RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2016 M. VASARIO 18 D. SPRENDIMO NR. T-202 „DĖL RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m.  gegužės 19 d. Nr. T-280

Radviliškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 punktu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. kovo 30 d. nutarimu Nr. 303 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimo Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo“, Radviliškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Pakeisti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 18 d. sprendimo Nr.

T-202 „Dėl Radviliškio rajono savivaldybės mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintą Radviliškio rajono savivaldybės mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą:

1.1.    Pakeisti I skyriaus 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja mokinio krepšelio dydžio nustatymą, mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimą ir paskirstymą mokinių, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, formalųjį švietimą papildančio, pradinio, pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą (toliau – Mokiniai), mokymo reikmėms tenkinti. Ši metodika taikoma skirstant mokinio krepšelio lėšas mokykloms, teikiančioms bendrąjį ugdymą, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą (toliau kartu – Mokyklos), neformaliojo vaikų švietimo mokykloms, formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykloms ir kitiems švietimo teikėjams (toliau – Neformaliojo vaikų švietimo teikėjai), Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centrui, teikiančiam pedagoginę psichologinę pagalbą.“

1.2.    Pakeisti II skyriaus 7.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

7.1. darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą (ir apmokėti už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo valandas, finansuojamas iš Mokinio krepšelio lėšų), mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti (ne daugiau kaip 10 procentų nuo lėšų, skirtų ugdymo planui įgyvendinti, išskyrus kaimo gyvenamojoje vietovėje esančias mokyklas, turinčias iki 120 mokinių, kurioms numatoma ne daugiau kaip 13 procentų nuo lėšų, skirtų ugdymo planui įgyvendinti), mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti, priemokoms už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba papildomų darbų atlikimą (jeigu dėl papildomo darbo nesulygstama darbo sutartyje), taip pat darbo užmokesčiui ir paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba; ne mažiau kaip 4 procentai šių lėšų turi būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms; iš šiame punkte nurodytų Mokinio krepšelio lėšų gali būti mokama ir už darbą pedagoginiams darbuotojams, nurodytiems Pareigybių, kurias atliekant darbas yra laikomas pedagoginiu, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu, išskyrus užmokestį už darbą, kai mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimu teikiamos papildomos paslaugos (pailgintos dienos grupės, popamokinė mokinių priežiūra, klubai, būreliai, stovyklos, ekskursijos ir kita), taip pat už darbą gestų kalbos vertėjams, mokytojų padėjėjams ir darbuotojams, kurių funkcijoms priskiriamas mokyklų veiklos kokybės įsivertinimas, pedagoginių ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių darbuotojų išeitinės kompensacijos ir išmokos;“

1.3.    Pripažinti netekusiu galios II skyriaus 9 punktą.

1.4.    Pakeisti III skyriaus 15.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

15.5. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti skirti 1,46 Eur per mėnesį mokiniui proporcingai pagal besimokančių vaikų skaičių.“

1.5.    Papildyti IV  skyrių 20 punktu:

20. Neformaliojo vaikų švietimo programoms, išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto ir/arba Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo lėšų. Rekomenduojama neformaliojo vaikų švietimo lėšų suma vienam programoje dalyvaujančiam vaikui – 15 eurų per mėnesį. Šios lėšos skiriamos neformaliojo vaikų švietimo teikėjams, išskyrus mokyklas, teikiančias bendrąjį ugdymą. Jos paskirstomos ir naudojamos Savivaldybės nustatyta tvarka, vadovaujantis švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašu.“

2. Šio sprendimo 1.2 papunktis įsigalioja 2016 m. rugsėjo 1 d.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas                                                                        Kazimieras Augulis