VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. balandžio 3 d. Nr. B-ĮV-331
Vilkaviškis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. sprendimo Nr. V-499 „Dėl sąlytį turėjusių asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių, izoliavimo“ (2020 m. kovo 25 d. sprendimo Nr. V-536 redakcija) 5.7 papunkčiu ir atsižvelgdamas į Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 26 d. įsakymo Nr. V-550 redakcija):
1. T v i r t i n u Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų ir patalpų priežiūros tvarkos aprašą (pridedama).
2. P a v e d u Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos seniūnijų seniūnams šio įsakymo vykdymo kontrolę.
Šis įsakymas per vieną mėnesį nuo įsigaliojimo (įteikimo, paskelbimo) dienos gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, Kaunas) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Vilkaviškio rajono savivaldybės
administracijos direktoriaus
2020 m. balandžio 3 d.
įsakymu Nr. B-ĮV-331
VILKAVIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS NUMATYTOSE PATALPOSE IZOLIUOTŲ ASMENŲ IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuotų asmenų ir patalpų priežiūros tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybės administracija) numatytose patalpose izoliuotų asmenų ir patalpų priežiūros organizavimo tvarką.
2. Savivaldybės administracijos direktorius organizuoja ir suteikia izoliavimo(si) patalpas asmenims, kuriems taikomas izoliavimas.
3. Asmenys, izoliuoti Savivaldybės administracijos numatytose patalpose, įsipareigoja laikytis Aprašo, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo ir kitų teisės aktų, susijusiu su izoliavimusi, reikalavimų.
4. Šiame Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip nurodytos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatyme ir kituose teisės aktuose.
5. Savivaldybės administracijos numatytose patalpose izoliuojami asmenys, sergantys COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenys, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ar grįžę iš užsienio valstybių.
II SKYRIUS
IZOLIUOTO ASMENS PAREIGOS
6. Izoliuotas asmuo izoliavimo patalpose turi laikytis šių pareigų:
6.1. nepalikti izoliavimosi patalpų be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Išeiti iš saviizoliacijos patalpų asmeniui galima tik pasibaigus saviizoliacijos laikotarpiui (14 dienų), dėvint medicininę kaukę arba respiratorių ir vienkartines pirštines;
6.4. maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas atsakingas asmuo arba kiti asmenys (pavyzdžiui: šeimos nariai, draugai ar kt.), kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Maistas, vaistiniai preparatai ir kitos būtinosios priemonės paliekamos prie durų, prieš tai įspėjus izoliuotą asmenį telefonu;
6.5. kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo;
6.6. pablogėjus sveikatos būklei ar atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), turi skambinti telefonu 1808 ir informuoti jį apgyvendinusį asmenį;
6.8. laikytis bendrų prevencijos priemonių (rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas, kambario vėdinimas ne mažiau kaip 2-3 kartus per dieną ir pan.);
6.9. kasdien valyti dažnai liečiamus paviršius izoliavimo patalpoje ir reguliariai tvarkyti izoliavimo patalpą, patalynę ir rankšluosčius keisti juos sutepus. Nešvarius skalbinius sudėti į maišą ir jį sandariai užrišti;
6.12. saugoti patalpų inventorių ir baldus. Atlyginti žalą, atsiradusią dėl patalpų, patalpų inventoriaus ir baldų suniokojimo ar sugadinimo;
6.13. pasibaigus saviizoliacijai, patalpas palikti tvarkingas, nuvilktą patalynę sudėti į maišą ir jį sandariai užrišti;
6.14. laikytis kitų Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), nurodytų pareigų.
III SKYRIUS
ASMENŲ IR PATALPŲ PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS
8. Asmenys, atvykę į Savivaldybės administracijos numatytą patalpą saviizoliacijai (toliau – atvykęs asmuo), privalo pasirašytinai susipažinti su šiuo Aprašu.
9. Atvykę asmenys yra pasitinkami Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirto asmens, kuris atvykusiems asmenims perduoda vienkartines pirštines, medicininę kaukę ir supažindina su šiuo Aprašu.
10. Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas asmuo atvykusiems asmenims nurodo patalpą, kurioje jie privalo izoliuotis.
12. Savivaldybės administracija izoliavimo patalpose užtikrina valymo ir dezinfekcines priemones, kuriomis naudojantis izoliuotas asmuo privalo kasdien valyti dažnai liečiamus paviršius izoliavimo patalpoje ir reguliariai ją tvarkyti, patalynę keisti ją sutepus, bet ne rečiau kaip kartą per 7 dienas.
13. Buitines atliekas, kurios privalo būti sudėtos į sandariai užrištą maišą ir padėtos už durų, ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę surenka Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas juridinis asmuo.
14. Maistas, vaistiniai preparatai ir kitos būtinos priemonės izoliuotam asmeniui paliekamos prie durų, prieš tai įspėjus izoliuotą asmenį telefonu.
15. Nustačius ar įtarus užkrečiamosios ligos atvejį patalpose, Savivaldybės administracija organizuoja patalpų dezinfekavimą.
16. Sąlytį turėjusiems asmenims, izoliuotiems Savivaldybės administracijos numatytose patalpose, leidžiama tęsti izoliavimą namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, jei asmuo:
16.3. yra pasirašęs sutikimą izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje ir susipažinęs su izoliavimo reikalavimais bei informuotas apie atsakomybę, gresiančią už izoliavimo reikalavimų pažeidimus (1 priedas);
17. Prieš išleisdama sąlytį turėjusius izoliuotus asmenis iš Savivaldybės administracijos numatytų patalpų tęsti izoliavimą namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje, Savivaldybės administracija užtikrina, kad mobili tepinėlių paėmimo brigada paimtų tepinėlį iš šių asmenų nosiaryklės ir ryklės COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriniams tyrimams atlikti ir nedelsiant informuoja kiekvieną tirtą asmenį apie laboratorinių tyrimų rezultatus teisės aktų nustatyta tvarka.
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Tai, kas nereglamentuota šiame Apraše, sprendžiama taip, kaip numatyta kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.
19. Nesilaikant šio Aprašo, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų, gali būti taikoma būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas ir teisės aktuose numatyta atsakomybė.
Vilkaviškio rajono savivaldybės
administracijos numatytose patalpose
izoliuotų asmenų ir patalpų priežiūros
tvarkos aprašo
1 priedas
SUTIKIMAS
IZOLIAVIMUI NAMUOSE AR KITOJE GYVENAMOJOJE VIETOJE
Esu informuotas, kad:
1. Vykdydamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. sprendimo Nr. V-499 „Dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose“ 1.2 papunktį (nuo 2020 m. kovo 24 d. visiems sąlytį turėjusiems asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių (Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 3.1.5 papunktyje nurodytais atvejais) ir neturintiems COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) klinikinių simptomų, skirti 14 dienų izoliaciją savivaldybių administracijų numatytose patalpose), Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 25 d. sprendimo Nr. V-537 „Dėl sąlytį turėjusių asmenų, izoliuotų savivaldybių numatytose patalpose, izoliavimo tęsimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje“ 1.3 papunktį,
į s i p r e i g o j u tęsti privalomai paskirtą nuo 2020 m. ______________ d. 14 dienų izoliavimą namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje adresu:
______________________________________________________________________________
(gyvenamosios vietos adresas, kontaktinis tel. nr.)
___________________________________________________________________________.
2. Izoliavimo metu būtina laikytis Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės).
3. Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai asmuo aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai asmuo, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.
(Ištrauka iš Taisyklių)
„III SKYRIUS
LIGONIO, ASMENS, ĮTARIAMO, KAD SERGA, SĄLYTĮ TURĖJUSIO ASMENS IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ PAREIGOS IR BŪTINOSIOS IZOLIAVIMO NAMUOSE AR KITOSE GYVENAMOSIOSE PATALPOSE SĄLYGOS
10. Ligonis, asmuo, įtariamas, kad serga, ir sąlytį turėjęs asmuo privalo laikytis šių izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje pareigų:
10.4. maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų kiti asmenys (pavyzdžiui, šeimos nariai, draugai ar kt.), kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, arba savivaldybės teritorijoje socialines paslaugas teikiančios įstaigos;
10.5. kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo;
10.6. pablogėjus sveikatos būklei ar atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), turi kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą telefono numeriu 112;
11. Ligonio arba asmens, įtariamo, kad serga, izoliavimosi namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose būtinosios sąlygos:
11.1. ligonis ar asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute arba atskirame, gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis) su atskiru sanitariniu mazgu;
11.2. būtina užtikrinti aplinkos ir asmens higienos reikalavimų, nurodytų Namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto ligonio ar asmens, įtariamo, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atmintinėje (Taisyklių 2 priedas), laikymąsi;
12. Sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose būtinosios sąlygos:
12.1. esant galimybei, asmuo turi būti izoliuotas atskirame, gerai vėdinamame, kambaryje (t. y. su atidaromais langais ir sandariai uždaromomis durimis), jei tai neįmanoma, šeimos nariai turėtų išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo sąlytį turėjusio asmens (pvz., miegoti atskiroje lovoje);
IV SKYRIUS
LIGONIO, ASMENS, ĮTARIAMO, KAD SERGA, SĄLYTĮ TURĖJUSIO ASMENS ATSAKOMYBĖ
13. Šių Taisyklių ir Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai asmuo aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai asmuo, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.
14. Nesilaikant šių Taisyklių reikalavimų, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 straipsniu, gali būti taikoma būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas.
15. Nesilaikant Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, asmeniui yra taikoma:
15.1. Administracinė atsakomybė – pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnį Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų, juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio dviejų šimtų eurų. Nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, užtraukia baudą asmenims nuo trijų šimtų iki penkių šimtų šešiasdešimt eurų.
15.2. Baudžiamoji atsakomybė – pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnį, priklausomai nuo padarinių (Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. Tas, kas būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą ir įspėtas dėl apsaugos priemonių, kurių jis privalo laikytis bendraudamas su žmonėmis, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu).
Susirgimo išplitimu laikytini tokie atvejai, kai dėl minėtų teisės aktų reikalavimų nesilaikymo užkrečiamosiomis ligomis suserga keli ar keliolika žmonių. Taip pat pagal padarinius gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė už nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso XVIII skyriuje „Nusikaltimai žmogaus sveikatai“.
15.3. Civilinė atsakomybė – turtinė prievolė, atsirandanti dėl žalos, kuri nesusijusi su sutartiniais santykiais. Kiekvienas asmuo turi pareigą laikytis tokio elgesio taisyklių, kad savo veiksmais (veikimu, neveikimu) nepadarytų kitam asmeniui žalos. Žalą, padarytą asmeniui, turtui, o įstatymų numatytais atvejais – ir neturtinę žalą privalo visiškai atlyginti atsakingas asmuo. Jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą.
16. Administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo NVSC, viešajai tvarkai užtikrinti gali būti pasitelkiama policija.
17. Dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo į teisėsaugos institucijas gali kreiptis kiekvienas suinteresuotas asmuo, turintis duomenų apie galimus šių taisyklių pažeidimus ir susirgimo išplėtimo atvejus, ginant savo ir viešąjį interesus.“
Aš, ______________________________________________________________________ ,
(įrašyti vardą ir pavardę)
patvirtinu, kad perskaičiau ir supratau pateiktą informaciją, turėjau galimybę užduoti klausimų, gavau suprantamus atsakymus į visus užduotus klausimus, įsipareigoju laikytis Taisyklių reikalavimų, esu susipažinęs su izoliavimo reikalavimais bei informuotas apie atsakomybę, gresiančią už izoliavimo reikalavimų pažeidimus.
______________________________ ______________________ _______________
(vardas, pavardė) (parašas) (data)
______________________
Vilkaviškio rajono savivaldybės
administracijos numatytose patalpose
izoliuotų asmenų ir patalpų priežiūros
tvarkos aprašo
2 priedas
_______________________________________________
(vardas, pavardė)
_______________________________________________
(gimimo metai)
Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui
PRAŠYMAS
DĖL LEIDIMO IZOLIAVIMUI NAMUOSE AR KITOJE GYVENAMOJOJE VIETOJE
2020 m. _________________ d.
Vilkaviškis
Prašau leisti tęsti privalomai paskirtą nuo 2020 m. ______________ d. 14 dienų izoliavimą namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje adresu:
___________________________________________________________________________
(gyvenamosios vietos adresas, kontaktinis tel. nr.)
Patvirtinu, kad:
1. mano gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje, adresu:
__________________________________________________________________________;
4. atsisakau tęsti izoliavimą Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos numatytose patalpose adresu:
__________________________________________________________________________;