PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL SAVIVALDYBĖS MATERIALIOJO IR NEMATERIALIOJO TURTO VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. rugsėjo 26 d. Nr. T1-219

Plungė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 26 punktu, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. rugpjūčio 12 d. nutarimu Nr.841 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 3 d. nutarimo Nr. 1890 „Dėl Valstybės turto perdavimo panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“,  Plungės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Plungės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 26 d. sprendimą Nr. T1-68 „Dėl Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Audrius Klišonis

 

PATVIRTINTA

Plungės rajono savivaldybės

tarybos 2019 m. rugsėjo 26 d.

sprendimu Nr. T1-219

 

SAVIVALDYBĖS MATERIALIOJO IR NEMATERIALIOJO TURTO VALDYMO,

NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO

TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Šis Tvarkos aprašas nustato Plungės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio materialiojo ir nematerialiojo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarką ir sąlygas pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus bei kitus teisės aktus.

2.    Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos arba vartojamos Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatyme (toliau – Įstatymas).        

 

II SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO SANDARA

 

3.    Savivaldybės turtas gali būti:

3.1. ilgalaikis materialusis;

3.2. nematerialusis;

3.3. finansinis;

3.4. trumpalaikis materialusis.

4.    Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas yra:

4.1. statiniai, patalpos ar jų dalys (toliau – Savivaldybės nekilnojamasis turtas), žemė, kiti nekilnojamieji daiktai, nuosavybės teise priklausantys Savivaldybei;

4.2. vietinės reikšmės kilnojamosios ir nekilnojamosios kultūros vertybės ir paminklai, nuosavybės teise priklausantys Savivaldybei;

4.3. kitas ilgalaikis materialusis turtas.

5.    Savivaldybės nematerialusis turtas yra:

5.1. savivaldybės heraldikos objektai;

5.2. patentai ir licencijos, taip pat teisės, atsirandančios iš patentų ir licencijų, sertifikavimo ženklai, techniniai projektiniai dokumentai, informacijos apdorojimo programos ir intelektinės veiklos rezultatai;

5.3. kitas nematerialusis turtas.

6.    Savivaldybės finansinis turtas yra:

6.1. pagal įstatymus ir kitus teisės aktus iš mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų gaunami Savivaldybės biudžeto piniginiai ištekliai;

6.2. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantys vertybiniai popieriai ir turtinės teisės, atsirandančios iš šių vertybinių popierių;

6.3. reikalavimo teisė į Savivaldybės išduotas paskolas;

6.4. kitas finansinis turtas.

 

III SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO ĮGIJIMAS

 

7.    Savivaldybė turtą įgyja:

7.1. perimdama valstybės turtą, kuris perduodamas Savivaldybės nuosavybėn pagal įstatymus;

7.2. Savivaldybės tarybos sutikimu perimdama valstybės turtą savivaldybių savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti, kai šis turtas perduodamas savivaldybių nuosavybėn pagal Vyriausybės nutarimus;

7.3. įstatymų nustatyta tvarka gaudama pajamų iš mokesčių, rinkliavų ir kitų įmokų;

7.4. gaudama pajamų iš Savivaldybės turto valdymo ir naudojimo;

7.5. pagal sandorius;

7.6. pagal testamentą paveldėdama turtą;

7.7. pagal teismo sprendimą perimdama bešeimininkį turtą;

7.8. įsigydama žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų arba nuomos teisių į šiuos daiktus pagal Vyriausybės nustatytą tvarkos aprašą;

7.9. kitais įstatymų nustatytais atvejais.

 

IV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO SUBJEKTAI

 

8.    Savivaldybė turtą valdo, naudoja ir juo disponuoja:

8.1. Savivaldybės taryba pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymą – įgyvendindama turto savininko funkcijas;

8.2. kitos Savivaldybės institucijos, Savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos – patikėjimo teise;

8.3. kiti juridiniai asmenys - pagal turto patikėjimo sutartį savivaldybių funkcijoms įgyvendinti, ir tik tais atvejais, kai šie juridiniai asmenys pagal įstatymus gali atlikti savivaldybių funkcijas.

9.    Subjektų, valdančių, naudojančių Savivaldybės turtą ir disponuojančių juo, teises ir pareigas nustato įstatymai, Savivaldybės tarybos sprendimai bei tų subjektų įstatai (nuostatai) ir šiame Tvarkos apraše nustatytais atvejais sudaryta turto patikėjimo sutartis. 

 

V SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO VALDYMO, NAUDOJIMO IR DISPONAVIMO JUO PRINCIPAI

 

10.  Savivaldybės turtas turi būti valdomas, naudojamas ir juo disponuojama, vadovaujantis šiais principais:

10.1.   visuomeninės naudos - Savivaldybės turtas turi būti valdomas, naudojamas ir juo disponuojama rūpestingai, siekiant užtikrinti visuomenės interesų tenkinimą;

10.2.   efektyvumo - sprendimais, susijusiais su Savivaldybės turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo, turi būti siekiama maksimalios naudos visuomenei;

10.3.   racionalumo - Savivaldybės turtas turi būti tausojamas, nešvaistomas ir racionaliai tvarkomas;

10.4.   viešosios teisės - sandoriai dėl Savivaldybės turto turi būti sudaromi tik teisės aktų, reglamentuojančių disponavimą Savivaldybės turtu, nustatytais atvejais ir būdais.

 

VI SKYRIUS

SAVIVALDYBEI PERDUODAMO VALSTYBĖS TURTO VALDYMAS, NAUDOJIMAS IR DISPONAVIMAS JUO PATIKĖJIMO TEISE

 

11.    Savivaldybė patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja:

11.1.   Valstybės turtu, kuris pagal Lietuvos Respublikos valstybės turto perdavimo savivaldybių nuosavybėn įstatymą priskirtas savivaldybių nuosavybei, bet dar neperduotas jų nuosavybėn. Jeigu savivaldybės atsisako perimti nuosavybėn joms perduodamą valstybės turtą, Vyriausybės nutarimu šis turtas gali būti perduotas valstybės institucijoms, valstybės įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms.

11.2.   Valstybės turtu, kuris Vyriausybės nutarimais Savivaldybei perduodamas valstybinėms (valstybės perduotoms savivaldybėms) funkcijoms įgyvendinti.

11.3.   Jeigu pasikeičia savivaldybių valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) funkcijos ar jų subjektai arba perduotas valstybės turtas tapo nereikalingas šioms funkcijoms įgyvendinti, Vyriausybės nutarimu šis turtas patikėjimo teise gali būti perduotas kitiems LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 10 straipsnio 2 dalyje nurodytiems subjektams, o valstybės nekilnojamasis turtas turi būti perduotas patikėjimo teise valdyti centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojui.

 

VII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO VALDYMAS, NAUDOJIMAS IR DISPONAVIMAS JUO PATIKĖJIMO TEISE

 

12.  Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas, vadovaudamasi įstatymais, įgyvendina Savivaldybės taryba.

13.  Savivaldybės nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas perduodamas valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise šiems turto patikėjimo teisės subjektams:

13.1.   Savivaldybės institucijoms, įstaigoms, organizacijoms ir įmonėms;

13.2.   kitiems juridiniams asmenims pagal turto patikėjimo sutartį tik savivaldybių funkcijoms įgyvendinti ir tik tais atvejais, kai jie pagal įstatymus gali atlikti savivaldybių funkcijas, ne ilgesniam kaip 20 metų terminui.

Turto patikėjimo teisė – Savivaldybės institucijų, įmonių, įstaigų ir organizacijų teisė savo įstatuose (nuostatuose), taip pat jų veiklą reglamentuojančiuose norminiuose aktuose nustatyta tvarka bei sąlygomis valdyti, naudoti Savivaldybės perduotą turtą ir disponuoti juo nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių bei interesų. Kiti juridiniai asmenys Savivaldybės jiems patikėjimo teise perduotą turtą valdo, naudoja ir disponuoja juo tiek ir tokia tvarka bei sąlygomis, kaip nustatyta norminiuose teisės aktuose, Tvarkos apraše ir turto patikėjimo sutartyje.

14Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas perduodamas įstaigai valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, kai turto vieneto likutinė vertė yra:

14.1.   15 000,00 Eur ir didesnė – Savivaldybės tarybos sprendimu, pasirašius perdavimo ir priėmimo aktą;

14.2.   iki 15 000,00 Eur – Administracijos direktoriaus įsakymu, pasirašius perdavimo ir priėmimo aktą.

Kai Savivaldybės nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas perduodamas Tvarkos aprašo 13.2 punkte nurodytiems juridiniams asmenims, Savivaldybės tarybos sprendime turi būti nurodyta konkreti savivaldybės funkcija, kuriai atlikti bus naudojamas perimtasis turtas.

15 Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto perdavimą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir juo disponuoti organizuoja Savivaldybės administracija.

16.  Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto perdavimas valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise  Tvarkos aprašo 13.1 punkte nurodytiems patikėjimo teisės subjektams įforminamas Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto, perduodamo valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, perdavimo ir priėmimo aktu (Tvarkos aprašo 2 priedas). Aktą pasirašo Savivaldybės tarybos sprendimu ar Administracijos direktoriaus įsakymu įgaliotas Savivaldybės administracijos darbuotojas ir patikėtinio įgaliotas asmuo per 15 darbo dienų nuo  Savivaldybės tarybos sprendimo priėmimo.

17.  Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto patikėjimo sutartį (Tvarkos aprašo 1 priedas) su šio Tvarkos aprašo 13.2 punkte nurodytais juridiniais asmenimis per 15 darbo dienų nuo Savivaldybės tarybos sprendimo priėmimo pasirašo Savivaldybės tarybos sprendimu įgaliotas Savivaldybės administracijos darbuotojas. Sutarties galiojimo terminą nustato Savivaldybės taryba. Pagal turto patikėjimo sutartį Savivaldybės nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas patikėjimo teise gali būti perduodamas savivaldybės funkcijoms įgyvendinti. Perdavimo ir priėmimo aktu turtas Tvarkos aprašo 13.2 punkte nurodytiems juridiniams asmenims perduodamas tik pasirašius Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto patikėjimo sutartį.

18.  Turto patikėjimo sutartis negali būti sudaroma ilgesniam kaip dvidešimties metų laikotarpiui.

19.  Likus dviem mėnesiams iki sutarties galiojimo pabaigos, šalys privalo informuoti viena kitą dėl sutarties pratęsimo naujam terminui arba jos atsisakymo. Turto patikėjimo sutartis pasibaigia Civilinio kodekso nustatytais atvejais.

20.  Patikėtinis per 15 darbo dienų savo lėšomis Registrų centre įregistruoja patikėjimo teisę į perimtą nekilnojamąjį ar kilnojamąjį daiktą.

21.  Kai Savivaldybės nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas perduodamas valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise, turto perėmėjas įtraukia jį į apskaitą, o turto perdavėjas nurašo.

22.  Turtas, gautas pagal patikėjimo sutartį, turi būti apskaitomas atskirai nuo patikėtinio turto.

23.  Patikėtinis, laikydamasis įstatymų ir sutarties, jei tokia sudaryta, įgyvendina savininko teises į jam perduotą patikėjimo teise turtą (organizuoja žemės sklypo, reikalingo perduotam patikėjimo teise Savivaldybės nekilnojamajam turtui - statiniams eksploatuoti, formavimo procedūras, sudaro naudojamo žemės sklypo panaudos (nuomos) sutartį, savo lėšomis atlieka pertvarkyto turto kadastrinius matavimus ir įregistruoja pakeitimus Nekilnojamojo turto registre ir kt.).

24.  Patikėtinis – Savivaldybės institucijos, įstaigos, įmonės ir organizacijos – turi teisę patikėjimo teise valdomą ir naudojamą turtą nuomoti tik gavęs Savivaldybės tarybos sutikimą. Patikėtinis patikėjimo teise valdomo ir naudojamo nekilnojamojo ar kilnojamojo turto nuomą organizuoja vadovaudamasis Savivaldybės tarybos sprendimų nustatyta tvarka. Jei patikėtinis nebenaudoja turto, jis teisės aktų nustatyta tvarka turi šį turtą grąžinti patikėtojui. Sprendimą dėl Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto perėmimo iš patikėtinio priima Savivaldybės taryba.

25 Patikėtinis, kuriam Savivaldybės nekilnojamasis ar kilnojamasis turtas perduotas pagal turto patikėjimo sutartį, negali šio turto perduoti nuosavybės teise kitiems asmenims, jo įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises į jį, juo garantuoti, laiduoti ar kitu būdu juo užtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių įvykdymą, jo išnuomoti, suteikti panaudos pagrindais ar perduoti jį kitiems asmenims naudotis kitu būdu. Šis turtas gali būti naudojamas tik savivaldybės funkcijoms įgyvendinti. Jei Savivaldybės nekilnojamasis turtas (jo dalis) nereikalingas (-a) patikėtiniui savivaldybės funkcijai vykdyti, jis privalo kreiptis į Savivaldybę dėl šio turto ar jo dalies grąžinimo patikėtojui. Sprendimą dėl Savivaldybės nekilnojamojo ar kilnojamojo turto perėmimo iš patikėtinio priima Savivaldybės taryba.

26.  Jei patikėtinis nebegali (ar atsisako) įgyvendinti savivaldybės funkcijų, kurioms įgyvendinti pagal patikėjimo sutartį buvo perduotas turtas, patikėtojas privalo nutraukti patikėjimo sutartį.

27.  Patikėjimo teisė į perduodamą Savivaldybės turtą atsiranda nuo turto perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo (Tvarkos aprašo 2 priedas). Savivaldybės tarybos sprendimu ir Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu gali būti sudaroma komisija dėl turto perdavimo ir priėmimo.

 

VIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO PANAUDA

 

28.  Savivaldybės turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis valstybės ar savivaldybės funkcijas įgyvendinantiems subjektams. Savivaldybės turtas gali būti perduodamas laikinai neatlygintinai naudotis (panauda) šiems panaudos subjektams:

28.1.   biudžetinėms įstaigoms;

28.2.   viešosioms įstaigoms, kurios pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą laikomos viešojo sektoriaus subjektais;

28.3.   asociacijoms (tik Tvarkos aprašo 29 punkte nustatytais atvejais);

28.4.   labdaros ir paramos fondams (tik Tvarkos aprašo 29 punkte nustatytais atvejais);

28.5.   egzilio sąlygomis veikiančioms aukštosioms mokykloms;

28.6.   kitiems subjektams, jeigu tokio perdavimo tvarka ir sąlygos nustatytos Lietuvos Respublikos Prezidento įstatyme, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Lietuvos Respublikos Lietuvos šaulių sąjungos įstatyme, Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme, Lietuvos Respublikos koncesijų įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Lietuvos oro uostų valdomų oro uostų koncesijos įstatyme, tarptautinėse sutartyse ar tarptautiniuose susitarimuose.

29.  Savivaldybės turtas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis gali būti perduodamas asociacijoms ir labdaros ir paramos fondams, kurių pagrindinis veiklos tikslas yra bent vienas iš šių:

29.1.   užtikrinti vaiko ir (ar) šeimos gerovės ir (arba) vaiko teisių apsaugą;

29.2.   teikti pagalbą nusikaltimų aukoms ir (arba) smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims;

29.3.   užtikrinti neįgaliųjų ar kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų grupių (prekybos žmonėmis aukų, asmenų, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, nuteistųjų ir asmenų, paleistų iš laisvės atėmimo vietų, bei kitoms socialinę atskirtį patiriančių asmenų grupėms priklausančių asmenų) ir užsieniečių socialinę integraciją;

29.4.   teikti pagalbą ir (arba) socialines paslaugas asmenims, dėl amžiaus, neįgalumo ar kitų socialinių problemų negalintiems pasirūpinti savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime ar patiriantiems skurdą ir socialinę atskirtį;

29.5.   teikti pagalbą, sietiną su pacientų teisių gynimu, organizuoti ir teikti ligų prevencijos paslaugas;

29.6.   teikti pagalbą, sietiną su užimtumo arba socialinės integracijos per vaikų ir suaugusiųjų neformalųjį švietimą ir kultūrinę veiklą skatinimu;

29.7.   tenkinti gyvenamosios vietovės bendruomenės viešuosius poreikius. Šį veiklos tikslą įgyvendinančiai asociacijai panaudos pagrindais gali būti perduotas tik savivaldybės turtas;

29.8.   tenkinti žmonių fizinio aktyvumo poreikius per kūno kultūros ir sporto veiklos skatinimą;

29.9.   tenkinti etninės kultūros, meno kūrėjų ir kultūros darbuotojų poreikius per kultūros ir meno plėtros, kultūrinės edukacijos ar kultūros paveldo apsaugos veiklą.

30.  Savivaldybės turtas šio Tvarkos aprašo 28.2-28.5 punktuose nurodytiems subjektams gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis, jeigu:

30.1.   panaudos subjektas pagrindžia, kad prašomas panaudos pagrindais suteikti turtas reikalingas jo vykdomai veiklai (jeigu subjektas yra asociacija ar labdaros ir paramos fondas, – šio punkto 2 dalyje nustatytiems veiklos tikslams), dėl kurios turtas galėtų būti perduotas, ir jo naudojimo paskirtis atitinka šio subjekto steigimo dokumentuose nustatytus veiklos sritis ir tikslus;

30.2.   Vyriausybės nustatyta tvarka yra įvertintas poveikis konkurencijai ir atitiktis valstybės pagalbos reikalavimams.

31.  Sprendimą dėl Savivaldybės turto perdavimo pagal panaudos sutartį panaudos subjektams priima Savivaldybės taryba.

32.  Tarybos sprendimo projektą dėl turto perdavimo panaudos pagrindais rengia Savivaldybės administracijos skyrius, vykdantis turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo funkcijas.

Perduodant:

32.1.   nekilnojamąjį turtą tarybos sprendimo projekte nurodoma: perduodantis ir priimantis subjektai, panaudos terminas, nekilnojamojo turto pavadinimas ir adresas, unikalus numeris ir bendras statinio plotas, perduodamų patalpų plotas ir nekilnojamojo turto panaudos paskirtis;

32.2.   kitą nematerialųjį, ilgalaikį ir trumpalaikį materialųjį turtą: perduodantis ir priimantis subjektai, turto pavadinimas, kiti duomenys, identifikuojantys Savivaldybės turtą (turto inventorinis numeris, markė, modelis), turto skaičius (vienetais), turto panaudojimo paskirtis.

33.  Neatskiriama panaudos sutarties dalis yra buhalterinė pažyma, kurioje nurodoma perduodamo turto įsigijimo ir likutinė vertė. Šią pažymą pateikia turtą apskaitantis Administracijos skyrius ar teritorinis struktūrinis padalinys.

34.  Savivaldybės turto panaudos sutartyje turi būti nustatyta panaudos gavėjo pareiga savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ir statinio kapitalinį remontą, kito ilgalaikio materialiojo turto remontą, apmokėti visas turto išlaikymo išlaidas, sudaryti sutartis su paslaugų teikėjais ir atsiskaityti už komunalines paslaugas, naudotis turtu pagal paskirtį. Panaudos sutartį (Tvarkos aprašo 3 priedas) pasirašo Administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

Panaudos gavėjui, pagerinusiam pagal panaudos sutartį perduotą turtą, už pagerinimą neatlyginama. 

35.  Subjektas, nurodytas Tvarkos aprašo 28 punkte, norintis gauti Savivaldybės turtą neatlygintinai naudotis pagal panaudos sutartį, Administracijos direktoriui pateikia:

35.1.   prašymą, kuriame turi būti nurodytas pagrindimas, kad prašomas panaudos pagrindais suteikti turtas reikalingas jo vykdomai veiklai, dėl kurios turtas galėtų būti perduotas, ir jo naudojimo paskirtis atitinka šio subjekto steigimo dokumentuose nustatytus veiklos sritis ir tikslus. Jeigu subjektas yra asociacija ar labdaros ir paramos fondas, – kad prašomas suteikti turtas reikalingas jo vykdomai veiklai, kurios tikslas atitinka bent vieną iš Tvarkos aprašo 29.1-29.9 punktuose nurodytų tikslų;

35.2.   įstaigos, organizacijos registracijos pažymėjimo patvirtintą kopiją;

35.3.   įstatų patvirtintą kopiją, išskyrus biudžetines įstaigas ir viešąsias įstaigas, kurios pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą laikomos viešojo sektoriaus subjektais;

35.4.   kitus, rengėjo manymu, reikalingus dokumentus.

36.  Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas Tvarkos aprašo 28.2.–28.6. punktuose nurodytiems subjektams gali būti perduotas panaudos teise ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui, jei įstatymai nenustato kitaip; Tvarkos aprašo 28.1 punkte nurodytiems subjektams – ne daugiau kaip 20 metų.

37.  Administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs turto panaudos sutartį, privalo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų perduoti turtą panaudos gavėjo įgaliotam asmeniui pagal turto perdavimo-priėmimo aktą (4 priedas).

38Jei panaudos gavėjas per 25 dienas neperima turto pagal perdavimo-priėmimo aktą, jis privalo sumokėti mokesčius už eksploatavimo išlaidas ir komunalines paslaugas, kurie skaičiuojami nuo turto valdytojo sprendimo dėl turto perdavimo pagal panaudos sutartį priėmimo dienos.

39Panaudos gavėjui draudžiama išnuomoti ar kitaip perleisti naudotis turtu tretiesiems asmenims.

40.  Panaudos gavėjui, investavusiam lėšas į patalpų kapitalinį remontą, rekonstrukciją ar kitaip pagerinusiam turtą, lėšos neatlyginamos. Pasibaigus sutarties terminui, panaudos gavėjui, savo lėšomis atlikusiam perduoto turto kapitalinį remontą ar rekonstrukciją, suteikiama pirmumo teisė sudaryti panaudos sutartį naujam terminui, jei panaudos gavėjas toliau vykdys veiklą.

41.  Pratęsiant panaudos sutartį naujam terminui, kai, įvertinus pratęsimą, sutarties trukmė neviršija Tvarkos aprašo 36 punkte nurodyto termino, jeigu nesikeičia sutarties sąlygos (išskyrus terminą) ir perduoto panaudai turto plotas arba jis sumažinamas, sprendimą dėl panaudos sutarties pratęsimo ir kito materialiojo ir nematerialiojo turto perdavimo panaudos pagrindais priima Savivaldybės taryba. Sprendimo dėl Savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais projektus rengia Savivaldybės administracijos Turto skyrius. Papildomą susitarimą prie Savivaldybės turto panaudos sutarties (Tvarkos aprašo 5 priedas) pasirašo Administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

42Pasibaigus panaudos sutarties terminui ar turtui tapus nereikalingu panaudos gavėjui, Savivaldybės turtas grąžinamas turto valdytojui pagal turto perdavimo-priėmimo aktą.

43.  Panaudos davėjas privalo nutraukti Savivaldybės turto panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nesiverčia sprendime ar įsakyme dėl Savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis priėmimo metu nurodyta veikla, dėl kurios buvo perduotas Savivaldybės turtas, ar šį turtą naudoja ne pagal paskirtį, arba panaudos gavėjui, turinčiam socialinės įmonės statusą, šis statusas panaikinamas.

44Panaudos davėjas privalo nutraukti panaudos sutartį, jei panaudos gavėjas nesiverčia veikla, dėl kurios buvo perduotas Savivaldybės turtas, ar šį turtą naudoja ne pagal paskirtį. Panaudos davėjas gali nutraukti panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nevykdo įsipareigojimų savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą arba kito ilgalaikio materialiojo turto remontą. Panaudos gavėjui, pagerinusiam pagal panaudos sutartį perduotą turtą, už pagerinimą neatlyginama.

45.  Panaudos gavėjas įsipareigoja, pasibaigus sutarties terminui, grąžinti daiktą tokios būklės, kokios jis jam buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą. Panaudos teise valdomas daiktas turi būti naudojamas pagal paskirtį.

46.  Sprendime ar įsakyme turi būti nurodytas panaudos sutarties terminas, taip pat gali būti nurodytos ir kitos Civiliniame kodekse nustatytos panaudos sąlygos. Šios sąlygos privalo būti įrašytos į panaudos sutartį.

47.  Panaudos sutartį (Tvarkos aprašo 3 priedas) sudaro ir turto perdavimo ir priėmimo aktą (Tvarkos aprašo 4 priedas) pasirašo turto valdytojas, valdantis Savivaldybės turtą patikėjimo teise, jeigu Savivaldybės tarybos sprendime ar Administracijos direktoriaus įsakyme nenurodyta kitaip. Panaudos sutartis ir perdavimo - priėmimo aktas turi būti pasirašomi Savivaldybės tarybos sprendime ar Administracijos direktoriaus įsakyme nurodytą datą. Pasirašytos panaudos sutarties ir perdavimo ir priėmimo akto kopijos turi būti pristatomos Turto skyriui per 15 kalendorinių dienų nuo perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo dienos.

48.  Turto valdytojas arba įgaliotas asmuo, pasirašęs turto panaudos sutartį, privalo užtikrinti panaudos sutarties sąlygų vykdymo kontrolę.

49.  Panaudos gavėjas savo lėšomis per 15 kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo dienos įstatymų nustatyta tvarka privalo įregistruoti sutartį Nekilnojamojo turto registre. Pasibaigus panaudos sutarties terminui, panaudos gavėjas išregistruoja sutartį iš Nekilnojamojo turto registro.

50.  Jei panaudos gavėjas pageidauja atnaujinti sutartį, apie tai jis raštu informuoja Turto skyrių ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki sutarties termino pabaigos.  Turto, kuris perduotas laikinai naudotis pagal panaudos sutartį, apskaitą tvarko panaudos davėjas, o panaudos gavėjas įrašo šį turtą į užbalansinę sąskaitą.

51.  Vadovaudamasi Seimo statuto 13 straipsniu, Savivaldybės administracija skiria ir išlaiko nuolatines patalpas vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktam Seimo nariui rinkėjams priimti ir suteikti daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinktiems Seimo nariams tinkamai įrengtas patalpas rinkėjams priimti ir susirinkimams rengti.

52.  Savivaldybės įstaigos gali leisti seniūnijų bendruomenėms nemokamai naudotis kultūros ir švietimo įstaigų bei seniūnijų administracijų pritaikytomis patalpomis (laisvu nuo užsiėmimų metu), organizuojant gyvenamosios vietos kaimų ir miestelių bendruomenių veiklą.

53.  Savivaldybė, raštu įspėjusi panaudos gavėją ne vėliau kaip prieš 6 mėnesius, gali nutraukti panaudos sutartį ankščiau sutartyje numatyto termino.

 

IX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO NUOMA

 

54.  Sprendimą dėl Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos priima Savivaldybės taryba, jeigu:

54.1.   Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas neskirtas šalies gynybai ar saugumui užtikrinti, išskyrus atvejus, kai turtas nuomojamas karinių pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių metu;

54.2.   Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas nenaudojamas savivaldybės ir valstybinėms funkcijoms įgyvendinti.

55.  Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas gali būti išnuomojamas viešojo nuomos konkurso ir ne konkurso būdu.

56.  Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas viešo konkurso būdu ne ilgesniam kaip 10 metų laikotarpiui (įskaitant nuomos termino pratęsimą), išskyrus atvejus, kai įstatymai, tarptautinės sutartys at tarptautiniai susitarimai nustato kitaip, taip pat atvejus, kai Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas įgyvendinant valstybei svarbius ekonominius projektus, nuomos laikotarpį nustatant atsižvelgus į projekto investicijų grąžą ir projekto veiklos pobūdį. Valstybės ir Savivaldybės trumpalaikis materialusis turtas gali būti išnuomojamas kartu su valstybės ar Savivaldybės ilgalaikiu materialiuoju turtu, jeigu tuo siekiama užtikrinti efektyvią valstybės ar Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomą.

57 Tarybos sprendimu nuomos sutarties terminas gali būti nustatomas ilgesniam negu 10 metų laikotarpiui, jei nuomininkas panaudos savo lėšas perduoto ilgalaikio materialiojo turto kapitaliniam remontui.

58.  Turto valdytojas gali priimti sprendimą išnuomoti Savivaldybės nekilnojamąjį turtą kopijavimo, dauginimo, kavos, vandens ar maisto aparatams pastatyti be Savivaldybės tarybos sutikimo.

59.  Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas  išnuomojamas ne konkurso būdu:

59.1.   Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas neatidėliotinam darbui atlikti (avarijoms, stichinėms nelaimėms likviduoti ir panašiai) ar trumpalaikiam renginiui (parodoms, sporto varžyboms, pasitarimams, seminarams, šventėms, kultūros renginiams), kurio trukmė yra ne ilgesnė kaip 30 kalendorinių dienų, organizuoti;

59.2.   perkamos paslaugos, kurioms teikti bus naudojamas Savivaldybės ilgalaikis ir trumpalaikis materialusis turtas, ir šis turtas išnuomojamas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka vykdomo viešojo paslaugų pirkimo metu;

59.3.   bent 3 kartus neįvyksta valstybės arba Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto viešas nuomos konkursas;

59.4.   bendrosios nuosavybės teise valdomas Savivaldybės nekilnojamasis turtas išnuomojamas šio turto bendraturčiams arba kai išnuomojamas Savivaldybės nekilnojamasis turtas yra greta šio turto nuomininkams priklausančių ir (arba) jų naudojamų statinių;

59.5.   Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas pelno nesiekiantiems subjektams, kurių pagrindinis veiklos tikslas atitinka bent vieną iš Tvarkos aprašo VIII skyriuje 29.1-29.9 punktuose nurodytų tikslų;

59.6.   Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas subjektams Lietuvos Respublikos įstatymų numatytais atvejais.

60.  Savivaldybės turto valdytojas, kai perkamos paslaugos, kurioms teikti bus naudojamas Savivaldybės ilgalaikis ir trumpalaikis turtas ir kai šis turtas išnuomojamas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka, vykdomo viešojo paslaugų pirkimo metu apskaičiuojant nuompinigių dydį vadovaujasi Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 1K-306 „Dėl Nuompinigių už valstybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo taisyklių patvirtinimo“ (Tvarkos aprašo 8 priedas).

61.  Savivaldybės turto valdytojai (įstaigų ar įmonių vadovai), gavę Savivaldybės tarybos leidimą, organizuoja viešus nuomos konkursus pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintas Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto viešo nuomos konkurso ir nuomos ne konkurso būdu organizavimo taisykles ir su konkurso laimėtoju pasirašo turto nuomos sutartį bei turto perdavimo ir priėmimo aktą (Tvarkos aprašo 6 ir 7 priedai).

62Prieš skelbiant nuomos konkursą, ilgalaikio materialiojo turto bei trumpalaikio materialiojo turto, išnuomojamo kartu su ilgalaikiu turtu, nuompinigių dydis apskaičiuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 1K-306 „Dėl Nuompinigių už valstybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo taisyklių patvirtinimo“ (Tvarkos aprašo 8 priedas). Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į išnuomojamo turto paklausą,  pradinį nuompinigių dydį,  apskaičiuotą pagal turto nuompinigių dydžio nustatymo formules, gali  keisti. Savivaldybės taryba sprendimu gali nustatyti  pradinį nuompinigių dydį ne mažesnį kaip 1 Eur per mėnesį, kai nuomojamos apleistos patalpos, kurioms reikalingas kapitalinis remontas, kuris bus atliktas nuomininko lėšomis, bei subjektams, įgyvendinantiems valstybės ar savivaldybės funkcijas.

63.  Savivaldybės turto nuomininkui, kuris turtą nuomoja ilgiau kaip vienerius kalendorinius metus, nuompinigių dydis Savivaldybės turto valdytojo vienašaliu pareiškimu gali būti didinamas iki kiekvienų kalendorinių metų sausio 31 d. tais atvejais, jeigu Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtas vartotojų kainų indekso pokytis praėjusių metų gruodžio mėnesį, palyginti su už praėjusių metų gruodžio mėnesiu, yra 5% ir didesnis.

Susitarimas dėl nuomos sutarties pakeitimo ir perskaičiuoto nuompinigių dydžio nustatymo įsigalioja, surašius jį raštu ir patvirtinus abiejų šalių parašais.

64Pasibaigus nuomos sutarties terminui  su nuomininku, visiškai įvykdžiusiu pagal nuomos sutartį prisiimtus įsipareigojimus, nuomininkui pageidaujant, nuomos sutartis gali būti atnaujinta  Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka. Naujam, ilgesniam negu 10 metų laikotarpiui, nuomos sutartis gali būti pratęsta tik Savivaldybės tarybos sprendimu. Trumpesniam naujam nei 10 metų laikotarpiui nuomos sutartį gali pratęsti Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius įsakymu.

65.  Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl nuomos sutarties atnaujinimo naujam terminui bei nustato pakeistas nuomos sutarties sąlygas. Jei nuomininko netenkina atnaujinamos sutarties sąlygos, nuomos sutarties galiojimas pasibaigia pasibaigus jos terminui.

66.  Atnaujinant nuomos sutartį,  nuompinigiai negali būti mažesni už sutartyje nustatytą (perskaičiuotą) paskutinį nuompinigių dydį.

67.  Nuomininkas, nepageidaujantis atnaujinti nuomos sutarties, informuoja apie tai nuomotoją raštu ne vėliau kaip likus dviem mėnesiams iki nuomos sutarties termino pabaigos.

68.  Jeigu iki nuomos sutarties galiojimo pabaigos dienos nuomininkas arba jo įgaliotas atstovas neatvyko pasirašyti atnaujintos nuomos sutarties, laikoma, kad nuomos sutartiniai santykiai nėra atnaujinami. Tokiu atveju nuomininkas privalo perduoti nuomotojui turtą pagal aktą nuomos sutartyje nustatyta tvarka.

69.  Nuomotojas turi teisę nutraukti terminuotą nuomos sutartį prieš terminą tik po to, kai prieš 2 mėnesius raštiškai apie tai įspėjo nuomininką.

70Kai turtas išnuomojamas trumpalaikiams neatidėliotiniems darbams ar trumpalaikiams renginiams, nuompinigių dydį už faktinį turto naudojimą (už dieną, valandą) nustato Savivaldybės taryba. Trumpalaikės nuomos sutartį (Tvarkos aprašo 9 priedas) su nuomininku sudaro bei perdavimo ir priėmimo aktą pasirašo patalpų valdytojas.

71.  Nuomininkas nuompinigius už turto nuomą moka nuomos sutartyje nustatytais terminais.

72.  Nuomininkui draudžiama be nuomotojo (tais atvejais, kai sprendimą dėl Savivaldybės turto nuomos priima steigėjas, - be steigėjo) rašytinio sutikimo:

72.1.   subnuomoti išsinuomotą turtą arba kitaip leisti kitiems asmenims juo naudotis;

72.2.   perleisti savo teises ir pareigas, įgytas pagal nuomos sutartį, įkeisti nuomos teisę, perduoti ją kaip turtinį įnašą ar kitaip ją suvaržyti;

72.3.   atlikti išsinuomoto turto remonto arba rekonstravimo darbus.

73.  Nuomininkui, pagerinusiam išsinuomotą turtą, už pagerinimą neatlyginama.

74.  Nuomininkas, sutartyje nustatytu laiku nesumokėjęs nuompinigių, už kiekvieną pavėluotą dieną moka 0,05 procento delspinigius nuo visos nesumokėtos nuompinigių sumos.

75.  Išsinuomotų pastatų nuomininkai sudaro prie šių pastatų esančių žemės sklypų, kuriems atlikti geodeziniai matavimai, nuomos sutartis (valstybinės žemės sklypų – su Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo skyriumi). Pasibaigus pastatų (statinių) nuomos terminui, pasibaigia ir žemės sklypo nuomos terminas. Šis terminas nurodomas ir žemės sklypo nuomos sutartyje.

76.  Gautos pajamos iš turto nuomos paskirstomos:

76.1.   už Savivaldybės materialųjį turtą, kurį patikėjimo teise valdo ir išnuomojo (nuomoja) Savivaldybės įstaigos, pervedamos į Savivaldybės biudžetą ir naudojamos šių įstaigų veiklai finansuoti;

76.2.   už Savivaldybės materialųjį turtą, kurį patikėjimo teise valdo ir išnuomojo Savivaldybės įmonės, viešosios įstaigos,  pervedamos į jų sąskaitas ir naudojamos turto remontui. 

 

X SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO ĮKEITIMAS

 

77.  Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis ilgalaikis materialusis turtas gali būti įkeistas įstatymų nustatytais atvejais Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta tvarka. Savivaldybių nematerialusis, finansinis ir materialusis trumpalaikis turtas negali būti įkeistas.

78.  Savivaldybės įmonė teise įkeisti ilgalaikį materialųjį turtą naudojasi pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą.

79Nematerialusis, finansinis ir trumpalaikis materialusis Savivaldybės turtas negali būti įkeistas.

80Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto įkeitimo atvejai:

80.1. kai Savivaldybė skolinasi pinigines lėšas investiciniams projektams ar kitiems projektams finansuoti ir kai įkeičiamu turtu reikia užtikrinti Savivaldybės prievolės įvykdymą;

80.2. kai Savivaldybė suteikia garantiją įkeičiant turtą:

80.2.1.        kontroliuojamai uždarajai akcinei bendrovei, kurios savininkė yra Savivaldybė, vykdančiai savivaldybės pavestas konkrečias funkcijas, jei paskola draudžiama paskolos draudimo sutartimi ir, įgyvendinant kredituojamą projektą, bus pagerinamas ir (ar) sukuriamas Savivaldybės arba jos kontroliuojamos uždarosios akcinės bendrovės turtas;

80.2.2.        viešajai įstaigai, kurios savininkė yra Savivaldybė, jei paimama paskola draudžiama paskolos draudimo sutartimi ir, įgyvendinant kredituojamą projektą, bus pagerinamas ir (ar) sukuriamas Savivaldybės turtas arba viešosios įstaigos turtas;

80.3. Savivaldybė įkeičia turtą, garantuodama už Tvarkos aprašo 84.2.1. ir 84.2.2. punktuose išvardytų subjektų prievolių įvykdymą tuo atveju, kai šie subjektai vykdo valstybės ir (ar) Savivaldybės remiamus investicinius projektus, įgyvendina Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose savivaldybei priskirtas funkcijas, vykdo turto valdytojo įstatuose (nuostatuose) numatytos veiklos plėtrą, ir joms nepakanka savo turto garantuoti prievolių įvykdymą.

81Savivaldybė, neviršydama Savivaldybės skolinimosi ir garantijų limitų bei turėdama teigiamą savivaldybės kontrolieriaus išvadą, Savivaldybės tarybos sprendimu gali įkeisti turtą savo ar Tvarkos aprašo 84.2.1.–84.2.2. punktuose nurodytų subjektų prievolių įvykdymui užtikrinti.

82Tvarkos aprašo 84.2.1.–84.2.2. punktuose nurodyti subjektai, teisės aktų nustatyta tvarka valdantys ir (ar) naudojantys Savivaldybės turtą, norėdami jį įkeisti, Savivaldybės administracijai pateikia praėjusių metų ir praėjusio ketvirčio finansines ataskaitas ir prašymą leisti įkeisti valdomą ir (ar) naudojamą Savivaldybės turtą.

83Prašyme turi būti nurodyta:

83.1. turto rekvizitai (inventorinis numeris, registro numeris, unikalus numeris, adresas, kiti duomenys);

83.2. turto įkeitimo tikslas;

83.3. kuri turto valdytojo įstatuose (nuostatuose) nurodyta veikla bus plečiama (vystoma);

83.4. pagrindimas, kad turto valdytojas neturi kitų galimybių vykdyti suplanuotą investicinį projektą, kuriam yra pritarusi Savivaldybės taryba;

83.5. kredito grąžinimo terminas;

83.6. kita, turto valdytojo nuožiūra, svarbi informacija.

84Savivaldybės administracija, gavusi Tvarkos aprašo 83 punkte nurodytus dokumentus, parengia Savivaldybės tarybos sprendimo projektą dėl turto įkeitimo.

85Tais atvejais, kai parduodamo Savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pirkėjo skolinio įsipareigojimo įvykdymą užtikrina kredito įstaiga, kuri tuo tikslu iki pasirašant pirkimo–pardavimo sutartį pateikia Savivaldybės administracijai mokėjimo garantiją, Savivaldybės administracija Savivaldybės tarybos sprendimu turi teisę pirkėjo skoliniam įsipareigojimui kredito įstaigai užtikrinti kredito įstaigai įkeisti perkamą būstą ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, numatant, kad hipoteka įsigalios, kai bus visiškai atsiskaityta su Savivaldybės administracija už perkamą būstą ir pagalbinio ūkio paskirties pastatus, tai yra sumokėta šio būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų kaina, netesybos ir įvykdytos kitos prievolės.

86 Parduodamas Savivaldybės būstas ir pagalbinio ūkio paskirties pastatai gali būti įkeisti, jeigu pirkėjas yra sumokėjęs šio turto kainos ir kredito įstaigos pateiktoje mokėjimo garantijoje nurodytos sumos skirtumą, jeigu toks yra.

87Savivaldybės tarybai pritarus sprendimo projektui, Savivaldybės turto valdytojas Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka ir būdais pasirenka kredito įstaigą, pasirašo kredito sutartį, įkeičiamo ilgalaikio materialiojo turto draudimo sutartį ir hipotekos lakštą (įkeitimo sutartį).

88Visos išlaidos, susijusios su turto įkeitimu, finansuojamos iš turto valdytojo lėšų.

89Subjektas privalo kas tris mėnesius, terminą pradedant skaičiuoti nuo hipotekos lakšto (įkeitimo sutarties) pasirašymo, teikti Savivaldybės administracijai ataskaitą apie prievolės, kurios vykdymui užtikrinti įkeičiamas Savivaldybės turtas, vykdymo eigą.

 

XI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS REIKMĖMS ĮGYTAS TURTAS

 

90.  Savivaldybės įmonės, įstaigos ir organizacijos, įstatymų nustatyta tvarka įgijusios turtą Savivaldybės nuosavybėn, jį valdo, naudoja ir disponuoja juo patikėjimo teise. Įgytas turtas nuosavybės teise priklauso Savivaldybei.

 

XII SKYRIUS

BAIGTŲ STATYTI OBJEKTŲ PERDAVIMO IŠ NEBAIGTOS STATYBOS GRUPĖS TVARKA

 

91.  Nebaigtos statybos objekto vertę sudaro šios išlaidos:

91.1.   pastato (statinio) projektavimas;

91.2.   techninio projekto ekspertizė, statinio (pastato) ekspertizė;

91.3.   statybos darbai;

91.4.   statybos techninė priežiūra, projekto vykdymo priežiūra;

91.5.   kadastriniai matavimai;

91.6.   kitos išlaidos, kurios susijusios su konkrečiu nebaigtos statybos objektu.

92.  Prieš pradedant vykdyti pirkimus arba rašant užsakymą darbams atlikti, Vietos ūkio skyriaus arba Savivaldybės administracijos specialistas, atsakingas už projekto vykdymo priežiūrą (toliau - atsakingas darbuotojas), suderina su Buhalterinės apskaitos skyriumi jau esamo apskaitoje turto pavadinimą (tuo atveju, kai bus didinama jau esamo apskaitoje turto objekto vertė).

93.  Vykdant rangos darbų kontrolę, pateikiant Buhalterinės apskaitos skyriui atliktų darbų aktus, atsakingas darbuotojas nurodo, ar tai yra naujas turto objektas, ar didinama jau esamo turto objekto (jeigu taip, tai konkrečiai kokio) vertė.

94.  Atsakingas darbuotojas, po pastatų, statinių ir inžinerinių tinklų naujos statybos, remonto, kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ar modernizavimo darbų pabaigos, pabaigus projektą įgyvendinti, per 30 kalendorinių dienų per DVS „Kontora“ Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia statybos užbaigimo aktų arba deklaracijų apie statybos užbaigimą kopijas.

95.  Buhalterinės apskaitos skyrius „Kontoroje“ pateikia buhalterinę pažymą, kurioje nurodo baigto statybos objekto finansavimo šaltinius pagal projekto turto vienetus.

96.  Jeigu buvo atlikti rekonstrukcijos, remonto darbai turto, kurį apskaito kitos Savivaldybės biudžetinės įstaigos, atsakingas darbuotojas Administracijos direktoriaus įsakymu perduoda turto valdytojams atliktų darbų verčių duomenis į naudotojo balansą, kuris šia verte padidina objekto įsigijimo savikainą. Pasikeitus ar patikslinus finansavimo šaltinius, išlaidos tikslinamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

97.  Jeigu buvo sukurtas naujas turto vienetas, kurį apskaito kitos Savivaldybės biudžetinės įstaigos, atsakingas darbuotojas naujai sukurtą turto objektą Savivaldybės tarybos sprendimu perduoda turto valdytojams kartu su atliktų darbų verčių duomenimis. Pasikeitus ar patikslinus finansavimo šaltinius, išlaidos tikslinamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

98.  Jeigu buvo atlikti statybos, rekonstrukcijos ar remonto darbai turto, kurį apskaito Savivaldybės administracija, atsakingas darbuotojas parengia Ilgalaikio turto perdavimo naudoti veikloje aktą, įvertindamas: a) jei ilgalaikio materialiojo turto rekonstravimas ar remontas pripažįstamas esminiu ilgalaikio materialiojo turto pagerinimu (pailgina ilgalaikio materialiojo turto naudingo tarnavimo laiką ar pagerina jo naudingąsias savybes), rekonstravimo ar remonto darbų verte didinama ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo savikaina ir iš naujo nustatomas ilgalaikio materialiojo turto naudingo tarnavimo laikas; b) jei remontas, pripažįstamas esminiu ilgalaikio materialiojo turto pagerinimu, tik pagerina naudingąsias turto savybes, bet nepailgina jo naudingo tarnavimo laiko, rekonstravimo ar remonto darbų verte didinama ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo savikaina. Jei ilgalaikio materialiojo turto rekonstravimas ar remontas pripažįstamas esminiu ilgalaikio materialiojo turto pagerinimu ir pailgina ilgalaikio materialiojo turto naudingo tarnavimo laiką, atsakingas darbuotojas nustato naudingo tarnavimo laiką ir įrašo į perdavimo naudoti veikloje aktą. Pasirašius materialiai atsakingiems asmenims ir Administracijos direktoriui jį patvirtinus, ilgalaikio turto perdavimo naudoti veikloje aktas registruojamas „Kontoroje“, o originalus egzempliorius perduodamas Buhalterinės apskaitos skyriui.

99.  Jeigu buvo atlikti pastatų, statinių ir inžinerinių tinklų naujos statybos, remonto, kapitalinio remonto, rekonstrukcijos ar modernizavimo darbai jungtinės veiklos (bendradarbiavimo) sutarties pagrindu, kai Savivaldybės taryba buvo priėmusi sprendimą skirti dalį lėšų investicijoms į Savivaldybei nuosavybės teise nepriklausantį turtą, atsakingas darbuotojas Savivaldybės tarybos sprendimu perduoda turto valdytojui nebaigtos statybos vertę.

100.    Visą dokumentaciją, susijusią su nebaigtos statybos objektu, iš rangovo perima atsakingas darbuotojas, iniciavęs darbų viešąjį pirkimą.

101.    Pastato (statinio) kadastrinių duomenų bylą (originalą), Statybos užbaigimo aktą ar deklaraciją atsakingas darbuotojas perduoda Turto skyriui.

102.    Baigtas statyti objektas, kurį apskaito Savivaldybės administracija, priskiriamas skyrių vedėjams arba seniūnams, kurių vadovaujamo skyriaus funkcijoms ar kuruojamų įstaigų veiklai vykdyti jis reikalingas.

103.    Sprendimą dėl baigtų statyti objektų, kurių negalima priskirti konkrečiam skyriaus vedėjui, priima Savivaldybės administracijos vadovas.

 

XIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO PERDAVIMAS KITŲ SUBJEKTŲ NUOSAVYBĖN

 

104.  Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas Savivaldybės tarybos sprendimu kitų subjektų nuosavybėn perduodamas:

104.1. privatizuojant akcijas pagal Lietuvos Respublikos valstybei ir savivaldybėms priklausančių akcijų privatizavimo įstatymą;

104.2. parduodant Savivaldybės nekilnojamąjį turtą ir jam priskirtą žemės sklypą, taip pat kitus nekilnojamuosius daiktus viešo aukciono būdu;

104.3. perduodant jį valstybės arba kitos savivaldybės nuosavybėn, kai yra atitinkamai arba Vyriausybės, arba jos įgalioto institucijos, arba kitos savivaldybės sprendimas;

104.4. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančias viešųjų įstaigų dalininko teises parduodant kitiems asmenims Vyriausybės nustatyta viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo viešo aukciono būdu tvarka;

104.5. kitais šio įstatymo ir kitų įstatymų nustatytais būdais.

105.  Savivaldybės turtas negali būti perduodamas kitiems juridiniams ar fiziniams asmenims ar kitaip susiejamas su turtu jungtinės veiklos sutarties pagrindu.

106.  Savivaldybei nuosavybės teise priklausančios viešosios įstaigos dalininko teisės gali būti parduodamos, jeigu šiai viešajai įstaigai teisės aktų nustatyta tvarka nepavesta atlikti viešojo administravimo funkcijų ir tenkinamos abi šios sąlygos:

106.1. steigiant viešąją įstaigą ar didinant viešosios įstaigos dalininkų kapitalą, nebuvo investuotas Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis nekilnojamasis turtas;

106.2. viešoji įstaiga nėra Savivaldybės turto panaudos gavėja.

107.  Sprendimą dėl Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių viešosios įstaigos dalininko teisių pardavimo priima Savivaldybės taryba. Sprendimo projektą rengianti Savivaldybės administracija turi pagrįsti jo atitiktį šio Tvarkos aprašo V skyriuje nurodytiems principams. Sprendime turi būti nurodyta:

107.1. viešosios įstaigos, kurios Savivaldybės turimos dalininko teisės gali būti parduodamos, pavadinimas, kodas, buveinė;

107.2. parduodamų dalininko teisių pradinė kaina, kuri turi būti ne mažesnė kaip Savivaldybės įnašų į viešosios įstaigos dalininkų kapitalą vertė;

107.3. Savivaldybės institucija, įgaliota sudaryti dalininko teisių pirkimo-pardavimo sutartį.

 

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ PARDAVIMAS VIEŠO AUKCIONO BŪDU

 

108.    Savivaldybei nuosavybės teise priklausantys  nekilnojamieji daiktai parduodami   viešo aukciono būdu, vadovaujantis  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. spalio 28 d. nutarimu Nr. 1178 „Dėl Valstybės ir savivaldybių nekilnojamųjų daiktų pardavimo viešo aukciono būdu tvarkos aprašo patvirtinimo“.

109.    Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio viešame aukcione parduodamo nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą tvirtina Savivaldybės taryba. Sąrašo pakeitimo projektas rengiamas ir teikiamas Savivaldybės tarybai tvirtinti pagal poreikį.

110.    Viešo aukciono organizatorė yra Plungės rajono savivaldybės administracija.

111.    Viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašas yra Savivaldybės tarybos patvirtintas dokumentas, kuriame nurodomas Savivaldybės nekilnojamasis turtas, kiti nekilnojamieji daiktai ir jų duomenys (unikalus numeris, adresas) ir turto (daikto) likutinė vertė.

112.    Pasiūlymus įtraukti (išbraukti) nekilnojamąjį turtą į sąrašus (iš sąrašų) Savivaldybės administracijai teikia turto valdytojai, valdantys Savivaldybės nekilnojamąjį turtą patikėjimo teise.

113.    Sąrašo sudarymo bei jo pakeitimo projektus Plungės rajono savivaldybės tarybai rengia Savivaldybės administracijos Turto skyrius. 

114.    Į viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą gali būti įtrauktas šis Savivaldybės nekilnojamasis turtas ir kiti nekilnojamieji daiktai:

114.1. nenaudojamas savivaldybės funkcijoms atlikti ar veiklai vykdyti; nenaudojamam savivaldybės funkcijoms atlikti  priskirtinas Savivaldybės nekilnojamasis turtas kuris, nors nėra pripažintas nereikalingu, tačiau šio turto nepavyko perduoti ir (arba) neliko kur jį pritaikyti;

114.2. teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas nereikalingu, netinkamu (negalimu) naudoti;

114.3. kitas, nei 1 ir  2 papunkčiuose nurodytas, Savivaldybės nekilnojamasis turtas ir kiti nekilnojamieji daiktai, kuriuos Savivaldybės administracija siūlo Savivaldybės tarybai įtraukti į viešame aukcione parduodamo Savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą.

115.    Savivaldybės administracijos Turto skyrius, gavęs individualų nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo ar kitų nekilnojamųjų daiktų turto vertinimą, atliktą pagal Lietuvos Respublikos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą, ir centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo sprendimą, ar nekilnojamajam turtui priskirtas valstybinis žemės sklypas gali būti perleidžiamas nuosavybėn ar tik išnuomojamas, inicijuoja aukcioną.

116.    Viešam aukcionui, išskyrus elektroninį aukcioną, organizuoti ir vykdyti Savivaldybės administracijos direktorius iš Savivaldybės darbuotojų sudaro iš ne mažiau kaip 3 asmenų nuolatinę aukciono organizavimo ir vykdymo komisiją (toliau – komisija), paskiria viešo aukciono vedėją ir protokoluotoją.

117.    Viešo aukciono sąlygas derina komisija ir teikia tvirtinti Savivaldybės administracijos direktoriui.

118.    Aukcionas gali būti:

118.1. tiesioginis, kuris vykdomas aukciono dalyviams susirinkus nurodytoje vietoje nurodytu laiku (tiesioginis aukcionas);

118.2. elektroninis, kuris vykdomas informacinių technologijų priemonėmis (elektroninis aukcionas).

118.3. Paprastai vykdomas elektroninis aukcionas specialiojoje interneto svetainėje www.evarzytines.lt. Tiesioginis aukcionas gali būti vykdomas, kai parduodamas išnuomotas gyvenamosios paskirties nekilnojamasis turtas.

119.    Tiesioginis aukcionas gali būti vykdomas, kai parduodamas mažos vertės nekilnojamasis turtas, kurio pradinė pardavimo kaina, nustatyta pagal individualų vertinimą, buvo lygi arba mažesnė nei 10 000 eurų ir kurio bent du kartus nepavyko parduoti elektroniniame aukcione.

120.    Nekilnojamojo turto pirkimo ir pardavimo sutartį su viešo aukciono laimėtoju pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

 

XV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TURTO INVESTAVIMAS

 

121.    Savivaldybės turto investavimas – tai Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto, kaip įnašo, perdavimas:

121.1. Savivaldybės viešajai įstaigai, akcinei bendrovei ar uždarajai akcinei bendrovei, vykdant steigimo sutartyje prisiimtus steigėjo turtinius įsipareigojimus;

121.2. didinant viešosios įstaigos dalininkų kapitalą arba akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės įstatinį kapitalą, jei Savivaldybė yra jų dalyvė;

121.3. viešajai įstaigai nustatant (formuojant) dalininkų kapitalą, jeigu įstatymų nustatytais atvejais biudžetinė įstaiga pertvarkoma į viešąją įstaigą;

121.4. akcinei bendrovei ar uždarajai akcinei bendrovei nustatant (formuojant) įstatinį kapitalą, jei teisės aktų nustatyta tvarka Savivaldybės įmonė pertvarkoma į akcinę bendrovę ar uždarąją akcinę bendrovę;

121.5. steigiamiems ar įsteigtiems kitos teisinės formos juridiniams asmenims, kurių veiklos tikslas yra tarptautinis bendradarbiavimas, kai tuo siekiama užtikrinti tinkamą įstatymuose numatytų savivaldybių funkcijų įgyvendinimą.

122.    Sprendimą dėl Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto investavimo  priima Savivaldybės taryba. Savivaldybės administracija, teikdama siūlymą dėl investavimo, privalo tą siūlymą ekonomiškai ir socialiai pagrįsti, vadovaudamasi Vyriausybės nustatyta tvarka, jei tenkinami ne mažiau kaip trys investavimo kriterijai, nustatyti Įstatymo 22 straipsnio 2 dalyje.  

123.    Savivaldybės turtas negali būti investuojamas įmonei ar nuosavybės vertybiniams popieriams įsigyti iš fizinių ir privačių juridinių asmenų, taip pat privačiam juridiniam asmeniui steigti, išskyrus šio ir kitų įstatymų nustatytus atvejus.

124.    Savivaldybė gali turtą investuoti, įsigydama steigiamos arba didinančios įstatinį kapitalą akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės akcijų, kurios visuotiniame akcininkų susirinkime valstybei ar Savivaldybei (savivaldybėms) arba joms kartu suteikia daugiau kaip 50 procentų balsų.

125.    Asmuo, įsigyjantis steigiamos akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės, kurią steigiant dalyvauja Savivaldybė, akcijų, atrenkamas viešo konkurso būdu Vyriausybės nustatyta tvarka.

126.    Šio Tvarkos aprašo 125 punktas netaikomas, kai  steigiama akcinė bendrovė ar uždaroji akcinė bendrovė institucinei viešojo ir privačiojo sektorių partnerystei įgyvendinti. Tokiu atveju informacija apie akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės steigimą institucinei viešojo ir privačiojo sektorių partnerystei įgyvendinti turi būti nurodyta konkurso koncesijai suteikti ar viešojo pirkimo, organizuojamo valdžios ir privataus subjektų partnerystei įgyvendinti, sąlygų apraše. Šiame sąlygų apraše ir akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės steigimo institucinei viešojo ir privačiojo sektorių partnerystei įgyvendinti sutartyje, be kituose įstatymuose nustatytų reikalavimų, turi būti nurodytas akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės veiklos laikotarpis, kuris negali būti ilgesnis negu koncesijos, arba valdžios ir privataus subjektų partnerystės sutarties laikotarpis, ir akcinės bendrovės ar uždarosios akcinės bendrovės veiklos tęstinumo sąlygos, tarp kurių turi būti nustatytos Savivaldybės, kaip akcininkės, dalyvavimo bendrovės veikloje sąlygos.

 

XVI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

127.    Plungės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto savininko funkcijas įgyvendina Savivaldybės taryba. Savivaldybės turtą administruoja Savivaldybės administracijos direktorius.

128.    Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis registruotinas turtas teisės aktų nustatyta tvarka turi būti registruojamas viešuose registruose.

129.    Savivaldybės turtinės ir neturtinės teisės viešosiose įstaigose, akcinėse bendrovėse, uždarosiose akcinėse bendrovėse ir kitos teisinės formos juridiniuose asmenyse įgyvendinamos Vyriausybės nustatyta tvarka.

_______________________

 

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Sutarties pavyzdys)

SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMOJO TURTO PATIKĖJIMO SUTARTIS

 

_____ m.________ ___ d. Nr. ___

Plungė

 

Patikėtojas___________________________________________________________________,

(perduodančios turtą Savivaldybės įstaigos pavadinimas ir kodas)

atstovaujama  ______________________________________________________________________

(atstovo vardas, pavardė, pareigos)

pagal Plungės rajono savivaldybės tarybos _______m.______________ ____d. sprendimą Nr. _____,

 

ir patikėtinis– ____________________________________________________________________

(patikėjimo teisės subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

atstovaujamas _________________________________________________________________ pagal                                                     (atstovo vardas, pavardė, pareigos)

_______________________________________________________________________________,

(patikėjimo teisės subjekto įstatai (nuostatai), įgaliojimas – dokumento numeris ir data)

remdamiesi Plungės rajono savivaldybės tarybos _________m._________ ____d. sprendimu Nr.____, sudarė šią sutartį.

 

I. SUTARTIES DALYKAS

 

1. Patikėtojas įsipareigoja perduoti patikėtiniui nekilnojamąjį turtą ________________________________________________________________________________

(perduodamo  objekto adresas ir apibūdinimas: unikalus numeris, bendras statinio ar patalpų plotas, pažymėjimas plane,

________________________________________________________________________________

balansinė ir likutinė vertė litais)

patikėjimo teise valdyti ir naudoti savivaldybės funkcijai –

_________________________________________________________________ – atlikti.

(nurodyti savivaldybės funkciją)

 

II. SUTARTIES SĄLYGOS

 

2. Patikėtinis moka mokesčius už nekilnojamojo turto (toliau – turtas) komunalines ir ryšio paslaugas ir kitus mokesčius, įmokas ir rinkliavas, susijusias su turtu, žemės nuomos mokestį.

3. Sutarties terminas nustatomas nuo _________m.________ ___d. iki _________m.____________ ___d.

4. Patikėtinis neturi teisės 1 punkte nurodyto nekilnojamojo turto perduoti nuosavybės teise kitiems asmenims, jo įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises į jį, juo garantuoti, laiduoti ar kitu būdu juo užtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių įvykdymą, jo išnuomoti, suteikti panaudos pagrindais ar perduoti jį kitiems asmenims naudotis kitu būdu.

 

III. ŠALIŲ PAREIGOS

 

5. Patikėtojas privalo:

5.1. per 10 darbo dienų nuo šios sutarties pasirašymo dienos pagal perdavimo ir priėmimo aktą perduoti patikėtiniui šios sutarties 1 punkte nurodytą turtą, išskyrus atvejį, kai patikėjimo sutartis sudaroma naujam terminui;

5.2. kartu su perduodamu turtu pateikti patikėtiniui visus tinkamam nekilnojamojo turto valdymui ir naudojimui reikalingus dokumentus;

5.3. nurašyti perduotą patikėtiniui turtą.

6. Patikėtinis privalo:

6.1. per 10 darbo dienų nuo šios sutarties pasirašymo dienos pagal perdavimo ir priėmimo aktą perimti iš patikėtojo šios sutarties 1 punkte nurodytą turtą, išskyrus atvejį, kai patikėjimo sutartis sudaroma naujam terminui;

6.2. naudoti turtą tik pagal tiesioginę paskirtį, nurodytą šios sutarties 1 punkte, ir sutartį, griežtai laikytis šios paskirties turtui keliamų sandėliavimo, priešgaisrinės saugos ir sanitarinių reikalavimų;

6.3. sudaryti sąlygas patikėtojui kontroliuoti, ar perduotas patikėjimo teise turtas naudojamas pagal paskirtį ir sutartį;

6.4. savo lėšomis ne rečiau kaip kartą per 3 metus atlikti turto priežiūros ir paprastojo remonto darbus;

6.5. be Savivaldybės tarybos rašytinio leidimo neperplanuoti ir nepertvarkyti turto arba jo dalies; gavus rašytinį leidimą ir atlikus turto pagerinimą, jį įforminti pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, Buhalterinės apskaitos įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimus. Patikėtiniui, pagerinusiam pagal šią sutartį perduotą turtą, už pagerinimą neatlyginama;

6.6. per 30 darbo dienų nuo turto perdavimo ir priėmimo akto pasirašymo dienos sudaryti su atitinkamomis įmonėmis ir organizacijomis sutartis dėl atsiskaitymo už administravimo, komunalines, ryšio ir kitas paslaugas, mokėti mokesčius kas mėnesį;

6.7. įtraukti perduotą turtą į apskaitą. Turtas, gautas pagal patikėjimo sutartį, turi būti apskaitomas atskirai nuo patikėtinio turto;

6.8. užtikrinti 1 punkte nurodyto turto tinkamą apskaitą, apsaugą ir priežiūrą;

6.9. nurodyti, kad veikia turto patikėjimo teise, sudarydamas savo vardu sandorius, susijusius su jam perduotu patikėjimo teise turtu. Jeigu patikėtinis neįvykdo šios pareigos, tretiesiems asmenims jis atsako savo turtu;

6.10. teisės aktų nustatyta tvarka grąžinti turtą aktu patikėtojui, jei turtas ar jo dalis tampa nereikalingi patikėtinio veiklai vykdyti;

6.11. pasibaigus šios sutarties galiojimo terminui, jei sutartis nesudaroma naujam terminui, perduoti šios sutarties 1 punkte nurodytą turtą patikėtojui kitą dieną, o nutraukus sutartį prieš terminą – per 2 savaites nuo sutarties nutraukimo dienos. Turtas turi būti perduodamas pagal perdavimo ir priėmimo aktą tos būklės, kokios buvo perduotas patikėtiniui, atsižvelgiant į normalų nusidėvėjimą, su visais atliktais pertvarkymais, neatsiejamais nuo turto, nepadarant žalos turto būklei;

6.12. įvykdyti visus mokestinius įsipareigojimus, susijusius su patikėjimo teise suteiktu turtu, iki turto perdavimo patikėtojui pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą dienos.

 

IV. SUTARTIES PASIBAIGIMAS IR NUTRAUKIMAS

 

7. Ši sutartis pasibaigia:

7.1. pasibaigus terminui;

7.2. prieš terminą – pranešus raštu. Šalis, norinti atsisakyti sutarties, privalo apie tai raštu pranešti kitai šaliai prieš du mėnesius.

8. Patikėtojas turi teisę vienašališkai nutraukti šią sutartį, pateikęs patikėtiniui pranešimą raštu, jeigu patikėtinis:

8.1. neužtikrina perduoto turto saugumo;

8.2. nesilaiko valdymo ir naudojimo sąlygų ar kitų savo įsipareigojimų pagal šią sutartį;

8.3. nebegali (ar atsisako) įgyvendinti savivaldybės funkcijų, kurioms įgyvendinti pagal patikėjimo sutartį buvo perduotas turtas.

9. Sutartis laikoma nutrūkusia tais atvejais, kai patikėtinis reorganizuojamas, likviduojamas ar iškelta bankroto byla.

10. Sutartis gali būti nutraukta ir kitais Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais atvejais.

 

V. PAPILDOMOS SĄLYGOS

 

11. Sutartis neatlygintina.

12. Patikėtinis, jei tinkamai nesirūpino jam perduotu turtu ir patikėtojo interesais, turi atlyginti patikėtojui nuostolius, padarytus dėl turto praradimo ar sugedimo. Patikėtinis atleidžiamas nuo nuostolių atlyginimo, jeigu įrodo, kad jie atsirado dėl nenugalimos jėgos arba patikėtojo veiksmų.

13. Šią sutartį įstatymų nustatyta tvarka patikėtinis savo lėšomis įregistruoja Nekilnojamojo turto registre, o sutartį nutraukus ar jai pasibaigus – ją išregistruoja.

14. Šalių ginčai dėl sutarties nevykdymo ar netinkamo vykdymo sprendžiami derybomis, o nepavykus susitarti – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

15. Ši sutartis surašoma dviem egzemplioriais – po vieną sutarties šalims.

16. Ši sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

17. Šalių juridiniai adresai ir banko rekvizitai:

 

 

 

Patikėtojas                                                         Patikėtinis

____________________________________     ___________________________________
             (adresas, telefono numeris)                   (adresas, telefono numeris) 

____________________________________      ___________________________________

(kodas)                                                                                 (kodas)
           ____________________________________       ___________________________________

(banko pavadinimas, kodas, a/s numeris)                 (banko pavadinimas, kodas, a. s.  numeris)

____________________________________       __________________________________

___________________________________       __________________________________

 

(parašas) (parašas)

__________________________________________              ______________________________________

(vardas ir pavardė)                                                            (vardas ir pavardė)   

A. V. A. V.

 

__________________________________________

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Akto pavyzdys )

SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMOJO TURTO, PERDUODAMO VALDYTI, NAUDOTI IR DISPONUOTI JUO PATIKĖJIMO TEISE, PERDAVIMO IR PRIĖMIMO AKTAS

 

________________   Nr. ________

Plungė

_______________________________________________________________________________,

(perduodančios turtą institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, buveinė, kodas)

atstovaujama (-as) ______________________________________________________________,

(vardas ir pavardė, įgaliojimo data ir numeris)

įgalioto ____________________________________________________________perduoda, o

(pagal įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – atstovo pareigos,

 

______________________________________________________________________

(priimančios turtą institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas, buveinė, kodas)

atstovaujama_____________________________________________________________________,

įgalioto _________________________________________________________________________

(pagal įstatymą, įstatus (nuostatus), įgaliojimą – atstovo pareigos, vardas ir pavardė, įgaliojimo data ir numeris)

 

perima, vadovaudamiesi____________________________________________________________,

(dokumento perduoti turtą pavadinimas, data, numeris)

šį Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą:_______________________________________

(perduodamo turto pavadinimas ir apibūdinimas (adresas, unikalus numeris, bendras statinio plotas, pažymėjimas plane, patalpų plotas; balansinė ir likutinė vertė litais. Jeigu perduodami keli objektai, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal pridedamą sąrašą. Sąraše turi būti nurodyti numatyti reikalavimai)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

Perduodamo turto būklė perdavimo metu______________________________________________.

 

 

PRIDEDAMA (jeigu dokumentai pridedami):

1. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(perduodamo turto sąrašas)

2. _____________________________________________________, ___ lapas (-ai).

(dokumentas, suteikiantis teisę perduoti (perimti) turtą)

3. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos arba jų kopijos)

4. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(teisinės registracijos dokumentai)

5. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(nuomos sutartis, jei dalis turto perduota pagal nuomos sutartį)

6. ____________________________________________________, ____ lapas (-ai).

(kiti dokumentai)

 

Šis aktas surašytas dviem egzemplioriais, po vieną turto perdavėjui ir turto perėmėjui.

 

 

Perdavė

___________________________________ (Parašas) (Vardas ir pavardė)

(įgalioto perduoti turtą asmens pareigų pavadinimas)

 

 

Perėmė

___________________________________ (Parašas) (Vardas ir pavardė)

(įgalioto priimti turtą asmens pareigų pavadinimas)

 

________________

 

Savivaldybės materialiojo ir

nematerialiojo turto valdymo, naudojimo

ir disponavimo juo tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Sutarties pavyzdys)

 

SAVIVALDYBĖS TURTO PANAUDOS SUTARTIS

 

_____________ Nr.____________

(data)            

___________________________

(sudarymo vieta)

 

Panaudos davėjas ________________________________________________________ ,

(turtą perduodančios Savivaldybės institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos

______________________________________________________________________________

(toliau – institucija) pavadinimas ir kodas)

pagal _________________________________________________________________________

(įstatymą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas _________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

ir panaudos gavėjas _____________________________________________________________ ,

(Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo

juo įstatymo 14 straipsnyje nurodyto panaudos subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

pagal _________________________________________________________________________

(įstatymą, panaudos subjekto įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas _________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

remdamiesi Plungės rajono savivaldybės tarybos  20 __ m. __________ d. sprendimu Nr. ____ ar

centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo 20 __ m. __________ d. sprendimu Nr. ____,

sudarė šią sutartį:

1. Panaudos davėjas pagal šią sutartį perduoda panaudos gavėjui, veikiančiam pagal savo

įstatus (nuostatus), laikinai neatlygintinai valdyti ir naudoti patikėjimo teise valdomą Savivaldybės turtą: 

(turto pavadinimas ir apibūdinimas: nematerialiojo, ilgalaikio materialiojo turto inventorinis numeris, įsigijimo ir

likutinė vertė; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto adresas, unikalus numeris, statinio pažymėjimas

plane, bendras statinio plotas, patalpų plotas ir indeksai; trumpalaikio materialiojo turto įsigijimo vertė; įrenginių –

pagrindinės charakteristikos, o jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą, nurodoma, kad turtas perduodamas pagal

pridedamą sąrašą)

_____________________________________________________________________________ .

(nurodyti turto naudojimo paskirtį)

2. Panaudos davėjas perduoda daiktą panaudos gavėjui __________________________ .

(nurodyti terminą)

3. Kitos sąlygos __________________________________________________________ .

4. Trečiųjų asmenų teisės į daiktą ____________________________________________ .

(įkeitimas, areštas, uzufruktas ir kita)

5. Panaudos gavėjas moka mokestį už perduotų negyvenamųjų patalpų eksploatavimą, komunalines ir ryšių paslaugas.

6. Panaudos gavėjas savo lėšomis per 15 dienų nuo sutarties pasirašymo įstatymų nustatyta tvarka sutartį įregistruoja Nekilnojamojo turto registre. Pasibaigus panaudos sutarties terminui, panaudos gavėjas sutartį išregistruoja iš Nekilnojamojo turto registro.

 

7. Panaudos davėjas, nepažeisdamas panaudos gavėjo teisių, turi teisę tikrinti, ar panaudos gavėjas naudojasi daiktu tinkamai pagal paskirtį ir sutartį.

8. Panaudos davėjas privalo:

8.1. per 5 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo perduoti sutarties 1 punkte nurodytą daiktą pagal perdavimo–priėmimo aktą;

8.2. pasibaigus panaudos sutarties terminui, iš panaudos gavėjo per 5 dienas nuo sutarties pasibaigimo priimti jam grąžinamą daiktą pagal perdavimo–priėmimo aktą.

9. Panaudos gavėjas privalo:

9.1. naudotis daiktu pagal tiesioginę paskirtį ir sutartį, tik sprendime dėl Savivaldybės turto perdavimo panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis priėmimo metu nurodytai veiklai, griežtai laikytis šiam daiktui keliamų priešgaisrinės saugos, sandėliavimo, sanitarinių ir techninių taisyklių, per visą sutarties galiojimo laiką nekeisti daikto paskirties;

9.2. sudaryti sąlygas panaudos davėjui kontroliuoti, ar perduotas daiktas naudojamas pagal paskirtį ir sutartį, ar panaudos gavėjas verčiasi veikla, dėl kurios buvo perduotas turtas;

9.3. gauti panaudos davėjo rašytinį sutikimą pagerinti ar pertvarkyti daiktą nekeičiant jo paskirties;

9.4. savo lėšomis daryti jam perduoto daikto einamąjį ar kapitalinį remontą:

_______________________________________________________________________ ;

(nurodyti remonto darbus ir lėšų sumą, kurią panaudos gavėjas nurodė rašytiniame įsipareigojime)

9.5. atlyginti panaudos davėjui nuostolius, jeigu perduotas daiktas neatlikus priežiūros ar einamojo remonto darbų sugedo ar buvo sugadintas;

9.6. likus vienam mėnesiui iki sutarties termino pabaigos, raštu pranešti panaudos davėjui apie grąžinamą daiktą;

9.7. panaudos sutarčiai pasibaigus ar ją nutraukus prieš terminą, grąžinti daiktą panaudos davėjui tos būklės, kokios jam buvo perduotas, atsižvelgiant į normalų susidėvėjimą, su visais atliktais pagerinimo elementais, neatskiriamais nuo daikto;

9.8. panaudos gavėjas panaudos sutarties pasibaigimo dieną privalo įvykdyti visus mokestinius įsipareigojimus.

10. Panaudos gavėjo lėšos, panaudotos daiktui pagerinti ar pertvarkyti, neatlyginamos.

11. Panaudos davėjas turi teisę nutraukti sutartį prieš terminą:

11.1. Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatytais pagrindais;

11.2. jeigu panaudos gavėjas nesudaro sąlygų kontroliuoti, ar perduotas pagal panaudos sutartį daiktas naudojamas pagal paskirtį ir sutartį, ar panaudos gavėjas verčiasi veikla, dėl kurios buvo perduotas turtas;

11.3. jeigu panaudos gavėjas nevykdo sprendimo dėl turto perdavimo panaudos pagrindais priėmimo metu duoto įsipareigojimo (jeigu buvo įsipareigota) savo lėšomis atlikti jam perduoto nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto einamąjį ar kapitalinį remontą;

11.4. jeigu panaudos gavėjas nesiverčia veikla, dėl kurios buvo perduotas Savivaldybės turtas, ar šį turtą naudoja ne pagal paskirtį.

12. Panaudos gavėjas negali jam perduoto Savivaldybės turto išnuomoti ar kitaip perduoti naudotis tretiesiems asmenims.

13. Ši sutartis sudaryta 2 egzemplioriais, po vieną panaudos davėjui ir panaudos gavėjui.

PRIDEDAMA (jeigu dokumentai pridedami):

1. ____________________________________, __ lapas (-ai).

(dokumento, kuriuo suteikiama teisė perduoti turtą, kopija)

2. ___________________________________, __ lapas (-ai).

(turto sąrašas, jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą)

3. ______________________________________, __ lapas (-ai).

(nekilnojamojo daikto kadastro duomenų bylos kopija)

4. ______________________________, __ lapas (-ai).

(panaudos subjekto įstatų (nuostatų) kopija)

5. _____________________________________________________, __ lapas (-ai).

(Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko informacinis išrašas)

6. ______________________________________________________, __ lapas (-ai).

(perdavimo–priėmimo aktas)

7. _____________________________________________, __ lapas (-ai).

8. Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto, perduoto panaudos pagrindais, ataskaitos forma, 1 lapas.

(kiti dokumentai)

 

Sutarties šalių rekvizitai:

Panaudos davėjo _________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

Panaudos gavėjo __________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, atsiskaitomosios sąskaitos banke numeris)

 

Panaudos davėjas                Panaudos gavėjas

(Parašas)                                         (Parašas)

(Vardas ir pavardė)                        (Vardas ir pavardė)

A. V.                        A. V.

 

––––––––––––––––––––

 

Savivaldybės materialiojo

ir nematerialiojo turto valdymo, naudojimo

ir disponavimo juo tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

SAVIVALDYBĖS TURTO, PERDUODAMO PAGAL PANAUDOS SUTARTĮ, PERDAVIMO–PRIĖMIMO AKTAS

 

____________ Nr._______

(data)       

__________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamiesi Plungės rajono savivaldybės tarybos  20 __ m. _________ d. sprendimu

Nr. ____ ir panaudos sutartimi Nr. __, sudaryta 20 __ m. ______ d., panaudos davėjas __

______________________________________________________________________________

(turtą  perduodančios institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos (toliau – institucija) pavadinimas ir kodas)

pagal _________________________________________________________________________

(įstatymą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas _________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

perduoda, o panaudos gavėjas ____________________________________________________ ,

(panaudos subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

pagal _________________________________________________________________________

(įstatymą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris, data)

atstovaujamas _________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

priima Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį, panaudos davėjo patikėjimo teise valdomą turtą:

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

(perduodamo turto pavadinimas ir apibūdinimas: nematerialiojo, ilgalaikio materialiojo turto inventorinis numeris,

įsigijimo ir likutinė vertė; nekilnojamojo turto ar kito nekilnojamojo daikto adresas, unikalus numeris, statinio

pažymėjimas plane, bendras statinio plotas, patalpų plotas ir indeksai; trumpalaikio materialiojo turto įsigijimo

vertė; įrenginių – pagrindinės charakteristikos, o jeigu turtas perduodamas pagal sąrašą, nurodoma, kad turtas

perduodamas pagal pridedamą sąrašą)

Perduodamo turto būklė perdavimo metu ____________________________________________ .

(nurodyti ir turto trūkumus, jeigu jų rasta)

Šis aktas surašytas 2 egzemplioriais, po vieną panaudos davėjui ir panaudos gavėjui.

 

Perdavė

Panaudos davėjas            (Parašas)             (Vardas ir pavardė)

Priėmė

Panaudos gavėjas            (Parašas)             (Vardas ir pavardė)

 

__________________________________

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Susitarimo formos pavyzdys)

 

PAPILDOMAS SUSITARIMAS PRIE SAVIVALDYBĖS TURTO PANAUDOS (DATA) SUTARTIES NR. ______

 

20_____ m. ________________ d. Nr. ___________

 

____________________

(sudarymo vieta)

 

I. SUSITARIMO ŠALYS

 

Panaudos davėjas ____________________________________________________________________ ,

(perduodančios turtą Savivaldybės institucijos, įmonės, įstaigos, organizacijos (toliau – institucija)

pavadinimas ir kodas)

atstovaujamas ______________________________________________________________________________  

___________________________________________________________________________________________  

___________________________________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

veikiančio pagal______________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________  

___________________________________________________________________________________________ ,

(įstatymą, sprendimą, institucijos įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris,

data)

 

ir panaudos gavėjas __________________________________________________________________________  

______________________________________________________________________________  

_____________________________________________________________________________ ,

(panaudos subjekto, priimančio turtą, pavadinimas ir kodas)

atstovaujamas ______________________________________________________________________________ ,

(atstovo pareigos, vardas ir pavardė, asmens kodas)

vadovaudamiesi ____________________________________________________________________________ ,

(įstatymą, panaudos subjekto įstatus (nuostatus), įgaliojimą – dokumento pavadinimas, numeris,

data)

Plungės rajono savivaldybės tarybos 20__ m. ______________ d. sprendimu Nr. TS-_____( Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 20__ m. ________________ d. įsakymu Nr._______), susitaria:

 

II. SUSITARIMO OBJEKTAS

 

1. Pakeisti (Data) sutarties Nr. _____ 1 ir 2 punktus ir išdėstyti juos taip:

„1. Panaudos davėjas sudaro (nurodomas naujas terminas) savivaldybės turto panaudos sutartį ir leidžia panaudos gavėjui laikinai ir neatlygintinai valdyti ir naudotis Savivaldybės nuosavybės teise valdomu turtu – (nurodomas turto adresas, plotas, unikalus Nr. ir kiti turtą identifikuojantys duomenys), turto įsigijimo vertė (nurodoma vertėdata) likutinė vertė (nurodoma vertė ir kokiai veiklai vykdyti perduodamas turtas).

2. Savivaldybės turto panaudos sutartis sudaroma (nurodomas laikotarpis), sutarties terminas (nurodomas terminas nuo ----- iki -----).“

2. Šis susitarimas sudarytas 2 egzemplioriais, po vieną kiekvienai šaliai.

3. Šis susitarimas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos ir yra neatsiejama (nurodoma data) Savivaldybės turto panaudos sutarties Nr. _____ dalis.

 

PRIDEDAMA:

1. _____________________;

2. _____________________.

 

III. ŠALIŲ REKVIZITAI

 

Panaudos davėjas

(Juridinio asmens pavadinimas)

Panaudos gavėjas

(Juridinio asmens pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė)

(Adresas, telefono/fakso Nr., įmonės kodas)

(Adresas, telefono/fakso Nr., įmonės kodas)

 

(Pareigos, vardas, pavardė)                                     (Pareigos, vardas, pavardė)

 

______________________                                          _______________________

(parašas)                                                                 (parašas)

 

A. V.                                                                         A. V.

______________

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo

6 priedas

 

(Sutarties pavyzdys)

SAVIVALDYBĖS TURTO NUOMOS SUTARTIS

 

......... m. .....................d. Nr.......

Plungė

Nuomotojas .........................................................................................................................

..............................................................................................................................................................,

(Savivaldybės institucijos, įstaigos, įmonės, organizacijos (toliau vadinama-juridinis asmuo) pavadinimas, kodas, buveinė)

atstovaujamas

................................................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................,

(atstovo vardas ir pavardė, pareigos, įstatymo, juridinio asmens įstatų (nuostatų) pavadinimas, įgaliojimo data ir numeris)

ir nuomininkas .......................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................,

(nuomininko – fizinio asmens vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta; nuomininko- juridinio asmens, filialo pavadinimas, kodas, buveinė)

atstovaujamas ................................................................................................................................................................

(atstovo vardas ir pavardė, pareigos, juridinio asmens, filialo įstatų (nuostatų) pavadinimas, įgaliojimo data ir numeris)

............................................................................................................................................................   ,

remdamiesi viešo konkurso, įvykusio ...............m. ...................... d. ., komisijos sprendimu, sudarė šią sutartį, pagal kurią:

1. Nuomotojas įsipareigoja perduoti nuomininkui materialųjį turtą (toliau vadinama – turtas)

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

(nuomojamo objekto adresas ir trumpas apibūdinimas – unikalus turto numeris, statinio bendras plotas, statinio žymėjimas plane (gali būti nurodomos ir kitos charakteristikos), turto likutinė vertė, litais)

naudoti ...................................................................................................................................................

...............................................................................................................................................................

(nurodyti turto naudojimo paskirtį) 

2. Nuomininkas įsipareigoja mokėti nuompinigius - ...............................................................

........................................................................................................................................Eur per mėnesį.

(įrašyti sumą skaičiais ir žodžiais)

 

Tuo atveju, kai nuomininkas yra PVM mokėtojas, - su PVM

.....................................................................................................................................Eur                                                   (įrašyti sumą skaičiais ir žodžiais)

per mėnesį.

 

SUTARTIES SĄLYGOS

3. Nuomininkas sumoka nuompinigius kas mėnesį per 45 kalendorines dienas po sąskaitos pateikimo.

4. Nuomininkui, pagerinusiam išsinuomotą turtą, už pagerinimą neatlyginama.

5. Nuomininkas, be nuompinigių, kas mėnesį teisės aktų nustatyta tvarka moka visus mokesčius, nurodytus sutartyje, taip pat mokesčius už vandenį, energiją ir komunalines paslaugas.

6. Savivaldybės turto nuomininkui, kuris turtą nuomoja ilgiau kaip vienerius kalendorinius metus, nuompinigių dydis Savivaldybės turto valdytojo vienašaliu pareiškimu gali būti didinamas iki kiekvienų kalendorinių metų sausio 31 d. tais atvejais, jeigu Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtas vartotojų kainų indekso pokytis praėjusių metų gruodžio mėnesį, palyginti su už praėjusių metų gruodžio mėnesiu, yra 5% ir didesnis.

7. Sudarant nuomos sutartį naujam terminui (atnaujinant sutartį), sutarties sąlygos šalių susitarimu gali būti keičiamos. Jei nuomininko netenkina atnaujinamos sutarties sąlygos, nuomos sutarties galiojimas pasibaigia pasibaigus jos terminui.

8. Nuomos terminas nustatomas nuo ...............m. ..............d. iki ...........m. .................d.., bet ne ilgiau kaip iki nuosavybės teisės į išnuomotą turtą perėjimo kitam asmeniui.

9. Nuomininkui draudžiama išpirkti nuomojamą ilgalaikį materialųjį turtą. Jis gali dalyvauti privatizuojant šį turtą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo nustatyta tvarka.

ŠALIŲ PAREIGOS

10. Nuomotojas įsipareigoja:

10.1. per 10 dienų po sutarties pasirašymo perduoti nuomininkui nuomojamą turtą pagal perdavimo ir priėmimo aktą, kuris yra neatsiejama šios sutarties dalis;

10.2. sutarties galiojimo metu atlikti nuomojamo turto ar su juo susijusių inžinerinių sistemų kapitalinio remonto darbus, kai atliekami viso objekto, kurio dalis nuomojama, arba su tuo objektu susijusių inžinerinių tinklų kapitalinio remonto darbai (nurodyti, jeigu šalys susitarė kitaip);

10.3. ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius pranešti nuomininkui apie jo teisę sudaryti sutartį naujam terminui.

11. Nuomininkas įsipareigoja:

11.1. savo lėšomis per 15 kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo dienos įstatymų nustatyta tvarka įregistruoti nuomos sutartį Nekilnojamojo turto registre. Pasibaigus nuomos sutarties terminui, nuomininkas išregistruoja sutartį iš Nekilnojamojo turto registro;

11.2. naudoti turtą pagal paskirtį, griežtai laikytis šios paskirties turtui keliamų priežiūros, priešgaisrinės saugos ir sanitarinių reikalavimų;

11.3. savo lėšomis parengti turtą pasikeičiantiems metų sezonams ir kas 3-4-5 metai atlikti nuomojamo turto einamąjį remontą (nereikalingus skaičius išbraukti);

11.4. mokėti   .......................................................................................  mokesčius, susijusius   

(nurodyti konkrečius mokesčius)

su išnuomotu turtu;

11.5. pasibaigus sutarties galiojimo terminui arba sutartį nutraukus prieš terminą, perduoti turtą pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą tvarkingą, tokios pat būklės, kokios jis perduotas nuomininkui, atsižvelgdamas į fizinį turto nusidėvėjimą, su visais padarytais pertvarkymais, kurių negalima atskirti nepadarant žalos turtui; nuomininkui neatlyginamos turto pagerinimo išlaidos, todėl nuomininkas, pasibaigus Sutarčiai ar ją nutraukus, neturi teisės reikalauti kompensacijos už turto pagerinimą;

11.6. sudaryti su atitinkamomis įmonėmis ir organizacijomis sutartis dėl atsiskaitymo už komunalines ir kitas paslaugas;

11.7. sudaryti nuomotojo įgaliotam atstovui sąlygas tikrinti nuomojamo turto būklę.

11.8. ne vėliau kaip prieš 2 mėnesius pranešti nuomotojui apie pageidavimą sudaryti sutartį naujam terminui arba ją nutraukti.

12. Nuomininkui draudžiama be nuomotojo (tais atvejais, kai sprendimą dėl ilgalaikio materialiojo turto nuomos priima steigėjas,- be steigėjo) rašytinio sutikimo:

12.1. subnuomoti nuomojamą turtą arba kitaip leisti kitiems asmenims juo naudotis; perleisti savo teises ir pareigas, įgytas pagal nuomos sutartį, įkeisti nuomos teisę, perduoti ją kaip turtinį įnašą ar kitaip ją suvaržyti;

12.2. atlikti kapitalinio remonto arba rekonstravimo darbus (pagerinti turtą). Nuomininkas turi teisę be išankstinio nuomotojo sutikimo savo lėšomis atlikti turto pertvarkymus, reikalingus tam, kad turtą būtų galima naudoti pagal paskirtį, nurodytą sutarties 1.2 papunktyje, su sąlyga, kad tokie pertvarkymai nesusiję su statinio rekonstravimu ar kapitaliniu remontu, kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos statybos įstatyme

 

ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

13. Nuomininkas, sutartyje nustatytu laiku nesumokėjęs nuompinigių, už kiekvieną pavėluotą dieną moka 0,05 procento delspinigius nuo visos nesumokėtos nuompinigių sumos.

14. Už nuomojamo turto pabloginimą nuomininkas atsako Lietuvos Respublikos civilinio

kodekso 6.500 straipsnyje nustatyta tvarka.

 

NENUGALIMOS JĖGOS (Force Majeure) APLINKYBĖS

 

15. Nė viena šalis nelaikoma pažeidusi sutartį arba nevykdanti savo įsipareigojimų pagal sutartį, jeigu įsipareigojimus vykdyti jai trukdo nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės, atsiradusios po sutarties įsigaliojimo dienos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsniu ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimu Nr. 840.

16. Jeigu kuri nors šalis mano, kad atsirado nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, dėl kurių ji negali vykdyti savo įsipareigojimų, ji nedelsdama, ne vėliau kaip per 3 kalendorines dienas nuo tokių aplinkybių atsiradimo, informuoja apie tai kitą šalį, pranešdama apie aplinkybių pobūdį, galimą trukmę ir tikėtiną poveikį. Jeigu nuomotojas raštu nenurodo kitaip, nuomininkas toliau vykdo savo įsipareigojimus pagal sutartį tiek, kiek įmanoma, ir ieško alternatyvių būdų, kaip vykdyti savo įsipareigojimus, kurių vykdyti nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės netrukdo.

17. Jeigu nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės trunka ilgiau kaip 90 kalendorinių dienų, viena iš šalių turi teisę sutartį nutraukti, įspėjusi apie tai kitą šalį prieš 30 kalendorinių dienų. Jeigu praėjus šiam 30 kalendorinių dienų laikotarpiui, nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės tęsiasi, sutartis nutraukiama ir pagal sutarties sąlygas šalys atleidžiamos nuo tolesnio sutarties vykdymo.

 

SUTARTIES GALIOJIMAS, ATNAUJINIMAS, PASIBAIGIMAS

 

18. Ši sutartis įsigalioja jos pasirašymo dieną ir galioja, iki visiškai ir tinkamai įvykdomi sutartyje nustatyti įsipareigojimai arba sutartis nutraukiama sutartyje ir (ar) teisės aktuose nustatyta tvarka.

19. Nuomininkas, per visą nuomos terminą laikęsis savo įsipareigojimų pagal sutartį, nuomos terminui pasibaigus turės pirmenybės teisę prieš kitus asmenis sudaryti naują turto nuomos sutartį papildomam terminui. Nuomotojas ne vėliau kaip prieš 2 (du) mėnesius iki nuomos termino pabaigos raštu informuoja nuomininką apie siūlymą sudaryti naują turto nuomos sutartį papildomam terminui, nurodydamas nuomos terminą, nuomos mokestį ir kitas nuomos sąlygas, kurias nuomotojas laiko esant svarbiomis. Nuomininkas privalo ne vėliau kaip per 1 (vieną) mėnesį nuo nuomotojo pranešimo gavimo dienos raštu atsakyti nuomotojui, ar sutinka sudaryti turto nuomos sutartį papildomam terminui. Nuomininkui raštu neatsakius nuomotojui per 1 (vieną) mėnesį nuo pranešimo iš nuomotojo gavimo dienos, laikoma, kad nuomininkas atsisako sudaryti turto nuomos sutartį papildomam terminui nuomotojo pasiūlytomis sąlygomis.

20. Nuomininkas neturės pirmenybės teisės sudaryti naujos turto nuomos sutarties papildomam terminui, jeigu nuomotojas iki nuomos termino pabaigos bus pareiškęs nuomininkui bent vieną pagrįstą rašytinį įspėjimą dėl sutarties nuostatų pažeidimo. Tokiu atveju, pasibaigus turto nuomos terminui, nuomotojas turės teisę (tačiau neprivalės) pasiūlyti nuomininkui išsinuomoti turtą tokiomis pat ar naujomis nuomotojo nuožiūra nurodytomis sąlygomis ir terminais.

21. Visi Sutartis pakeitimai, papildymai ir priedai galioja, jeigu jie sudaryti raštu ir pasirašyti sutarties šalių.

22. Ši Sutartis pasibaigia arba gali būti nutraukta:

22.1. pasibaigus nuomos terminui;

22.2. sutarties šalių susitarimu;

22.3.jJei nuomininko netenkina atnaujinamos sutarties sąlygos;

22.4. nuosavybės teisei į išnuomotą turtą perėjus kitam asmeniui;

22.5. nuomotojo reikalavimu, kai Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl išnuomoto turto valdymo, naudojimo ar disponavimo juo;

22.6. kitais Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatytais atvejais ir tvarka;

22.7. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka, kai išnuomoto turto reikia savivaldybės funkcijoms atlikti.

23.  Papildomos sąlygos:

.................................................................................................................................................

(šalys gali įrašyti ir kitas įstatymams neprieštaraujančias sąlygas)

24. Sutartis surašoma dviem egzemplioriais - po vieną kiekvienai šaliai.

25.  Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

26.  Prie sutarties pridedama:

26.1. Savivaldybės materialiojo turto perdavimo ir priėmimo aktas;

26.2. Kiti nuomojamo turto dokumentai ir priedai, būtini šio turto naudojimui.

 

Šalių rekvizitai:

 

Nuomotojas: Nuomininkas:

.................................................. ........................................................................

...................................................                       .........................................................................

................................................... .........................................................................

..................................................                        .........................................................................

(vardas ir pavardė)                                                           (vardas ir pavardė)

 

.................................................. .............................................................

(parašas)                                                                             (parašas)

 

A.V.                                                                                  A.V.

.........................................................................................

 

 

Savivaldybės materialiojo ir

nematerialiojo turto valdymo, naudojimo

ir disponavimo juo tvarkos aprašo

7 priedas

 

(Akto pavyzdys)

SAVIVALDYBĖS MATERIALIOJO TURTO, PERDUODAMO PAGAL NUOMOS SUTARTĮ, PERDAVIMO IR PRIĖMIMO AKTAS

........ m. ...................d. Nr......

Plungė

Nuomotojas .............................................................................................................................,

(juridinio asmens pavadinimas)

atstovaujamas (pagal įstatymą, juridinio asmens įstatus (nuostatus), įgaliojimą) .................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

(atstovo vardas ir pavardė, pareigos, juridinio asmens įstatų (nuostatų) pavadinimas, įgaliojimo data ir numeris)

..........................................................................................................................................................., ir

nuomininkas ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................,

(nuomininko – fizinio asmens, vardas ir pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta; nuomininko - juridinio asmens, pavadinimas, kodas, buveinė)

atstovaujamas (pagal juridinio asmens įstatus (nuostatus), įgaliojimą)...............................................................................................................................................................................................................

(atstovo vardas ir pavardė, pareigos, juridinio asmens įstatų (nuostatų) pavadinimas,

...............................................................................................................................................................,

(įgaliojimo data ir numeris)

 

remdamiesi  ...............m. ........................d. sudaryta nuomos sutartimi Nr......., perdavė ir priėmė turtą (nuomojamo objekto adresas ir trumpas apibūdinimas – unikalus turto numeris, kito turto- inventorizacijos numeris; statinio (ar patalpų) žymėjimas plane, bendras plotas; įrenginių-pagrindinės charakteristikos; būklė):

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

 

Perdavė

.................................................................. (parašas) (vardas ir pavardė)

(nuomotojo atstovas ir pareigos)

 

A.V.

 

Priėmė

.................................................................. (parašas) (vardas ir pavardė)

(nuomininkas ar jo atstovas)

 

A.V.

_________________________________

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo 

8 priedas

 

NUOMPINIGIŲ UŽ SAVIVALDYBĖS ILGALAIKIO IR TRUMPALAIKIO MATERIALIOJO TURTO NUOMĄ SKAIČIAVIMO TAISYKLĖS

 

1. Šios Taisyklės reglamentuoja mokesčio už išnuomojamą Plungės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – pastatus, patalpas – išskyrus gyvenamosios paskirties patalpas ir jų priklausinius (toliau – Savivaldybės turtas), dydžio nustatymo tvarką.

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos arba yra vartojamos Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatyme ir kituose teisės aktuose.

3. Taisyklių nustatyta tvarka apskaičiuojama:

3.1. metinis turto nuompinigių dydis, kai turtas teisės aktų nustatytais atvejais išnuomojamas be konkurso;

3.2. metinis pradinis turto nuompinigių dydis, kai turtas teisės aktų nustatytais atvejais išnuomojamas viešo nuomos konkurso būdu.

4. Turto valdytojas (nuomotojas) išnuomojamo turto metinį nuompinigių dydį arba pradinį nuompinigių dydį (toliau kartu – nuompinigių dydis) nustato Taisyklėse nurodytomis turto nuompinigių dydžio nustatymo formulėmis.

5. Metinis nekilnojamojo turto nuompinigių dydis apskaičiuojamas pagal formulę N = V x Kv x Ki/T, kur:

5.1. N – metinis nekilnojamojo turto vieno kubinio metro nuompinigių dydis;

5.2. V – nekilnojamojo turto vieno kubinio metro vidutinė statybos vertė, neskaičiuojant fizinio nusidėvėjimo, iki kiekvienų kalendorinių metų vasario 1 dienos tvirtinama valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus įsakymu ir skelbiama „Informaciniuose pranešimuose“;

5.3. Kv – vietovės pataisos koeficientas pagal turto paskirtį ir vietovę, iki kiekvienų kalendorinių metų vasario 1 dienos tvirtinamas valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus įsakymu ir skelbiamas „Informaciniuose pranešimuose“;

5.4. Ki – turto valdytojo (nuomotojo) parinktas nuompinigių dydžio koregavimo koeficientas, priklausomai nuo turto būklės:

5.4.1. Ki = 1 – 1,3 (taikomas labai geros ir geros būklės turtui, kurio nusidėvėjimas neviršija 30 proc.);

5.4.2. Ki = 1 – 0,7 (taikomas vidutinės būklės turtui, kurio nusidėvėjimas viršija 30 proc., bet neviršija 60 proc.);

5.4.3. Ki = 0,7 – 0,5 (taikomas patenkinamos ir blogos būklės turtui, kurio nusidėvėjimas viršija 60 proc.);

5.5. T – maksimalus Savivaldybės nekilnojamojo turto nusidėvėjimo normatyvas, parinktas pagal maksimalius Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvus, nurodytas Taisyklių priede.

6. Mėnesinis nekilnojamojo turto vieno kubinio metro nuompinigių dydis apskaičiuojamas pagal formulę Nmk = N/12, kur:

6.1. Nmk – mėnesinis nekilnojamojo turto vieno kubinio metro nuompinigių dydis;

6.2. N – metinis nekilnojamojo turto vieno kubinio metro nuompinigių dydis.

7. Perskaičiuojant Savivaldybės nekilnojamojo turto vieno kubinio metro nuompinigių dydį į vieno kvadratinio metro nuompinigių dydį, vieno kubinio metro nuompinigių dydis dauginamas iš patalpos aukščio.

8. Metinis Savivaldybės kilnojamojo turto, išskyrus Taisyklių 10 punkte nurodytą atvejį, nuompinigių dydis apskaičiuojamas pagal formulę N = L x 1/T x Ki, kur:

8.1. N – metinis Savivaldybės kilnojamojo turto nuompinigių dydis;

8.2. L – išnuomojamo Savivaldybės kilnojamojo turto įsigijimo kaina;

8.3. T – maksimalus Savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvas (naujas Savivaldybės nekilnojamasis turtas ir nekilnojamojo turto, įtraukto į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, rekonstravimo darbai - 8; kitas, išskyrus Savivaldybės nekilnojamasis turtas -15);

8.4. Ki – turto valdytojo (nuomotojo) priklausomai nuo turto būklės, nurodytos Taisyklių 5.4 papunktyje, parinktas nuompinigių dydžio koregavimo koeficientas.

9. Mėnesinis Savivaldybės  kilnojamojo turto nuompinigių dydis apskaičiuojamas pagal formulę Nm = N /12, kur:

9.1. Nm – mėnesinis Savivaldybės  kilnojamojo turto nuompinigių dydis;

9.2. N – metinis Savivaldybės kilnojamojo turto nuompinigių dydis.

10. Metinis Savivaldybės kilnojamojo turto nuompinigių dydis, esant visiškam normatyviniam turto nusidėvėjimui, apskaičiuojamas pagal formulę N = L x Ki, kur:

10.1. N – metinis Savivaldybės kilnojamojo turto nuompinigių dydis;

10.2. L – esant visiškam normatyviniam turto nusidėvėjimui išnuomojamo Savivaldybės kilnojamojo turto įsigijimo kaina, prilyginta 30 procentų naujo turto įsigijimo kainos;

10.3. Ki – turto valdytojo (nuomotojo) priklausomai nuo turto būklės, nurodytos Taisyklių 5.4 papunktyje, parinktas nuompinigių dydžio koregavimo koeficientas.

11. Išnuomojant Savivaldybės trumpalaikį materialųjį turtą kartu su ilgalaikiu materialiuoju turtu, trumpalaikio materialiojo turto nuompinigių dydis apskaičiuojamas, turto įsigijimo vertę dauginant iš koregavimo koeficiento, kurio reikšmės gali būti nuo 0,01 iki 0,06, priklausomai nuo turto būklės. Koregavimo koeficientas parenkamas turto valdytojo (nuomotojo) argumentuotu sprendimu.

12. Nuompinigių dydis, apskaičiuotas pagal turto nuompinigių dydžio nustatymo formules (Taisyklių 5–10 punktai), turto valdytojo (nuomotojo) sprendimu gali būti didinamas, atsižvelgus į išnuomojamo turto paklausą.

13. Jei turto valdytojas (nuomotojas) yra registruotas kaip pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas, tuomet jis privalo prie nuompinigių pridėti ir pridėtinės vertės mokestį, jeigu teisės aktų nustatyta tvarka jis turi būti skaičiuojamas.

14. Kai turtas teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka išnuomojamas neatidėliotiniems darbams atlikti ar trumpalaikiams renginiams organizuoti, nuompinigių dydis už faktinį turto naudojimą (už dieną ar valandą) apskaičiuojamas, mėnesinį nuompinigių dydį padalijant iš atitinkamo dienų ar valandų skaičiaus.

15. Nuompinigius už turto nuomą nuomininkas moka nuomos sutartyje nustatytais terminais.

16. Savivaldybės turto nuompinigių dydį apskaičiuoja Savivaldybės tarybos sprendimo dėl konkretaus turto  išnuomojimo projekto rengėjas.  Skaičiavimas pateikiamas kartu su Savivaldybės tarybos sprendimo projekto rengimo medžiaga.

17. Priimant sprendimą išnuomoti Savivaldybės turtą, subnuomoti Savivaldybės turtą  ar atnaujinti nuomos sutartį, apskaičiuotas nuompinigių dydis Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu gali būti keičiamas, atsižvelgus į išnuomojamo turto paklausą.

18. Priimant sprendimą išnuomoti Savivaldybės turtą, nuompinigių dydį nustato Savivaldybės taryba. Skelbime dėl organizuojamo Savivaldybės turto nuomos konkurso viename iš rajono laikraščių ir Plungės rajono savivaldybės interneto svetainėje nurodomas nuompinigių dydis vadinamas pradiniu.

19. Nekilnojamojo turto, kurio nuomos konkursas skelbiamas trečią ir daugiau kartų, Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintas nuompinigių dydis gali būti mažinamas pagal Savivaldybės turto nuomos konkurso komisijos rekomendacijas. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

20. Turto pagerinimo (kapitalinio remonto arba rekonstravimo) metu (gavus Savivaldybės tarybos leidimą atlikti šiuos darbus)  nuomininkas gali būti atleidžiamas nuo nuompinigių mokėjimo, jei negali naudotis išsinuomotu turtu. Sprendimą dėl nuomininko atleidimo nuo nuompinigių mokėjimo priima  Savivaldybės taryba. Atleidimo nuo nuompinigių mokėjimo terminas nustatomas dvišaliuose (nuomotojo ir nuomininko) susitarimuose. Kitais turto pagerinimo atvejais nuompinigiai mokami nuomos sutartyje nustatytais terminais ir sąlygomis.

21. Visais atvejais, kai nuomininkas negali naudotis išsinuomotu Savivaldybės turtu, sprendimą dėl nuompinigių mokėjimo tvarkos priima Savivaldybės taryba.

 

_______________

 

Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo

turto valdymo, naudojimo ir

disponavimo juo tvarkos aprašo

9 priedas   

 

(Sutarties pavyzdys)

SAVIVALDYBĖS NEKILNOJAMOJO TURTO TRUMPALAIKĖS NUOMOS SUTARTIS

 

_____ m.________ ___ d. Nr. ___

Plungė

Nuomotojas _________________________________________________________,

atstovaujamas____________________________________________________________________

(atstovo vardas, pavardė, pareigos)

įgalioto _____________________________________________________________________, ir

 

nuomininkas____________________________________________________________________,

(fizinio asmens vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas, kodas)

atstovaujamas ________________________________________________________________

(atstovo vardas, pavardė, pareigos, įgaliojimo data ir numeris)

____________________________________________________________________, remdamiesi

Plungės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. ....................,  sudarė šią trumpalaikės nuomos sutartį.

 

I.                SUTARTIES DALYKAS

 

1.    Nuomotojas įsipareigoja perduoti nuomininkui Savivaldybės nekilnojamąjį turtą __________________________________________________________________________

(nuomojamo objekto adresas ir trumpas apibūdinimas bei turto identifikavimo duomenys)

naudoti______________________________________________________________________

(nurodyti turto naudojimo paskirtį)

_____________________________________________________________________________ .

2. Nuomininkas sumoka nuompinigius – _________ Eur  per 10 darbo dienų po turto perdavimo nuomotojui.

II. SUTARTIES SĄLYGOS

 

3. Nuomos terminas nustatomas nuo _________ ___d. _____ val. iki ________ ____d. _______ val.; iš viso _______________val.

4. Nuomininkas neturi teisės keisti turto būklės.

 

III. ŠALIŲ PAREIGOS

 

5. Nuomotojas įsipareigoja užtikrinti, kad šioje sutartyje nurodytu (nurodytais) nuomos terminu (terminais) išnuomojamas turtas bus atlaisvintas ir pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą perduotas nuomininkui.

6. Nuomininkas įsipareigoja:

6.1. naudoti turtą pagal paskirtį, griežtai laikytis šios paskirties turtui keliamų priežiūros, priešgaisrinės saugos, sanitarinių reikalavimų ir kitų su turto eksploatavimu susijusių taisyklių;

6.2. sudaryti sąlygas nuomotojo įgaliotam atstovui tikrinti nuomojamo turto būklę;

6.3. savo lėšomis užtikrinti išsinuomoto turto švarą;

6.4. naudotis išsinuomotu turtu taip, kad netrukdytų juo naudotis kitiems teisėtiems to daikto naudotojams; 

6.5. pasibaigus šios sutarties terminui, perduoti 1 punkte nurodytą turtą pagal turto perdavimo ir priėmimo aktą tokios būklės, kokios jis buvo perduotas, šią sutartį pasirašiusiam nuomotojo įgaliotam asmeniui.

7. Nuomininkui draudžiama subnuomoti nuomojamą turtą arba kitaip leisti kitiems asmenims juo naudotis, perleisti savo teises ir pareigas, atsiradusias iš šios trumpalaikės nuomos sutarties.

IV. ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ

8. Pasibaigus šioje sutartyje numatytam nuomos terminui, nuomininkas, neatlaisvinęs sutarties 1 punkte nurodyto turto pagal šioje sutartyje nustatytas sąlygas, moka dvigubo dydžio nuomos mokestį už kiekvieną pradelstą valandą (jeigu sutartyje nurodytas terminas valandomis) arba už kiekvieną pradelstą kalendorinę dieną (jeigu terminas nurodytas kalendorinėmis dienomis) (kas nereikalinga, išbraukti).

9. Kartu su turto perdavimu nuomininkui pereina turto žūties ar sugadinimo atsitiktinė rizika bei atsakomybė už turtu padarytą žalą tretiesiems asmenims.

 

V. SUTARTIES NUTRAUKIMAS IR PASIBAIGIMAS

 

10. Ši sutartis pasibaigia pasibaigus nuomos terminui. Sutarties termino pabaiga šios sutarties šalių neatleidžia nuo pareigos tinkamai įvykdyti įsipareigojimus, kylančius iš šios sutarties.

11. Ši sutartis gali būti nutraukiama prieš terminą vienašališkai nuomotojo iniciatyva, jei nuomininkas naudoja turtą ne tai paskirčiai, dėl kurios buvo išnuomotas, be nuomotojo leidimo perleidžia išnuomotą turtą trečiajam asmeniui arba tyčia ar dėl neatsargumo blogina turto būklę.

 

VI. PAPILDOMOS SĄLYGOS

12._________________________________________________________________

(čia šalys gali įrašyti ir kitas dėl savivaldybės turto

______________________________________________________________________________________________

trumpalaikės nuomos numatytas sąlygas)

13. Nuomininkas, pasirašydamas šią sutartį, pripažįsta, kad jis  sutinka su išnuomoto turto būkle.

14. Ginčai, kilę dėl šios sutarties vykdymo, sprendžiami derybomis, o nesusitarus – Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

15. Ši sutartis surašoma dviem egzemplioriais – po vieną sutarties šalims.

16. Ši sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

17. Šalių juridiniai adresai ir banko rekvizitai:

 

Nuomotojas     

______________________________________________________________________________

(adresas, telefonai, banko rekvizitai, kodas)

 

(Pareigos)                  A. V.                        (Parašas)                         (Vardas ir pavardė)                

 

Nuomininkas

______________________________________________________________________________

(adresas, telefonai, banko rekvizitai, kodas)

 

(Pareigos) A. V. (Parašas)                            (Vardas ir pavardė)