Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

Dėl lietuvos respublikos GEneRALINIO PROKURORO, JO PAVADUOTOJŲ IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ ASMENS AR TURTO APSAUGOS užtikrinimo TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. spalio 19 d. Nr. 1099
Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 23 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Algirdas Butkevičius

 

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                  Saulius Skvernelis

 


 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2015 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1099

 

 

 

lietuvos respublikos GEneRALINIO PROKURORO, JO PAVADUOTOJŲ IR JŲ ŠEIMOS NARIŲ ASMENS AR TURTO APSAUGOS užtikrinimo TVARKOS APRAŠas

 

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro (toliau – generalinis prokuroras), jo pavaduotojų ir jų šeimos narių (vaiko, (įvaikio), sutuoktinio, sugyventinio (partnerio), tėvų (įtėvių), gyvenančių kartu su generaliniu prokuroru, jo pavaduotojais) asmens ir turto apsaugos paskyrimo sąlygas, reglamentuoja apsaugos vykdymą, vykdymo nutraukimą, finansavimą ir informacijos apie generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugos organizavimą saugojimą.

2. Aprašas netaikomas, jeigu yra pagrindas taikyti apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemones, nustatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso ir kriminalinės žvalgybos dalyvių, teisingumo ir teisėsaugos institucijų pareigūnų apsaugos nuo nusikalstamo poveikio įstatyme.

3. Apraše nustatytais atvejais generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugą vykdo Vadovybės apsaugos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Vadovybės apsaugos departamentas), o generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių turto apsaugą – Generalinės prokuratūros Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka atrinkta saugos tarnyba.

4. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos asmens ir turto saugos įstatyme ir Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatyme.

 

II SKYRIUS

apsaugos PaskyrimO SĄLYGOS IR APSAUGOS VYKDYMAS

 

5. Generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai gali prašyti paskirti jų asmens apsaugą, jeigu yra reali grėsmė jų gyvybei ar sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu.

6. Generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai rašytinį prašymą paskirti jų asmens apsaugą teikia Vadovybės apsaugos departamento direktoriui.

7. Aprašo 6 punkte nurodytame rašytiniame prašyme turi būti nurodyta:

7.1. rašytinį prašymą pateikusio asmens vardas, pavardė ir pareigos;

7.2. faktiniai duomenys, įrodantys, kad Aprašo 5 punkte nurodyta grėsmė yra.

8. Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną nuo Aprašo 6 punkte nurodyto rašytinio prašymo gavimo jį išnagrinėja ir suderinęs su vidaus reikalų ministru priima vieną iš šių sprendimų:

8.1. paskirti asmens apsaugą (Aprašo 1 priedas);

8.2. neskirti asmens apsaugos (Aprašo 2 priedas), jeigu pagal faktinius duomenis nustatoma, kad Aprašo 5 punkte nurodytos grėsmės nėra.

9. Vadovybės apsaugos departamento direktoriaus įgaliotas šio departamento pareigūnas su Aprašo 8.1 ar 8.2 papunktyje nurodytais sprendimais generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus pasirašytinai supažindina per vieną darbo dieną nuo šių sprendimų priėmimo.

10. Vadovybės apsaugos departamento direktorius, turėdamas faktinių duomenų, įrodančių, kad yra reali grėsmė generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų gyvybei ar sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu, tuo atveju, kai generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai nėra pateikę Aprašo 6 punkte nurodyto rašytinio prašymo, suderinęs su vidaus reikalų ministru, raštu kreipiasi į generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus ir pasiūlo generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams asmens apsaugą.

Jeigu generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai raštu sutinka, kad jiems būtų paskirta asmens apsauga, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną nuo generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų rašytinio sutikimo gavimo priima sprendimą paskirti asmens apsaugą (Aprašo 1 priedas).

Jeigu generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai raštu atsisako jiems pasiūlytos asmens apsaugos, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną surašo siūlomos asmens apsaugos atsisakymo protokolą (Aprašo 3 priedas) ir apie generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų atsisakymą jiems pasiūlytos asmens apsaugos raštu informuoja vidaus reikalų ministrą.

11. Kai kyla reali grėsmė generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų gyvybei ar sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu, ir asmens apsaugą šiems asmenims reikia paskirti nedelsiant, Vadovybės apsaugos departamento direktorius, suderinęs su vidaus reikalų ministru, generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų asmens apsaugą paskiria žodžiu nedelsdamas, o Aprašo 10 punkto antrojoje pastraipoje nurodytą sprendimą surašo tuojau pat, kai tik atsiranda galimybė, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną po to, kai generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams paskiriama asmens apsauga.

12. Generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos nariui asmens apsauga paskiriama, jeigu yra reali grėsmė šio šeimos nario gyvybei ar sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu, ir yra rašytinis (-iai) šio (-ių) šeimos nario (-ių) sutikimas (-ai), kad jam (-iems) būtų paskirta asmens apsauga.

Jeigu asmens apsauga paskiriama generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), jų sutikimo, kad jiems būtų paskirta asmens apsauga, nereikia.

13. Generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai, turėdami faktinių duomenų, įrodančių, kad yra Aprašo 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų aplinkybių, Vadovybės apsaugos departamento direktoriui pateikia rašytinį prašymą paskirti asmens apsaugą jo šeimos nariui (-iams) (toliau – rašytinis prašymas) ir rašytinį (-ius) jo šeimos nario (-ių), kuriam (-iems) prašo paskirti asmens apsaugą, sutikimą (-us), kad jam (-iems) būtų paskirta asmens apsauga (išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), kurių sutikimo nereikia).

14. Rašytiniame prašyme turi būti nurodyta:

14.1. rašytinį prašymą pateikusio asmens vardas, pavardė ir pareigos;

14.2. šeimos nario (-ių), kuriam (-iems) prašoma paskirti asmens apsaugą, vardas (-ai) ir pavardė (-ės);

14.3. faktiniai duomenys, įrodantys, kad yra Aprašo 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų aplinkybių.

15. Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną nuo Aprašo 13 punkte nurodytų dokumentų gavimo išnagrinėja rašytinį prašymą ir suderinęs su vidaus reikalų ministru priima vieną iš šių sprendimų:

15.1. paskirti asmens apsaugą (Aprašo 1 priedas);

15.2. neskirti asmens apsaugos (Aprašo 2 priedas), jeigu pagal faktinius duomenis nustatoma, kad nėra Aprašo 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų aplinkybių.

16. Vadovybės apsaugos departamento direktoriaus įgaliotas šio departamento pareigūnas su Aprašo 15.1 ar 15.2 papunktyje nurodytais sprendimais generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narius, išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), pasirašytinai supažindina per vieną darbo dieną nuo šių sprendimų priėmimo.

Vadovybės apsaugos departamentas apie Aprašo 15.1 ir 15.2 papunkčiuose nurodytų sprendimų priėmimą per vieną darbo dieną nuo šių sprendimų priėmimo raštu informuoja rašytinį prašymą pateikusius generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus.

17. Vadovybės apsaugos departamento direktorius, turėdamas faktinių duomenų, įrodančių, kad yra Aprašo 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų aplinkybių, suderinęs su vidaus reikalų ministru, raštu kreipiasi į generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narį (-ius), išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), ir pasiūlo jam (-iems) asmens apsaugą. Jeigu Aprašo 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytų aplinkybių atsiranda generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams), Vadovybės apsaugos departamento direktorius, suderinęs su vidaus reikalų ministru, raštu kreipiasi į generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus ir pasiūlo jų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams) asmens apsaugą.

Jeigu generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narys (-iai), išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), raštu sutinka, kad jam (-iems) būtų paskirta asmens apsauga, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną nuo generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos nario (-ių), išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), rašytinio (-ių) sutikimo (-ų), kad jam (-iems) būtų paskirta asmens apsauga, gavimo priima sprendimą paskirti asmens apsaugą (Aprašo 1 priedas). Jeigu generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai raštu sutinka su pasiūlymu jų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams) paskirti asmens apsaugą, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną nuo generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų rašytinio sutikimo gavimo priima sprendimą paskirti asmens apsaugą (Aprašo 1 priedas).

Jeigu generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narys (-iai), išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), raštu atsisako jam (-iems) pasiūlytos asmens apsaugos, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną surašo siūlomos asmens apsaugos atsisakymo protokolą (Aprašo 3 priedas) ir apie generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narių atsisakymą jiems pasiūlytos asmens apsaugos raštu informuoja vidaus reikalų ministrą. Jeigu generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai raštu nesutinka su pasiūlymu jų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams) paskirti asmens apsaugą, Vadovybės apsaugos departamento direktorius per vieną darbo dieną surašo siūlomos asmens apsaugos atsisakymo protokolą (Aprašo 3 priedas) ir apie tai, kad generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai nesutinka su pasiūlymu jų nepilnamečiams vaikams (įvaikiams) paskirti asmens apsaugą, raštu informuoja vidaus reikalų ministrą.

18. Generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai Aprašo 8.2 papunktyje nurodytą sprendimą, o generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos narys, išskyrus nepilnametį vaiką (įvaikį), Aprašo 15.2 papunktyje nurodytą sprendimą gali skųsti administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka.

19. Priėmus Aprašo 8.1 papunktyje, 10 punkto antrojoje pastraipoje, 11 punkte, 15.1 papunktyje ir 17 punkto antrojoje pastraipoje nurodytus sprendimus, generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugą Vadovybės apsaugos departamentas vykdo vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatymu.

20. Jeigu yra reali grėsmė generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių turtui dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu, ir yra generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių, išskyrus nepilnamečius vaikus (įvaikius), rašytinis sutikimas, kad būtų vykdoma jų turto apsauga, generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių turto apsaugą vykdo Generalinės prokuratūros Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka atrinkta saugos tarnyba. Su šia saugos tarnyba Generalinė prokuratūra sudaro generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių turto apsaugos paslaugų teikimo sutartį.

 

III SKYRIUS

apsaugOS VYKDYMO NUTRAUKIMAS

 

21. Generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos nario asmens apsaugos vykdymas nutraukiamas:

21.1. atleidus generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus iš pareigų;

21.2. nutrūkus generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų įgaliojimams;

21.3. generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams atsisakius asmens apsaugos pagal jų Vadovybės apsaugos departamento direktoriui pateiktą rašytinį prašymą;

21.4. generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų šeimos nariui, išskyrus nepilnametį vaiką (įvaikį), atsisakius asmens apsaugos pagal generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų Vadovybės apsaugos departamento direktoriui pateiktus rašytinį prašymą ir šeimos nario, kuriam paskirta asmens apsauga, rašytinį sutikimą, kad būtų atsisakyta jam paskirtos asmens apsaugos;

21.5. generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams atsisakius jų nepilnamečio vaiko (įvaikio) asmens apsaugos pagal generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų Vadovybės apsaugos departamento direktoriui pateiktą rašytinį prašymą;

21.6. išnykus Aprašo 5, 11 punktuose ar 12 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytoms aplinkybėms.

22. Generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos nario turto apsaugos vykdymas nutraukiamas:

22.1. atleidus generalinį prokurorą ar jo pavaduotojus iš pareigų;

22.2. nutrūkus generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų įgaliojimams;

22.3. atsisakius turto apsaugos pagal saugos tarnybos vadovui pateiktą generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų ar jų šeimos nario, išskyrus nepilnametį vaiką (įvaikį), rašytinį prašymą;

22.4. generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams atsisakius jų nepilnamečio vaiko (įvaikio) turto apsaugos pagal saugos tarnybos vadovui pateiktą generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų rašytinį prašymą;

22.5. išnykus Aprašo 20 punkte nurodytoms aplinkybėms.

23. Vadovybės apsaugos departamento direktorius, suderinęs su vidaus reikalų ministru, per vieną darbo dieną nuo Aprašo 21 punkte nurodytų pagrindų atsiradimo priima sprendimą nutraukti asmens apsaugos vykdymą (Aprašo 4 priedas).

24. Aprašo 22 punkte nustatytais atvejais turto apsaugos vykdymas nutraukiamas Aprašo 20 punkte nurodytoje sutartyje nustatyta tvarka.

25. Generalinis prokuroras, jo pavaduotojai ir jų šeimos narys, išskyrus nepilnametį vaiką (įvaikį), dėl jų priimtą Aprašo 23 punkte nurodytą sprendimą gali skųsti administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka.

 

IV SKYRIUS

APSAUGOS VYKDYMO FINANSAVIMAS IR INFORMACIJOS APIE ASMENS APSAUGOS ORGANIZAVIMĄ SAUGOJIMAS

 

26. Generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugos vykdymo išlaidos padengiamos iš Vadovybės apsaugos departamentui šiam tikslui skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

27. Aprašo 20 punkte nustatytu atveju generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių turto apsaugos vykdymo išlaidos padengiamos iš Generalinei prokuratūrai atitinkamais metais Lietuvos Respublikos valstybės biudžete patvirtintų asignavimų.

28. Informacija apie generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens apsaugos organizavimą įslaptinama Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme nustatyta tvarka.

 

––––––––––––––––––––

 


 

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Sprendimo forma)

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

SPRENDIMAS PASKIRTI ASMENS APSAUGĄ

______________ Nr. ____

(data)

___________

(sudarymo vieta)

Išnagrinėjus _____________________________________________________________ ,

(dokumento pavadinimas, data)

nustatyta, kad __________________________________________________________________

(faktiniai duomenys, kita gauta informacija)

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

Kadangi pagal gautą informaciją yra reali grėsmė ______________________________________

(asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

_____________________________________________________________________________ ,

(gyvybei, sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu)

 

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo nuostatomis, nusprendžiu:

 

 

Paskirti asmens apsaugą ____________________________________________________ .

(asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

 

Vadovybės apsaugos departamento

prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius                (Parašas)                      (Vardas ir pavardė)

 

Su sprendimu susipažinau.

 

Asmuo, kuriam paskirta asmens apsauga                    (Parašas)    Vardas, pavardė ir pareigos*)

 

(Data)

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

* Pareigos nurodomos, jeigu asmens apsauga paskiriama generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams.

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

––––––––––––––––––––


 

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Sprendimo forma)

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

SPRENDIMAS NESKIRTI ASMENS APSAUGOS

 

______________ Nr. ____

(data)

_____________

(sudarymo vieta)

Išnagrinėjus _____________________________________________________________ ,

(dokumento pavadinimas, data)

nustatyta, kad __________________________________________________________________

(faktiniai duomenys, kita gauta informacija)

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

 

Kadangi pagal gautą informaciją nėra realios grėsmės ___________________________________

(asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

_____________________________________________________________________________ ,

(gyvybei, sveikatai dėl priežasčių, susijusių su generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų pareigų atlikimu)

 

 

vadovaudamasis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo nuostatomis, nusprendžiu:

 

Neskirti asmens apsaugos __________________________________________________ .

(asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

 

Vadovybės apsaugos departamento

prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius                (Parašas)                      (Vardas ir pavardė)

 

Su sprendimu susipažinau. Man paaiškinta Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos apraše nustatyta šio sprendimo apskundimo tvarka.

 

Asmuo, kuriam neskiriama asmens apsauga               (Parašas)   (Vardas, pavardė ir pareigos*)

 

(Data)

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

* Pareigos nurodomos, jeigu asmens apsauga neskiriama generaliniam prokurorui ar jo pavaduotojams.

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

––––––––––––––––––––


 

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

(Protokolo forma)

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

SIŪLOMOS ASMENS APSAUGOS ATSISAKYMO

PROTOKOLAS

 

______________ Nr. ____

(data)

_____________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo nuostatomis, siūlau:

Skirti asmens apsaugą ___________________________________________________  dėl

(asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

_____________________________________________________________________________ .

(faktiniai duomenys, kita gauta informacija, dėl kurių siūloma skirti asmens apsaugą)

 

Vadovybės apsaugos departamento

prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius                (Parašas)          (Vardas ir pavardė)

 

Atsisakau man siūlomos asmens apsaugos.

 

 

Asmuo, atsisakęs siūlomos asmens apsaugos              (Parašas)          (Vardas, pavardė ir pareigos*)

 

(Data)

 

 

Asmuo, atsisakęs savo nepilnamečiam vaikui

(įvaikiui) siūlomos asmens apsaugos                           (Parašas)          (Vardas, pavardė ir pareigos)

 

(Data)

20 ___ m. __________ d.

________ val. ____ min.

 

* Pareigos nurodomos, jeigu siūlomos asmens apsaugos atsisako generalinis prokuroras ar jo pavaduotojai.

 

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

 

––––––––––––––––––––


 

Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

(Sprendimo forma)

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

 

VADOVYBĖS APSAUGOS DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIUS

 

SPRENDIMAS NUTRAUKTI ASMENS APSAUGOS VYKDYMĄ

 

______________ Nr. ____

(data)

 

___________

(sudarymo vieta)

 

Išnagrinėjus gautą informaciją apie ___________________________________________  

(saugomo asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

asmens apsaugos vykdymą, nustatyta, kad ___________________________________________

(asmens apsaugos vykdymo nutraukimo aplinkybės)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ .

 

Atsižvelgdamas į tai ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos aprašo nuostatomis, nusprendžiu:

1. Nuo 20______ m. _______________ d. nutraukti asmens apsaugos vykdymą _______

_____________________________________________________________________________ .

(saugomo asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

 

2. Supažindinti ___________________________________________________________

(saugomo asmens vardas, pavardė ir pareigos*)

su šiuo sprendimu ir paaiškinti, kad jis turi teisę apskųsti šį sprendimą.

 

3. Informuoti apie šį sprendimą suinteresuotus valstybės tarnautojus.

 

 

Vadovybės apsaugos departamento

prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius                (Parašas)                      (Vardas ir pavardė)

 

Su sprendimu susipažinau. Man paaiškinta Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro, jo pavaduotojų ir jų šeimos narių asmens ar turto apsaugos užtikrinimo tvarkos apraše nustatyta šio sprendimo apskundimo tvarka.

 

Asmuo, kuriam nutrauktas asmens apsaugos vykdymas  (Parašas)  (Vardas, pavardė ir pareigos*)

 

(Data)

 

SUDERINTA

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

(Data)

 

* Pareigos nurodomos, jeigu nutraukiamas generalinio prokuroro ar jo pavaduotojų asmens apsaugos vykdymas.

 

 

 

(Slaptumo žyma – užpildžius)

 

 

 

––––––––––––––––––––