ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
S P R E N D I M AS
DĖL PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE DOKUMENTŲ PATVIRTINIMO
2018 m. spalio 26 d. Nr. TS-237
Rokiškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 37 punktu, 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymu, Rinkliavų įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 2 punktu, Mažmeninės prekybos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-357 „Dėl Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešose vietose rekomendacijų aprašo“, Rokiškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose dokumentus:
1.1 Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisykles (pridedama);
2. Pripažinti netekusiu galios Rokiškio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 29 d. sprendimą Nr. TS-170 „Dėl prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose dokumentų patvirtinimo“.
Šis sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ar Panevėžio rūmams Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos
2018 m. spalio 26 d. sprendimu Nr. TS-237
PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) viešosiose vietose taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo Savivaldybės teritorijos viešosiose vietose reikalavimus, Taisyklių laikymosi kontrolę ir asmenų, prekiaujančių ar teikiančių paslaugas viešosiose vietose, atsakomybę.
2. Taisyklės yra privalomos Savivaldybės teritorijos viešosiose vietose prekiaujantiems ar paslaugas teikiantiems juridiniams ar fiziniams asmenims, įstatymų nustatyta tvarka įregistravusiems savo veiklą ar turintiems teisę prekiauti ar teikti paslaugas be verslo liudijimo.
3. Taisyklės netaikomos prekybai ir paslaugų teikimui iš statinių, kurie yra įregistruoti Nekilnojamojo turto registre, ir asmenims, prekiaujantiems ir (ar) teikiantiems paslaugas jiems nuosavybės teise priklausančiose ar nuomojamose teritorijose.
4. Taisyklės nereglamentuoja prekybos ir paslaugų teikimo turgavietėse (prekyvietėse), renginių organizavimo bei pramoginių įrenginių (atrakcionų) paslaugų teikimo Savivaldybės viešosiose vietose.
5. Pagrindinės Taisyklėse vartojamos sąvokos:
Viešoji vieta – savivaldybės teritorijoje esanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (išskyrus išnuomotą ar perduotą naudotis teritoriją), kurioje teikiamos paslaugos, taip pat vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių.
Prekyba viešosiose vietose – veikla, susijusi su paslaugų teikimu (nuomos, buities, kinkomojo transporto ir kt.) viešosiose vietose, taip pat prekių pardavimu–pirkimu viešosiose vietose įrengtuose paviljonuose, iš kioskų, iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, lauko kavinėse, iš prekybai pritaikytų automobilių, automobilių ar jų priekabų.
Leidimas prekiauti (teikti paslaugas) viešosiose vietose (toliau – Leidimas) – dokumentas, suteikiantis teisę asmeniui verstis mažmenine prekyba ar teikti paslaugas konkrečioje Savivaldybės teritorijos viešojoje vietoje.
Laikinieji prekybos įrenginiai – sukomplektuoti lauke statomi prekybos ar paslaugų teikimo įrenginiai (prekystaliai, vežimėliai, stalai, skėčiai, tvorelės, pakylos ir pan.), prekybai pritaikyti automobiliai, jų priekabos, kinkomojo transporto priemonės.
Kioskas – smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas nedidelis lengvų konstrukcijų ir į žemę įleistų pamatų neturintis laikinas statinys, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų. Dalis kiosko sienų (jų viršutinės dalys) įstiklintos, o prekyba vyksta per priekinėje sienoje esančią vitrinos angą.
Paviljonas – Nekilnojamojo turto registre neregistruojamas ir į žemę įleistų pamatų neturintis smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas laikinas statinys, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų, ir turintis viduje įrengtą prekybos salę.
Lauko kavinė – lauke įrengtas, laikinas nesudėtingų lengvų konstrukcijų statinys be pamatų arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, pakylos, gėlinės ir kt.), kurie skirti viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir lankytojams aptarnauti.
Išplėstos aptarnavimo vietos – prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų sukomplektuotas laikinas statinys arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, gėlinės ir kt.) be atskiros prekybos vietos, kurie skirti aptarnauti stacionariosios viešojo maitinimo vietos lankytojus, išmontuojami pasibaigus leidimo galiojimo laikui.
Pardavėjas ar paslaugų teikėjas (toliau – Asmuo) – asmuo (juridinis ar fizinis asmuo, kuris teisės aktų nustatyta tvarka verčiasi mažmenine prekyba, prekyba savo išaugintais ar pagamintais žemės ūkio bei maisto produktais ir (ar) teikiantis paslaugas viešosiose vietose.
II SKYRIUS
PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE BŪDAI
6. Prekybos ir paslaugų teikimo viešosiose vietose būdai yra šie:
6.4. prekyba ar paslaugų teikimas lauko kavinėse ir išplėstose aptarnavimo vietose, prie stacionarių viešojo maitinimo vietų;
6.5. nuomos (dviračių, riedučių, valčių ir pan.), buities (piešimo, fotografavimo, svėrimo ir pan.);
III SKYRIUS
PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE REGLAMENTAVIMAS
7. Prekiauti ar teikti paslaugas leidžiama iš (nuo) laikinųjų įrenginių ir iš prekybai pritaikytų automobilių ar jų priekabų bei kioskų, paviljonų – savivaldybės tarybos patvirtintose vietose pagal išdėstymo schemą.
8. Išplėstos aptarnavimo vietos prie stacionariųjų viešojo maitinimo vietų (išskyrus alaus barus), kinkomojo transporto paslaugų, valčių, vandens dviračių nuomos ar kitų paslaugų teikimo vietos turi būti suderintos su savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriumi, seniūnijos seniūnu bei Saugaus eismo komisija.
9. Prekiautojams ir paslaugų teikėjams viešosiose vietose nustatomas darbo laikas nuo 6 val. iki 22 val., išskyrus kioskus, paviljonus.
10. Verstis licencijuojama mažmenine prekyba gali tik asmenys, įsigiję šios veiklos licencijas teisės aktų nustatyta tvarka.
11. Parduodamos prekės turi būti ženklinamos vadovaujantis Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklėse nustatyta tvarka.
12. Maisto prekių ir žaislų pardavėjai privalo laikytis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patvirtintų Higienos normų ir taisyklių reikalavimų. Jie privalo tikrintis sveikatą, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Darbuotojų, kuriems leidžiama dirbti tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamomis ligomis, sveikatos tikrinimo tvarkoje.
13. Svarsčiai, svarstyklės ir kiti matavimo prietaisai, naudojami prekių masei, tūriui, ilgiui nustatyti turi būti su galiojančiu patikros žymeniu, tikti pagal savo matavimo ribas ir tikslumą. Matavimo prietaisai tikrinami Valstybinės metrologijos tarnybos nustatyta tvarka.
14. Parduodamos prekės turi būti:
14.1. saugios, t. y. prekė turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymuose, tai prekei taikomuose techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytus reikalavimus;
15. Prekių laikymo ir išdėstymo prekybos vietoje, taip pat prekybos jomis sąlygos turi atitikti teisės aktuose, gamintojo pateikiamuose normatyviniuose dokumentuose (prekių ženklinimo etiketėse ir kt.) nustatytas sąlygas.
16. Asmenims prekiaujantiems ar teikiantiems paslaugas iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, prekybai pritaikytų specializuotų automobilių ar jų priekabų, lauko kavinėse ir išplėstose aptarnavimo vietose, prie stacionarių viešojo maitinimo vietų bei teikiantiems nuomos (dviračių, riedučių, valčių ir pan.) ir buities (piešimo, fotografavimo, svėrimo ir pan.) paslaugas, Leidimo dokumentas yra vietinės rinkliavos sumokėjimą į Savivaldybės biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą patvirtinančio dokumento (toliau – kvitas) kopija. Šis dokumentas suteikia teisę asmenims prekiauti ir teikti paslaugas visoje Savivaldybės teritorijoje laikotarpiu, už kurį sumokėta vietinė rinkliava pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose suteikimą nuostatus.
IV SKYRIUS
PREKYBOS IR PASLAUGŲ TEIKIMO VIEŠOSIOSE VIETOSE REIKALAVIMAI
18. Prekybos vieta negali trukdyti transporto ir pėsčiųjų eismui, ji turi būti valoma, švari ir tvarkinga. Prekybos vietoje privalo būti šiukšlių dėžė. Jeigu prekiaujama iš kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių, lauko kavinėse, yra mokama Savivaldybės tarybos patvirtinta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.
19. Prekybos įranga (stalas, skėtis) turi būti nedidelė, mobili, lengvai montuojamų konstrukcijų, atitinkanti lauko prekybos funkcinius reikalavimus. Prekybos įranga turi užimti iki 4 kv. m plotą.
20. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje naudojami įrenginiai turi būti visiškai sukomplektuoti, švarūs, tvarkingi, nesurūdiję, nesulankstyti.
21. Prekybos vietoje privalo būti nurodyta: juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė ir individualios veiklos vykdymo pažymos arba verslo liudijimo numeris. Fiziniai asmenys, kuriems verslo liudijimas ar individualios veiklos vykdymo pažyma nėra privalomi, nurodo savo vardą ir pavardę. Šie duomenys nurodomi pardavėjo pasirinktu būdu, tačiau jie turi būti pirkėjų matomi.
22. Reklama ant laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, lauko kavinių įrengiama vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu Leidimų įrengti išorinę reklamą Savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašu.
24. Draudžiama:
24.1. parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose uždrausta Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų;
24.2. parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais;
24.3. parduoti prekes be jų atitikties privalomiems reikalavimams dokumentų, jeigu teisės aktuose nustatyta, kad tokie dokumentai privalomi;
25. Pasibaigus Sutarties galiojimo laikui, Asmuo per 30 dienų privalo laikinąjį statinį nukelti, sutvarkyti statinio vietą, savo lėšomis atstatyti sugadintą dangą. Nenukėlus statinio ir nesutvarkius statinio buvimo vietos, savivaldybės patirtos išlaidos sutvarkant statinio vietą išieškomos iš asmens teisės aktų nustatyta tvarka.
V SKYRIUS
PARDAVĖJO AR PASLAUGOS TEIKĖJO PAREIGOS
27. Pardavėjas ar paslaugos teikėjas privalo:
27.1. turėti prekybos vietoje kvitą ir kt. dokumentus, numatytus Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintose Mažmeninės prekybos taisyklėse ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintame Prekybos savos gamybos žemės ūkio ir maisto produktais viešosiose vietose rekomendacijų apraše;
VI SKYRIUS
LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS VIEŠOSIOSE VIETOSE IŠ KIOSKŲ AR PAVILJONUOSE SUTEIKIMAS
28. Asmuo, norintis gauti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės viešojoje vietoje iš kiosko ar paviljone, seniūnijai pateikia prašymą (1 priedas) ir kiosko ar paviljono projektą (2 egzempliorius), kurį sudaro:
28.1. aiškinamasis raštas, kuriame nurodoma kiosko ar paviljono paskirtis, veiklos pobūdis, įrengimo vieta, plotas, konstrukcinis sprendimas, naudojamos medžiagos ir kt., projekto rengėjo ir užsakovo kontaktiniai duomenys (pavadinimas, atsakingo asmens vardas, pavardė, telefonas, adresas, elektroninis paštas);
28.2. kiosko ar paviljono išdėstymo planas, parengtas ant Savivaldybės skaitmeninio žemėlapio ištraukos kopijos, kuriame pažymėti esami statiniai, projektuojamas kioskas ar paviljonas, jo matmenys (ilgis, plotis), nurodyti atstumai iki gretimų pastatų, statinių, įrenginių, medžių;
29. Teikiamų derinti kioskų ar paviljonų projektų sprendiniai negali prieštarauti Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatoms bei turi atitikti Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo, Lietuvos Respublikos statybos įstatymo, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo ir turi atitikti Savivaldybės teritorijoje galiojančių teritorijų planavimo dokumentų reikalavimus.
31. Jeigu pateiktas nepilnos sudėties projektas ar projekto sprendiniai neatitinka 29 punkte nurodytų teisės aktų reikalavimų, Architektūros ir paveldosaugos skyrius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo projekto gavimo dienos praneša projektą pateikusiam asmeniui projekte nurodytais kontaktais ir paprašo patikslinti, pakoreguoti ar papildyti projektą bei pateikti trūkstamus dokumentus (po 2 egz.).
32. Pilnos sudėties projektas, atitinkantis teisės aktų reikalavimus, patikrinamas ir suderinamas per 15 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos arba nuo paskutinio projekto trūkstamo dokumento gavimo dienos (jei projektas buvo pildomas ar koreguojamas).
34. Pasikeitus projekto duomenims (keičiasi objekto savininkas, plotas, vieta, įranga, baigiasi projekte pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.), turi būti teikiamas naujas prašymas ir rengiamas naujas projektas šių Taisyklių nustatyta tvarka.
35. Kiosko ar paviljono projektas laikomas negaliojančiu:
35.1. paaiškėjus, kad seniūnui buvo pateikti neteisingi projekto duomenys arba suklastoti dokumentai;
35.2. pasikeitus projekto duomenims (objekto savininkas, plotas, vieta, įranga, baigiasi projekte pateiktų dokumentų galiojimas ir kt.);
36. Asmenys, turėdami Architektūros ir paveldosaugos skyriaus suderintą kiosko ar paviljono projektą, privalo pasirašyti Sutartį bei būti sumokėję vietinę rinkliavą.
VII SKYRIUS
KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ
39. Pardavėjų ar paslaugų teikėjų veiklą, jų parduodamų prekių saugą ir kokybę gali tikrinti tam įgalioti policijos pareigūnai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, įgalioti savivaldybės administracijos darbuotojai, kitų institucijų darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.
40. Pardavėjas ar paslaugų teikėjas kontrolę atliekančių įstaigų ar institucijų įgaliotiems darbuotojams, pateikusiems tai patvirtinančius dokumentus, privalo pateikti jų prašomus dokumentus.
41. Pardavėjas ar paslaugų teikėjas kontrolę atliekančių įstaigų ar institucijų įgaliotų darbuotojų supažindintas su tikrinimo rezultatais, privalo nustatytais terminais pašalinti rastus trūkumus ir apie tai informuoti kontrolę atliekančias įstaigas ar institucijas.
42. Prekybos ir paslaugų teikimo viešųjų vietų administravimo funkcijas vykdo savivaldybės seniūnijų paskirti darbuotojai.
43. Už šių Taisyklių reikalavimų vykdymo kontrolę yra atsakingi Savivaldybės administracijos įgalioti asmenys.
Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono
savivaldybės viešosiose vietose taisyklių
1 priedas
|
(juridinio asmens pavadinimas arba fizinio asmens vardas, pavardė)
|
(juridinio asmens kodas, buveinės adresas, tel., fizinio asmens adresas, tel.)
|
Rokiškio rajono savivaldybės administracijos
..........................................seniūnijos seniūnui
P R A Š Y M A S
LEISTI PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS IŠ KIOSKŲ AR PAVILJONUOSE
20 m. d.
Prašau leisti prekiauti ar teikti paslaugas Jūsų seniūnijos viešojoje vietoje iš kiosko ar paviljone
(reikiamą pabraukti)
............................................................................................................................................................,
(prekybos ar paslaugų teikimo vietos adresas)
kurio užimamas plotas ............................kv. m.
Prekių asortimentas arba teikiamos paslaugos rūšis:...........................................................................
Individualios veiklos vykdymo pažymos ar verslo liudijimo numeris................................................
Projektas Nr..........................................., registruotas 20........m...................................d.
Leisti prekiauti ar teikti paslaugas:
nuo 20 m.......................... mėn. ....... d. iki 20 m ........................... mėn. ..... d.
Pridedami dokumentai (reikiamą pažymėti):
|
bankinį pavedimą patvirtinantis dokumentas; |
|
kiosko ar paviljono projektas (2 egzemplioriai). |
Priminimą apie sutarties galiojimo laiko pabaigą norėčiau gauti (nurodyti): El. paštu................................................................................. Tel. nr. ................................................................................. |
________________________ ____________________
(prašymą pateikusio atsakingo asmens parašas) (vardas, pavardė)
Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono
savivaldybės viešosiose vietose taisyklių
2 priedas
KIOSKO AR PAVILJONO NAUDOJIMO VIEŠOJOJE VIETOJE SUTARTIS
20___ m. ___________________d. Nr.
Rokiškis
Rokiškio rajono savivaldybės administracija, įmonės kodas 188772248 (toliau – Administracija), atstovaujama Administracijos direktoriaus, ir
_______________________________________________________________________________
(kiosko (paviljono) savininko – juridinio arba fizinio asmens pavadinimas)
(toliau Asmuo) atstovaujamas _______________________________________________________,
(įmonės vadovo arba fizinio asmens vardas ir pavardė)
įmonės (asmens) kodas____________________________________________________________,
esančio (-ios) (gyvenančio(-ios)______________________________________________________,
(adresas)
sudarėme šią sutartį.
I. BENDROSIOS SĄLYGOS
1. Administracija suteikia teisę Rokiškio rajono viešosiose vietose, patvirtintose Rokiškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) tarybos sprendimu, Kiosko ar paviljono savininkui (toliau - Savininkui) prekiauti ar teikti paslaugas (reikiamą žodį pabraukti) _________________kv. m kioske ar paviljone (reikiamą žodį pabraukti), esančiame ____________________________________________. Kiosko ar paviljono eksploatavimo vieta pažymėta pridedamoje patvirtintoje schemoje (pridėti kopiją).
2. Savininkui leidžiama eksploatuoti kioską ar paviljoną nuo šios sutarties pasirašymo dienos iki 20____ m.________________.
3. Žemės sklypo, kuriame yra kioskas ar paviljonas, nuomos sutartis nesudaroma, asmuo, prekiaujantis kioske ar paviljone, neturi jokių teisių į laikino statinio užimtą žemės sklypą.
II. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS
6. Administracija:
6.1. leidžia Savininkui eksploatuoti kioską ar paviljoną vienerius metus nuo šios sutarties pasirašymo dienos;
7. Savininkas:
7.2. atsako, kad kioskas ar paviljonas būtų sumontuotas iš kokybiškų medžiagų, siekiant užtikrinti estetinę kiosko ar paviljono išvaizdą, laikantis projekte nurodytų reikalavimų;
7.3. visą kioskui ar paviljonui funkcionuoti būtiną mažąją architektūrą įrengia savo lėšomis, kuri yra asmens nuosavybė, taip pat savo lėšomis sutvarko aplinką bei dangas pagal suderintą projektą ir užtikrina, kad reklama ir jos įrengimas atitiktų reklamą nustatančių teisės aktų reikalavimus;
7.4. privalo savo lėšomis atnaujinti pažeistas, susidėvėjusias kiosko ar paviljono konstrukcijas, pagal nustatyta tvarka suderintą projektą sutvarkyti ir sutarties galiojimo metu savo lėšomis prižiūrėti kiosko ar paviljono stovėjimo vietą;
7.5. moka Savivaldybės tarybos patvirtintą vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą;
7.7. moka atitinkamo dydžio vietinę rinkliavą už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės viešosiose vietose suteikimą. Vietinė rinkliava mokama į Administracijos atsiskaitomąją sąskaitą. Rinkliava mokama pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus dydžius. Savivaldybės tarybai sprendimu patvirtinus naujus rinkliavos dydžius, asmuo moka pagal naujus dydžius;
7.8. pasirašęs sutartį ir sumokėjęs vietinę rinkliavą už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės viešojoje vietoje suteikimą, gali prekiauti ar teikti paslaugas viešojoje vietoje Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintų Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių nustatyta tvarka;
7.9. pasibaigus sutarties galiojimo laikui ar nutraukus sutartį, per 30 kalendorinių dienų savo lėšomis išveža kioską ar paviljoną, sutvarko vietą ir aplinką. Teritorija turi būti tvarkinga ir estetiškai nepakitusi, danga nepažeista (atstatyta). Nurodytu laiku neįvykdžius minėto reikalavimo, kiosko ar paviljono nukėlimą, patraukimą, išvežimą ir saugojimą organizuoja Administracija, o patirtas išlaidas apmoka Savininkas;
7.10. gavęs Administracijos įspėjimą dėl sutarties sąlygų nevykdymo, per 30 kalendorinių dienų privalo pašalinti trūkumus. Įspėjimas siunčiamas tuo adresu, kuris nurodytas šioje sutartyje, išskyrus atvejus, kai Savininkas Administracijai raštu buvo pranešęs apie adreso pakeitimą. Savininkas yra atsakingas už teisingą duomenų pateikimą, o pasikeitus Savininko gyvenamajai ar buveinės vietai, privalo apie tai raštu pranešti Administracijai. Jei trūkumai per nustatytą laiką nepašalinami, sutartis nutraukiama vienašališkai;
7.11. gali verstis licencijuojama mažmenine prekyba, įsigijęs šios veiklos licencijas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka;
7.12. įsipareigoja laikytis Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių, Mažmeninės prekybos tabako gaminiais taisyklių, Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių, Rokiškio rajono savivaldybės gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių, Atliekų tvarkymo taisyklių bei kitų teisės aktų, nustatančių prekybą ir paslaugų teikimą viešosiose vietose, reikalavimų;
7.13. prie prekybos kiosko ar paviljono įrengia šiukšlių dėžę, ją nuolat prižiūri, organizuoja pavienių šiukšlių 10 metrų spinduliu aplink prekybos kioską ar paviljoną surinkimą ir susikaupusių atliekų išvežimą;
8. Kiosko ar paviljono nuomos atveju nuomininkas turi būti sumokėjęs vietinę rinkliavą už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas viešojoje vietoje suteikimą.
9. Kiosko ar paviljono nuomos atveju, Savininkui lieka galioti visos šios sutarties sąlygos, išskyrus 7.7. ir 7.8. punktą.
10. Visi sutarties pakeitimai, papildymai ir priedai laikomi galiojančiais, jeigu jie yra:
11. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos ir galioja 1 metus su galimybe šią sutartį pratęsti.
13. Administracija, prieš 30 kalendorinių dienų raštiškai įspėjusi Savininką, turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, jeigu:
13.1. nesumokama 7.7 ar 8 punkte nurodyta rinkliava ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų po privalomojo mokėjimo termino ar dėl asmens kaltės negaunami sutartyje minimi leidimai;
13.2. nesilaikoma viešosios tvarkos reikalavimų, Prekybos ir paslaugų teikimo Rokiškio rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių reikalavimų, kioskas ar paviljonas naudojamas ne pagal paskirtį, netvarkingas, nusidėvėjęs ir per 30 kalendorinių dienų nuo raštiško įspėjimo nepašalinami trūkumai;
13.3. Savininkas arba nuomininkas (kiosko ar paviljono nuomos atveju), kioske ar paviljone 3 (tris) mėnesius iš eilės be leidimo prekiauja (teikia paslaugas) viešojoje vietoje, kioskas ar paviljonas uždarytas ir jame neprekiaujama ar neteikiamos paslaugos. (Savininkas ar nuomininkas kioske ar paviljone per metus gali neprekiauti (nevykdyti veiklos) ne ilgiau kaip 3 mėnesius);
13.4. vieta, kurioje leidžiama prekiauti ar teikti paslaugas kioske ar paviljone, yra reikalinga Savivaldybės poreikiams;
14. Nutraukus sutartį pagal 13.1–13.5 punktus, Savininkas per 30 dienų išveža kioską ar paviljoną. 7.7 ar 8 punkte numatyti vietinės rinkliavos mokesčiai negrąžinami.
17. Šalys neatsako už visišką arba dalinį šios sutarties įsipareigojimų nevykdymą, jei tai atsitinka dėl nenugalimos jėgos, apibrėžtos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsnyje, veikimo.
III. ŠALIŲ ADRESAI IR PARAŠAI
ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA Įmonės kodas 188772248 Respublikos g. 94, LT-42136 Rokiškis Tel. Nr. 8458 71223, El.p. savivaldybe@post.rokiskis.lt Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius
__________________________________ (parašas)
A.V. |
SAVININKAS
________________________________________ (parašas)
A.V. |
PATVIRTINTA
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos
2018 m. spalio 26 d. sprendimu Nr. TS-237
VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS ROKIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOSE VIETOSE SUTEIKIMĄ NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Rinkliava už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas suteikimą galioja Rokiškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje ir įskaitoma į Savivaldybės biudžetą.
2. Vietinės rinkliavos, kurias nustatė Savivaldybės taryba, mokamos į Savivaldybės administracijos vietinės rinkliavos atsiskaitomąją sąskaitą (lėšų gavėjas - Rokiškio rajono savivaldybės administracija, juridinio asmens kodas 188772248).
3. Rinkliavą už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas suteikimą moka asmenys, kurie ketina prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės teritorijos viešosiose vietose.
4. Vietinė rinkliava neimama iš asmenų:
4.1. prekiaujančių miško gėrybėmis, taip pat savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių, turinčių pensininko, neįgaliojo ar moksleivio pažymėjimą;
II SKYRIUS
RINKLIAVOS DYDŽIAI
5. Asmenys, pageidaujantys prekiauti ar teikti paslaugas Savivaldybės teritorijos viešosiose vietose, privalo sumokėti rinkliavą:
Eil. Nr. |
Rinkliavos objektas |
Rinkliavos dydžiai eurais |
||
|
|
Dienos |
Mėnesio |
Metų |
1. |
Prekyba ir paslaugų teikimas iš (nuo) laikinųjų prekybos įrenginių (prekystalių, vežimėlių, stalų ir kt.), kioskų, paviljonuose, prekybai pritaikytų specializuotų automobilių ar jų priekabų |
1,5 |
29 |
86 |
2. |
Prekyba ar paslaugų teikimas lauko kavinėse ir išplėstose aptarnavimo vietose, prie stacionarių viešojo maitinimo vietų |
4 |
33 |
97 |
3. |
Už vietą nuomos (dviračių, riedučių, valčių ir pan.), buities (piešimo, fotografavimo, svėrimo ir pan.) ir kt. paslaugoms teikti |
4 |
33 |
97 |
III SKYRIUS
RINKLIAVOS GRĄŽINIMAS
7. Sumokėta rinkliava arba jos dalis grąžinama, jei:
IV SKYRIUS
RINKLIAVOS RINKIMO KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ