LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LĖŠŲ DARBO UŽMOKESČIUI POREIKIO NAUJOMS PAREIGYBĖMS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO

 

2019 m. vasario 7 d. Nr. 1K-41

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo 8 straipsnio 5 dalimi:

1. T v i r t i n u Lėšų darbo užmokesčiui poreikio naujoms pareigybėms biudžetinėse įstaigose apskaičiavimo metodiką (pridedama).

2. R e k o m e n d u o j u savivaldybėms vadovautis šiuo įsakymu patvirtinta metodika planuojant lėšų darbo užmokesčiui poreikį naujoms pareigybėms biudžetinėse įstaigose, išlaikomose iš savivaldybių biudžetų.

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                        Vilius Šapoka

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų

ministro 2019 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. 1K-41

 

LĖŠŲ DARBO UŽMOKESČIUI POREIKIO NAUJOMS PAREIGYBĖMS BIUDŽETINĖSE ĮSTAIGOSE APSKAIČIAVIMO

METODIKA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lėšų darbo užmokesčiui poreikio naujoms pareigybėms biudžetinėse įstaigose apskaičiavimo metodikoje (toliau – Metodika) reglamentuojama lėšų darbo užmokesčiui poreikio (toliau – lėšų poreikis) apskaičiavimo tvarka:

1.1. steigiamų valstybės institucijų ir įstaigų, išlaikomų iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų (toliau kartu – įstaigos), pareigybėms (toliau – lėšų poreikis pareigybėms);

1.2. jau įsteigtų įstaigų steigiamoms naujoms pareigybėms, skirtoms naujoms funkcijoms atlikti.

 

II SKYRIUS

LĖŠŲ POREIKIO APSKAIČIAVIMO TVARKA

 

2. Apskaičiuojant lėšų poreikį pareigybėms svarbūs šie kriterijai:

2.1. planuojamas įstaigos priskyrimas įstaigų grupei;

2.2. planuojama įstaigos struktūra ir kiekvienos pareigybės skaičius pagal pareigybių sąrašą;

2.3. pareiginių algų koeficientai, pareigybių lygiai ir grupės, pareiginių algų pastoviųjų dalių koeficientai;

2.4. Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintas pareiginės algos bazinis dydis (toliau – bazinis dydis);

2.5. dydžiai priedams, pareiginės algos kintamajai daliai ir priemokoms mokėti;

2.6. nuostatos dėl mokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų.

3. Lėšų poreikis pareigybėms – dvylikos ar atitinkamai kelių mėnesių visų pareigybių:

3.1. darbo užmokesčio pagrindinė dalis;

3.2. darbo užmokesčio papildoma dalis.

4. Darbo užmokesčio pagrindinė dalis vienam mėnesiui apskaičiuojama:

4.1. kai įstatymuose pareigybei nustatytas pareiginės algos arba tarnybinio atlyginimo ar pareiginės algos (pa) pastoviosios dalies konkretus koeficientas, – tą koeficientą (k) padauginus iš įstaigos tų pačių pareigybių skaičiaus (ps) ir bazinio dydžio (BD):

pa = k x ps x BD;

4.2. kai įstatymuose nustatyti pareigybių minimalūs ir maksimalūs pareiginės algos arba tarnybinio atlyginimo ar pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, – tai pareigybei nustatyto minimalaus pareiginės algos koeficiento (kmin) ir maksimalaus pareiginės algos koeficiento (kmaks) sumą padalijus iš 2 ir gautą pareiginių algų koeficientų vidurkį padauginus iš įstaigos tų pačių pareigybių skaičiaus (ps) ir bazinio dydžio (BD):

pa = (kmin + kmaks) / 2 x ps x BD;

4.3. kai pareigybė įtraukta į Atskirų profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1177 „Dėl Atskirų profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašo patvirtinimo“, – planuojamą nustatyti pareiginės algos arba pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą padauginus iš bazinio dydžio (BD) ir iš 2.

5. Darbo užmokesčio papildoma dalis vienam mėnesiui apskaičiuojama:

5.1. priedams už stažą mokėti toms pareigybėms, kurioms įstatymuose nustatyta galimybė gauti priedą už stažą, – ne daugiau kaip 15 procentų Metodikos 4 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotų lėšų pareiginėms algoms sumos;

5.2. priedams už diplomatinį rangą, už tarnybinį rangą, už laipsnį, už atsakomybę, už ypatingą pareigų specifiką ar ypatingų karinių specialybių kvalifikacines kategorijas toms pareigybėms, kurioms įstatymuose nustatyta galimybė gauti šiuos priedus, – pagal atitinkamuose įstatymuose toms pareigybėms nustatytus priedų koeficientus baziniais dydžiais arba procentais nuo pareiginės algos (koeficiento), arba tų priedų dydžių vidurkį. Priedas apskaičiuojamas kiekvienai planuojamai pareigybei;

5.3. pareiginės algos kintamajai daliai mokėti – ne daugiau kaip 15 procentų Metodikos 4 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotos lėšų darbuotojų pareiginės algos pastoviajai daliai mokėti sumos;

5.4. priemoka toms pareigybėms, kurioms įstatymuose numatyta galimybė mokėti priemoką, – ne daugiau kaip 10 procentų Metodikos 4 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotos pareiginės algos sumos ar pareiginės algos pastoviosios dalies sumos.

6. Lėšų poreikis mokėjimui už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų apskaičiuojamas pagal tos pačios srities ar pobūdžio įstaigų turimų praėjusių metų faktinių duomenų apie išmokėto darbo užmokesčio už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų dydžio santykį (koeficientą) su išmokėtu visu darbo užmokesčiu. Pagal Metodikos 4–5 punktų nuostatas apskaičiuotų darbo užmokesčio dalių suma padauginama iš gauto koeficiento.

7. Apskaičiavus lėšų poreikį dvylikai ar atitinkamai keliems mėnesiams užpildoma Metodikos priede nustatyta forma.

_________________________________