Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS ADMINISTRACINIŲ NUSIŽENGIMŲ KODEKSO 276 IR 589 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO PROJEKTO

NR. XIIIP-603

 

2017 m. spalio 18 d. Nr. 856

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Seimo statuto 138 straipsnio 3 dalimi ir atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos Seimo valdybos 2017 m. liepos 5 d. sprendimo Nr. SV-S-323 „Dėl įstatymų projektų išvadų“ 1 punktą, Lietuvos Respublikos  Vyriausybė   n u t a r i a:

Iš esmės pritarti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 276 ir 589 straipsnių pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-603 (toliau – Įstatymo projektas), tačiau pasiūlyti Lietuvos Respublikos Seimui Įstatymo projektą tobulinti atsižvelgiant į šias pastabas ir pasiūlymus:

1. Siūlome nustatyti administracinę atsakomybę ne už visus Miško įveisimo ne miško žemėje taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. kovo 29 d. įsakymu Nr. 3D-130/D1-144 „Dėl miško įveisimo ne miško žemėje“ (toliau – Taisyklės), reikalavimų pažeidimus, bet už šias veikas: miško savininko pareigos įrašyti įveistą mišką į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrą per nustatytą terminą nevykdymas (atsižvelgiant į Taisyklių 14 punkto reikalavimus) ir miško savininko pareigos patikslinti žemės sklypo, kuriame įveistas miškas, duomenis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastre per nustatytą terminą nevykdymas (atsižvelgiant į Taisyklių 15 punkto reikalavimus). Pažymėtina, kad kai Taisyklių reikalavimai, susiję su institucijų, išduodančių ir nagrinėjančių piliečių prašymus, kompetencija, neįgyvendinami tik dėl valstybės tarnautojų pareigų nevykdymo, jiems turi būti taikoma tarnybinė / drausminė, bet ne administracinė atsakomybė. Už Taisyklių 13 punkto pažeidimą, susijusį su Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 „Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų“, reikalavimų nevykdymu, numatyta administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 276 straipsnio 3 ir 4 dalis.

2. Siūlome tikslinti Įstatymo projekto nuostatas dėl administracinių nusižengimų teisenos pradėjimo, administracinių nusižengimų tyrimo atlikimo ir administracinių nusižengimų protokolų surašymo atsižvelgiant į institucijų funkcijas. Vadovaujantis Miškų įstatymo 5 straipsnio 3 dalies 1 ir 3 punktais, Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrą tvarko ir valstybinę visų nuosavybės formų šalies miškų įveisimo kontrolę atlieka Valstybinė miškų tarnyba, todėl miško savininko pareigos įrašyti įveistą mišką į Lietuvos Respublikos miškų valstybės kadastrą per nustatytą terminą nevykdymo teisenos pradėjimą, tyrimo atlikimą ir administracinio nusižengimo protokolo surašymą siūlome pavesti Valstybinės miškų tarnybos valstybiniams miškų pareigūnams. Atlikti šias funkcijas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams ir kitiems pareigūnams, kuriems nustatyta tvarka suteikti įgaliojimai atlikti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos ir miškų urėdijų, kitų miškų ūkio valstybinio valdymo, valstybinės miškų kontrolės įstaigų valstybiniams miškų pareigūnams, numatytiems Administracinių nusižengimų kodekso 589 straipsnio 31 ir 43 punktuose, Miškų įstatyme nepavesta, todėl šiuos punktus reikėtų tikslinti. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 32 straipsnio 3 dalies 9 punktu ir Žemės naudojimo valstybinės kontrolės nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1244 „Dėl Žemės naudojimo valstybinės kontrolės nuostatų patvirtinimo“, valstybinę žemės naudojimo kontrolę organizuoja ir vykdo Nacionalinė žemės tarnyba, todėl siūlome miško savininko pareigos patikslinti žemės sklypo, kuriame įveistas miškas, duomenis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastre per nustatytą terminą nevykdymo teisenos pradėjimą, tyrimo atlikimą ir administracinio nusižengimo protokolo surašymą pavesti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos pareigūnams.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                          Kęstutis Navickas