LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL Lietuvos Respublikos 2024 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ
NAUDOJIMO MOKYTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, BENDROJO UGDYMO IR PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS, PRITRAUKIMO PRIEMONĖMS FINANSUOTI VALSTYBINĖSE MOKYKLOSE, KURIOSE SAVININKO TEISES IR PAREIGAS ĮGYVENDINA ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA, TVARKOS APRAŠO patvirtinimo
2024 m. rugpjūčio 14 d. Nr. V-876
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 69 straipsnio 7 dalimi ir įgyvendindama Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2024 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-385 „Dėl Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 10 punktą,
tvirtinu Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų naudojimo mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, pritraukimo priemonėms finansuoti valstybinėse mokyklose, kuriose savininko teises ir pareigas įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tvarkos aprašą (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo,
mokslo ir sporto ministro
2024 m. rugpjūčio 14 d. įsakymu Nr. V-876
Lietuvos Respublikos 2024 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO LĖŠŲ NAUDOJIMO MOKYTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO, BENDROJO UGDYMO IR PROFESINIO MOKYMO PROGRAMAS, PRITRAUKIMO PRIEMONĖMS FINANSUOTI VALSTYBINĖSE MOKYKLOSE, KURIOSE SAVININKO TEISES IR PAREIGAS ĮGYVENDINA ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA, TVARKOS APRAŠAS
1. Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų naudojimo mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, pritraukimo priemonėms finansuoti valstybinėse mokyklose, kuriose savininko teises ir pareigas įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų (toliau – lėšos), skirtų valstybinėms mokykloms, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – mokyklos), naudojimo mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas (toliau – mokytojai), pritraukimo priemonėms, skirtoms paskatinti asmenį užimti laisvą mokytojo darbo vietą ir dirbti joje (toliau – mokytojų pritraukimo priemonės), finansuoti, tvarką.
2. Lėšos mokykloms skiriamos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2024 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-385 „Dėl Lietuvos Respublikos 2024 metų valstybės biudžeto lėšų, skirtų išlaidoms, susijusioms su valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu, apmokėti, paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Lėšų paskirstymo tvarkos aprašas).
4. Lėšos gali būti naudojamos šioms mokytojų pritraukimo priemonėms, taikomoms asmenims, atitinkantiems Lėšų paskirstymo tvarkos aprašo 8 punkte nustatytus kriterijus, finansuoti:
4.1. materialinei paramai – asmeniui išmokėtos materialinės paramos dydis per kalendorinius metus negali viršyti 2 minimaliosios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžių;
4.2. gyvenamojo ploto nuomos išlaidoms kompensuoti – iki 10 bazinių socialinių išmokų (BSI) per mėnesį, pateikus patalpų nuomos sutartį;
4.3. kvalifikacijos įgijimo ir tobulinimo išlaidoms kompensuoti (pedagogo kvalifikacijos, kito mokomojo dalyko ar pedagoginės specializacijos kompetencijų įgijimo, kvalifikacijos tobulinimo ir su juo susijusioms išlaidoms kompensuoti) – iki 1 MMA dydžio per kalendorinius metus, pateikus išlaidas įrodančius dokumentus;
5. Asmeniui taikomos mokytojų pritraukimo priemonės yra individualiai su juo derinamos ir nustatomos, mokyklos vadovo sprendimu apibrėžtam laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip iki einamųjų kalendorinių metų pabaigos.
6. Asmeniui taikomų mokytojų pritraukimo priemonių finansavimo dydis nustatomas, atsižvelgiant į šiam tikslui mokyklai skirtas lėšas.
7. Asmuo mokyklos vadovui turi pateikti:
7.2. dokumentus, patvirtinančius, kad jis atitinka Lėšų paskirstymo tvarkos aprašo 8 punkte nustatytus kriterijus (pvz., Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinės sistemos pažymą apie valstybinio socialinio draudimo laikotarpius per pastaruosius 12 mėnesių ir (arba) kitus mokyklos nurodytus dokumentus).
8. Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 55 straipsnį mokytojui jo iniciatyva be svarbių priežasčių nutraukus darbo sutartį pirmaisiais darbo metais, kuriais sudaryta darbo sutartis ir kuriais skirtos pritraukimo lėšos, mokytojas turi grąžinti į mokyklos sąskaitą jam iki sutarties nutraukimo išmokėtas lėšas. Mokykla turi raštu informuoti mokytoją dėl grąžintinų lėšų.
9. Paaiškėjus, kad lėšos asmeniui išmokėtos, remiantis neteisinga informacija ar nesilaikant teisės aktų, asmuo turi grąžinti jas į mokyklos sąskaitą.