herbas_jb_sm

 

Joniškio rajono savivaldybės
TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2017 m. sausio 26 d. Nr. T-7

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 3, 4, 6, 9, 103, 13, 14, 15, 16, 20, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 50 straipsnių pakeitimo ir įstatymo papildymo 321 straipsniu įstatymu ir atsižvelgdama į Pavyzdinį gyvenamosios vietovės bendruomenės statutą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2009 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1V-126, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Joniškio rajono savivaldybės seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. gegužės 7 d. sprendimą Nr. T-113 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės seniūnaičių sueigos nuostatų patvirtinimo“.

 

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo ar Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka ir sąlygomis.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                         Gediminas Čepulis

 

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2017 m. sausio 26 d. sprendimu Nr. T-7

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR

IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio rajono savivaldybės seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Joniškio rajono savivaldybės (toliau – savivaldybė) seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos kompetenciją, organizavimo ir sprendimų priėmimo tvarką.

2. Seniūnaičių sueiga yra savivaldybės seniūnijos aptarnaujamos teritorijos seniūnaičių susirinkimas.

3. Išplėstinė seniūnaičių sueiga yra savivaldybės seniūnijos aptarnaujamos teritorijos seniūnaičių ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų susirinkimas.

4. Seniūnijos neatlygintinai suteikia patalpas seniūnaičių sueigai ir išplėstinei seniūnaičių sueigai organizuoti.

5. Seniūnaičiai savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos ir kitais įstatymais, savivaldybės tarybos sprendimais ir šiais Nuostatais.

6. Seniūnaičių veikla grindžiama kolegialumo, demokratijos, teisėtumo ir viešumo principais.

7. Seniūnaičiai kolegialiai atsiskaito savo seniūnaitijų gyventojams už bendrą savo veiklą.

 

II SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS KOMPETENCIJA

 

8. Seniūnaičių sueiga ir / ar išplėstinė seniūnaičių sueiga gali aptarti ir priimti sprendimus:

8.1. dėl seniūnijos metinio veiklos plano projekto ir dėl šio plano įgyvendinimo ataskaitos;

8.2. dėl seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių (seniūnaitijų) bendruomenių viešųjų poreikių ir iniciatyvų finansavimo tikslingumo;

8.3. dėl kitų seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių (seniūnaitijų) gyventojams svarbių reikalų;

8.4. dėl kitų teisės aktuose seniūnaičių sueigos ir / ar išplėstinės seniūnaičių sueigos kompetencijai priskirtų klausimų.

 

III SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 

Pirmoji seniūnaičių sueiga

 

9. Pirmąją naujai išrinktų savivaldybės seniūnaičių sueigą (toliau – sueiga) organizuoja seniūnas per 15 darbo dienų nuo galutinių seniūnaičių rinkimų rezultatų paskelbimo vietinėje spaudoje ir savivaldybės interneto svetainėje. Sueiga yra vieša.

10. Apie pirmosios sueigos datą, laiką, vietą, seniūno siūlomus svarstyti klausimus,  seniūnas ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki sueigos praneša savivaldybės seniūnaičiams, taip pat paskelbia šią informaciją seniūnijos skelbimų lentoje.

11. Pirmajai sueigai, kol bus išrinktas sueigos pirmininkas, pirmininkauja seniūnas.

12. Pirmojoje sueigoje seniūnaičiai:

12.1. supažindinami su seniūnaičių rinkimų rezultatais;

12.2. supažindinami su Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, šiais Nuostatais;

12.3. aptaria sueigos organizavimo tvarką;

12.4. renka sueigos pirmininką;

12.5. svarsto kitus aktualius klausimus.

13. Pirmąją sueigą pradeda seniūnas. Seniūnas nėra sueigos narys, turintis balso teisę. Jis skelbia naujai išrinktų seniūnaičių registraciją. Sueiga tęsiama, jei užsiregistravo daugiau kaip pusė išrinktų seniūnaičių. Jei nedalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų seniūnaičių, seniūnas paskelbia kitos sueigos datą. Kita sueiga turi būti sušaukta ne vėliau kaip per 15 dienų po pirmosios sueigos. Apie pakartotinai šaukiamą pirmąją seniūnaičių sueigą informuojama Nuostatų 10 punkte nustatyta tvarka.

14. Pasibaigus registracijai seniūnas supažindina sueigos dalyvius su sueigos organizavimo ir vykdymo tvarka.

15. Sueigos darbotvarkę, kurioje privalomai įtraukiamas klausimas dėl nuolatinio sueigos pirmininko (toliau – sueigos pirmininkas) išrinkimo, tvirtina sueiga. Siūlyti papildyti sueigos darbotvarkę iki jos patvirtinimo turi teisę seniūnas ir / ar seniūnaitis (-čiai).

16. Sueigos pirmininkas renkamas paprasta sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirto po lygiai, sueigos pirmininką iš daugiausiai vienodą balsų skaičių surinkusių seniūnaičių išrenka seniūnas.

17. Išrinkus sueigos pirmininką, jis perima pirmininkavimą ir sueiga tęsiama vadovaujantis Nuostatų 25–27 punktuose nustatyta tvarka.

 

Kitos seniūnaičių sueigos

 

18. Seniūnaičiai į sueigą renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu. Kai seniūnaičiai į sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas.

19. Sueigai pirmininkauja sueigos pirmininkas. Jeigu dėl objektyvių priežasčių sueigos pirmininkas negali dalyvauti sueigoje, sueigai vadovauja vyriausias pagal amžių seniūnaitis, dalyvaujantis sueigoje.

20. Sueigos darbotvarkės projekto sudarymas:

20.1. Sueigos darbotvarkės projektas sudaromas seniūnaičių ir / ar seniūno siūlymu, taip pat seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų siūlymu, kai organizuojama išplėstinė seniūnaičių sueiga.

20.2. Sueigos darbotvarkės projekte nustatoma darbotvarkės klausimų svarstymo eilės tvarka, nurodomi pranešėjai ir kviečiami į sueigą asmenys.

20.3. Parengtą sueigos darbotvarkės projektą pasirašo sueigos pirmininkas (jei jis negali, –vyriausias pagal amžių seniūnaitis).

20.4. Seniūnija sueigos darbotvarkės projektą ir medžiagą ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki sueigos pateikia visiems seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje išrinktiems seniūnaičiams ir įrašytiems į sueigos darbotvarkę asmenims. Sueigos darbotvarkės projektas skelbiamas seniūnijos skelbimų lentoje.

21. Sueiga yra teisėta, jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė tos seniūnijos seniūnaičių.

22. Sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia sueigos pirmininko balsas.

23. Negalintys sueigoje dalyvauti seniūnaičiai gali raštu pateikti svarstomais klausimais savo nuomonę, kuri turi būti viešai paskelbta sueigoje.

24. Sueigos darbotvarkę tvirtina, papildomus klausimus į darbotvarkę įtraukia sueiga posėdžio pradžioje. Siūlyti papildyti sueigos darbotvarkę iki jos patvirtinimo turi teisę seniūnas ir / ar seniūnaitis (-čiai).

25. Patvirtintos darbotvarkės klausimus sueigoje pristato klausimų rengėjai.

26. Darbotvarkės klausimui pristatyti paprastai skiriama iki 5 minučių, seniūnaičio nuomonei pareikšti – iki 5 minučių (kitų sueigos dalyvių nuomonei pareikšti – iki 3 minučių). Prireikus sueigos pirmininkas sueigos pritarimu gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

27. Kiekvienu darbotvarkės klausimu turi teisę pasisakyti kiekvienas seniūnaitis, kiti sueigos dalyviai.

28. Sueiga yra atvira visuomenės informavimo priemonių atstovams.

 

IV SKYRIUS

IŠPLĖSTINĖ SENIŪNAIČIŲ SUEIGA

 

29. Išplėstinę seniūnaičių sueigą (toliau – išplėstinė sueiga) organizuoja seniūnas savo, seniūnaičio (-ių) arba seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų iniciatyva. 

30. Išplėstinės sueigos darbotvarkės projektas sudaromas Nuostatų 20 punkte, išskyrus Nuostatų 20.4 papunktį, nustatyta tvarka.

31. Apie organizuojamos išplėstinės sueigos datą, laiką, vietą ir darbotvarkės projektą seniūnas ne vėliau kaip prieš 10 dienų iki išplėstinės sueigos praneša seniūnijos seniūnaičiams ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančioms bendruomeninėms organizacijoms, kurių iniciatyva organizuojama išplėstinė sueiga, taip pat paskelbia šią informaciją seniūnijos skelbimų lentoje.

32. Išplėstinėje sueigoje su sprendimo priėmimo teise turi teisę dalyvauti tos seniūnijos seniūnaičiai ir tos seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguoti atstovai.

33. Kiekviena seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikianti bendruomeninė organizacija gali deleguoti į išplėstinę sueigą po vieną atstovą. Seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikianti bendruomeninė organizacija apie deleguojamą atstovą ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki išplėstinės sueigos raštu  arba el. paštu informuoja seniūną. Prireikus bendruomeninė organizacija ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki išplėstinės sueigos gali rotuoti ar atšaukti deleguotą atstovą, tačiau apie tai privalo raštu arba el. paštu informuoti seniūną.

34. Išplėstinė sueiga yra teisėta vienu iš šių atvejų:

34.1. jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė seniūnijos seniūnaičių, jei iki išplėstinės sueigos pradžios nei viena bendruomeninė organizacija nėra delegavusi savo atstovo;

34.2. jeigu joje dalyvauja daugiau kaip pusė seniūnijos seniūnaičių ir ne mažiau kaip pusė bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų. 

35. Išplėstinei sueigai pirmininkauja sueigos pirmininkas. Jeigu dėl objektyvių priežasčių sueigos pirmininkas negali dalyvauti išplėstinėje sueigoje, išplėstinei sueigai vadovauja vyriausias pagal amžių savivaldybės seniūnaitis, dalyvaujantis išplėstinėje sueigoje.

36. Išplėstinės sueigos darbotvarkę tvirtina, papildomus klausimus į darbotvarkę įtraukia išplėstinė sueiga posėdžio pradžioje. Siūlyti papildyti išplėstinės sueigos darbotvarkę iki jos patvirtinimo turi teisę seniūnas, seniūnaitis (-čiai) ir / ar seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotas (-i) atstovas (-ai).

37. Patvirtintos darbotvarkės klausimus išplėstinėje sueigoje pristato klausimų rengėjai.

38. Darbotvarkės klausimui pristatyti paprastai skiriama iki 5 minučių, seniūnaičio, seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančios bendruomeninės organizacijos deleguoto atstovo  nuomonei pareikšti – iki 5 minučių (kitų išplėstinės sueigos dalyvių nuomonei pareikšti – iki 3 minučių). Prireikus išplėstinės sueigos pirmininkas išplėstinės sueigos pritarimu gali nustatyti kitokią pristatymo ar nuomonės pareiškimo trukmę.

39. Kiekvienu darbotvarkės klausimu turi teisę pasisakyti kiekvienas seniūnaitis, kiti sueigos dalyviai.

40. Išplėstinėje sueigoje sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta išplėstinėje sueigoje dalyvaujančių seniūnaičių ir seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų deleguotų atstovų balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia išplėstinės sueigos pirmininko balsas.

41. Atsižvelgiant į vietos sąlygas ir aplinkybes, išplėstinėje sueigoje patariamojo balso teise gali dalyvauti tos seniūnijos teritorijoje veikiančių nevyriausybinių organizacijų, tradicinių religinių bendruomenių atstovai.

42. Išplėstinė sueiga yra atvira visuomenės informavimo priemonių atstovams.

 

V SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR IŠPLĖSTINĖS SUEIGOS SPRENDIMAI

 

43. Sueigos ir išplėstinės sueigos sprendimai surašomi protokole, kurį pasirašo sueigai pirmininkavęs asmuo ir sueigos sekretorius. Sueigos ir išplėstinės sueigos sekretoriaus pareigas atlieka seniūnijos darbuotojas, atsakingas už seniūnijos raštvedybą.

44. Protokole nurodoma sueigos ar išplėstinės sueigos data, protokolo eilės numeris, dalyviai, svarstomų klausimų eilės numeris ir pavadinimas, klausimą pateikęs pranešėjas, kalbėtojai ir pateikiamas priimtas sprendimas, nurodomi balsavimo rezultatai (taip pat pažymima, kas balsavo „už“, „prieš“ ar „susilaikė“), įrašoma dalyvių atskiroji nuomonė.

45. Sueigos ir išplėstinės sueigos dokumentai saugomi seniūnijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

46. Sueigos ir išplėstinės sueigos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio, tačiau jie yra vertinami savivaldybės institucijų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.

47. Sueigos ir išplėstinės sueigos sprendimai skelbiami savivaldybės interneto svetainėje www.joniskis.lt, seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje esančiose skelbimų lentose, taip pat gali būti skelbiami vietinėje spaudoje.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

48. Sueigos ir išplėstinės sueigos veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti Nuostatuose, siūlo spręsti sueigai ar išplėstinei sueigai pirmininkaujantis asmuo.

49. Nuostatai keičiami, pildomi ir pripažįstami netekusiais galios savivaldybės tarybos sprendimu.

50. Nuostatai viešai skelbiami Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje.

51. Nuostatų vykdymo kontrolę vykdo savivaldybės administracija.

 

__________________________