Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖs 2015 M. KOVO 18 D. NUTARIMO NR. 282 „DĖL PIRKIMŲ, SUSIJUSIŲ SU ŽVALGYBINIO POBŪDŽIO VEIKLA, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. lapkričio 23 d. Nr. 1166
Vilnius
Pakeisti Pirkimų, susijusių su žvalgybinio pobūdžio veikla, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. kovo 18 d. nutarimu Nr. 282 „Dėl Pirkimų, susijusių su žvalgybinio pobūdžio veikla, tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeisti 2.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„2.3. Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme, Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme (toliau – Įstatymas), Lietuvos Respublikos žvalgybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatyme.“
2. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3. Apraše nustatytos pirkimo procedūros netaikomos prekių, paslaugų ir darbų, reikalingų perkančiosios organizacijos vidaus administravimui, pirkimams. Šie pirkimai vykdomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo ar Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo nuostatomis.“
3. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:
„4. Apraše nustatyti reikalavimai tiekėjų (subrangovų, prekių subtiekėjų, paslaugų subteikėjų (toliau – subtiekėjai) patikimumui įvertinti netaikomi pirkimams, nesusijusiems su įslaptinta informacija, taip pat pirkimams iš Europos Sąjungos ar NATO įsteigtų institucijų ir organizacijų arba Europos Sąjungos ar NATO valstybių narių valdymo institucijų.“
4. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
„5. Prireikus pirkti prekes, paslaugas ar darbus, kurie gali būti susiję su žvalgybinio pobūdžio veikla, pirkimo iniciatorius kreipiasi į perkančiosios organizacijos vadovo sudarytą komisiją (toliau – komisija) su prašymu įvertinti, ar pirkimas susijęs su žvalgybinio pobūdžio veikla, ir pateikia vertinimui atlikti reikalingą informaciją, o kai pirkimas yra susijęs su įslaptinta informacija, – ir į Specialiąją ekspertų komisiją ar jos funkcijas atlikti įgaliotą už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingą asmenį su prašymu įvertinti pirkimo informacijos įslaptinimo pagrįstumą ir pateikia vertinimui atlikti reikalingą informaciją. Pirkimas gali būti pripažintas susijusiu su žvalgybinio pobūdžio veikla, jeigu jis savo pobūdžiu yra toks, kad net atliekant pirkimą pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymo nustatytas pirkimo procedūras kiltų grėsmė žvalgybos, kontržvalgybos ar kriminalinės žvalgybos veiklos efektyvumui. Motyvuota komisijos išvada, ar pirkimas gali būti pripažįstamas susijusiu su žvalgybinio pobūdžio veikla, teikiama perkančiosios organizacijos vadovui. Jis priima sprendimą, ar pirkimas yra susijęs su žvalgybinio pobūdžio veikla.“
5. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:
„6. Komisija sudaroma ne mažiau kaip iš 3 perkančiosios organizacijos darbuotojų. Komisijos pirmininku ir nariais gali būti skiriami tik asmenys, turintys teisės aktų nustatyta tvarka išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, kurios slaptumo žyma yra ne žemesnė nei pirkimo metu naudojamos ar sukuriamos įslaptintos informacijos slaptumo žymos, arba kuriems vykdant tarnybines pareigas suteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“. Komisijos darbo reglamentą tvirtina perkančiosios organizacijos vadovas. Komisijos darbo forma yra posėdžiai. Posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė komisijos narių. Komisijos išvada priimama paprasta posėdyje dalyvavusių jos narių balsų dauguma, atviru vardiniu balsavimu. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas komisijos pirmininko ar kito posėdžiui pirmininkaujančio komisijos nario balsas.“
6. Pakeisti 7.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„7.3. Specialiosios ekspertų komisijos ar jos funkcijas atlikti įgalioto už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingo asmens išvadą dėl pirkimo procedūrų ir pirkimo sutarties vykdymo metu numatomos naudoti ar sukurti informacijos įslaptinimo pagrįstumo ir įslaptinimo žinyną, jeigu jis buvo rengiamas Įstatyme nustatytais atvejais;“.
7. Pakeisti 15.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
8. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:
9. Pakeisti 20.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
10. Pakeisti 23.2.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„23.2.2. kad pirkimo sutartis su laimėjusiu tiekėju bus sudaroma tik tokiu atveju, jeigu tiekėjas (subtiekėjas, jeigu toks bus pasitelkiamas) turi galiojantį tiekėjo patikimumo pažymėjimą, įslaptintos informacijos, žymimos slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, apsaugos reikalavimų atitiktį patvirtinančią pažymą arba tiekėjo leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija (įmonės patikimumą patvirtinantys pažymėjimai, rangovo (subrangovo) leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, išduoti iki Įstatymo įsigaliojimo, galioja iki terminų, kuriems jie išduoti, pabaigos) (toliau – tiekėjo patikimumą patvirtinantys dokumentai) ir tiekėjo (subtiekėjo) darbuotojai, kurie dalyvaus vykdant pirkimo sutartį ir kuriems reikės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, turi galiojančius atitinkamus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba jiems suteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“; jeigu dalyvauja užsienio tiekėjas, – užsienio valstybės, kurioje tiekėjas (subtiekėjas) veikia ir yra registruotas, įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančiai institucijai (toliau – užsienio valstybės atsakinga institucija) iki pirkimo sutarties pasirašymo pateikus patvirtinimą, kad jis (subtiekėjas) atitinka tos užsienio valstybės reikalavimus, keliamus tiekėjams, sudarantiems atitinkamus įslaptintus sandorius, o jeigu pirkimas susijęs su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“ arba jų atitikmenimis, o pasirinktas užsienio tiekėjas (subtiekėjas) veikia ir yra registruotas valstybėje, su kuria Lietuvos Respublika nėra sudariusi sutarties dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, tik papildomai gavus Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos sprendimą dėl šios informacijos perdavimo valstybei, kurioje veikia ir yra registruotas pasirinktas užsienio tiekėjas (subtiekėjas).“
11. Pakeisti 25.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„25.1.1. informaciją apie tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus (išdavimo datą, numerį, galiojimo laikotarpį, aukščiausią slaptumo žymą, kuria žymima įslaptinta informacija, su kuria leidžiama susipažinti įslaptintų sandorių metu); jeigu numatoma, kad pirkimų procedūrų ir (ar) pirkimo sutarties vykdymo metu įslaptinta informacija bus saugoma ar su ja dirbama tiekėjo patalpose arba įslaptinta informacija bus apdorojama ar perduodama tiekėjo įslaptintos informacijos ryšių ir informacine sistema (toliau – ĮIRIS), tiekėjas papildomai turi nurodyti, kokio lygmens įslaptintą informaciją gali saugoti savo patalpose ir kokio lygmens įslaptintą informaciją gali apdoroti ar perduoti savo ĮIRIS (leidimai automatizuotai apdoroti ir perduoti įslaptintą informaciją automatizuoto duomenų apdorojimo sistemomis ir tinklais, išduoti iki Įstatymo įsigaliojimo, galioja iki terminų, kuriems jie išduoti, pabaigos);“.
12. Pakeisti 25.1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„25.1.2. informaciją apie tiekėjo administracijos vadovui, vyriausiajam buhalteriui arba buhalterinę apskaitą tvarkančio padalinio vadovui ar tikrinamo tiekėjo buhalterinę apskaitą tvarkančiam kitam asmeniui, už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingiems asmenims, juos pavaduojantiems asmenims ir darbuotojams ar įgaliotiems asmenims, kurie dalyvaus rengiant ar teikiant pasiūlymus, išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimą;“.
13. Pakeisti 25.1.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„25.1.3. jeigu įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ir perkančioji organizacija sutampa ir tiekėjas neturi tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų arba Aprašo 25.1.2 papunktyje nurodyti asmenys neturi atitinkamų leidimų arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, – atitinkamus Įstatymo 35 ar 39 straipsnyje nurodytus dokumentus ir informaciją; papildomai nurodoma, kad tiekėjas galės dalyvauti pirkimo procedūrose tik gavęs tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus;“.
14. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:
„26. Kai pirkimo dokumentai negali būti parengti ir pateikti tiekėjams neatskleidžiant įslaptintos informacijos, o tiekėjas neturi tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų ir įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ir perkančioji organizacija nesutampa, nurodoma, kad tiekėjas galės dalyvauti pirkimo procedūrose tik gavęs tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus, ir nustatomas terminas šiems dokumentams pateikti. Jis negali būti trumpesnis nei Įstatyme nustatytas terminas tokiems dokumentams išduoti.“
15. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:
„28. Pirkimų komisija ar pirkimo vykdytojas iš Lietuvos Respublikos tiekėjų gautus Aprašo 25 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją perduoda įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančiai institucijai ar padaliniui, atsakingam už įslaptintų sandorių saugumą, kad patikrintų jų galiojimą. Aprašo 25.1.3 papunktyje nurodytu atveju padalinys, atsakingas už įslaptintų sandorių saugumą, pradeda tiekėjo (subtiekėjo) patikrinimą dėl tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų ir leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išdavimo arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimo Aprašo 25.1.2 papunktyje nurodytiems asmenims. Atlikę patikrinimus, įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ar padalinys, atsakingas už įslaptintų sandorių saugumą, per 5 darbo dienas Pirkimų komisijai ar pirkimo vykdytojui pateikia informaciją apie tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų, leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Aprašo 25.1.2 papunktyje nurodytiems asmenims išdavimą (suteikimą) ar galiojimą.“
16. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:
„31. Jeigu pirkimas susijęs su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Konfidencialiai“ ar „Riboto naudojimo“, o pasirinktas užsienio tiekėjas (subtiekėjas) veikia ir yra registruotas valstybėje, su kuria Lietuvos Respublika nėra sudariusi sutarties dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, sprendimą dėl informacijos perdavimo užsienio tiekėjui (subtiekėjui), vadovaudamasis Įstatymo reikalavimais, priima perkančiosios organizacijos, kaip paslapčių subjekto, vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Jeigu perkančioji organizacija nėra paslapčių subjektas, pirmiau nurodytą sprendimą priima paslapčių subjekto, kurio reguliavimo sričiai priskirta perkančioji organizacija, vadovas ar jo įgaliotas asmuo.“
17. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:
„32. Pirkimų komisija ar pirkimo vykdytojas, atsižvelgdami į įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančios institucijos ar padalinio, atsakingo už įslaptintų sandorių saugumą, pateiktą informaciją ir Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos ar paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens priimtą sprendimą, praneša tiekėjui (subtiekėjui) apie perkančiosios organizacijos priimtą sprendimą dėl tiekėjo dalyvavimo tolesnėse pirkimo procedūrose. Jeigu nėra Aprašo 33 punkte nurodytų aplinkybių, tiekėjui pateikiami pirkimo dokumentai.“
18. Pakeisti 33.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„33.2. tiekėjui (subtiekėjui) neišduodami tiekėjo patikimumą patvirtinantys dokumentai arba tiekėjo darbuotojams ar įgaliotiems asmenims, kurie dalyvaus rengiant ar teikiant pasiūlymus, neišduodami leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba nesuteikiama teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, arba užsienio valstybės atsakinga institucija praneša, kad nurodytas tiekėjas (subtiekėjas) neatitinka valstybės, kurioje jis veikia ir yra registruotas, įslaptintų sandorių saugumo reikalavimų, arba Aprašo 30 ar 31 punkte nurodytais atvejais priimamas neigiamas Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos ar paslapčių subjekto vadovo ar jo įgalioto asmens sprendimas;“.
19. Pakeisti 33.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
20. Pakeisti 41.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„41.1.1. informaciją apie išduotus tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus (išdavimo datą, numerį, galiojimo laikotarpį, aukščiausią slaptumo žymą, kuria žymima įslaptinta informacija, su kuria leidžiama susipažinti įslaptintų sandorių metu); jeigu numatoma, kad pirkimo sutarties vykdymo metu įslaptinta informacija bus saugoma ar su ja dirbama tiekėjo patalpose arba įslaptinta informacija bus apdorojama ar perduodama tiekėjo ĮIRIS, tiekėjas papildomai turi nurodyti, kokio lygmens įslaptintą informaciją gali saugoti savo patalpose ir kokio lygmens įslaptintą informaciją gali apdoroti savo ĮIRIS;“.
21. Pakeisti 41.1.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„41.1.2. informaciją apie tiekėjo administracijos vadovui, vyriausiajam buhalteriui arba buhalterinę apskaitą tvarkančio padalinio vadovui ar tikrinamo tiekėjo buhalterinę apskaitą tvarkančiam kitam asmeniui, už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingiems asmenims, juos pavaduojantiems asmenims ir darbuotojams ar įgaliotiems asmenims, kurie dalyvaus vykdant pirkimo sutartį, išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimą;“.
22. Pakeisti 41.1.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„41.1.3. jeigu įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ir perkančioji organizacija sutampa ir tiekėjas neturi tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų arba Aprašo 41.1.2 papunktyje nurodyti asmenys neturi atitinkamų leidimų arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, – atitinkamus Įstatymo 35 ar 39 straipsnyje nurodytus dokumentus ir informaciją;“.
23. Pakeisti 41.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„41.2. kai pirkimo dokumentai buvo pateikti atskleidžiant įslaptintą informaciją ir tiekėjo (subtiekėjo) patikimumo vertinimo procedūros buvo atliktos, – informaciją apie tiekėjo (subtiekėjo) darbuotojams, kuriems vykdant pirkimo sutartį reikės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, išduotus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, suteikimą, o jeigu šie asmenys tokių dokumentų neturi ir įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ir perkančioji organizacija sutampa, – Įstatymo 16 straipsnio 4 dalyje arba 17 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodytus dokumentus; jeigu šie asmenys tokių dokumentų neturi ir įslaptintų sandorių saugumą užtikrinanti institucija ir perkančioji organizacija nesutampa, nustatomas terminas šiems dokumentams pateikti, kuris negali būti trumpesnis nei Įstatyme nustatytas terminas tokiems dokumentams išduoti.“
24. Pakeisti 43 punktą ir jį išdėstyti taip:
„43. Tiekėjui ar jo pasirinktam subtiekėjui neišdavus tiekėjo patikimumą patvirtinančių dokumentų arba Aprašo 41.1.2 papunktyje nurodytiems asmenims neturint atitinkamų leidimų arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, arba esant neigiamai išvadai dėl užsienio tiekėjo (subtiekėjo) patikimumo (jeigu dėl tokios išvados buvo kreiptasi), Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai priėmus sprendimą dėl atsisakymo perduoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“, valstybei, su kuria Lietuvos Respublika nėra sudariusi sutarties dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, kurioje veikia ir yra registruotas pasirinktas užsienio tiekėjas (subtiekėjas), arba tiekėjo (subtiekėjo) darbuotojams, kurie dalyvaus vykdant pirkimo sutartį, negavus leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, kai tiekėjas (subtiekėjas) nesutinka arba neturi galimybės pakeisti jų kitais, jo pasiūlymas atmetamas, o Pirkimų komisija ar pirkimo vykdytojas turi teisę kreiptis į tiekėją, kurio pasiūlymas eilėje yra pirmas po tiekėjo, kuriam nebuvo išduoti nurodyti leidimai ar suteikta teisė, ir prašyti pateikti dokumentus, nurodytus Aprašo 41 punkte.
Jeigu tiekėjo pasirinktam subtiekėjui neišduodami tiekėjo patikimumą patvirtinantys dokumentai arba subtiekėjo darbuotojams, kuriems vykdant pirkimo sutartį reikės dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, neišduodami leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba nesuteikiama teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, o subtiekėjas nesutinka arba neturi galimybės pakeisti jų kitais, tiekėjas gali per 10 darbo dienų pasirinkti ir nurodyti kitą subtiekėją, kuris turi galiojančius tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus.“
25. Pakeisti 44 punktą ir jį išdėstyti taip:
„44. Tiekėjui (subtiekėjui) gavus tiekėjo patikimumą patvirtinančius dokumentus arba Aprašo 41.1.2 papunktyje nurodytiems asmenims gavus atitinkamus leidimus arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, arba patvirtinus šių dokumentų galiojimą, arba esant teigiamai išvadai dėl užsienio tiekėjo (subtiekėjo) patikimumo (jeigu dėl tokios išvados buvo kreiptasi), Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijai priėmus sprendimą perduoti įslaptintą informaciją, žymimą slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ ir „Slaptai“, valstybei, su kuria Lietuvos Respublika nėra sudariusi sutarties dėl įslaptintos informacijos abipusės apsaugos, kurioje veikia ir yra registruotas pasirinktas užsienio tiekėjas (subtiekėjas), arba tiekėjo (subtiekėjo) darbuotojams, kurie dalyvaus vykdant pirkimo sutartį, gavus leidimus dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, Pirkimų komisija ar pirkimo vykdytojas raštu praneša, kad tiekėjui siūloma sudaryti pirkimo sutartį, ir nurodo laiką, iki kurio reikia atvykti pasirašyti pirkimo sutarties.“
26. Pakeisti 46.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:
27. Pakeisti 46.11 papunktį ir jį išdėstyti taip:
28. Pakeisti 46.12.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
29. Pakeisti 46.12.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
30. Pakeisti 46.12.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.4. perkančiosios organizacijos paskirtas darbuotojas (prireikus padalinys), atsakingas už pirkimo sutarties vykdymo metu perduotos ar sukurtos įslaptintos informacijos apsaugos ir pirkimo sutarties reikalavimų vykdymo priežiūrą ir įslaptintos informacijos apsaugą (vardas, pavardė, telefono ir (ar) fakso numeriai);“.
31. Pakeisti 46.12.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.5. tiekėjo (subtiekėjo) įsipareigojimas pasikeitus asmenims, vykdantiems pirkimo sutartį, arba įslaptintos informacijos saugojimo vietai ar kitoms aplinkybėms, susijusioms su įslaptintos informacijos apsauga, per 2 darbo dienas pranešti perkančiajai organizacijai ir pateikti duomenis apie naujus asmenis, kuriems vykdant pirkimo sutartį reikia dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, įslaptintos informacijos saugojimo vietą, naujas aplinkybes ir užtikrinti, kad nauji asmenys su šia informacija nesusipažins, iki jiems bus suteikta tokia teisė, įslaptinta informacija nebus saugoma naujose patalpose, teritorijose, kol nebus atliktos patalpų, teritorijų įvertinimo procedūros, ir kad įslaptinta informacija nebus apdorojama ar perduodama neįteisinta ĮIRIS;“.
32. Pakeisti 46.12.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
33. Pakeisti 46.12.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.9. tiekėjo (subtiekėjo) įsipareigojimas, įvykdžius pirkimo sutartį ar jos vykdymą nutraukus prieš terminą, perkančiajai organizacijai perduoti visą gautą ir pirkimo sutarties vykdymo metu sukurtą įslaptintą informaciją ir, jeigu sutarties vykdymo metu buvo naudojama tiekėjui priklausanti ĮIRIS įslaptintai informacijai apdoroti ar perduoti, neatkuriamai ištrinti šią informaciją;“.
34. Pakeisti 46.12.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.10. tiekėjo (subtiekėjo) įsipareigojimas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informuoti perkančiąją organizaciją, įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančią instituciją ir Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentą (toliau – Valstybės saugumo departamentas) apie Įstatymo 35 straipsnio 1 dalies 3, 4, 5 punktuose nurodytos informacijos pasikeitimą ar 37 straipsnio 1 dalies 1, 4, 5, 8, 9, 11 punktuose nurodytų aplinkybių atsiradimą;“.
35. Pakeisti 46.12.11 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.11. tiekėjo (subtiekėjo) įsipareigojimas nedelsiant, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, pranešti perkančiosios organizacijos už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingam asmeniui, Valstybės saugumo departamentui ir įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančiai institucijai apie visus įvykusius įslaptintos informacijos apsaugos reikalavimų pažeidimus, dėl kurių įslaptinta informacija buvo arba galėjo būti neteisėtai atskleista ar prarasta, arba kilus įtarimų, kad tokių pažeidimų padaryta;“.
36. Pakeisti 46.12.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.12. tiekėjo įsipareigojimas instruktuoti apie įslaptintos informacijos apsaugos reikalavimus ir įstatymų nustatytą atsakomybę už tokių reikalavimų pažeidimą savo (subtiekėjo) darbuotojus ir apie instruktavimą pranešti pirkimo sutartyje nurodytam perkančiosios organizacijos darbuotojui, atsakingam už pirkimo sutarties vykdymo metu perduotos ir sukurtos įslaptintos informacijos apsaugos ir pirkimo sutarties reikalavimų vykdymo priežiūrą;“.
37. Pakeisti 46.12.13 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„46.12.13. tiekėjo (subtiekėjo) įsipareigojimas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pranešti perkančiosios organizacijos už įslaptintos informacijos apsaugą atsakingam asmeniui ir įslaptintų sandorių saugumą užtikrinančiai institucijai apie sutarties su pirkimo sutarties dalį vykdančiu subtiekėju nutraukimą, taip pat darbo santykių nutraukimą su tiekėjo (subtiekėjo) asmenimis, kuriems išduoti leidimai dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba suteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“;“.
38. Papildyti nauju 49.2 papunkčiu:
39. Buvusius 49.2, 49.3, 49.4, 49.5, 49.6, 49.7 ir 49.8 papunkčius laikyti atitinkamai 49.3, 49.4, 49.5, 49.6, 49.7, 49.8 ir 49.9 papunkčiais.
40. Pakeisti 49.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„49.3. patikrinti, ar pirkimo procedūrų, pirkimo sutarties sudarymo ir vykdymo metu asmenys, kurie neturi leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba kuriems nesuteikta teisė dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, neturi galimybės susipažinti su įslaptinta informacija;“.
41. Pakeisti 49.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
42. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:
„50. Nesudarius pirkimo sutarties, šią sutartį įvykdžius ar ją nutraukus prieš terminą, tiekėjas privalo grąžinti perkančiajai organizacijai visą jam patikėtą įslaptintą informaciją, taip pat perduoti pirkimo procedūrų ir pirkimo sutarties vykdymo metu sukurtą įslaptintą informaciją ir, jeigu sutarties vykdymo metu buvo naudojama tiekėjui priklausanti ĮIRIS įslaptintai informacijai apdoroti ar perduoti, neatkuriamai ištrinti šią informaciją, tą patį įpareigoti atlikti ir subtiekėją, jeigu jis bus pasitelkiamas.“
43. Pakeisti 53.5 papunktį ir jį išdėstyti taip: