Paveikslėlis, kuriame yra eskizas, piešimas, tekstas, iliustracija  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2019 M. RUGPJŪČIO 2 D. ĮSAKYMO NR. V-965 „DĖL ŽMOGAUS KRAUJODAROS KAMIENINIŲ LĄSTELIŲ TRANSPLANTACIJOS PASLAUGŲ, APMOKAMŲ IŠ TRANSPLANTACIJOS PROGRAMOS LĖŠŲ, TEIKIMO REIKALAVIMŲ IR MOKĖJIMO UŽ ŠIAS PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“

PAKEITIMO

 

2024 m. rugsėjo 5 d. Nr. V-869

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Žmogaus kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugų, apmokamų iš Transplantacijos programos lėšų, teikimo reikalavimų ir mokėjimo už šias paslaugas tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. rugpjūčio 2 d. įsakymu Nr.  V-965 „Dėl Žmogaus kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos paslaugų, apmokamų iš Transplantacijos programos lėšų, teikimo reikalavimų ir mokėjimo už šias paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 10.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.4. KKLT registruojamos ir informacija apie transplantacijų rezultatus kaupiama įstaigos transplantacijų registracijos ir jų rezultatų stebėsenos sistemoje. Sistemoje turi būti kaupiama ši informacija (atnaujinama ne rečiau kaip kas 3 mėnesius): donoro vardas, pavardė, asmens kodas, kraujodaros kamieninių ląstelių šaltinis (kraujas, kaulų čiulpai, kt.), donacijos data; recipiento vardas, pavardė, asmens kodas, transplantacijos indikacija, ligos, dėl kurios atliekama transplantacija, kodas pagal Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos dešimtąjį pataisytą ir papildytą leidimą „Sisteminis ligų sąrašas“ (Australijos modifikacija, TLK-10-AM) (toliau – TLK-10-AM), remisijos būklė prieš pat transplantaciją, gretutinės ligos transplantacijos metu, transplantacijos data, kondicionavimo režimas, transplantato prigijimo data, ligos atsinaujinimo data, mirties data bei jos priežastis. Duomenys apie KKLT teikiami Nacionaliniam transplantacijos biurui prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Informacija apie per praėjusius kalendorinius metus įstaigoje atliktų transplantacijų skaičių, jų rūšį (autologinė, alogeninė) viešai skelbiama įstaigos interneto tinklalapyje ne vėliau kaip iki einamųjų metų kovo 31 d.“

2. Pakeičiu 12.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

12.2. Indikacijos atlikti autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją:

 

Eil.

Nr.

Diagnozė

TLK-10-AM kodai

Papildomos sąlygos

1.

Ūmi mieloleukemija

C92.0, C92.2–C92.7, C93.0, C93.2, C93.7, C93.9, C94.0, C94.2–C94.5

Visiška remisijaa

2.

Ūmi limfoleukemija

C91.0, C91.2–C91.7, C91.9

Visiška remisijaa

3.

Ūmi bifenotipė leukemija, ūmi patikslinta leukemija

C94.7, C95.0

Visiška remisijaa

4.

Mielodisplazijos sindromas su blastų pertekliumi

D46.2

Visiška remisijaa

5.

Lėtinė mieloleukemija

C92.1

Lėtinė fazėb

6.

Lėtinė limfoleukemija

C91.1

Progresavimasc

Remisija

7.

Ne Hodžkino limfoma, piktybinės imunoproliferacinės ligos

C82–C85, C88

Progresavimasd

Atkrytise

Pirminė liga, kai tarptautinis prognozės indeksas (IPI) > 1 (agresyvios, ne Hodžkino limfomos)

8.

Hodžkino limfoma

C81

Progresavimasd

Atkrytis po chemoterapijose

9.

Mielominė liga

C90

Indikuotina

10.

Histiocitozė ir hemofagocitiniai sindromai

C96, D76

Piktybinė forma

Progresavimasd

Atkrytise

11.

Germinogeniniai navikai

C37, C56, C62, C71, C72, C73

Didelės rizikos pirminiai navikaif

Progresavimasd

Atkrytise

12.

Ewingo sarkoma, PNET

C00–C06, C30, C31, C38, C40, C41, C47–C49, C69, C74

Didelės rizikos pirminiai navikaig

Progresavimasd

Atkrytise

13.

Neuroblastoma

C00–C06, C30, C31, C38, C40, C41, C47–C49, C69, C74

Didelės rizikos pirminiai navikaih

Atkrytise

14.

Vaikų amžiui būdingi smegenų piktybiniai navikai

C71, C72

Didelės rizikos pirminiai navikai

Progresavimasd

Atkrytise

15.

Rabdoidiniai navikai

C00-C06, C30, C31, C40–41, C47–C49, C64–C68, C69, C71

Didelės rizikos pirminiai navikai

Progresavimasd

Atkrytise

16.

Nefroblastoma (Vilmso navikas)

C64

Didelės rizikos pirminiai navikaig

Progresavimasd

Atkrytise

17.

Išsėtinė sklerozėi

G35

1. Recidyvuojanti remituojanti išsėtinė sklerozė.

2. Neefektyvus šiuolaikinis ligos eigą imunomoduliuojantis gydymas.

3. Negalia pagal išplėstinę negalios vertinimo skalę (EDSS) 4,0–6,0 balai ir neįgalumo progresavimas (neįgalumo padidėjimas dviem ir daugiau balų pagal EDSS skalę per vienus metus).

4. Agresyvi eiga pastarųjų dvejų metų laikotarpiu (bent du kriterijai):

4.1. ≥1 sunkus ligos paūmėjimas – EDSS padidėjimas daugiau kaip 1 balu, apimantis motorinius, smegenėlinius ir (arba) kamieninius simptomus ir (arba) dalinis negalios regresavimas po sunkaus paūmėjimo;

4.2. per praėjusius metus buvo bent du gliukokortikoidais gydyti recidyvai arba bent 1 gliukokortikoidais gydytas recidyvas ir papildomai vienas gadolinį (Gd) kaupiantis MBR židinys kitu metu;

4.3. galvos smegenų MRT tyrimo T2 režime nustatyti ne mažiau kaip devyni hiperintensiniai židiniai, vienas gadolinį kaupiantis židinys ir naujai atsiradęs ≥ 3 mm dydžio ≥ 1 Gd+ židinys (-iai) arba ≥ 0,3 židinių daugėjimas per mėnesį T2 režime, vertinamas dviejuose iš eilės atliktuose galvos smegenų MRT tyrimuose, tarp kurių atlikimo praėjo 6–12 mėnesių.

18.

Sisteminė sklerozėj

M34.0

Progresuojanti sisteminė sklerozė (odos pažeidimas proksimaliau alkūnių ir kelių, modifikuota Rodnano odos pažeidimo skalė >14), kai pastebimas refrakterumas standartiniam gydymui ir nustatytas bent vienas iš šių kriterijų:

1. plaučiai: dujų difuzija mažiau nei 80 proc. normos ir (arba) sumažėjusi gyvybinė plaučių talpa 10 proc. ar daugiau per paskutinius 12 mėnesių ir (ar) yra plaučių fibrozė arba matinio stiklo zonų (nustatoma atliekant plaučių KT);

2. širdis: laidumo pakitimai EKG ir (arba) perikardo pažeidimo požymiai (nustatomi MRT tyrimu);

3. virškinamojo trakto pažeidimas (patvirtintas radiologiškai).

 

 

 

 

 

PASTABOS:

a – mažiau kaip 5 proc. leukemijos blastų kaulų čiulpuose.

b – mažiau kaip 10 proc. leukemijos blastų periferiniame kraujyje ar kaulų čiulpuose, mažiau kaip 20 proc. leukemijos blastų ir promielocitų kraujyje ar kaulų čiulpuose.

c – bent vienas iš šių požymių: limfocitozės, limfmazgių, organų didėjimas, progresuojanti anemija, neutropenija, trombocitopenija.

d – bent vienas iš šių požymių: išliekantys sisteminiai ligos simptomai, naujų ligos požymių atsiradimas, mažesnė kaip 50 proc. regresija, teigiamas pozitroninės emisinės tomografijos tyrimo rezultatas.

e – ligos atsinaujinimas po visiškos ar dalinės remisijos.

f – ne seminoma ir bent vienas iš šių požymių: pirminis tarpuplaučio navikas, ne plaučių metastazės, AFP > 10 000 ng/ml, hCG > 50 000 IU/ml, LDH > 10 kartų didesnė už viršutinę normos ribą.

g – bent vienas iš šių požymių: metastazės, naviko nekrozė po indukcinės chemoterapijos < 90 proc., pirminio naviko tūris > 200 ml ir neįvertinama naviko nekrozė po chemoterapijos, aksialinis navikas.

h – bent vienas iš šių požymių: IV stadija, I–III stadija ir MYCN amplifikacija, blogas atsakas į standartinę chemoterapiją.

i – sprendimą dėl AUTOKKLT tikslingumo priima universiteto ligoninės gydytojų konsiliumas (ne mažiau kaip trys gydytojai neurologai (vaikų neurologai), gydytojas hematologas (vaikų onkohematologas) ir gydytojas radiologas), kai išsėtinės sklerozės diagnozė patvirtinta vadovaujantis 2010 m. McDonaldo kriterijais.

j – sprendimą dėl AUTOKKLT tikslingumo priima universiteto ligoninės gydytojų konsiliumas (ne mažiau kaip trys gydytojai reumatologai (vaikų reumatologai), gydytojas hematologas (vaikų onksohematologas) ir gydytojas radiologas).“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                            Aurimas Pečkauskas