LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2015 M. LIEPOS 17 D. ĮSAKYMO NR. 1V-558 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. lapkričio 3 d. Nr. 1V-759

Vilnius

 

 

Pakeičiu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos darbo reglamentą, patvirtintą Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-558 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos darbo reglamento patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 31 punktą ir jį išdėstau taip:

31. Ministerijos administracijos padalinių vadovai ir ministerijos generalinis inspektorius pagal kompetenciją turi teisę pasirašyti atsakymus į fizinių ar juridinių asmenų prašymus, informacinio pobūdžio raštus, raštus tarnybinės pagalbos klausimais, taip pat raštus, kuriais, vykdydami ministro, viceministro, ministerijos kanclerio arba ministerijos generalinio inspektoriaus rezoliucijas ar pavedimus, ministerijos administracijos padaliniai, įstaigos prie ministerijos ir kitos ministrui pavestose valdymo srityse veikiančios įstaigos turi pateikti jų kompetencijai priklausančią informaciją.

Ministerijos administracijos padalinių vadovai ir ministerijos generalinis inspektorius taip pat pagal kompetenciją gali pasirašyti raštus, siunčiamus kitoms institucijoms ar įstaigoms, kai atsakoma į kitų institucijų ar įstaigų padalinių vadovų pasirašytus raštus.“

2. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:

36. Vyriausybės ir Ministro Pirmininko pavedimai, išdėstyti Vyriausybės nutarime, Ministro Pirmininko potvarkyje, Ministro Pirmininko pavedime, įformintame Ministro Pirmininko rezoliucija ar Vyriausybės kanclerio rezoliucija, ar kitame dokumente, turi būti įvykdyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728, 128 punkte nustatytais terminais.“

3. Pakeičiu III skyriaus antrojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstau taip:

ANTRASIS SKIRSNIS

MINISTRO, VICEMINISTRŲ, MINISTERIJOS KANCLERIO, MINISTERIJOS GENERALINIO INSPEKTORIAUS PAVEDIMAI“.

4. Papildau 482 punktu ir jį išdėstau taip:

482.Vyriausybės kanceliarijai elektroniniu paštu persiuntus iš Seimo kanceliarijos gautą informacinį pranešimą apie priimtus įstatymus ir kitus Seimo teisės aktus, ministerijos teisės padalinys, preliminariai įvertinęs persiųstame pranešime nurodytus įstatymus ir kitus Seimo teisės aktus, paskirsto ministerijos administracijos padaliniams, įstaigoms prie ministerijos ir kitoms ministrui pavestose valdymo srityse veikiančioms įstaigoms, su kurių kompetencija jie susiję, juos įvertinti ir pateikti informaciją, kokie teisės aktų projektai turėtų būti rengiami įgyvendinant įstatymą ar kitą Seimo priimtą teisės aktą, kartu nurodydamas, iki kada ši informacija turi būti pateikta ministerijos teisės padaliniui (paprastai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo ministerijos teisės padalinio prašymo pateikti informaciją gavimo dienos).

Ministerijos teisės padalinys įvertina ir apibendrina ministerijos administracijos padalinių, įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų pateiktą informaciją apie tai, kokie teisės aktų projektai turėtų būti rengiami įgyvendinant įstatymą ar kitą Seimo priimtą teisės aktą, informuoja apie rengtinus teisės aktų projektus ministerijos kanclerį bei atitinkamą viceministrą ir parengia atsakymo Vyriausybės kanceliarijai projektą, kurį, vizuotą ministerijos teisės padalinio vadovo, teikia pasirašyti.“

5. Pripažįstu 75 ir 76 punktus netekusiais galios.

6. Pakeičiu 81 punktą ir jį išdėstau taip:

81. Ministerijos teikimas, kuriuo Vyriausybei teikiamas teisės akto projektas, turi būti pasirašytas ministro (arba jo pavedimu – viceministro; nesant ministro – jį pavaduojančio ministro). Vyriausybei teikiamas teisės akto projektas ir jo priedai turi būti vizuoti ministro (jo nesant – viceministro arba ministerijos kanclerio ir ministrą pavaduojančio ministro), ir ministerijos teisės padalinio vadovo ir kalbos tvarkytojo.“

7. Pakeičiu 96 punktą ir jį išdėstau taip:

96. Vyriausybės nutarimai Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka pasirašomi Dokumentų, informacijos ir veiklos procesų valdymo informacinės sistemos DIVIS Lietuvos Respublikos Vyriausybės dokumentų pasirašymo posistemyje ELPAS saugiu elektroniniu parašu.

Jeigu iki Vyriausybės posėdžio per TAIS ar Vyriausybės posėdyje buvo pasiūlytos konkrečios naujos Vyriausybės nutarimo projekto nuostatos ir Vyriausybės nutarimo projektas, atsižvelgiant į pasiūlymus, priimtas su naujomis nuostatomis, Vyriausybės nutarimą pagal posėdžio sprendimą (protokolą) patikslina rengėjas, derindamas su ministerijos teisės padaliniu, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo Vyriausybės posėdžio dienos. Rengėjo patikslintas Vyriausybės nutarimas turi būti vizuotas ministerijos kalbos tvarkytojo ir ministerijos teisės padalinio vadovo.

Ta pačia tvarka Vyriausybės nutarimo projektas tikslinamas ir vizuojamas, jeigu jo priėmimo metu ministrai neprieštarauja iki Vyriausybės posėdžio per TAIS pateiktoms ir prie Vyriausybės posėdžio darbotvarkės pridėtoms Vyriausybės kanceliarijos padalinių ir (ar) ministerijų neesminėms pastaboms.

Ministras Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka vizuoja Vyriausybės nutarimų priedus, įstatymo ar kito Seimo teisės akto projektą, kuriam buvo pritarta Vyriausybės nutarimu, šio projekto lyginamąjį variantą, priedus (priedėlius) ir aiškinamąjį raštą.“

8. Pakeičiu 107 punktą ir jį išdėstau taip:

107. Įgyvendinant sutartis, prekių ar paslaugų perdavimo–priėmimo aktus pasirašo už sutarties vykdymą atsakingo ministerijos administracinio padalinio vadovas kartu su už finansų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovu.“

9. Pakeičiu 124 punktą ir jį išdėstau taip:

124. Už ministerijos dokumentų valdymą yra atsakingas už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovas.

Fizinių ir juridinių asmenų prašymus už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovas paskirsto nagrinėti ministerijos administracijos padaliniams (prireikus šį paskirstymą žodžiu suderinęs su atitinkamų ministerijos administracijos padalinių vadovais) arba persiunčia nagrinėti įstaigoms prie ministerijos ir kitoms ministrui pavestose valdymo srityse veikiančioms įstaigoms pagal kompetenciją.

Fizinių ir juridinių asmenų skundus, kai dėl skunde išdėstyto klausimo ministerija neturi įgaliojimų priimti administracinės procedūros sprendimą, už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovas persiunčia viešojo administravimo subjektui, kuris turi reikiamus įgaliojimus (prireikus tą suderinęs su atitinkamų ministerijos administracijos padalinių vadovais) ir apie šį persiuntimą raštu praneša skundą pateikusiam asmeniui.

Fizinių ir juridinių asmenų skundus dėl vidaus reikalų centrinėms įstaigoms pavaldžių teritorinių, specializuotų ir kitų įstaigų veiksmų ar neveikimo už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovas persiunčia nagrinėti pagal kompetenciją vidaus reikalų centrinėms įstaigoms, apie tai informavęs ministerijos generalinį inspektorių.

Fizinių ir juridinių asmenų skundus dėl ministerijos, ministerijos administracijos padalinių, vidaus reikalų centrinių įstaigų ar kitų įstaigų prie ministerijos veiksmų ar neveikimo, už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio direktorius perduoda ministerijos generaliniam inspektoriui. Gavęs tokį skundą ministerijos generalinis inspektorius įvertina, ar iš pateikto skundo yra pakankamai informacijos apie galimą tarnybinį nusižengimą, ir gautą informaciją teikia ministrui sprendimui dėl tikslingumo atlikti tarnybinį patikrinimą priimti.

Tuo atveju, jeigu šio punkto penktojoje pastraipoje nurodytame skunde yra keliami klausimai, susiję ir su kitų ministerijos administracijos padalinių kompetencija, ministerijos generalinio inspektoriaus pasiūlymu už dokumentų valdymą atsakingo ministerijos administracijos padalinio vadovas juos paskirsto nagrinėti ministerijos administracijos padaliniams pagal kompetenciją (prireikus šį paskirstymą žodžiu suderinęs su atitinkamų ministerijos administracijos padalinių vadovais).

Ministerijos veiklos dokumentai rengiami, tvarkomi, įtraukiami į apskaitą ir saugomi Dokumentų rengimo taisyklių, Elektroninių dokumentų valdymo taisyklių, Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118, Vidaus reikalų ministerijos dokumentų valdymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2015 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 1V-557 „Dėl Vidaus reikalų ministerijos dokumentų valdymo taisyklių patvirtinimo“, ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių dokumentų valdymą ministerijoje, nustatyta tvarka.“

 

10. Pakeičiu VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:

VIII SKYRIUS

ASMENŲ PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS“.

11. Pakeičiu 138 punktą ir jį išdėstau taip:

138. Asmenų prašymai ministerijoje priimami ir nagrinėjami vadovaujantis Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2007 m. spalio 18 d. įsakymu Nr. 1V-361 „Dėl asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje taikant „Vieno langelio“ principą“ ir kitais teisės aktais. Asmenų skundai nagrinėjami pagal Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatytą administracinę procedūrą.

Nagrinėjant asmenų prašymus ir skundus šio punkto pirmoje pastraipoje nurodytų teisės aktų nuostatos taikomos tiek, kiek tų klausimų nereglamentuoja kiti įstatymai ir jų pagrindu priimti kiti teisės aktai. Asmenys turi teisę susipažinti su savo asmens duomenimis ir įgyvendinti kitas Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme nustatytas duomenų subjektų teises vadovaudamiesi ministro patvirtintu Duomenų subjektų teisių įgyvendinimo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijoje tvarkos aprašu.“

12. Pakeičiu 139 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Informacija apie asmenų priėmimą, aptarnavimą telefonu, jų prašymų  ir skundų priėmimo tvarką, vietą ir laiką skelbiama ministerijos priimamajame asmenims matomoje vietoje ir ministerijos interneto svetainėje.“

13. Pakeičiu 140 punktą ir jį išdėstau taip:

140. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, ministerijos kanclerio, kitų ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, įstaigų prie ministerijos vadovų ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovų išvykimas į tarnybines komandiruotes organizuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimo Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų tarnybinių komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ nustatyta tvarka.“

14. Pakeičiu 149 punktą ir jį išdėstau taip:

149. Kasmetinės, nemokamos atostogos, atostogos kvalifikacijai tobulinti, atostogos dėl valstybės tarnautojo perkėlimo į kitas pareigas, atostogos dėl dalyvavimo Europos Sąjungos, tarptautinės organizacijos finansuojamuose paramos teikimo arba Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai projektuose ministerijos valstybės tarnautojams suteikiamos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo bei Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka. Kitos tikslinės atostogos ministerijos valstybės tarnautojams suteikiamos Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

Kasmetinės, tikslinės, pailgintos ir papildomos atostogos ministerijos darbuotojams suteikiamos Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

Už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais. Darbuotojo pageidavimu ir ministro arba ministerijos kanclerio, tvirtinančių atostogų eilę (grafiką), sutikimu kasmetinės atostogos gali būti skaidomos. Bent viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip dešimt darbo dienų.“

15. Pakeičiu 150 punktą ir jį išdėstau taip:

150. Kasmetinės atostogos ministerijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams suteikiamos pagal atostogų suteikimo grafiką (eilę). Kitų metų kasmetinių atostogų grafikas (eilė) sudaromas kasmet iki gruodžio 31 d.

Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, ministerijos kanclerio, Vyriausybės įstaigų vadovų ir Vyriausybės priimamų kitų šių įstaigų pareigūnų, vidaus reikalų centrinių statutinių įstaigų vadovų atostogų suteikimo grafiką (eilę) įsakymu nustato ministras.

Kitų ministerijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, nestatutinių įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovų atostogų suteikimo grafiką (eilę) potvarkiu nustato ministerijos kancleris.

Kasmet iki gruodžio 1 d. šio punkto antrojoje ir trečiojoje pastraipose nurodyti asmenys turi pateikti ministerijos administracijos padaliniui, atsakingam už personalo valdymą, planuojamų atostogų grafikus (eiles), suderintus su ministru (šio punkto antrojoje pastraipoje nurodyti asmenys) arba ministerijos kancleriu (šio punkto trečiojoje pastraipoje nurodyti asmenys) pasirašytinai. Ministerijos administracijos padaliniuose esančių valstybės tarnautojų ir darbuotojų planuojamų atostogų grafikus (eiles) pateikia ministerijos administracijos padalinio vadovas.“

16. Pakeičiu 152 punktą ir jį išdėstau taip:

152. Ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams, ministerijos kancleriui, Vyriausybės įstaigų vadovams ir Vyriausybės priimamiems kitiems šių įstaigų pareigūnams, vidaus reikalų centrinių statutinių įstaigų vadovams atostogos suteikiamos ministro įsakymu.

Kitiems ministerijos valstybės tarnautojams ir darbuotojams, nestatutinių įstaigų prie ministerijos ir kitų ministrui pavestose valdymo srityse veikiančių įstaigų vadovams atostogos suteikiamos ministerijos kanclerio potvarkiu.“

17. Pakeičiu 153 punktą ir jį išdėstau taip:

153. Laikinai nesant ministro, ministro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams ir vidaus reikalų centrinių statutinių įstaigų vadovams atostogos suteikiamos ministerijos kanclerio potvarkiu.“

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                            Eimutis Misiūnas