jaunuolių skaičius |
|
|
|
15. |
Lankytojų skaičius pagal amžių (amžiaus grupes) ir lytį |
|
|
|
16. |
Į savanorišką veiklą įtrauktų jaunuolių skaičius |
|
|
|
IV SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ PANAUDOJIMAS
Lėšų klasifikatorius |
Ataskaitiniams metams skirtos lėšos |
Ataskaitiniais metais panaudotos lėšos |
Panaudotų lėšų pagrindimas (detalūs apskaičiavimai) |
||||||
02.01.01.01.01 darbo užmokestis |
|
|
|
||||||
02.01.01.01.01 socialinio draudimo įmokos |
|
|
|
||||||
02.02.01.01.01.01 mitybos išlaidos |
|
|
|
||||||
02.02.01.01.15 ilgalaikio ir trumpalaikio turto remontas |
|
|
|
||||||
02.02.01.01.30.01 kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos (prekės) |
|
|
|
||||||
02.02.01.01.30.02 kitų prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos (paslaugos) |
|
|
|
||||||
Iš viso |
|
|
|||||||
Tvirtinama atviro jaunimo centro (atvirosios erdvės) vadovo (-ės) |
|
Data |
|
Suderinta su Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatoriumi |
|
Data |
|
|
|
Papildomi komentarai (jei yra) |
|
Papildomi komentarai (jei yra) |
|
|
|||||
________________________