Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2011 M. BIRŽELIO 29 D. NUTARIMO NR. 768 „DĖL MOKYKLŲ, VYKDANČIŲ FORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMAS, TINKLO KŪRIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. rugpjūčio 14 d. Nr. 680

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768 „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Mokinių poreikių tenkinimui užtikrinti Mokyklos gali sudaryti bendradarbiavimo ar jungtinės veiklos (asociacijos) sutartis teisės aktų nustatyta tvarka. Bendradarbiavimo ar jungtinės veiklos (asociacijos) sutartys sudaromos tarp dviejų ar daugiau Mokyklų, kai jos įsipareigoja veikti bendrai tam tikram, teisės aktams neprieštaraujančiam tikslui siekti arba tam tikrai veiklai plėtoti.“

2. Pakeisti 20.4.3.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.4.3.4. savivaldybės ar valstybinė kadetų ugdymo gimnazija, skirta šalies (regiono) mokiniams;“.

3. Papildyti 22.2.2.4 papunkčiu:

22.2.2.4. gyvenamojoje vietovėje, išskyrus miestą, kuris yra savivaldybės centras, esančioje savivaldybės gimnazijoje, vykdančioje akredituotą vidurinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programą ir pradinio ugdymo programą, iš visų klasių, kuriose mokoma pagal vidurinio ugdymo programą, mažesnis mokinių skaičius už Taisyklių 2 priede nustatytą mažiausią mokinių skaičių, bet ne mažiau kaip 12 mokinių, gali būti vienoje klasėje, jei praeitais mokslo metais rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8 klasėje ir I gimnazijos klasėje buvo ne mažiau kaip po 21 mokinį arba jei praeitais mokslo metais rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8, I gimnazijos ir II gimnazijos klasėse besimokančių mokinių skaičiaus vidurkis buvo ne mažesnis kaip 21 mokinys ir savivaldybės mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas) Mokyklai papildomai skyrė mokymo lėšų (išskyrus mokymo lėšas, skiriamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto) tiek, kiek jų skiriama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto atitinkamai klasei, turinčiai nustatytą mažiausią sąlyginės klasės mokinių skaičių pagal Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą;“.

4. Papildyti 22.2.2.5 papunkčiu:

22.2.2.5. gyvenamojoje vietovėje, išskyrus miestą, kuris yra savivaldybės centras, esančioje valstybinėje gimnazijoje, vykdančioje akredituotą vidurinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programą ir pradinio ugdymo programą, iš visų klasių, kuriose mokoma pagal vidurinio ugdymo programą, mažesnis mokinių skaičius už Taisyklių 2 priede nustatytą mažiausią mokinių skaičių, bet ne mažiau kaip 12 mokinių, gali būti vienoje klasėje, jei praeitais mokslo metais rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8 klasėje ir I gimnazijos klasėje buvo ne mažiau kaip po 21 mokinį arba jei praeitais mokslo metais rugsėjo 1 dieną šios gimnazijos 8, I gimnazijos ir II gimnazijos klasėse besimokančių mokinių skaičiaus vidurkis buvo ne mažesnis kaip 21 mokinys ir valstybinės mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija (dalyvių susirinkimas) Mokyklai papildomai skyrė mokymo lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžete jam numatytų asignavimų ir (arba) kitų dalininkų lėšų tiek, kiek jų skiriama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto atitinkamai klasei, turinčiai nustatytą mažiausią sąlyginės klasės mokinių skaičių pagal Vyriausybės patvirtintą Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą.“

5. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:

26. Savivaldybės ar valstybinė kadetų ugdymo gimnazija kadetų ugdymo programą gali vykdyti, jei atitinka Švietimo įstatymo 43 straipsnio 10 dalies 1–3 punktuose nustatytų specialiųjų kriterijų kokybines ir kiekybines reikšmes, pateiktas Taisyklių 1 priede.“

6. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:

29. Mokyklos, skirtos šalies (regiono) mokiniams: gimnazija, skirta mokiniams dėl išskirtinių gabumų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, savivaldybės ar valstybinė kadetų ugdymo gimnazija, mokykla, skirta mokiniams dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, turi atitikti Švietimo įstatymo 43 straipsnio 13 dalies 1–3 punktuose nustatytų papildomų kriterijų kokybines ir kiekybines reikšmes, pateiktas Taisyklių 1 priede.“

7. Pakeisti 1 priedą:

7.1. Pakeisti 7.2.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„7.2.7. savivaldybės ar valstybinėje kadetų ugdymo gimnazijoje“

 

 

7.2. Pakeisti pastraipą prieš 9 punktą ir ją išdėstyti taip:

„Savivaldybės ar valstybinė kadetų ugdymo gimnazija“

 

7.3. Pakeisti pastraipą prieš 12 punktą ir ją išdėstyti taip:

„Mokyklos, skirtos šalies (regiono) mokiniams: gimnazija, skirta mokiniams, dėl išskirtinių gabumų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, savivaldybės ar valstybinė kadetų ugdymo gimnazija, mokykla, skirta mokiniams, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių“

 

7.4. Pakeisti 12.1.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„12.1.1. Gimnazijoje, skirtoje mokiniams, dėl išskirtinių gabumų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, savivaldybės ar valstybinėje kadetų ugdymo gimnazijoje mokosi ne mažiau kaip 20 proc. mokinių, kurių gyvenamoji vieta yra kita savivaldybės teritorija, nei yra mokykla Mokinių registro rugsėjo 1 d. duomenimis.“

 

 

7.5. Pakeisti 12.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

„12.3. Mokyklos (išskyrus savivaldybės kadetų ugdymo gimnaziją) steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūros pertvarkos plano projektas suderintas su švietimo, mokslo ir sporto ministru. Savivaldybės kadetų ugdymo gimnazijos – suderintas su švietimo, mokslo ir sporto ministru ir su krašto apsaugos ministru.

 

12.3.1. Planuojamas Mokyklos (išskyrus savivaldybės kadetų ugdymo gimnaziją) steigimas, reorganizavimas, likvidavimas, pertvarkymas, struktūros pertvarka raštu suderintas su švietimo, mokslo ir sporto ministru, savivaldybės kadetų ugdymo gimnazijos – raštu suderinta su švietimo, mokslo ir sporto ministru ir su krašto apsaugos ministru. Planuojamas mokinių ir klasių skaičius gimnazijoje, skirtoje mokiniams, dėl išskirtinių gabumų turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos (dalyvių susirinkimo) kiekvieniems mokslo metams yra raštu suderintas su švietimo, mokslo ir sporto ministru.“

 

 

8. Pakeisti 2 priedo 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

„4.

Vidurinio ugdymo programa

 

30

 

21

 

Nurodytas mažiausias mokinių skaičius klasėje taikomas, kai sudaroma po vieną III gimnazijos ir IV gimnazijos klasę

išskyrus atvejus, nurodytus Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių 22.2.2.4,  22.2.2.5 papunkčiuose ir 1 pastaboje.

2024–2025 mokslo metais šis reikalavimas netaikomas sudarant IV gimnazijos klasę: gali būti sudaryta IV gimnazijos klasė, kurioje mažiausias mokinių skaičius – 12.“

 

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                        Ingrida Šimonytė

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė                                                Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė