BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL LEIDIMO ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI PAVOJINGUS ŠUNIS IR JAIS PREKIAUTI BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2019 m. lapkričio 26 d. Nr. A-908
Biržai
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 3 straipsnio 10 dalies 5 punktu ir 8 straipsnio 3 dalimi, Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290 „Dėl Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 5 punktu:
1. T v i r t i n u Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti Biržų rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. kovo 24 d. įsakymą Nr. A-228 „Dėl Leidimų išdavimo asmenims, norintiems įvežti, įsigyti, laikyti, veisti, dresuoti, parduoti pavojingus šunis Biržų rajone tvarkos aprašo patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Biržų rajono savivaldybės administracijos
direktoriaus 2019 m. lapkričio 26 d.
įsakymu Nr. A-908
LEIDIMO ĮVEŽTI, ĮSIGYTI, LAIKYTI, VEISTI PAVOJINGUS ŠUNIS IR JAIS PREKIAUTI BIRŽŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti Biržų rajono savivaldybės teritorijoje išdavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. B1-290 „Dėl pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresiravimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų, mišrūnų laikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5 „Dėl kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašo patvirtinimo“.
2. Aprašo tikslas – nustatyti leidimų įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti išdavimo fiziniams ir juridiniams asmenims, nuolat gyvenantiems bei kurių faktinė gyvenamoji vieta Biržų rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje, tvarką.
3. Aprašas taikomas Biržų rajono fiziniams ir juridiniams asmenims (toliau – asmuo), kurie įveža, įsigyja, laiko, veisia ar parduoda pavojingus šunis.
4. Leidimas įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti (toliau – Leidimas) – dokumentas, suteikiantis fiziniams ir juridiniams asmenims teisę įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti Biržų rajono Savivaldybėje.
5. Draudžiama įvežti, veisti, įsigyti, parduoti ar perduoti kovinius šunis bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus.
6. Apraše vartojamos sąvokos:
Kovinis šuo – kovoms išvestos veislės šuo, įrašytas į Kovinių šunų veislių sąrašą, kurį tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius.
Kovinio šuns mišrūnas – negrynaveislis šuo, kurio bent vienas iš tėvų yra kovinis šuo.
Pavojingas šuo – pavojingos veislės šuo, įrašytas į Pavojingų šunų veislių sąrašą, kurį tvirtina Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Pavojingo šuns mišrūnas – negrynaveislis šuo, kurio bent vienas iš tėvų yra pavojingas šuo.
Leidimas – Savivaldybės, kurioje asmenys nuolat gyvena arba yra faktinė gyvenamoji vieta, administracijos direktoriaus nustatyta tvarka išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo turi teisę įvežti, įsigyti, laikyti, veisti ar parduoti pavojingą šunį.
7. Pavojingų ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikytojai privalo užtikrinti, kad jiems priklausantys arba jų prižiūrimi pavojingi ir koviniai šunys bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnai nekeltų grėsmės kitų gyvūnų gerovei ir sveikatai, žmonių sveikatai, nuosavybei ir ramybei.
8. Pavojingų šunų veislių sąraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2013 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. B1-5 „Dėl kovinių ir pavojingų šunų veislių sąrašo patvirtinimo“, yra įrašytos šios veislės:
Pavojingų šunų veislės:
9. Leidimo įvežti, įsigyti, laikyti, veisti pavojingus šunis ir jais prekiauti blanką tvirtina Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Direktorius) (3 priedas).
10. Aprašo 9 punktas netaikomas:
10.1. asmenims, gyvenantiems kitose šalyse ir keliaujantiems Lietuvos Respublikos teritorijoje su jiems priklausančiais pavojingais šunimis arba vežantiems juos per Lietuvos Respublikos teritoriją tranzitu;
II SKYRIUS
LEIDIMŲ IŠDAVIMO TVARKA
11. Fizinis asmuo, siekdamas gauti Leidimą, Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (toliau – Skyrius) pateikia:
11.1. fizinio asmens prašymą, kuriame nurodomas asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas. Prašyme turi būti nurodytas pavojingo šuns nuolatinės laikymo vietos adresas (1 priedas);
11.2. asmens dokumentą (asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (padarius šio dokumento kopiją originalas grąžinamas prašymą pateikusiam fiziniam asmeniui).
11.3. asmens gyvenamosios vietos deklaravimo ir patalpų, kurioje bus nuolat laikomas pavojingas šuo, nuosavybės dokumentus ar savininko notariškai patvirtintą sutikimą, kad jo patalpose asmuo gali laikyti pavojingą šunį;
11.4. pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos pažymas, kad asmuo ir su juo gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;
11.5. pažymas, kad asmuo ir su juo kartu gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba kad jų teistumas išnykęs arba panaikintas;
11.7. tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamą dokumentą, patvirtinanti pavojingo šuns kilmę ir veislę;
11.8. dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns skiepijimą, o ketinant įvežti pavojingą šunį – tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą;
11.9. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinio skyriaus patvirtinimą, kad pavojingų šunų veisėjas yra įrašytas į valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, sąrašą ir turi registravimo numerį, kai fizinis asmuo siekia gauti Leidimą veisti pavojingus šunis.
12. Juridinis asmuo, siekdamas gauti Leidimą, Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (toliau – Skyrius) pateikia:
12.3. juridinio asmens sprendimą, kuriuo paskirtas atsakingas asmuo už pavojingą šunį ir atsakingo asmens dokumentus, nurodytus šio Aprašo 11 punkte.
12.4. juridinio asmens darbuotojo, kuris rūpinsis pavojingo šuns laikymu (toliau – juridinio asmens darbuotojas), asmens dokumentą (asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos piliečio pasą, vairuotojo pažymėjimą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą);
12.5. juridinio asmens, kur (bus) laikomas šuo, buveinės patalpų teisėtą valdymą patvirtinančių dokumentų kopiją;
12.6. dokumentus, patvirtinančius, kad juridinio asmens darbuotojas ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra įrašyti į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, psichinės ligos;
12.7. dokumentus, patvirtinančius, kad juridinio asmens darbuotojas ir kartu su juo gyvenantys asmenys nėra teisti už tyčinius smurtinius nusikaltimus arba kad jų teistumas yra išnykęs ar panaikintas;
12.8. Tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamą dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns kilmę ir veislę;
12.10. dokumentą, patvirtinantį pavojingo šuns skiepijimą, o ketinant įvežti pavojingą šunį – tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą;
12.11. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinio skyriaus patvirtinimą, kad pavojingų šunų veisėjas yra įrašytas į valstybinės veterinarinės kontrolės subjektų, išskyrus maisto tvarkymo subjektus, sąrašą ir turi registravimo numerį, kai juridinis asmuo siekia gauti leidimą veisti pavojingus šunis.
14. Asmenų duomenys, nurodyti jų pateiktuose dokumentuose, tvarkomi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme nustatyta tvarka.
15. Leidimas išduodamas per penkias darbo dienas nuo visų dokumentų, reikalingų Leidimui gauti, pateikimo dienos.
17. Asmeniui, praradusiam Leidimą ir apie tai paskelbusiam Biržų rajono spaudoje bei raštu informavusiam Skyrių, išduodamas Leidimo dublikatas. Leidimas bei dublikatas išduodami nemokamai.
18. Leidimas neišduodamas, jeigu fizinis asmuo arba juridinio asmens darbuotojas:
18.2. įrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos;
18.5. nepateikia Tarptautinės kinologų federacijos pripažįstamo dokumento, patvirtinančio pavojingo šuns kilmę ir veislę;
18.7. nepateikia dokumentų, patvirtinančių pavojingo šuns skiepijimą, arba skiepų galiojimas yra pasibaigęs;
18.8. neturi pavojingo šuns tarptautinio paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimo su įrašytu identifikavimo numeriu, jei pavojingą šunį ketina įvežti į Lietuvos Respubliką;
19. Asmuo, turintis leidimą parduoti pavojingą šunį, negali jo parduoti asmeniui, kuris neturi Leidimo, jei pavojingas šuo bus laikomas Lietuvos Respublikoje.
III SKYRIUS
LEIDIMŲ GALIOJIMO SUSTABDYMAS IR PANAIKINIMO TVARKA
21. Direktoriaus įsakymu Leidimas (3 priedas) išduodamas, sustabdomas jo galiojimas, panaikinamas galiojimo sustabdymas, panaikinamas jo galiojimas. Direktoriaus įsakymų projektus rengia Skyriaus specialistai.
22. Asmeniui, pažeidusiam Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės įstatymą, Pavojingų šunų įvežimo, įsigijimo, veisimo, dresavimo, prekybos, laikymo ir kovinių šunų bei kovinių ir pavojingų šunų mišrūnų laikymo tvarkos aprašo, Gyvūnų laikymo Savivaldybės gyvenamosiose vietovėse taisyklių reikalavimus (pagal kontroliuojančių institucijų gautus raštiškus pranešimus) ir šio Aprašo reikalavimus, Direktoriaus įsakymu Leidimo galiojimas sustabdomas ir nustatomas terminas pažeidimams pašalinti.
23. Apie sprendimą sustabdyti Leidimo galiojimą Skyriaus specialistas asmeniui raštu praneša per 3 darbo dienas nuo Direktoriaus įsakymo priėmimo, nurodant Leidimo galiojimo sustabdymo motyvus.
24. Sustabdžius Leidimo galiojimą, ne vėliau kaip per mėnesį nuo Leidimo galiojimo sustabdymo asmuo turi pašalinti nurodytus pažeidimus, dėl kurių sustabdytas Leidimo galiojimas. Konkretų terminą, atsižvelgdamas į pažeidimų pobūdį, įsakymu nustato Direktorius. Pašalinęs nurodytus pažeidimus, asmuo privalo nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, pateikti Skyriui dokumentus, įrodančius pažeidimų pašalinimą.
25. Asmeniui, pašalinusiam pažeidimus, Direktoriaus įsakymu panaikinamas Leidimo galiojimo sustabdymas.
26. Skyriaus specialistas per 3 darbo dienas raštu, informuoja asmenį apie Leidimo galiojimo sustabdymo panaikinimą.
27. Direktoriaus įsakymu Leidimo galiojimas panaikinamas, jeigu:
27.3. nustatomi administraciniai nusižengimai susiję su gyvūnų įsigijimo, laikymo, veisimo, dresavimo, gabenimo ir prekybos jais taisyklių pažeidimai;
27.4. asmuo per vienerius metus du kartus pažeidžia šio Aprašo 22 punkte nurodytų teisės aktų reikalavimus (pagal kontroliuojančių institucijų gautus raštiškus pranešimus);
27.5. buvo nustatyta, kad asmuo Leidimui gauti pateikė neteisingus duomenis ar suklastotus dokumentus;
27.6. mirus šuns šeimininkui, jei įpėdinis nepriėmė palikimo ar įpėdiniui atsisakyta išduoti Leidimą;
27.7. kai asmuo, laikantis pavojingą šunį, arba kartu su juo gyvenantys asmenys įrašomi į sveikatos priežiūros įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos, nuteisiami už tyčinius smurtinius nusikaltimus bei pasikeitus teisės aktų nuostatoms, reglamentuojančioms pavojingų šunų įvežimą, įsigijimą, veisimą ir prekybą jais.