KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2016 m. rugsėjo 6 d. Nr. T-433
Kaunas
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 7 ir 33 punktais ir 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu, Kauno miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Pripažinti netekusiu galios Kauno miesto savivaldybės tarybos 2011 m. gruodžio 29 d. sprendimą Nr. T-745 „Dėl Moksleivių ir vaikų globos įstaigų gyventojų važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
PATVIRTINTA
Kauno miesto savivaldybės tarybos
2016 m. rugsėjo 6 d.
sprendimu Nr. T-433
MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Šis aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 straipsniu.
2. Šis aprašas reglamentuoja mokinių važiavimo į Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje esančias švietimo įstaigas ir iš jų išlaidų kompensavimo tvarką. Šio aprašo vykdymą organizuoja Savivaldybės administracijos Finansų ir ekonomikos skyrius (toliau – Finansų ir ekonomikos skyrius), koordinuoja ir mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo lėšų panaudojimo ir veiklos, finansuojamos iš biudžeto lėšų, ir jos vertinimo kriterijų įvykdymo ataskaitas tvirtina Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius (toliau – Švietimo skyrius). Važiavimo išlaidų kompensavimo finansavimą vykdo Savivaldybės administracijos Centrinis apskaitos skyrius (toliau – Centrinis apskaitos skyrius).
3. Nustatoma, kad visos važiavimo išlaidos kompensuojamos, kai:
3.1. kaimuose ir miesteliuose gyvenantys bendrojo ugdymo programas vykdančių mokyklų 9–12 klasių (gimnazijų 1–4 klasių), profesinio mokymo įstaigų ir neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniai šių mokyklų ar įstaigų darbo dienomis važiuoja į mokyklą ar įstaigą iki 40 km ir atgal mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, maršrutiniais taksi (išskyrus tuos atvejus, kai mokinys gali važiuoti vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais) ir keleiviniais traukiniais. Neformaliojo vaikų švietimo įstaigų mokiniams ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis. Priešmokyklinio ugdymo grupių ir 1–8 klasių mokinių pavėžėjimas iki atitinkamą bendrojo ugdymo programą vykdančios mokyklos, esančios pagal gyvenamąją vietą artimiausioje Savivaldybės seniūnijoje, kompensuojamas, jei nėra arčiau tokios mokyklos ne Savivaldybės teritorijoje;
3.2. vaikų globos įstaigose, vaikų socializacijos centruose, bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų bendrabučiuose gyvenantys mokiniai važiuoja mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, maršrutiniais taksi (išskyrus tuos atvejus, kai mokinys gali važiuoti vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais) ir keleiviniais traukiniais;
II SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IR VIEŠŲJŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ, KURIŲ SAVININKĖ ARBA DALININKĖ YRA SAVIVALDYBĖ, MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS
4. Savivaldybės teritorijoje esančios Savivaldybės biudžetinės švietimo įstaigos ir viešosios švietimo įstaigos, kurių savininkė arba dalininkė yra Savivaldybė (toliau – Savivaldybės įstaiga), pateikia Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėjo nustatytais terminais, bet ne vėliau kaip iki kiekvienų metų spalio 10 dienos, mokinių, turinčių teisę į važiavimo išlaidų kompensavimą, skaičių ir lėšų važiavimo išlaidoms kompensuoti poreikį kitiems biudžetiniams metams. Asignavimų panaudojimo teisinis pagrindas yra šio aprašo nustatytam važiavimo išlaidų kompensavimui skirtų lėšų asignavimų valdytojo (toliau – asignavimų valdytojas) patvirtinta sąmata. Asignavimų valdytojas turi teisę biudžetiniais metais, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki atitinkamo ketvirčio pabaigos, perskirstyti tarp Savivaldybės įstaigų mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti skirtas lėšas.
5. Savivaldybės įstaiga iki kiekvieno mėnesio 20 dienos pateikia Centriniam apskaitos skyriui paraišką kompensuoti to mėnesio mokinių važiavimo išlaidas. Esant nenumatytoms aplinkybėms, pateikus motyvuotą paaiškinimą, paraiška gali būti pateikta ir vėliau.
7. Savivaldybės įstaigų vadovai atsako už tai, kad lėšos būtų naudojamos tik pagal paskirtį ir už tai, kad jos būtų faktiškai patirtos ir pagrįstos.
III SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ESANČIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ, KURIŲ SAVININKĖ ARBA DALININKĖ NĖRA SAVIVALDYBĖ, MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS
9. Savivaldybės teritorijoje esančios švietimo įstaigos, kurių savininkė arba dalininkė nėra Savivaldybė (toliau – įstaiga), pateikia Finansų ir ekonomikos skyriaus vedėjo nustatytais terminais, bet ne vėliau kaip iki kiekvienų metų spalio 10 dienos, mokinių, turinčių teisę į važiavimo išlaidų kompensavimą, skaičių ir lėšų važiavimo išlaidoms kompensuoti poreikį kitiems biudžetiniams metams.
10. Asignavimų valdytojas arba jo įgaliotas asmuo dėl lėšų skyrimo mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti su įstaigos vadovu pasirašo biudžeto lėšų naudojimo sutartį. Asignavimų panaudojimo teisinis pagrindas yra asignavimų valdytojo patvirtinta sąmata. Asignavimų valdytojas turi teisę biudžetiniais metais, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki atitinkamo ketvirčio pabaigos, perskirstyti tarp įstaigų mokinių važiavimo išlaidoms kompensuoti skirtas lėšas.
11. Įstaigos iki einamojo mėnesio 15 dienos pateikia Centriniam apskaitos skyriui paraišką kompensuoti to mėnesio mokinių važiavimo išlaidas.
13. Lėšos už įstaigų mokinių vežimą pervedamos į tų įstaigų atsiskaitomąsias sąskaitas. Šios įstaigos atsakingos už tai, kad mokiniams būtų kompensuotos važiavimo išlaidos. Įstaigos pervestas lėšas negali naudoti kitiems tikslams. Įstaigų vadovai atsako už tai, kad lėšos būtų naudojamos tik pagal paskirtį ir už tai, kad jos būtų faktiškai patirtos ir pagrįstos.