hERBAS_bmp

 

DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PREKYBOS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLIŲ TVIRTINIMO

 

2014 m. kovo 28 d. Nr. T1-54

Druskininkai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 36 punktu ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 167 straipsniu, Druskininkų savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Prekybos viešosiose vietose taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios 2013 m. lapkričio 27 d. Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimą Nr.T1-210 ,,Dėl prekybos viešose vietose taisyklių tvirtinimo“.

Šis įsprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                    Ričardas Malinauskas

 

 


 

PATVIRTINT

Druskininkų savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. T1-54

 

PREKYBOS VIEŠOSIOSE VIETOSE TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1. Prekybos viešosiose vietose taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja prekybos ar paslaugų teikimą Druskininkų savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose bei leidimo, už kurį mokama tarybos nustatyta rinkliava, išdavimą.

2. Taisyklės galioja Druskininkų savivaldybės teritorijoje (toliau Savivaldybės teritorijoje) ir jų privalo laikytis visi juridiniai ir fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka įregistravę savo veiklą ar turintys teisę prekiauti be verslo liudijimo (toliau – Asmenys) ir norintys prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose.

3. Šios Taisyklės nereglamentuoja prekybos ar paslaugų teikimo turgavietėse (prekyvietėse).

4. Pagrindinės šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

4.1. Viešoji vieta - Savivaldybės teritorijoje esanti savivaldybei ar valstybei nuosavybės teise priklausanti ar patikėjimo teise valdoma teritorija (išskyrus išnuomotą ar perduotą naudotis teritoriją), kurioje teikiamos paslaugos, taip pat vykdoma prekyba nuo (iš) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų, lauko kavinių ir kt.

4.2. Prekyba – ūkinė-komercinė veikla, susijusi su prekių gamyba, pirkimu, pardavimu ir vartojimu viešosiose vietose.

4.3. Paslaugos – ūkinė-komercinė veikla, susijusi paslaugų (aptarnavimo, nuomos ir kt.) teikimu viešosiose vietose.

4.4. Pardavėjas – asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistravęs veiklą ar turintis teisę prekiauti be verslo liudijimo ir realizuojantis prekes viešosiose vietose.

4.5. Paslaugų teikėjas – asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įregistravęs veiklą ar turintis teisę vykdyti veiklą be verslo liudijimo ir teikiantis paslaugas viešosiose vietose.

4.6. Vartotojas – asmuo, kuris išreiškia norą pirkti, perka ir vartoja prekę, naudoja paslaugas savo asmeniniams, šeimos ar namų ūkio poreikiams tenkinti.

4.7. Laikini prekybos įrenginiai – tai sukomplektuota ir lauke pastatyta įranga, skirta prekybai (vežimėliai, prekystaliai, stendai, ir kt.).

4.8. Prekybai pritaikytas automobilis (mobilioji prekybos transporto priemonė) ar jų priekabos – mobilioji transporto priemonė, pritaikyta prekybai ar paslaugų teikimui.

4.9. Laikini įrenginiai paslaugai teikti – tai sukomplektuota ir lauke pastatyta arba judanti tam tikru nustatytu maršrutu įranga, skirta paslaugai teikti (karietos, bevariklės transporto priemonės, pramoginės transporto priemonės, dviračiai, elektromobiliai, velomobiliai, kartai, bagiai, mobilieji batutai, pripučiami batutai, atrakcionai, vandens dviračiai, valtys, laivai ir kt.).

4.10. Laikinas statinys – statinys, skirtas naudoti ne ilgiau kaip 3 metus, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamų konstrukcijų, kurį galima išardyti ar perkelti į kitą vietą ir kuris neturi pamatų, bet remiasi į žemės paviršių: kioskas, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonas, parodos eksponatas, palapinės danga ar pneumatinis apvalkalas, vagonėlis, konteineris, įvairios paskirties aikštelė su dirbtine danga, statybininkų, tyrėjų ar kitos terminuotos veiklos reikmėms skirtas statinys. Laikinas statinys ir teisės į jį Nekilnojamojo turto registre neregistruojami.

4.11. Lauko kavinė lauke įrengtas laikinasis nesudėtingų, lengvai išardomų konstrukcijų įrenginys arba sukomplektuota įranga (staliukai, kėdės, skėčiai, tvorelės, gėlinės ir kt.), skirta viešojo maitinimo paslaugoms teikti ir aptarnauti.

4.12. Kilnojama prekybos pavėsinė  mažmeninei prekybai tautodailės dirbiniais, tautinio paveldo gaminiais, meno kūriniais, sertifikuotais tautinio paveldo produktais ir tradicinių amatų demonstravimui skirtas bei pagamintas pagal nustatytą pavyzdį, nurodytą šių taisyklių priede (pridedama), ne didesnis kaip 3m x 6m dydžio kilnojamasis daiktas.

4.13. Pramoginis įrenginys (registruojamas potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre) – mechaninis įrenginys, skirtas viešai naudoti asmenims linksminti jais pramogaujant, kai keičiama jų padėtis erdvėje, arba skirtas asmenims apžiūrėti vietovę iš skirtingo aukščio (apžvalgos ratas) (toliau – atrakcionai). Asmenys, eksploatuojantys atrakcionus, privalo vadovautis Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-45 „Dėl Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Naudojimo ir priežiūros taisyklės) ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių atrakcionų naudojimą nuostatomis. Atrakcionas gali būti pradėtas naudoti įgaliotos įstaigos ekspertui išdavus išvadą, kad atrakcionas yra tinkamas saugiai naudoti.

4.14. Leidimas – dokumentas, suteikiantis teisę prekiauti ar teikti paslaugas viešosiose vietose Druskininkų savivaldybėje (toliau – Leidimas).

 

II. PREKYBOS AR PASLAUGŲ TEIKIMO VIETOS

 

5. Prekiauti ar teikti paslaugas galima:

5.1. renginių organizavimo vietose, nustatytose Savivaldybės tarybos patvirtintame Renginių organizavimo Druskininkų savivaldybės teritorijoje tvarkos apraše - norintiems prekiauti renginių metu;

5.2. vietose, nurodytose Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintose išdėstymo schemose:

5.2.1. laikinų statinių (kioskų, paviljonų),

5.2.2. kilnojamų prekybos pavėsinių,

5.2.3. laikinųjų prekybos įrenginių

5.2.4. prekybos vietų prie pastato Vilniaus alėjoje Nr.11

5.3. Druskonio ežero krantinėje nuo Turistų g.;

5.4. teritorijoje tarp Druskonio ežero ir Vijūnėlės tvenkinio;

5.5. Vijūnėlės paplūdimio teritorijoje;

5.6. sporto aikštyne tarp prekybos centro ir Švietimo centro;

5.7. Dainų slėnio teritorijoje;

5.8. miško parko teritorijose;

5.9. miesto parkų teritorijose;

5.10. gatvių atkarpose, pėsčiųjų alėjose, netrukdant eismui bei pėstiesiems,.

6. Prekybos ir paslaugų teikimo vieta bei joje naudojami laikini prekybos įrenginiai, laikinų statinių (kioskų, paviljonų, kilnojamų prekybos pavėsinių) estetinė išvaizda raštiškai suderinami su Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriumi (toliau Architektūros ir urbanistikos skyrius).

 

III. LEIDIMAS PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS

7. Asmenys, norintys prekiauti ar teikti paslaugas, privalo turėti Leidimą.

8. Leidimo formą tvirtina ir jį išduoda Savivaldybės administracijos direktorius.

9. Asmenys, norintys įsigyti Leidimą, Druskininkų savivaldybės administracijai (toliau Savivaldybės administracija) raštu arba elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai ar naudodamasis Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro pranešimų sistema šio centro portale www.verslovartai.lt, turi pateikti:

9.1. Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką išduoti leidimą prekiauti ar teikti paslaugas, kurioje nurodoma: Asmens (juridinio asmens) pavadinimas, kodas, buveinė; Asmens (fizinio asmens) vardas, pavardė, adresas korespondencijai, individualios veiklos vykdymo registracijos pažymos ar verslo liudijimo numeris, telefono numeris, elektroninio pašto adresas (jeigu pareiškėjas jį turi); prekybos, paslaugų teikimo vieta, adresas, veiklos vykdymo laikotarpis, parduodamų prekių asortimentas ar teikiamų paslaugų rūšys, prekybos ar paslaugų teikimo vietoje naudojama įranga.

9.2. įmonės įregistravimo pažymėjimo (juridiniai asmenys), verslo liudijimo, individualios veiklos vykdymo pažymos arba kito dokumento, suteikiančio teisę vykdyti veiklą be verslo liudijimo (fiziniai asmenys) kopiją;

9.3. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo kopiją (maisto tvarkymo subjektai);

9.4. atitinkamų institucijų išduoto dokumento kopiją, patvirtinančią veiklos teisėtumą, kai asmenų, norinčių prekiauti ar teikti paslaugas, veiklą reglamentuoja kiti teisės aktai (asmenys, norintys įsigyti leidimą prekiauti kilnojamoje prekybos pavėsinėje pateikia: Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario pažymėjimo arba tautinio paveldo produkto sertifikato arba kulinarinio paveldo fondo sertifikato arba  meno kūrėjo pažymėjimo arba tradicinio amatininko sertifikato kopiją);

9.5. UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro pažymą, kad įtraukti į asmenų, mokančių vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų iš atliekų turėtojų surinkimą ir tvarkymą, sąrašą ir neturi minėtos rinkliavos įsiskolinimo (asmenys, prekiaujantys ar teikiantys paslaugas laikinajame statinyje (kioske, paviljone ir lauko kavinėje).

10. Asmenys, eksploatuosiantys atrakcionus, ne vėliau kaip prieš 20 kalendorinių dienų iki atrakcionų montavimo pradžios, raštu arba elektroninėmis priemonėmis per atstumą, tiesiogiai ar naudodamasis Paslaugų ir gaminių kontaktinio centro pranešimų sistema šio centro portale www.verslovartai.lt, turi pateikti Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintos formos paraišką  išduoti Leidimą. Prie paraiškos pridedami šie dokumentai:

10.1. atrakcionų įrengimo projektas, kurį sudaro: aiškinamasis raštas, atrakcionų ir kitų įrenginių išdėstymo planas topografiniame plane su pažymėtomis jų išdėstymo vietomis, įrenginių vaizdai (brėžiniai) su išmatavimais, vizualizacija. Projektas turi būti raštiškai suderintas su Architektūros ir urbanistikos skyriumi;

10.2. renginio organizatoriaus sutikimas, kai atrakcionų paslaugos bus teikiamos renginio organizavimo metu ir teritorijoje;

10.3. veiklos civilinės atsakomybės draudimo poliso kopija, galiojanti ilgiau negu Leidimo galiojimo laikotarpis (draudimo polisas turi galioti visą atrakcionų įrenginių buvimo viešojoje vietoje laiką);

10.4. laisvos formos deklaracija, kurioje nurodoma, kad sumontuotas pramoginis įrenginys atitinka gamintojo, teisės aktų ir Naudojimo ir priežiūros taisyklių reikalavimus;

10.5. sutartis su elektros energijos tiekėju, sudarytą teisės aktų nustatyta tvarka.

11. Asmenys, norintys įsigyti Leidimą prekiauti ar teikti paslaugas švenčių, renginių, mugių metu, vykstančių Renginių organizavimo Druskininkų savivaldybės teritorijoje tvarkos apraše patvirtintose renginių organizavimo vietose, kurių organizatorius yra Druskininkų kultūros centras, ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki renginio pradžios Druskininkų kultūros centrui pateikia:

11.1. nustatytos formos paraišką Leidimui gauti;

11.2. įmonės įregistravimo pažymėjimo (juridiniai asmenys), verslo liudijimo arba individualios veiklos vykdymo pažymos (fiziniai asmenys) kopiją;

11.3. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo kopiją (maisto tvarkymo subjektai);

11.4. licencijos, leidžiančios verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais kopiją, (prekiaujantys alkoholiniais gėrimais);

11.5. mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio valstybės rinkliava už vienkartinę licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais;

11.6. atitinkamų institucijų išduoto dokumento kopiją, patvirtinančią veiklos teisėtumą, kai asmenų, norinčių prekiauti ar teikti paslaugas, veiklą reglamentuoja kiti teisės aktai (pvz.: Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario pažymėjimas, tautinio paveldo produkto sertifikatas, kulinarinio paveldo fondo sertifikatas ir kt.);

12. Druskininkų kultūros centras ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki renginio pradžios Savivaldybės administracijai pateikia asmenų, norinčių įsigyti Leidimus, sąrašą, kuriame nurodytos konkrečios prekybos ar paslaugų teikimo vietos, taip pat surinktus ir patikrintus dokumentus, nurodytus 9.1 – 9.5 punktuose, su prekybos ar paslaugų teikimo vietų schema.

13. Savivaldybės administracijos direktorius, ne vėliau kaip prieš dieną iki renginio pradžios, vadovaudamasis pateiktais dokumentais ir sąrašu, išduoda Leidimus prekiauti ar teikti paslaugas renginio metu.

14. Asmenys, norintys įsigyti Leidimą prekiauti ar teikti paslaugas renginių metu, vykstančių Renginių organizavimo Druskininkų savivaldybės teritorijoje tvarkos apraše patvirtintose renginių organizavimo vietose, kurių organizatorius yra ne Druskininkų kultūros centras, ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki renginio pradžios Savivaldybės administracijai pateikia 9.1 - 9.5 punktuose nurodytus dokumentus ir renginio organizatoriaus sutikimą, kuriame turi būti nurodytos konkrečios prekybos ar paslaugų teikimo vietos.

15. Už Leidimo išdavimą mokama Savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava.

16. Leidimo galiojimo terminas nustatomas atsižvelgiant į laikotarpį, už kurį sumokėta vietinė rinkliava, bet negali būti ilgesnis kaip vieneri metai. Leidimai prekiauti švenčių, renginių, mugių metu išduodami ne ilgesniam laikotarpiui negu jų trukmė.

17. Trūkstant prekybos ar paslaugų teikimo vietų, Leidimas išduodamas atsižvelgiant į tai, kuris prašymas pateiktas anksčiau (pagal registracijos datą).

18. Leidimas gali būti išduodamas tiesiogiai Savivaldybės administracijoje, siunčiamas registruotu laišku arba, atsižvelgiant į įdiegtas technines priemones, elektroninėmis priemonėmis.

19. Leidimo, išduoto trumpesniam nei vieneri metai laikotarpiui prekiauti ar teikti paslaugas ne renginių metu, galiojimo terminas gali būti pratęstas iki vienerių metų laikotarpiui. Leidimo galiojimo terminas tęsiamas pateikus nustatytos formos prašymą, mokėjimo pavedimą su banko žymomis arba kvitą, patvirtinantį, kad sumokėta nustatyto dydžio vietinė rinkliava, bei pagal poreikį kitus dokumentus, nurodytus 8 ar 9 punkte.

20. Asmeniui, praradusiam ar sugadinusiam Leidimo originalą ir apie tai raštu pranešusiam Savivaldybės administracijai, per 10 darbo dienų nuo minėto pranešimo gavimo dienos išduodamas Leidimo dublikatas su žyma „Dublikatas“.

21. Savivaldybės administracija registruoja išduotus Leidimus, Leidimų galiojimo panaikinimą kompiuterinėse laikmenose pildomame registre.

22. Leidimo turėtojas negali jo perduoti kitiems asmenims, išskyrus verslo liudijime įrašytiems asmenims.

23. Leidimas neišduodamas:

23.1. asmenims iki 16 metų;

23.2. jeigu nepateikti visi reikalingi dokumentai Leidimui išduoti;

23.3. jeigu nesumokėta nustatyto dydžio vietinė rinkliava už Leidimo išdavimą.

23.4. asmenims, turintiems galiojančią administracinę nuobaudą už viešosios tvarkos, finansinės drausmės, komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos, veterinarinių sanitarinių taisyklių, švaros ir tvarkymo taisyklių, atliekų tvarkymo taisyklių ir kitus su vykdoma veikla susijusius pažeidimus.

 

 

IV. REIKALAVIMAI NORINTIEMS PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS

 

 

24. Viešosiose vietose prekiauti ar teikti paslaugas be Leidimo draudžiama.

25. Asmuo, prekiaujantis ar teikiantis paslaugas viešosiose vietose, prekybos ar paslaugos teikimo vietoje privalo turėti:

25.1. Leidimo originalą;

25.2. darbuotojo darbo pažymėjimą (asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartį);

25.3. įmonės įregistravimo pažymėjimo kopiją (juridiniai asmenys), verslo liudijimą arba individualios veiklos vykdymo pažymą arba atitinkamų institucijų išduoto dokumento kopiją, patvirtinančią veiklos teisėtumą, kai asmenų, norinčių prekiauti ar teikti paslaugas, veiklą reglamentuoja kiti teisės aktai (fiziniai asmenys);

25.4. maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (maisto tvarkymo subjektai);

25.5. Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario pažymėjimą, tautinio paveldo produkto sertifikatą, kulinarinio paveldo fondo sertifikatą, meno kūrėjo pažymėjimą ar tradicinio amatininko sertifikatą (asmenys, prekiaujantys kilnojamoje prekybos pavėsinėje).

26. Pardavėjui ar paslaugos teikėjui draudžiama:

26.1. parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose uždrausta Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais;

26.2. prekiauti nuo dėžių, turėklų, atramų, grindinio, žemės ir tam nepritaikytos įrangos;

26.3. prekybos ar paslaugos teikimo vietose naudoti pavėsines, palapines ir kt. (išskyrus kai naudojami prekybos ar paslaugų teikimo įrenginiai suderinti su Leidimą išduodančia institucija arba renginio organizatoriumi);

26.4. prekiauti prekėmis ar teikti paslaugas, jeigu jos neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose, techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytų saugos reikalavimų;

26.5. prekiauti ar teikti paslaugas kitose nei Leidime nurodytose vietose;

26.6. prekybos ar paslaugų teikimo vietose ne prekybos metu laikyti ir sandėliuoti prekių atsargas, prekių įpakavimo dėžes;

26.7. verstis kita, nei Leidime nurodyta veikla;

26.8. Leidime nurodytą prekybos ar paslaugos teikimo vietą perleisti kitiems asmenims (išskyrus Leidimą prekiauti ar teikti paslaugą paviljone).

27. Pardavėjas ar paslaugų teikėjas privalo laikytis:

27.1. Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių prekybą ir paslaugų teikimą reikalavimų;

27.2. Lietuvos higienos normų (HN 15:2005 “Maisto higiena”, HN24: 2003 “Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai” ir kt.) reikalavimų;

27.3. Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymo reikalavimų;

27.4. Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 29 d. nutarimo Nr. 817 ,,Dėl teisės aktų, būtinų Lietuvos Respublikos potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymui įgyvendinti, patvirtinimo“ reikalavimų;

27.5. Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių darbo saugą, reikalavimų;

27.6. Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-45 „Dėl Pramoginių įrenginių naudojimo ir priežiūros taisyklių patvirtinimo “reikalavimų;

27.7. su Architektūros ir urbanistikos skyriumi suderinto nesudėtingo laikino statinio, laikinų prekybos ar paslaugų teikimo įrenginių, atrakcionų įrengimo, pramoginių įrenginių, neregistruojamų potencialiai pavojingų įrenginių valstybės registre, įrengimo projektų reikalavimų.

27.8. Druskininkų savivaldybės tarybos patvirtintų norminių teisės aktų:

27.8.1. atliekų tvarkymo taisyklių;

27.8.2. švaros ir tvarkymo taisyklių;

27.8.3. mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarkos aprašo;

27.8.4. renginių organizavimo Druskininkų savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašo

28. Prekybos ir paslaugų teikimo vietoje naudojama laikinoji prekybos įranga turi būti nedidelė, mobili, lengvai montuojamų konstrukcijų, atitinkanti lauko prekybos funkcinius reikalavimus ir visiškai sukomplektuota, švari, tvarkinga, nesurūdijusi, nesulankstyta.

29. Parduodamos prekės ir teikiamos paslaugos turi atitikti Lietuvos Respublikos įstatymuose, techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytus saugos reikalavimus.

30. Asmenys, įsigiję Leidimą prekiauti kilnojamoje prekybos pavėsinėje, privalo:

30.1. užtikrinti veiklos tęstinumą ne mažiau, kaip keturias dienas per savaitę (nuo ketvirtadienio iki sekmadienio imtinai);

30.2. šventiniu (Savivaldybės nurodytu) laikotarpiu papuošti prekybos vietą.

31. Reklama ant (prie) laikinųjų prekybos įrenginių, kioskų, paviljonų, lauko kavinių, kilnojamų prekybos pavėsinių įrengiama pagal Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo, Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtintų Išorinės reklamos įrengimo taisyklių reikalavimus.

 

V. LEIDIMO PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS GALIOJIMO SUSTABDYMAS IR PANAIKINIMAS

 

32. Leidimo galiojimas sustabdomas kai:

32.1. paaiškėja, kad Leidimo turėtojas nurodė klaidingus duomenis dokumentuose Leidimui gauti;

32.2. paaiškėja, kad Asmuo, prekiaujantis kilnojamoje prekybos pavėsinėje, nevykdo Taisyklų 30 punkte nurodytų reikalavimų.

32.3. paaiškėja, kad Asmuo, teikiantis atrakcionų paslaugą, nevykdo 27.3-27.7 punktuose numatytų reikalavimų.

33. Apie sprendimą sustabdyti Leidimo galiojimą Savivaldybės administracija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo praneša raštu (registruotu laišku ar elektroninėmis priemonėmis) Leidimo turėtojui, nurodo trūkumus, dėl kurių sustabdytas Leidimo galiojimas, ir nustato 5 darbo dienų terminą trūkumams ištaisyti.

34. Leidimo turėtojas, kurio Leidimo galiojimas sustabdytas, turi ištaisyti Savivaldybės administracijos nurodytus trūkumus, dėl kurių sustabdytas Leidimo galiojimas, per Taisyklių 33 punkte nurodytą terminą, kuris skaičiuojamas nuo pranešimo apie Leidimo galiojimo sustabdymą gavimo dienos. Ištaisęs trūkumus, Leidimo turėtojas apie tai turi pranešti Savivaldybės administracijai.

35. Leidimo galiojimas panaikinamas kai:

35.1. Leidimo turėtojas pateikia paraišką panaikinti Leidimo galiojimą;

35.2. Leidimo turėtojas (juridinis asmuo) yra likviduojamas;

35.3. Leidimo turėtojas (fizinis asmuo) miršta;

35.4. paaiškėja, kad Leidimo turėtojas yra baustas administracine nuobauda ir nuobaudos už viešosios tvarkos, finansinės drausmės, komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos, veterinarinių sanitarinių taisyklių, švaros ir tvarkymo taisyklių, atliekų tvarkymo taisyklių ir kitus, su vykdoma veikla susijusius, pažeidimus, nepasibaigęs galiojimo laikotarpis;

35.5. sustabdžius Leidimo galiojimą, Leidimo turėtojas, neįvykdo Savivaldybės administracijos reikalavimų per nustatytą terminą ištaisyti nurodytus trūkumus.

35.6. paaiškėja, kad atrakcionai įrengti nesilaikant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų;

35.7. paaiškėja, kad asmuo, teikiantis atrakcionų paslaugą, nustatyta tvarka neužtikrina priešgaisrinės saugos ir/ ar lankytojų gyvybės ir sveikatos apsaugos;

35.8. paaiškėja, kad atrakcionai įrengti nesilaikant leidime nustatytos vietos.

36. Apie sprendimą panaikinti Leidimo galiojimą Savivaldybės administracija per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo praneša raštu (registruotu laišku ar elektroninėmis priemonėmis) leidimo turėtojui ir nurodo leidimo galiojimo panaikinimo priežastis.

37. Panaikinus Leidimo galiojimą, vietinė rinkliava rinkliavos mokėtojui negrąžinama

38. Pasibaigus Leidimo galiojimo terminui ar panaikinus Leidimo galiojimą, per 5 darbo dienas nuo Leidimo galiojimo pabaigos, Asmuo privalo laikinuosius prekybos įrenginius, kioskus, paviljonus, prekybai pritaikytus automobilius ar priekabas, lauko kavines, kilnojamas prekybos pavėsines pašalinti ir sutvarkyti teritoriją. Teritorija turi būti tvarkinga ir estetiškai nepakitusi, danga nepažeista (atstatyta). Nurodytu laiku neįvykdžius minėto reikalavimo, laikinųjų prekybos įrenginių, laikinųjų statinių bei kilnojamų prekybos pavėsinių nukėlimą, patraukimą, išvežimą bei saugojimą organizuoja Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkis. Asmuo ne ginčo tvarka sumoka Savivaldybės administracijos patirtas išlaidas.

 

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

39. Šių taisyklių laikymąsi kontroliuoja Policijos komisariatas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Priešgaisrinė apsaugos tarnyba ir kitos valstybės bei savivaldybės institucijos, kurioms teisės aktų nustatyta tvarka suteikti atitinkami įgaliojimai.

40. Asmenys, pažeidę šias Taisykles, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

_________________________________________

 


 

Druskininkų savivaldybės tarybos

2014 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. T1-54

patvirtintų Taisyklių 1 priedas

 

 

KILNOJAMŲ PREKYBOS PAVĖSINIŲ PAVYZDYS