PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. kovo 28 d. Nr. T3-88

Prienai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, Prienų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo Prienų rajono savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Prienų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. kovo 29 d. sprendimą Nr. T3-89 „Dėl Asmenų siuntimo į Prienų globos namus tvarkos aprašo patvirtinimo“;

2.2. Prienų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. balandžio 26 d. sprendimą Nr. T3-117 „Dėl Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas                                                                       Algis Marcinkevičius

 

PATVIRTINTA

Prienų rajono savivaldybės tarybos

2019 m. kovo 28 d.

sprendimu Nr. T3-88

 

 

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠAS

 

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo Prienų rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nurodo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustatančius subjektus, apibrėžia asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo kriterijus ir procedūrą, reglamentuoja asmens socialinės globos poreikio vertinimą, socialinių paslaugų skyrimą, sustabdymą ir nutraukimą, asmens siuntimą į socialinę globą teikiančias įstaigas, informacijos teikimo ir saugojimo tvarką Prienų rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė).

2. Aprašas taikomas nustatant individualų socialinių paslaugų poreikį asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Prienų rajono savivaldybėje, pageidaujantiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams.

Jei asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, bendrosios socialinės ir socialinės priežiūros paslaugos gali būti teikiamos ir kitų savivaldybių asmenims (šeimoms), gyvenantiems Prienų rajone.

3. Nustatant asmens, gyvenančio kartu su šeima, socialinių paslaugų poreikį, kartu nustatomas ir socialinių paslaugų poreikis šeimai. Socialinių paslaugų, kurios teikiamos papildomai asmens (šeimos) pageidavimu, poreikis nevertinamas.

4. Pagrindinės Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Suaugęs asmuo su sunkia negalia – asmuo, kuriam pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuris pagal Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra pripažintas nedarbingu.

4.2. Senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo su sunkia negalia – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuriam pagal Socialinių paslaugų įstatymą nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis.

4.3. Senyvo amžiaus asmuo – sukakęs senatvės pensijos amžių asmuo, kuris dėl amžiaus iš dalies ar visiškai yra netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

4.4. Suaugęs asmuo su negalia – darbingo amžiaus asmuo, kuris dėl neįgalumo yra iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

4.5. Vaikas su negalia – vaikas iki 18 metų, kuris dėl neįgalumo yra iš dalies ar visiškai neįgijęs jo amžių atitinkančio savarankiškumo ir kurio galimybės ugdytis bei dalyvauti visuomenės gyvenime yra ribotos.

4.6. Socialinių paslaugų įstaigos – socialines paslaugas teikianti įstaiga, jos padalinys, atitinkantys Socialinių paslaugų įstatyme nustatytus reikalavimus.

5. Kitos Apraše vartojamos sąvokos sutampa su Socialinių paslaugų įstatyme, Socialinių paslaugų kataloge ir kituose teisės aktuose vartojamomis sąvokomis.

6. Asmenų socialinės grupės, kurių socialinių paslaugų poreikio nustatymui taikomos Aprašo nuostatos:

6.1. asmenys su sunkia negalia ir jų šeimos;

6.2. vaikai su negalia ir jų šeimos;

6.3. senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos;

6.4. suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos;

6.5. socialinę riziką patiriantys vaikai, suaugę asmenys ir jų šeimos:

6.5.1. vienišos, mažas pajamas gaunančios motinos, kurioms trūksta socialinių įgūdžių;

6.5.2. motinos su vaikais, grįžusios iš įkalinimo įstaigos;

6.5.3. šeimos, kurioms taikoma atvejo vadyba; emancipuotos nepilnametės motinos su vaikais;

6.5.4. smurto aukomis tapusios ar netikėtai netekusios būsto motinos su vaikais;

6.6. kiti asmenys, turintys socialinių problemų ar pan., ir dėl objektyvių priežasčių negalintys savimi pasirūpinti.

7. Aprašu, nustatydami asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir skyrimą, vadovaujasi:

7.1. Prienų rajono savivaldybės administracijos seniūnijų specialistai, dirbantys socialinį darbą (toliau – seniūnijos specialistai, dirbantys socialinį darbą);

7.2. Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atsakingi specialistai (toliau – Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistas);

7.3. Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras (toliau – Socialinių paslaugų centras), Prienų globos namai, Prienų rajono Jiezno paramos šeimai centras (toliau – Jiezno PŠC); kai įvardijamos visos kartu – Savivaldybės socialinių paslaugų įstaiga;

7.4. kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai.

 

II SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKĮ NUSTATANTYS SUBJEKTAI

 

8. Savivaldybėje socialinių paslaugų poreikio nustatymas organizuojamas asmens (šeimos) gyvenamosios vietos seniūnijoje, Socialinės paramos ir sveikatos skyriuje, gaunantiems paslaugas Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigose – šiose įstaigose.

9. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato asmens (šeimos) gyvenamosios vietos seniūnijos specialistai, dirbantys socialinį darbą, ar Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas. Esant aplinkybėms (nedarbingumas, atostogos ar kt.), dėl kurių seniūnijos specialistas dirbantis socialinį darbą negali atlikti socialinių paslaugų poreikio asmeniui (šeimai) vertinimo, šią funkciją atlieka Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas.

Tais atvejais, kai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių specialistų išvados, Savivaldybės administracijos direktorius gali sudaryti specialistų komisiją.

10. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu, pasikeitus asmens šeiminėms, socialinėms ar pan. aplinkybėms,  ar asmens sveikatos būklei, nustato Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų vadovų įgalioti socialiniai darbuotojai. Minėtų įstaigų vadovai, paskirdami socialinius darbuotojus, nustatančius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, turi atsižvelgti į jų specializaciją darbui su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetenciją ir gebėjimus, reikalingus vertinimui atlikti. Socialinių paslaugų poreikis peržiūrimas ne rečiau kaip kartą per metus, išvados pateikiamos įstaigos vadovui, asmens (šeimos) paslaugų poreikio vertinimo anketa įsegama į asmens bylą.

11. Asmens, kurį rengiamasi paleisti iš laisvės atėmimo, kardomojo kalinimo vietos ar socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigos, psichiatrijos ligoninės ar kito tipo stacionarios sveikatos priežiūros įstaigos ir pageidaujančio gauti socialines paslaugas, socialinių paslaugų poreikį nustato šios įstaigos socialiniai darbuotojai. Seniūnijos, kurios teritorijoje asmuo gyveno prieš patekdamas į laisvės atėmimo, kardomojo kalinimo vietą ar socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstaigą, psichiatrijos ligoninę ar kito tipo stacionarią sveikatos priežiūros įstaigą arba kurios teritorijoje gyvena asmens šeima, socialinis darbuotojas bendradarbiauja su minėtų įstaigų socialiniais darbuotojais, nustatant asmens socialinių paslaugų poreikį.

 

III SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO PAGRINDINIAI KRITERIJAI

 

12. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą bei galimybes savarankiškumą ugdyti ar kompensuoti asmens interesus ir poreikius atitinkančiomis socialinėmis paslaugomis.

13. Šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas kompleksiškai, vertinant šeimos narių gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene bei galimybes tai ugdyti ar kompensuoti šeimos interesus ir poreikius atitinkančiomis bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra.

14. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas atsižvelgiant ir į asmens poreikių rūšį bei asmens priskyrimą socialinei grupei. Išskiriamos šios asmens socialinių paslaugų poreikių rūšys:

14.1. asmens poreikiai, kurie gali būti tenkinami bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra;

14.2. asmens poreikiai, kurie gali būti tenkinami socialine globa.

15. Vaiko socialinių paslaugų poreikio nustatymas derinamas su ugdymo ir vystymosi poreikiais, atsižvelgiant į įvairių sričių specialistų (vaiko teisių apsaugos tarnybų, švietimo įstaigų, pedagoginės-psichologinės pagalbos tarnybų, sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų specialistų, kurių rekomendacijos turi įtakos nustatant vaiko socialinių paslaugų poreikį) išvadas.

16. Senyvo amžiaus asmens ir suaugusio asmens su negalia socialinių paslaugų poreikio nustatymas derinamas su specialiųjų poreikių nustatymu, vadovaujantis Specialiųjų poreikių nustatymo ir jų tenkinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. A1-563 „Dėl Specialiųjų poreikių lygio asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, tvarkos aprašo patvirtinimo.“

17. Socialinę riziką patiriančios šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas atsižvelgiant į šeimos narių socialinius įgūdžius ir motyvaciją kurti saugią, sveiką ir darnią aplinką savo namuose, šeimoje, palaikyti socialinius ryšius su visuomene ir užtikrinti šeimoje augančių vaikų visapusišką vystymąsi ir ugdymą. Teikiant socialines paslaugas socialinę riziką patiriančiai šeimai, turi būti užtikrinamas ir socialinių paslaugų teikimas vaikams.

18. Visais atvejais, nustatant socialinę riziką patiriančio vaiko socialinių paslaugų poreikį arba kai vaikui yra nustatyta laikina globa (rūpyba) ir skirta trumpalaikė socialinė globa, nustatomas ir vaiko šeimos socialinių paslaugų poreikis.

 

IV SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMAS

 

19. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas dėl socialinės globos ar socialinės priežiūros paslaugų gavimo kreipiasi į asmens (šeimos) gyvenamosios vietos seniūnijos specialistą, dirbantį socialinį darbą ar Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiąjį specialistą ir pateikia šiuos dokumentus:

19.1. užpildytą Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (toliau – Prašymas) (SP-8 forma patvirtinta LR socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015-06-27 įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“). Prie Prašymo pridedami užpildyti Prašymo priedai.

Asmuo dėl atitinkamos socialinės paslaugos skyrimo gali kreiptis elektroniniu būdu, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga. Pranešimas apie prašymo gavimą ir vykdymo būklę tą pačią dieną perduodamas į elektroninių paslaugų sistemos paslaugos teikimo eigos stebėsenos modulį;

19.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, išskyrus atvejus, kai dėl atitinkamos socialinės paslaugos skyrimo kreipiamasi elektroniniu būdu. Asmuo, pateikdamas prašymą elektroniniu būdu, patvirtina savo tapatybę elektroniniu parašu arba kitais būdais, nustatytais Lietuvos Respublikos teisės aktuose;

19.3. socialinį statusą patvirtinantį dokumentą: senatvės pensininko pažymėjimą, neįgaliojo pažymėjimą ir pan.;

19.4. darbingumo lygio pažymą, jeigu darbingo amžiaus asmeniui nustatytas darbingumo lygis (tuo atveju, kai šios informacijos nėra Savivaldybės duomenų bazėje);

19.5. neįgalumo lygio pažymą tuo atveju, jeigu kreipiamasi dėl socialinių paslaugų vaikui su negalia (tuo atveju, kai šios informacijos nėra Savivaldybės duomenų bazėje);

19.6. pažymą (sprendimą) dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo, jeigu pensinio amžiaus asmeniui nustatytas specialiųjų poreikių lygis (tuo atveju, kai šios informacijos nėra Savivaldybės duomenų bazėje);

19.7. asmuo, pageidaujantis gauti socialinės priežiūros paslaugas ar socialinės globos paslaugas, pateikia sveikatos priežiūros įstaigos išduotą medicinos dokumentų išrašą (Forma 027/a) su gydytojo išvada;

19.8. informaciją apie asmens (šeimos) pajamas (tuo atveju, kai šios informacijos nėra Savivaldybės duomenų bazėje);

19.9. kitus dokumentus, reikalingus socialinių paslaugų poreikiui nustatyti.

20. Veikdami asmens (šeimos) ar visuomenės socialinio saugumo interesais, prašymą dėl socialinių paslaugų skyrimo asmeniui (šeimai) gali pateikti bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas negali to padaryti pats.

21. Asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjo, rūpintojo raštiškas prašymas nebūtinas, jei norima gauti bendrąsias socialines paslaugas (informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, atstovavimo, sociokultūrines, aprūpinimo paramos būdu gautais drabužiais, pirties (dušo) ir kt.).

22. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikis (išskyrus atvejus, kai nustatomas socialinės globos poreikis) nustatomas  ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos.

23. Socialinių paslaugų poreikio vertinimas neatliekamas, jei asmuo (šeima) pageidauja gauti tik bendrąsias socialines paslaugas (informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, maitinimo organizavimo, aprūpinimo būtinaisiais drabužiais ir avalyne, transporto paslaugų organizavimo, sociokultūrines paslaugas, asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimą ir kt.).

24. Seniūnijų, Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų, kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai, specialistai, dirbantys socialinį darbą, nustatydami asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, vadovaujasi Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, ir užpildo šio teisės akto 1 priedą „Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimas“ (toliau – Vertinimo forma), įrašo išvadas ir rekomendacijas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) teikimo (neteikimo).

25. Sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo įstaigų, policijos ir kitų institucijų darbuotojai bei kiti asmenys privalo specialistams, dirbantiems socialinį darbą, socialiniams darbuotojams teikti išvadas, būtinas asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti.

26. Seniūnijos specialistas, dirbantis socialinį darbą, nustatęs asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, Prašymus ir asmens dokumentų bylą pateikia Socialinės paramos ir sveikatos skyriui.

27. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas, kuriam pagal pareigybės aprašymą paskirta  funkcija organizuoti asmens (šeimos) socialinių paslaugų skyrimą, Prašymus dėl ilgalaikės ar trumpalaikės socialinės globos su visais pridėtais dokumentais perduoda svarstyti Savivaldybės socialinių paslaugų skyrimo ir poreikio vertinimo komisijai.

28. Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai, nustatę asmens, gaunančio socialines paslaugas, socialinių paslaugų poreikį, išvadas pateikia šios įstaigos vadovui, kuris įvertina išvadas ir, esant poreikiui, teikia pasiūlymą Socialinės paramos ir sveikatos skyriui skirti asmeniui kitos rūšies socialines paslaugas ar nutraukti skirtų socialinių paslaugų teikimą, ar pan.

29. Vertinant asmens socialinių paslaugų poreikį, prioritetas teikiamas alternatyvioms ilgalaikei socialinei globai paslaugoms, teikiamoms bendruomenėje, – socialinei priežiūrai, trumpalaikei socialinei globai, dienos socialinei globai asmens namuose, dienos centre ar kt.

 

V SKYRIUS

ASMENS SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMAS

 

30. Jei, nustačius asmens socialinių paslaugų poreikį, padaroma išvada, kad bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros asmeniui nepakanka, atliekamas asmens socialinės globos poreikio nustatymas.

31. Asmens socialinės globos poreikis turi būti nustatytas ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos.

32. Seniūnijų, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus, Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų, kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai, specialistai, dirbantys socialinį darbą, vertindami senyvo amžiaus asmens ar suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikį, vadovaujasi Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ ir pildo šio teisės akto priedus:

1 priedą „Senyvo amžiaus asmens socialinės globos poreikio vertinimas“;

2 priedą „Suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimas“.

33. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas pagal asmens socialinio ir fizinio savarankiškumo vertinimo kriterijus:

33.1 asmens socialinis savarankiškumas vertinamas atsižvelgiant į asmens bendruomeninius ryšius, bendravimo įgūdžius, gyvenamosios aplinkos pritaikymą, darbingo amžiaus asmens galimybes dalyvauti darbo rinkoje ir užimtume, ryšius su šeima ir artimaisiais, artimųjų galimybes suteikti pagalbą asmeniui ir asmens motyvaciją priimti pagalbą;

33.2. asmens fizinis savarankiškumas vertinamas atsižvelgiant į asmens galimybę savarankiškai judėti, maitintis, atlikti namų buities darbus, tvarkyti finansinius reikalus, asmens pažintines funkcijas, fizinę ir psichinę sveikatos būklę, poreikį pagalbai ir šeimos narių ar artimųjų galimybes suteikti pagalbą.

34. Socialinis darbuotojas ar specialistas, dirbantis socialinį darbą, atskirai įvertinęs socialinį ir fizinį savarankiškumą balais, nustato asmens savarankiškumo lygį ir parašo išvadą dėl asmeniui siūlomų socialinių paslaugų.

35. Vertindami asmens socialinės globos poreikį, socialiniai darbuotojai ar specialistai, dirbantys socialinį darbą, visą reikiamą informaciją bei duomenis apie asmenį turi rinkti pokalbio su asmeniu ar jo globėju (rūpintoju) metu bei pagal pateiktas kitų specialistų išvadas ar dokumentus (Neįgaliojo pažymėjimas, Darbingumo lygio pažyma, Specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažyma ir kt.). Jei asmuo dėl ligos ar negalios negali informacijos pateikti žodžiais, informacija gali būti renkama stebint asmenį bei bendraujant su jo artimaisiais.

36. Seniūnijų, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus, Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigų, kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai ar specialistai, dirbantys socialinį darbą, vertindami vaiko su negalia socialinės globos poreikį, vadovaujasi Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. A1-255 „Dėl Socialinės globos poreikio vaikui su negalia  metodikos patvirtinimo“, ir pildo šio teisės akto 1 priedą „Vaiko su negalia socialinės globos poreikio vertinimas“.

37. Vaiko su negalia socialinės globos poreikis nustatomas pagal savarankiškumo vertinimo kriterijus. Vertinant vaiko su negalia savarankiškumą apibūdinama vaiko gyvenamasis būstas ir aplinka, rūpinimasis vaiko sveikata ir higiena, emocine aplinka, ugdymu, įvertinamos vaiko veiklos galimybės ir pagalbos poreikis, savipriežiūra, gebėjimai atliekant namų ruošos darbus, nustatomos vaiko pažinimo funkcijos, suvokimas, emocijos, elgesys ir pan.

38. Tais atvejais, kai vaiko socialinės globos poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių (sveikatos priežiūros, švietimo, vaiko teisių apsaugos tarnybos ir kitų) specialistų išvados, Savivaldybės administracijos direktorius gali sudaryti specialistų, vertinančių vaiko socialinės globos poreikį, komisiją.

39. Įvertinus vaiko su negalia savarankiškumą, nustatomi šie vaiko nesavarankiškumo lygiai: dalinis nesavarankiškumas, visiškas nesavarankiškumas.

40. Vertindami vaiko su negalia socialinės globos poreikį, socialiniai darbuotojai ar specialistai, dirbantys socialinį darbą, visą reikiamą informaciją bei duomenis apie vaiką turi rinkti pokalbio su vaiku ir jo tėvais (globėjais, rūpintojais) metu bei pagal pateiktas kitų specialistų išvadas (pedagoginės-psichologinės tarnybos, švietimo ir ugdymo įstaigos, sveikatos priežiūros įstaigos ir kt.) ar dokumentus (Neįgaliojo pažymėjimas, Specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo pažyma ir kt.). Jei vaikas dėl ligos ar negalios negali informacijos pateikti žodžiais, informacija gali būti renkama stebint vaiką bei bendraujant su jo artimaisiais.

41. Nustačius, jog socialinė globa asmeniui nebūtina, teikiama išvada dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros teikimo ir asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimas pakartotinai neatliekamas.

 

VI SKYRIUS

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ASMENIUI (ŠEIMAI) SKYRIMAS, SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

42. Sprendimai dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo priimami socialinio darbuotojo ar specialisto, dirbančio socialinį darbą, nustačiusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, teikimu.

43. Priėmus sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, užpildoma Sprendimo dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo SP-9 forma (toliau – Sprendimas), patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“.

44. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjas priima ir pasirašo Sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo:

44.1. dėl ilgalaikės socialinės globos asmeniui skyrimo valstybės globos namuose ar kitos savivaldybės globos namuose, Prienų globos namuose ar kitose socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, kai asmuo pats pasirenka socialinės globos teikėją, – ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų pateikimo Savivaldybei dienos.

44.2. dėl trumpalaikės socialinės globos asmeniui skyrimo valstybės globos namuose ar kitos savivaldybės globos namuose, Prienų globos namuose ar kitose socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, kai asmuo pats pasirenka socialinės globos teikėją, – ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų pateikimo Savivaldybei dienos, globos namams informavus Socialinės paramos ir sveikatos skyrių, kad įstaigoje yra vieta trumpalaikei socialinei globai teikti.

Jeigu baigiantis trumpalaikės socialinės globos teikimo terminui asmeniui išlieka socialinės globos poreikis, asmens gyvenamosios vietos seniūnijos specialistas dirbantis socialinį darbą ar Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas rengia dokumentus dėl ilgalaikės socialinės globos asmeniui skyrimo. Sprendimas asmeniui skirti ilgalaikę socialinę globą priimamas šio Aprašo 44.1 papunktyje nustatyta tvarka, ilgalaikė socialinė globa asmeniui pradedama teikti pasibaigus trumpalaikės socialinės globos teikimo terminui;

44.3. dėl Socialinių paslaugų centro teikiamų pagalbos į namus paslaugų ar (ir) socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugų skyrimo – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadų pateikimo Savivaldybei dienos;

44.4. dėl dienos socialinės globos skyrimo – ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų pateikimo Savivaldybei dienos.

44.5. dėl Jiezno PŠC teikiamų paslaugų laikino apgyvendinimo motinoms ir vaikams centre (toliau – LAC) socialinių paslaugų skyrimo – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų (skubos atveju 1–3 dienas) nuo atvejo vadybininko, socialinio darbuotojo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadų pateikimo Savivaldybei dienos.

45. Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistas Sprendimo originalą įsega į asmens bylą, kurią perduota socialinės paslaugos teikėjui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki socialinės paslaugos teikimo pradžios. Socialinės paslaugos gavėjui, jo globėjui, rūpintojui, vienam iš tėvų (kai socialinė paslauga skirta vaikui) pasirašius Sprendimą, jo kopiją socialinės paslaugos teikėjas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas pateikia Socialinės paramos ir sveikatos skyriui.

46. Priėmus sprendimą skirti ilgalaikę socialinę globą senyvo amžiaus asmeniui ar suaugusiam asmeniui su negalia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžiuose valstybės globos namuose (toliau – valstybės globos namuose), Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos jo kopiją ir reikiamus dokumentus išsiunčia Neįgaliųjų reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas).

47. Socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu, esant poreikiui, pasiūlymus dėl Prienų globos namų asmeniui teikiamos socialinės globos sustabdymo, nutraukimo, pakeitimo ar pan. Prienų globos namų direktorius teikia Socialinės paramos ir sveikatos skyriui. Sprendimai priimami šio Aprašo 44.1 ir  44.2 papunkčiuose nustatyta tvarka.

48. Pagalbos namuose paslaugų teikimo laikotarpiu Sprendimą dėl šių paslaugų sustabdymo, nutraukimo, pratęsimo ar pan. priima Socialinių paslaugų centro direktorius ar jo įgaliotas įstaigos darbuotojas, suderinęs su paslaugas gaunančio asmens gyvenamosios vietos seniūnijos socialiniu darbuotoju. Sprendimo kopija per 5 darbo dienas pateikiama Socialinės paramos ir sveikatos skyriui ir socialinių paslaugų gavėjo gyvenamosios vietos seniūnijai.

49. LAC socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu Sprendimą dėl šių paslaugų sustabdymo, nutraukimo, pratęsimo ar pan. priima Jiezno PŠC direktorius ar jo įgaliotas įstaigos darbuotojas, suderinęs su paslaugas gaunančio asmens gyvenamosios vietos seniūnijos socialiniu darbuotoju ar atvejo vadybininku. Sprendimo kopija per 5 darbo dienas pateikiama Socialinės paramos ir sveikatos skyriui, socialinių paslaugų gavėjo gyvenamosios vietos seniūnijai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teritorinio skyriaus specialistams.

50. Paaiškėjus, kad asmuo, besikreipiantis dėl socialinių paslaugų (vienas iš suaugusių šeimos narių, jo globėjas, rūpintojas), sąmoningai pateikė neteisingą informaciją socialinių paslaugų poreikiui nustatyti arba dirbtinai pablogino sąlygas, norėdamas gauti socialines paslaugas, socialinių paslaugų teikimas gali būti sustabdytas arba nutrauktas.

51. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, Sprendimas dėl socialinių paslaugų skyrimo gali būti priimtas nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis nustatomas suteikus (arba jau teikiant) socialines paslaugas (pvz., intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apgyvendinimo).

52. Socialinių paslaugų skyrimo, nutraukimo ir kt. duomenys suvedami į Socialinės paramos informacinės sistemos (toliau vadinama – SPIS) duomenų bazę. Šią funkciją atlieka sekantys darbuotojai:

52.1. bendrųjų socialinių paslaugų skyrimo duomenis suveda Savivaldybės socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai (informavimas, konsultavimas, tarpininkavimas, transporto paslaugos, asmeninės higienos priežiūros paslaugų organizavimas ir kt.);

52.2. socialinės globos paslaugų skyrimo duomenis suveda Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistas. 

53. Socialinės priežiūros ir dienos socialinės globos paslaugų teikimo laikotarpiu duomenis į SPIS veda Savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojai, paskirti įstaigos vadovo. Jie atsako už savalaikį ir teisingą duomenų suvedimą šiais atvejais:

53.1. kai priimamas sprendimas sustabdyti, nutraukti ar pan. socialinių paslaugų teikimą;

53.2. esant kitoms aplinkybėms, dėl kurių reikalingas duomenų papildymas, pakeitimas ir pan.

 

VII SKYRIUS

ASMENS SIUNTIMAS Į SOCIALINĘ GLOBĄ TEIKIANČIĄ ĮSTAIGĄ

 

54. Priėmus sprendimą asmeniui skirti ilgalaikę ar trumpalaikę socialinę globą Prienų globos namuose (išskyrus valstybės globos namus) ir, esant laisvų vietų, yra išrašomas ir asmeniui (globėjui, rūpintojui) išsiunčiamas (įteikiamas) Siuntimas į socialinę globą teikiančią įstaiga (toliau – Siuntimas) (Aprašo 1 priedas). Siuntimą išrašo Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjas, vadovaudamasis priimtu sprendimu dėl socialinės globos asmeniui skyrimo.

55. Kai priimtas sprendimas dėl ilgalaikės socialinės globos asmeniui skyrimo valstybės globos namuose, siuntimą išrašo ir Savivaldybei pateikia Departamentas.

56. Siuntimo kopija per 3 darbo dienas nuo jo išrašymo dienos pateikiama (išsiunčiama) socialinių paslaugų įstaigai, į kurią asmuo siunčiamas.

57. Išrašytas Siuntimas galioja 30 kalendorinių dienų nuo jo išsiuntimo dienos. Siuntimo galiojimo terminą Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjas gali pratęsti, jeigu asmuo (globėjas, rūpintojas) raštu pateikia neginčijamas objektyvias priežastis, dėl kurių jis per nurodytą laiką negali apsigyventi Prienų globos namuose ar kitoje įstaigoje, teikiančioje socialinę globą (išskyrus valstybės globos namus).

58. Jeigu asmuo neapsigyvena Prienų globos namuose per Siuntimo galiojimo terminą, Sprendimas asmeniui skirti ilgalaikę ar trumpalaikę socialinę globą laikomas netekusiu galios.

 

VIII SKYRIUS

ASMENŲ EILIŲ SOCIALINĖMS PASLAUGOMS GAUTI SUDARYMAS

 

59. Jei, priėmus sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui skyrimo, Savivaldybės socialinių paslaugų įstaiga tuo metu neturi galimybės teikti asmeniui (šeimai) skirtų socialinių paslaugų (nėra laisvų vietų socialinei globai teikti, pagalbos namuose darbuotojai neturi laisvų valandų ar pan.), asmuo yra įrašomas į eilę socialinėms paslaugoms gauti. Asmens dokumentų byla lieka Socialinės paramos ir sveikatos skyriuje.

60. Savivaldybėje asmenų eilė Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigos teikiamoms socialinėms paslaugoms gauti sudaroma pagal sprendimų dėl socialinių paslaugų skyrimo priėmimo datą. Yra sudaromos atskiros asmenų eilės ilgalaikės socialinės globos, trumpalaikės socialinės globos ir socialinės priežiūros paslaugoms gauti. Asmenų eiles socialinėms paslaugoms gauti sudaro ir tvarko Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas, pildo šio Aprašo 2, 3, 4 priedus.

61. Tais atvejais, kai sprendimai dėl konkrečios socialinės paslaugos skyrimo priimami ta pačia data keliems asmenims, atsižvelgiama ir į jų Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti pateikimo datą.

62. Savivaldybės socialinių paslaugų skyrimo ir poreikio vertinimo komisijos teikimu asmuo, kuriam skirta ilgalaikė ar trumpalaikė socialinė globa, skubos tvarka Prienų globos namuose ar kitoje socialinę globą teikiančioje įstaigoje (išskyrus valstybės socialinės globos namus) gali būti apgyvendintas šiais atvejais:

62.1. vienas gyvenantis, artimųjų neturintis asmuo su sunkia negalia, asmens gyvenamosios vietos seniūnijai pateikus informaciją apie objektyvias priežastis, dėl kurių asmeniui būtina teikti socialinę globą skubos tvarka;

62.2. atsiradus aplinkybėms, dėl kurių savimi pasirūpinti negalintis, nesavarankiškas asmuo nebegali gyventi namų aplinkoje (asmenį slaugiusio artimojo liga, mirtis ar pan.);

62.3. esant kitoms svarbioms objektyvioms aplinkybėms, asmens (šeimos) gyvenamosios vietos seniūnijai pateikus detalią informaciją apie asmens socialinę aplinką, įrodančią, kad asmens atžvilgiu yra išnaudotos visos kitos pagalbos galimybės.

63. savivaldybės socialinių paslaugų įstaigos kiekvieną savaitę informuoja (el. paštu) Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus specialistą apie laisvas vietas socialinei globai teikti, atsiradusias galimybes pradėti teikti pagalbos namuose paslaugas ar pan.

64. Tuo atveju, kai asmeniui skirta ilgalaikė socialinė globa valstybės globos namuose ir nėra laisvų vietų juose apsigyventi, jis yra įrašomas į asmenų eilę ilgalaikei socialinei globai gauti valstybės globos namuose, kurią sudaro ir tvarko Departamentas. Valstybės globos namuose be eilės asmuo gali būti apgyvendinamas trumpalaikei socialinei globai.

65. Vienas asmuo gali būti įrašytas tik į vieną eilę ilgalaikei socialinei globai gauti.

 

IX SKYRIUS

ASMENS (ŠEIMOS) TEISĖS IR PAREIGOS

 

66. Asmuo (šeima) turi teisę į informacijos ir dokumentų apie asmenį (šeimą) konfidencialumą.

67. Asmuo (šeima) turi teisę gauti informaciją apie Savivaldybės teritorijoje veikiančias įstaigas, teikiančias socialines paslaugas, laisvas vietas jose, socialinių paslaugų kainas.

68. Asmuo, jo globėjas, rūpintojas privalo teikti socialiniams darbuotojams informaciją, susijusią su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimu. Asmuo (šeima) atsako už pateikiamų vertinti duomenų tikrumą bei informacijos teisingumą.

 

X SKYRIUS

INFORMACIJOS TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS

 

69. Savivaldybė savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie Savivaldybės teikiamas socialines paslaugas, Savivaldybės socialinės globos įstaigas, socialinės globos kainas, laukiančių eilėje socialines paslaugas gauti asmenų skaičių.

70. Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigose informacija apie asmenį (šeimą), gaunantį socialines paslaugas, kaupiama ir saugoma asmens byloje.

71. Informaciją apie LR teritorijoje veikiančias socialinės globos įstaigas, vidutines socialinių paslaugų kainas savo interneto svetainėje skelbia Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

XI SKYRIUS

SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

72. Socialinių darbuotojų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo išvadas, sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui skyrimo, įrašymą į Savivaldybės asmenų eilę socialinėms paslaugoms gauti asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui. Šiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu turi būti sudaryta komisija, kuri pakartotinai nustatytų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

73. Seniūnijos specialistas dirbantis socialinį darbą, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiasis specialistas, socialinis darbuotojas, kaltas dėl netinkamo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, gali būti traukiamas drausminėn atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka.

74. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, socialinių paslaugų poreikio nustatymo ar asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už jas vertinimo išvadas, sprendimus dėl šių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

75. Ginčai dėl Savivaldybės institucijos priimtų sprendimų (neveikimo) nagrinėjami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

XII SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

76. Jei seniūnijų specialistams, dirbantiems socialinį darbą, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausiajam specialistui, socialiniams darbuotojams, atliekantiems vertinimą, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu, jie gali pareikalauti iš asmens papildomų dokumentų, reikalingų poreikiui nustatyti.

77. Valstybės ir savivaldybių įmonės, įstaigos ir organizacijos Savivaldybės prašymu turi nemokamai teikti informaciją, susijusią su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu.

78. Esant poreikiui, Savivaldybė gali pareikalauti dokumentų, susijusių su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymu, ir iš kitų institucijų bei įstaigų.

79. Savivaldybės socialinių klausimų komisija, esant poreikiui, į komisijos posėdį, kuriame svarstomas konkretaus asmens prašymas jam skirti socialines paslaugas, gali pakviesti prašymą pateikusį asmenį ar jam atstovaujantį šeimos narį, ar jo globėją, rūpintoją ar pan., asmens gyvenamosios vietos seniūnijos socialinį darbuotoją, kitą suinteresuotą asmenį ar pan.

______________________

 

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio

nustatymo ir skyrimo Prienų rajono savivaldybėje

tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Siuntimo į socialinę globą teikiančią įstaigą forma)

 

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

SOCIALINĖS PARAMOS IR SVEIKATOS SKYRIUS

 

 

 

 

SIUNTIMAS Į SOCIALINĘ GLOBĄ TEIKIANČIĄ ĮSTAIGĄ

 

 

________m. ______________________d. Nr. ________

(siuntimo išrašymo data, Nr.)

 

 

Vadovaudamiesi__________________________________________________________________

 

________________________________________________________________________________

(sprendimo priėmimo data, sprendimo numeris)

 

siunčiame________________________________________________________________________

(socialinės globos gavėjo vardas, pavardė, gimimo data)

 

į_______________________________________________________________________________

(socialinę globą teikiančios įstaigos pavadinimas)

 

 

Siuntimas į socialinę globą teikiančią įstaigą galioja 30 kalendorinių dienų nuo išsiuntimo dienos.

 

 

 

 

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjas          ___________________________

(vardas, pavardė, parašas)

A.V.

 

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio

nustatymo ir skyrimo Prienų rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

2 priedas

 

(Asmenų eilės ilgalaikei socialinei globai gauti forma)

 

 

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ASMENŲ EILĖ 

ILGALAIKEI SOCIALINEI GLOBAI GAUTI 

 

 

 

Eil. Nr.

Sprendimo dėl ilgalaikės socialinės globos priėmimo data

Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti pateikimo data

Asmens, kuriam skirtos socialinės paslaugos,

vardas, pavardė

 

Pastabos

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

_________________

 

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio

nustatymo ir skyrimo Prienų rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

3 priedas

 

(Asmenų eilės trumpalaikei socialinei globai gauti forma)

 

 

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ASMENŲ  EILĖ 

TRUMPALAIKEI  SOCIALINEI  GLOBAI  GAUTI 

 

 

 

Eil. Nr.

Sprendimo dėl trumpalaikės socialinės globos priėmimo data

Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti pateikimo data

Asmens, kuriam skirtos socialinės paslaugos, vardas, pavardė

 

Pastabos

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

_____________________

 

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio

nustatymo ir skyrimo Prienų rajono

savivaldybėje tvarkos aprašo

4 priedas

 

(Asmenų eilės pagalbos namuose paslaugoms gauti forma)

 

 

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ASMENŲ  EILĖ 

PAGALBOS NAMUOSE PASLAUGOMS  GAUTI 

 

 

 

Eil. Nr.

Sprendimo dėl pagalbos namuose paslaugų priėmimo data

Prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti pateikimo data

Asmens, kuriam skirtos socialinės paslaugos, vardas, pavardė

 

Pastabos

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

...

 

 

 

 

 

_______________________