DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS MERAS
POTVARKIS
DĖL ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO ORGANIZAVIMO IR MOKĖJIMO
UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ BEI LĖŠŲ ASMENINEI PAGALBAI TEIKTI IR ADMINISTRUOTI APSKAITYMO IR NAUDOJIMO DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO IR DĖL DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS 2021 M. RUGPJŪČIO 31 D. ĮSAKYMO NR. V35-872 „ DĖL ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS
2024 m. vasario 12 d. Nr. M3-24
Druskininkai
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 25 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio 1, 4, 5 ir 6 dalimis, Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo, Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo bei Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“:
1. T v i r t i n u Asmeninės pagalbos teikimo organizavimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą bei lėšų asmeninei pagalbai teikti ir administruoti apskaitymo ir naudojimo Druskininkų savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. N u s t a t a u perkamos ar finansuojamos asmeninės pagalbos valandinį įkainį Druskininkų savivaldybėje – 11 Eur.
3. S k i r i u Astą Lukšienę, Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus (toliau – Socialinės paramos skyriaus) vyriausiąją specialistę, o jos tarnybinių komandiruočių, atostogų, ligos ar kitais atvejais, kai ji negali eiti savo pareigų – Daivą Skripkiūnaitę, Socialinės paramos skyriaus vyriausiąją specialistę, atsakinga už asmeninės pagalbos administravimą, teikimo organizavimą, kokybės užtikrinimą ir asmens finansinių galimybių vertinimą Druskininkų savivaldybėje.
4. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 31 d. įsakymą Nr. V35-872 „Dėl asmeninės pagalbos teikimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą Druskininkų savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis potvarkis gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Druskininkų savivaldybės mero
2024 m. vasario 12 d.
potvarkiu Nr. M3-24
ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO ORGANIZAVIMO IR mokėjimo už ASMENINĘ PAGALBĄ bei lėšų asmeninei pagalbai teikti ir administruoti apskaitymo ir naudojimo DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖje tvarkos aprašas
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmeninės pagalbos teikimo organizavimo ir mokėjimo už asmeninę pagalbą bei lėšų asmeninei pagalbai teikti ir administruoti apskaitymo ir naudojimo Druskininkų savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) apibrėžia asmenis, turinčius teisę gauti asmeninę pagalbą, asmeninės pagalbos poreikio nustatymo, teikimo organizavimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarką, asmeninės pagalbos teikimo finansavimą, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį, asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą pagrindus ir sąlygas, lėšų asmeninei pagalbai teikti bei administruoti apskaitymo ir naudojimo tvarką Druskininkų savivaldybėje (toliau - Savivaldybė).
2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“ patvirtintais aprašais: Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašu (toliau – Teikimo aprašas), Asmens su negalia mokėjimo už asmeninę pagalbą dydžio nustatymo tvarkos aprašu (toliau – Mokėjimo aprašas) ir Valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymo, pervedimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašu, (toliau – Lėšų asmeninei pagalbai teikti tvarkos aprašas).
3. Asmeninė pagalba – asmeninio asistento individualiai teikiama pagalba asmeniui su negalia, kuriam Lietuvos Respublikos Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – Įstatymas) nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ar mažesnis dalyvumo lygis (toliau – Asmuo), atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.
4. Asmeninę pagalbą teikia Savivaldybės administracijos paskirtas paslaugų teikėjas ir (ar) pagal sudarytas sutartis kiti viešai pasirenkami juridiniai asmenys (toliau – Asmeninės pagalbos teikėjas), ir (ar) asmens ar vieno iš jo tėvų (įtėvių) ar globėjų (rūpintojų), ar pilnamečių vaikų (įvaikių), ar aprūpintojo, ar asmens atstovo sutuoktinio, ar asmens įgalioto kito asmens (toliau – Asmens atstovas) pasiūlytas pasitelkti asmens poreikius atitinkantis asmeninis asistentas, atitinkantis Įstatymo 27 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus.
5. Asmeninės pagalbos teikimą Savivaldybėje administruoja ir jos kokybę užtikrina Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Skyrius).
6. Asmeninės pagalbos teikimas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų, kurias Savivaldybei skiria Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Agentūra).
II SKYRIUS
ASMENYS, TURINTYS TEISĘ GAUTI ASMENINĘ PAGALBĄ
8. Teisę gauti asmeninę pagalbą turi Savivaldybėje deklaruoti ir (ar) faktiškai gyvenantys Asmenys, kurių funkcijos, veikla, dalyvumas dėl negalios yra apriboti (negali savarankiškai orientuotis, nuvykti iš taško A į tašką B ir (ar) tvarkyti asmeninio ir (ar) socialinio gyvenimo) ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba atlikti darbus ir vykdyti veiklas, kurių dėl negalios jis negali atlikti savarankiškai ir kurie būtini siekiant gyventi savarankiškai ir veikti visose gyvenimo srityse.
9. Asmeninės pagalbos poreikis nevertinamas ir asmeninė pagalba neteikiama Asmenims, kurie gauna slaugos ar paliatyviosios pagalbos paslaugas gydymo įstaigoje, arba socialines paslaugas stacionarioje socialinių paslaugų įstaigoje.
10. Pirmumo teisę gauti asmeninę pagalbą turi Asmenys, kurie:
10.2. dirba arba ieško darbo, naudodamiesi Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikiamomis pagalbos įsidarbinant paslaugomis;
III SKYRIUS
ASMENINĖS PAGALBOS POREIKIO NUSTATYMAS, TEIKIMO ORGANIZAVIMAS, ATSISKAITYMAS IR KONTROLĖ
11. Asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar Asmens atstovas kreipiasi į Skyrių ir pateikia Teikimo aprašo 8 punkte nurodytus dokumentus Teikimo aprašo 10 ir 11 punktų nustatytais atvejais ir būdais.
12. Skyriuje gauti Teikimo aprašo 8 punkte nurodyti dokumentai ir (ar) kita informacija užregistruojami, suteikiant jiems registracijos numerį, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų užregistravimo dienos elektroniniu paštu perduodami Savivaldybės mero nustatyta tvarka paskirtam socialiniam darbuotojui (toliau – Socialinis darbuotojas).
13. Asmeninės pagalbos poreikį asmeniui nustato socialinis darbuotojas, vadovaudamasis Teikimo aprašo IV skyriaus nuostatomis, ir Skyriui raštu pateikia užpildytą Asmeninės pagalbos poreikio vertinimo klausimyną (Teikimo aprašo 2 priedas) su socialinio darbuotojo išvada ir rekomendacija dėl asmeninės pagalbos skyrimo.
14. Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Skyriaus darbuotojas (toliau – Įgaliotas asmuo) per 5 darbo dienas nuo socialinio darbuotojo išvados ir rekomendacijos dėl asmeninės pagalbos gavimo dienos priima sprendimą dėl asmeninės pagalbos skyrimo tikslingumo (netikslingumo) (Teikimo aprašo 3 priedas) (toliau – Sprendimas).
15. Sprendimas dėl asmeninės pagalbos sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo (Aprašo 1 priedas) asmeninės pagalbos teikėjo arba Asmens ar Asmens atstovo pateiktu prašymu ar siūlymu priimamas per 5 darbo dienas nuo prašymo ar siūlymo gavimo dienos vadovaujantis Teikimo aprašo 44 – 47 punktų nuostatomis.
16. Jei asmuo ar asmens atstovas nesutinka su Sprendimu, jis turi teisę Sprendimą per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos apskųsti Savivaldybės merui arba Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo ir (arba) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
17. Jei Asmuo ar Asmens atstovas Sprendimą skundžia Savivaldybės merui, Savivaldybės mero sprendimu per 20 darbo dienų nuo skundo gavimo dienos sudaroma komisija (toliau – Komisija), kurios veikla organizuojama vadovaujantis Teikimo aprašo 24 punkto nuostatomis. Komisijos sprendimas (Komisijos posėdžio protokolas) per 5 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos raštu ar elektroniniu paštu pateikiamas Savivaldybės administracijai. Jei Komisija priima sprendimą įpareigoti Savivaldybės administraciją per Komisijos nustatytą laiką pakeisti priimtą Sprendimą, Teikimo aprašo 21 punkto nustatyta tvarka priimamas Sprendimas dėl asmeninės pagalbos Asmeniui skyrimo.
18. Jei asmeniui asmeninę pagalbą skirti tikslinga, bet einamaisiais metais skirtų valstybės biudžeto lėšų neužtenka, Skyriaus specialistas Asmenį įrašo į asmenų, pageidaujančių gauti asmeninę pagalbą, sąrašą (nurodomas asmens, pageidaujančio gauti asmeninę pagalbą, vardas, pavardė, gimimo data, prašymo pateikimo data, pirmumo teisė gauti asmeninę pagalbą) ir jam pasiūlo kitas paslaugas (pagalbą į namus, socialinės reabilitacijos asmenims su negalia ar kitas paslaugas).
19. Asmeninis asistentas, vadovaudamasis Teikimo aprašo 40.3 papunkčio nuostatomis, pasibaigus mėnesiui, iki einamojo mėnesio 2 dienos ir pasibaigus kalendoriniams metams ar Sutarties terminui, per 5 (penkias) darbo dienas, Asmeninės pagalbos teikėjui raštu asmeniškai arba elektroniniu paštu, pateikia Asmeninės pagalbos teikimo ataskaitą.
20. Asmeninės pagalbos teikėjas Skyriui kas ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki einamo ketvirčio pirmo mėnesio 3 d., raštu arba elektroniniu paštu pateikia Asmeninės pagalbos teikėjo (ketvirčio asmeninės pagalbos teikimo) ataskaitą, o pasibaigus metams – iki einamų metų sausio 6 d., pateikia Metinę asmeninės pagalbos teikimo (aprašomojo pobūdžio) ataskaitą.
IV SKYRIUS
ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO FINANSAVIMAS
22. Asmeninės pagalbos teikimas finansuojamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, kurias savivaldybėms paskirsto Agentūra vadovaudamasi Lėšų asmeninei pagalbai teikti tvarkos aprašu, arba iš Savivaldybės biudžeto lėšų.
V SKYRIUS
mokėjimAS už ASMENINĘ PAGALBĄ
PIRMASIS SKIRSNIS
MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ DYDIS
24. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydį nustato Skyriaus specialistas individualiai kiekvienam Asmeniui, įvertinus Asmens finansines galimybes mokėti už asmeninę pagalbą ir (ar) Asmeniui (šeimai) teikiamas socialines paslaugas.
25. Asmens mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali viršyti 20 procentų asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio.
26. Mokėjimo už asmeninę pagalbą, jei asmeniui paskirta ir mokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, dydis neturi viršyti asmeniui mokamos individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacijos dydžio.
27. Jeigu Asmeniui nepaskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, mokėjimo už asmeninę pagalbą dydis negali viršyti 20 procentų asmeninės pagalbos teikimo išlaidų dydžio ir 20 procentų asmens pajamų. Mokėjimo už asmeninę pagalbą, kai Asmeniui neskirta ir nemokama individualios pagalbos teikimo išlaidų kompensacija, dydį Savivaldybės administracija apskaičiuoja vertindama Asmens, kuriam numatoma teikti asmeninę pagalbą, pajamas, vadovaudamasi šiomis nuostatomis:
Pajamos per mėnesį, Eur |
Nemokamai |
Ne daugiau kaip 5 proc. Asmens pajamų |
Ne daugiau kaip 10 proc. Asmens pajamų |
Ne daugiau kaip 15 proc. Asmens pajamų |
Ne daugiau kaip 20 proc. Asmens pajamų |
Iki 2 VRP* |
+ |
|
|
|
|
Nuo 2 iki 3 VRP |
|
+ |
|
||
Nuo 3 iki 4 VRP |
|
+ |
|
||
Nuo 4 iki 5 VRP |
|
|
|
+ |
|
Virš 5 VRP |
|
|
|
|
+ |
* valstybės remiamų pajamų dydis (toliau – VRP)
28. Asmuo, turintis teisę gauti asmeninę pagalbą, turi teisę gauti ir specialiąsias socialines paslaugas, išskyrus socialinės globos paslaugas, teikiamas stacionarioje globos įstaigoje.
ANTRASIS SKIRSNIS
ASMENS MOKĖJIMO UŽ ASMENINĘ PAGALBĄ PAGRINDAI IR SĄLYGOS
31. Savivaldybės administracija, gavusi ir išnagrinėjusi Asmens ar Asmens atstovo laisvos formos raštu ar el. paštu pateiktą Asmens prašymą atleisti nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą ir Mokėjimo aprašo 12.1–12.3 papunkčiuose nurodytus faktus patvirtinančias pažymas ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas, patirtus nuostolius ar aplinkybes (pvz.: draudimo bendrovės nuostolių ar žalos aktą, patvirtinantį, kad įvykis nėra draudžiamasis; priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pažymą apie gaisrą ar kitas pažymas apie ištikusias nelaimes; policijos pažymą apie vagystės atvejį ar kitus dokumentus, patvirtinančius papildomas išlaidas ar patirtus nuostolius), Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu turi teisę atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą dėl:
32. Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas atleisti asmenį nuo mokėjimo už asmeninę pagalbą Mokėjimo aprašo 12.1 ir 12.2 papunkčiuose nurodytais pagrindais galioja 6 mėnesius nuo šio sprendimo priėmimo dienos. Asmeninės pagalbos teikimo išlaidos šiuo laikotarpiu finansuojamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, skirtų Savivaldybei asmeninei pagalbai teikti.
III SKYRIUS
LĖŠŲ ASMENINEI PAGALBAI TEIKTI BEI ADMINISTRUOTI APSKAITYMAS IR NAUDOJIMAS
33. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų asmeninei pagalbai teikti paskirstymą, pervedimą, naudojimą atsiskaitymą ir kontrolę reglamentuoja Lėšų asmeninei pagalbai teikti tvarkos aprašas.
34. Lėšos asmeninės pagalbos teikimui bei administravimui apskaitomos Administracijos banko sąskaitoje ir tvarkomos taip, kad apskaitos informacija būtų tinkama, objektyvi, pateikiama laiku, išsami, taip pat laikantis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymo reikalavimų.
35. Savivaldybės administracijos Finansų ir apskaitos skyrius asmeninės pagalbos administravimui skirtas lėšas naudoja Lėšų asmeninei pagalbai teikti tvarkos aprašo 7 punkte nustatyta tvarka.
36. Administracijos Finansų ir apskaitos skyrius asmeninės pagalbos teikimui skirtas lėšas pagal pateiktas mokėjimo paraiškas perveda Skyriui, Skyrius – pagal sudarytą Sutartį Asmeninės pagalbos teikėjui.
37. Asmeninės pagalbos teikėjas pagal Lėšų asmeninei pagalbai teikti tvarkos aprašo 19 punktą asmeninės pagalbos teikimui skirtas lėšas ir gautas Asmens lėšas už asmeninės pagalbos teikimą naudoja tik faktiškai teikiamai asmeninei pagalbai finansuoti, įskaitant ir asmeniniams asistentams skirtų nekontaktinių valandų apmokėjimą, bei asmeninės pagalbos teikimo organizavimo išlaidoms padengti.
38. Už panaudotas lėšas Asmeninės pagalbos teikėjas atsiskaito Skyriui kas ketvirtį (iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 2 d., o metų pabaigoje iki gruodžio 27 d.) elektroniniu būdu, paštu ar kitaip pateikdamas įgaliotų asmenų pasirašytą Biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą (Forma Nr. 2, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl Valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“).
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
39. Asmuo ar Asmens atstovas, pateikęs informaciją ir (ar) dokumentus, reikalingus asmeninei pagalbai gauti, atsako už pateiktų dokumentų ir (ar) informacijos teisingumą.
40. Asmuo, kuriam teikiama asmeninė pagalba, ar Asmens atstovas turi teisę iš Savivaldybės administracijos ir (ar) Asmeninės pagalbos teikėjo gauti visą informaciją ir dokumentus (jų kopijas), susijusius su jam teikiama asmenine pagalba.
41. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis. Asmens duomenys tvarkomi asmeninio asistento poreikio įvertinimo, asmeninio asistento paslaugų teikimo, lėšų skyrimo asmeninio asistento paslaugoms teikti skyrimo ir administravimo, atsiskaitymo ir šių paslaugų kokybės kontrolės vykdymo tikslais (dokumentų saugojimo terminas – 5 m.).
Asmeninės pagalbos teikimo organizavimo
ir mokėjimo už asmeninę pagalbą bei lėšų
asmeninei pagalbai teikti ir administruoti
apskaitymo ir naudojimo Druskininkų
savivaldybėje tvarkos aprašo
priedas
DRUSKININKŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
SPRENDIMAS
DĖL ASMENINĖS PAGALBOS TEIKIMO SUSTABDYMO, ATNAUJINIMO
AR NUTRAUKIMO
20___ m. _____________ d. Nr. __________
Druskininkai
Vadovaudamasi Asmeninės pagalbos poreikio nustatymo ir asmeninės pagalbos teikimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. A1-478 „Dėl Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 27 straipsnio įgyvendinimo“, 44, 45, 46 ir 47 punktais ir atsižvelgdama į
(asmeninės pagalbos teikėjo, asmens ar asmens atstovo prašymas ar siūlymas dėl asmeninės pagalbos sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo)
|
gimusiam (-iai) |
|
, |
|
|
(asmens vardas, pavardė) |
|
(gimimo data)
|
|
|
|
|
|||||
(gyvenamosios vietos adresas) |
|
sustabdyti |
|
|
|
|
|
atnaujinti |
|
|
|
|
|
nutraukti |
|
(tinkamą variantą pažymėti Q ir nurodyti sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo teisinį ir faktinį pagrindą, ar kitas sprendimui įtakos turėjusias aplinkybes, motyvus)
asmeninę pagalbą nuo |
. |
|
(sustabdymo, atnaujinimo ar nutraukimo data) |
Jei nesutinkate su šiuo sprendimu, jį galite skųsti:
1) per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – Druskininkų savivaldybės merui;
2) per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – Lietuvos administracinių ginčų komisijai ar jos padaliniui Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba
3) per 1 mėnesį nuo jo gavimo dienos – Kauno apygardos teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
|
|
|
|
|
(įgalioto priimti sprendimus asmens pareigos) |
|
(parašas) |
|
(vardas, pavardė) |