LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2008 M. GRUODŽIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 3D-658 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. gegužės 15 d. Nr. 3D-275

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. 3D-658 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

30. Lietuvos  Respublikos  Vyriausybės,  Ministro Pirmininko pavedimų vykdymo kontrolę

reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“ (toliau – Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentas).

2. Pakeičiu 391 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„391. Ministerijos vadovybės pavedimai (išskyrus pavedimus, duodamus rezoliucijomis ir žodine forma) rengiami tik tokiais atvejais, kai reikalingos informacijos neįmanoma gauti kitais būdais (žodžiu, elektroniniu paštu ir kt.) arba kai informacija pagal savo pobūdį turi būti pateikiama oficialiai raštu ir patvirtinama teikiančiojo parašu. Pavedimai turi būti konkrečiai adresuojami tik su juose įvardytais klausimais susijusiems adresatams. Pavedime suformuluojamos konkrečios užduotys, atsakymo pateikimo forma ir tikslus įvykdymo terminas. Pavedimai, skirti ministerijos valdymo srities įstaigoms ir įmonėms, įforminami rašto blanke, kaip nurodyta Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėse, patvirtintose Lietuvos vyriausiojo archyvaro  2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklės).

3. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:

„43. Teisės aktų projektai turi atitikti Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“ (toliau – Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos), Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Dokumentų rengimo taisyklės), ir kitų teisės aktų nuostatas. Jeigu rengiamame teisės akte numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, nurodytus Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje, norminio teisės akto projekto antikorupcinis vertinimas atliekamas ir teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažyma pildoma, pasirašoma ir vizuojama vadovaujantis Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 243 „Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka.“

4. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip: 

„45.Teisės aktų projektai teikiami Teisės padaliniui įvertinti jų atitiktį galiojantiems įstatymams ir kitiems teisės aktams, taip pat suderinti juridinės technikos požiūriu. Teisės aktų projektai turi būti teisiškai įvertinti ne ilgiau kaip per 5 darbo dienas, o įstatymų, taip pat kitų didelės apimties (10 ir daugiau puslapių) teisės aktų projektai – ne ilgiau kaip per 10 darbo dienų nuo gavimo Teisės padalinyje dienos. Ministras, ministerijos kancleris gali nustatyti trumpesnį terminą teisės akto projektui teisiškai įvertinti. Jeigu teisės akto projektas teikiamas pakartotinai su jame padarytais esminiais pakeitimais, jis turi būti teisiškai įvertintas atitinkamai per 5 darbo dienas, o didelės apimties – per 10 darbo dienų nuo gavimo Teisės padalinyje dienos.

Parengti teisės aktų projektai registruojami Teisės padalinyje, informaciją paskelbiant ministerijos intraneto tinklalapyje Teisės aktų peržiūros žurnale, kuriame turi būti nurodyta: data, projekto pavadinimas, teisės akto rūšis, rengėjo vardas ir pavardė, Teisės padalinio darbuotojo, kuriam projektas bus teikiamas teisiškai įvertinti, vardas ir pavardė, kita informacija.

Jeigu teisės akto projektą turi pagal kompetenciją įvertinti ir kiti ministerijos administracijos padaliniai, taikomi tokie pat teisės akto projekto įvertinimo terminai, kaip ir Teisės padalinyje.

Žemės reformos, žemėtvarkos, geodezijos, kartografijos, nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės srities įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymų ir kiti teisės aktų projektai, susiję su minėtąja sritimi, rengiami Žemės ir išteklių politikos padalinyje ir, prieš pateikiant Teisės padaliniui, įvertinus turinį ir suderinus, vizuojami projektą rengusio darbuotojo, jo struktūrinio padalinio vadovo, Žemės ir išteklių politikos departamento Žemės teisės skyriaus vadovo ir Žemės ir išteklių politikos departamento vadovo. Teisės padalinyje minėtieji teisės aktų projektai įvertinami ir vizuojami užtikrinant jų atitiktį Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, nuostatoms, išskyrus teisės aktų projektų turinį.

Teisės akto projekto antikorupcinį vertinimą atlieka Teisės padalinio darbuotojas, kuriam projektas paskirtas teisiškai įvertinti, o Žemės reformos, žemėtvarkos, geodezijos, kartografijos, nekilnojamojo turto kadastro, žemės naudojimo valstybinės kontrolės srities teisės aktų projektų vertinimą – Žemės ir išteklių politikos departamento Žemės teisės skyriaus darbuotojas. Pririekus ministerijos kancleris gali paskirti ir kitą ministerijos darbuotoją teisės akto projekto vertintoju antikorupciniu požiūriu. Teisės aktų projekto antikorupcinis vertinimas turi būti atliktas per 3 darbo dienas, o įstatymų, taip pat kitų didelės apimties (10 ir daugiau puslapių) teisės aktų projektų – per 7 darbo dienas nuo gavimo Teisės padalinyje ar Žemės teisės skyriuje dienos.“

5. Pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

„48. Parengti teisės aktų projektai suinteresuotoms institucijoms teikiami derinti ir derinami Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

6. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

„52. Teisės aktų projektai Lietuvos Respublikos Vyriausybei teikiami Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Ministerijos ir ministerijos valdymo sričiai priskirtų įstaigų rengiami norminiai teisės aktų projektai skelbiami interneto tinkle Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 480 „Dėl Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo patvirtinimo“, ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

7. Papildau 521 punktu:

„521. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje derinimo procesą praėję ministerijos teikti  teisės aktų projektai ir kuriems pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, suredaguojami ir paskelbiami elektroninio pasirašymo sistemoje (toliau – ELPAS). ELPAS automatiškai žinute į elektroninį paštą praneša ministrui ir įgaliotiems Teisės padalinio darbuotojams apie pasirašyti/vizuoti atsiųstą dokumentą.

Teisės padalinio darbuotojas, gavęs pranešimą apie atsiųstą ministerijos teiktą teisės akto projektą, kuriam pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, nedelsdamas, ne vėliau kaip per 1 darbo dieną, išsiunčia jį elektroniniu paštu šio dokumento rengėjui, apie išsiuntimą elektroniniu paštu pranešdamas kitiems įgaliotiems Teisės padalinio darbuotojams. Teisės akto projekto rengėjas nedelsdamas, ne vėliau kaip per 1 darbo dieną, patikrina ar atsiųsto dokumento forma ir turinys atitinka ministerijos teiktą teisės akto projekto, kuriam pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, formą ir turinį ir apie tai elektroniniu paštu praneša įgaliotiems Teisės padalinio darbuotojams. Jeigu teisės akto projekto rengėjas randa neatitikimų, apie juos elektroniniu paštu nedelsdamas praneša atsakingam Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbuotojui, kad būtų atliekamos atitinkamos korekcijos ir apie tai informuoja įgaliotus Teisės padalinio darbuotojus.

Kai ministerijos teiktas teisės akto projektas, kuriam pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė po patikrinimo atitinka formą ir turinį, įgaliotas Teisės padalinio darbuotojas minėtą dokumentą elektroniniu būdu vizuoja naudodamasis ELPAS. Ministras, gavęs pranešimą apie atsiųstą ministerijos teiktą teisės akto projektą, kuriam pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė, šį dokumentą pasirašo elektroniniu būdu naudodamasis ELPAS.“ 

8. Pakeičiu 58 punktą ir jį išdėstau taip:

„58. Rengiant ministro įsakymo pakeitimo projektą, kartu parengiamas ir šio įsakymo projekto lyginamasis variantas. Ministro įsakymo pakeitimo projekto lyginamasis variantas dėstomas analogiškai kaip ir parengtasis įsakymo projektas, laikantis Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijose nustatytų reikalavimų. Teisės akto projekto lyginamasis variantas nerengiamas kai teisės aktas dėstomas nauja redakcija ir kai siūloma pripažinti netekusiu galios visą teisės aktą.“

9. Pakeičiu 59 punktą ir jį išdėstau taip:

„59. Ministro įsakymo projekto pirmojo lapo antroje pusėje įrašoma informacija apie įsakymo skelbtinumą Teisės aktų registre ir ministerijos interneto ir intraneto tinklalapiuose, taip pat nurodomas projekto rengėjas (vardas, pavardė), telefono numeris, administracijos padalinys ir padalinio vadovas (vardas, pavardė). Už įsakymo skelbtinumą ar neskelbtinumą atsako (vizuoja) Teisės padalinio vadovas.“

10. Pakeičiu 61 punktą ir jį išdėstau taip:

„61. Prie teikiamo vizuoti ministro įsakymo projekto pridedamas aiškinamasis raštas, kuris įforminamas projektą rengusio darbuotojo savarankiško padalinio blanke. Aiškinamajame rašte turi būti rengėjo nuoroda, jį vizuoja projekto rengėjas, projektą rengusio darbuotojo struktūrinio padalinio vadovas ir Dokumentų valdymo ir interesantų priėmimo padalinio darbuotojas (redaktorius), o pasirašo savarankiško padalinio vadovas ar jį pavaduojantis asmuo. Aiškinamajame rašte nurodomos ministro įsakymo projekto rengimą paskatinusios priežastys, projekto tikslai ir uždaviniai.

Jeigu dėl įsakymo projekto numatomos konsultacijos su visuomene, aiškinamajame rašte nurodoma, kad įsakymo projektas bus skelbiamas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje, taip pat nurodomas terminas, per kurį visi suinteresuotieji asmenys galės pateikti savo pastabas ir pasiūlymus.

Jeigu vizuoti teikiamas ministro įsakymo projektas, kuriuo keičiamas galiojantis teisės aktas ir kurį patvirtinus numatoma skelbti tik ministerijos interneto ir intraneto tinklalapyje, šio įsakymo projekto rengėjas privalo kartu su parengtu teisės akto projektu parengti ir pateikti Teisės departamentui vertinti keičiamo teisės akto aktualią konsoliduotą redakciją, kuri, patvirtinus atitinkamą teisės aktą, galėtų būti skelbiama ministerijos interneto ir intraneto tinklalapyje.“

11. Pakeičiu 68 punktą ir jį išdėstau taip:

„68. Ministro įsakymai skelbiami ir įsigalioja Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo, Teisės aktų pateikimo, registravimo ir skelbimo Teisės aktų registre tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Seimo kanclerio 2013 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. 400-ĮVK-369 „Dėl Teisės aktų pateikimo, registravimo ir skelbimo teisės aktų registre tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.“

12. Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:

„69. Rengėjas ne vėliau kaip kitą darbo dieną po ministro įsakymo paskelbimo Teisės aktų registre ar individualaus ministro įsakymo pasirašymo apie tai informuoja Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio atsakingą darbuotoją, atsiųsdamas elektroniniu paštu atitinkamo dokumento tekstą. Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio atsakingas darbuotojas skelbtinus ministro įsakymus ministerijos interneto tinklalapyje paskelbia ne vėliau kaip per 3 dienas nuo jų gavimo iš rengėjo.

Už teisingą ir laiku skelbtinų ministro įsakymų pateikimą Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio, Dokumentų valdymo ir interesantų priėmimo padalinio arba Teisės padalinio atsakingam darbuotojui atsako projekto rengėjas ir jo administracijos padalinio vadovas, o už paskelbimą laiku – Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio, Dokumentų valdymo ir interesantų priėmimo padalinio arba Teisės padalinio atsakingas darbuotojas.

13. Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:

„71. Ministerijos kanclerio potvarkių projektus, kuriuos reikia įvertinti atitikties galiojantiems įstatymams ir kitiems teisės aktams požiūriu, vizuoja bent vienas Teisės padalinio darbuotojas, atsakingas už teisės aktų atitikties galiojantiems įstatymams ir kitiems teisės aktams įvertinimą ir suderinimą juridinės technikos požiūriu.

Pasirašytus potvarkius atsakingas Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio darbuotojas skelbia ministerijos intraneto tinklalapyje. Skelbiami tik norminio pobūdžio potvarkiai. Už   teisingą  ir  laiku  skelbtinų   potvarkių   pateikimą   Informacinių   technologijų  eksploatavimo

padalinio atsakingam darbuotojui atsako potvarkio rengėjas ir jo administracijos padalinio vadovas, o už paskelbimą laiku – Informacinių technologijų eksploatavimo padalinio atsakingas darbuotojas. Potvarkis paskelbiamas ministerijos intraneto tinklalapyje ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo jo pasirašymo.“

14. Pakeičiu 152 punktą ir jį išdėstau taip:

„152. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, ministerijos kanclerio, administracijos padalinių, tiesiogiai pavaldžių ministrui, ministerijos valdymo sričiai priskirtų įstaigų vadovų atostogų suteikimo grafiką nustato ministras, savarankiškų padalinių (išskyrus administracijos padalinius, tiesiogiai pavaldžius ministrui), vadovų – ministerijos kancleris, kitų ministerijos darbuotojų – administracijos padalinių vadovai.

Kasmet, iki ministerijos kanclerio nustatytos datos, administracijos padalinių vadovai turi pateikti Personalo padaliniui ministerijos darbuotojų atostogų suteikimo grafikus.

Su tiesioginiu vadovu ar, jo nesant, su jį pavaduojančiu darbuotoju, ar aukštesniu pagal pareigas vadovu suderintas rašytinis prašymas dėl atostogų suteikimo paprastai turi būti pateiktas Personalo padaliniui ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios.“

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                                  Vigilijus Jukna