ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2015 M. GEGUŽĖS 28 D. SPRENDIMO NR. T-149 „DĖL ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2019 m. liepos 2 d. Nr. T-198
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnio 1 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 10 punktu (įstatymo 2018 m. lapkričio 15 d. redakcija Nr. XIII-1631), Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Šiaulių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:
Pakeisti Šiaulių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, patvirtintą Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. T-149 „Dėl Šiaulių rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“:
1. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:
„27. Meras ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio sudaro Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę, įtraukdamas svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais. Jei meras svarstytinų klausimų į posėdžio darbotvarkę neįtraukia, dėl jų įtraukimo į darbotvarkę sprendžia Savivaldybės taryba. Posėdžio pradžioje darbotvarkė yra tvirtinama, ji gali būti papildyta ar pakeista Savivaldybės tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje tarybos narių siūlymu, jei tarybos sprendimų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki posėdžio pradžios ir buvo publikuoti Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su mero pavaduotojo, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Kontrolės komiteto ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, Kontrolės komiteto ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkais pareiškimu. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka, ne pagal nustatytą tvarką.“
2. Pakeisti 100 punktą ir jį išdėstyti taip:
„100. Bendram komitetų posėdžiui vadovauja vieno iš komitetų pirmininkas. Posėdžio metu daromas garso įrašas, kuris yra laikomas komitetų posėdžio protokolu. Posėdžio pirmininkas praneša tarybos komitetų pavadinimą, posėdžio datą ir laiką, visų tarybos narių, iš jų dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdyje, skaičių, vardus ir pavardes, kviestųjų asmenų bei svečių vardus ir pavardes, posėdžio pirmininko vardą ir pavardę, posėdžio darbotvarkę, kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardus, pavardes ir pareigas, diskusijose dalyvavusių asmenų vardus, pavardes ir pareigas, taip pat asmenų, pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu ar žodžiu) pranešėjams ir papildomiems pranešėjams, vardus ir pavardes, paklausimų ir pasiūlymų turinį, priimtų sprendimų ir balsavimo rezultatus.
Po darbotvarkės kiekvieno klausimo išnagrinėjimo kiekvienas komitetas priima sprendimą atskirai. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo dauguma to komiteto posėdyje dalyvavusių narių. Posėdžio sekretorius pildo bendro komitetų posėdžio protokolą (priedas), kuriame fiksuoja tik svarstytus klausimus, balsavimo rezultatus, priimtus sprendimus, tarybos narių nusišalinimo atvejus, nedalyvaujančių tarybos narių nedalyvavimo posėdyje priežastis. Protokolo svarstomo klausimo nusprendžiamojoje dalyje įrašomos tik komitetų narių pastabos, pasiūlymai, už kuriuos buvo balsuota bendrame komitetų posėdyje.
Protokole įrašomi komiteto sprendimai gali būti tokie: pritarti pateiktam tarybos sprendimo projektui ir teikti svarstyti savivaldybės tarybai, atmesti tarybos sprendimo projektą, pritarti naujai suredaguotam (su pataisomis) tarybos sprendimo projektui ir teikti svarstyti savivaldybės tarybai, atidėti tarybos sprendimo projekto svarstymą (redaguoti jį arba surinkti papildomos informacijos).
Protokole įrašomi balsavimui pateikti vienas arba keli alternatyvūs teiginiai. Pirmuoju atveju balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikoma“. Antruoju atveju balsuojama „už“ tik už vieną pasirinktą alternatyvų teiginį. Daugiausia balsų surinkęs teiginys pateikiamas balsavimui dėl sprendimo priėmimo.
Protokolą pasirašo bendram komitetų posėdžiui pirmininkavęs posėdžio pirmininkas. Protokolas rengimas pagal Reglamento 1 priedą.“
3. Pakeisti 101 punktą ir jį išdėstyti taip:
4. Pakeisti 146 punktą ir jį išdėstyti taip:
„146. Mero ir mero pavaduotojo vykimas į komandiruotes, kurių trukmė ilgesnė nei dvi dienos, bei darbo grafiko pakeitimas įforminamas mero potvarkiu. Potvarkį dėl mero vykimo į komandiruotę pasirašo mero pavaduotojas. Komandiruotės išlaidos apmokamas pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą.“.
5. Pakeisti 152 punktą ir jį išdėstyti taip:
„152. Meras suteikia savivaldybės administracijos direktoriui, kai savivaldybės administracijos direktoriaus nėra, – jo pavaduotojui, savivaldybės kontrolieriui, kai savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotojui atostogas, siunčia administracijos direktorių, kai savivaldybės administracijos direktoriaus nėra, – jo pavaduotoją, savivaldybės kontrolierių, kai savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotoją į komandiruotes, pakeičia darbo grafiką savivaldybės administracijos direktoriui, kai savivaldybės administracijos direktoriaus nėra, – jo pavaduotojui.“.
6. Pakeisti 139.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
7. Pakeisti 139.3-1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
8. Pakeisti 160 punktą ir jį išdėstyti taip:
„160. Savivaldybės tarybos posėdžiams klausimus rengia Savivaldybės tarybos komitetai bei komisijos savo posėdžiuose, tarybos narių frakcijos ir grupės pasitarimuose, atskiri Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, meras ir Savivaldybės administracijos direktorius. Asociacijos, gyventojai ar jų įgalioti atstovai dėl siūlomo svarstyti Savivaldybės tarybos posėdyje klausimo gali raštu kreiptis į merą, Savivaldybės tarybos komitetą ar atskirą Savivaldybės tarybos narį. Savivaldybės kontrolierius, tarybos komitetai, tarybos komisijos, frakcijos, tarybos narių grupės ir atskiri tarybos nariai (toliau – rengėjai) gali patys rengti Savivaldybės tarybos sprendimų projektus inicijuojamais klausimais arba kreiptis į Savivaldybės administracijos padalinio, kurio kompetencijai pagal padalinio nuostatus yra priskiriamas nagrinėjamas klausimas, vadovą, kad būtų suteikta reikalinga informacija bei padėtų parengti savivaldybės tarybos sprendimo projektą. Sprendimo projektą, kurį parengė tarybos narys arba jam padėjo parengti atitinkamas Savivaldybės administracijos padalinys komitetuose ir tarybos posėdyje pristato pats tarybos narys.“
9. Pakeisti 213.11 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„213.11. Savivaldybės tarybos narys ar Savivaldybės tarybos narys – meras patekęs į situaciją, kai atliekant pareigas ar Savivaldybės tarybos komiteto, komisijos, frakcijos ar darbo grupės ir kt. posėdžių ar pasitarimų metu reikia priimti su savo (ar artimo asmens) privačiais interesais susijusį sprendimą (ar dalyvauti jį priimant), prieš pradedant klausimo rengimą (aptarimą), svarstymą ar priėmimą privalo nusišalinti vadovaudamasis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos parengtomis rekomendacijomis. Jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą;“.
Šiaulių rajono savivaldybės tarybos
veiklos reglamento
1 priedas
(Posėdžio protokolo formos pavyzdys)
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
BENDRO .....................................................................KOMITETŲ
POSĖDŽIO PROTOKOLAS
2019-00-00 Nr. XO-0
Šiauliai
Posėdis įvyko _____________________________
(data ir laikas)
Daromas posėdžio garso įrašas.
Posėdžio pirmininkas (Vardas ir pavardė).
Posėdžio sekretorius (Vardas, pavardė).
Dalyvavo:
..........................................komiteto nariai (Vardai ir pavardės).
Kvorumas yra.
..........................................komiteto nariai (Vardai ir pavardės).
Kvorumas yra.
Nedalyvavo: ............................. komiteto nariai (nurodyti nedalyvavimo priežastis).
.............................. komiteto nariai (nurodyti nedalyvavimo priežastis).
Kviestieji asmenys: (Vardai, pavardės, pareigos).
DARBOTVARKĖ:
1. ................................................ (klausimo pavadinimas).
2. .................................................(klausimo pavadinimas).
Jei yra svarstomu klausimu komiteto narių nusišalinimo atvejai:
Nurodomos nusišalinimo priežastys.
NUSPRĘSTA.
Priimti (nepriimti) ............................................(vardas, pavardė).....nusišalinimą nuo svarstomo klausimo..................
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ ,SUSILAIKOMA .
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ ,SUSILAIKOMA .
..........................................(vardas, pavardė) išėjo iš posėdžio salės (laikas).
1. SVARSTYTA. (Darbotvarkės klausimas).
Pranešėjas .................................(Vardas, pavardė, pareigos).
Jei nebuvo pateikta pasiūlymų svarstomu klausimu:
NUSPRĘSTA:
Pritarti pateiktam sprendimo projektui.
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA .
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
Jei buvo pateiktas pasiūlymas, už kurį komitetų posėdžio metu buvo balsuojama:
NUSPRĘSTA:
Pritarti pateiktam sprendimo projektui su pasiūlymu ........................................ (įrašomas konkretus pasiūlymas).
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA .
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
Jei buvo pasiūlyti keli alternatyvūs teiginiai:
1 balsavimas – už pateiktą sprendimo projektą:
Pritarti pateiktam sprendimo projektui.
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
2 balsavimas – už pasirinktą alternatyvų sprendimo projektą (teiginį):
Pritarti alternatyviam sprendimo projektui (teiginiui)...............................
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
Daugiausia balsų surinkęs teiginys teikiamas balsavimui dėl sprendimo priėmimo:
Pritarti alternatyviam sprendimo projektui (teiginiui)...............................
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
..............................................(komiteto pavadinimas):
BALSUOTA: UŽ , PRIEŠ , SUSILAIKOMA......
Tokiu pat principu balsuojama, kai komitetų posėdžio metu siūloma atmesti, atidėti, pritarti suredaguotam (su pataisomis) tarybos sprendimo projektui.
Posėdžio pirmininkas (Vardas, pavardė)
Posėdžio sekretorius (Vardas, pavardė)
Bendrą posėdžio protokolą pasirašo posėdžiui pirmininkavęs pirmininkas.