Lietuvos Respublikos VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

įsakymas

Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO 2011 M. VASARIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 1V-95 „DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMO, JŲ TINKAMUMO NAUDOTI NUSTATYMO, SPRENDIMO DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ GRĄŽINIMO AR SUNAIKINIMO PRIĖMIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. kovo 14 d. Nr.  1V-190 

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. vasario 3 d. įsakymą Nr. 1V-95 „Dėl Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, jų tinkamumo naudoti nustatymo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

Lietuvos Respublikos VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS

 

įsakymas

DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMO, SPRENDIMO DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ GRĄŽINIMO AR SUNAIKINIMO PRIĖMIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 23 straipsnio 7 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 26 d. nutarimo Nr. 636 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymą“ 1.1 papunkčiu:

t v i r t i n u Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Vidaus reikalų ministras                                                                                       Saulius Skvernelis

 

SUDERINTA                                                     SUDERINTA

Lietuvos Respublikos                                          Muitinės departamento prie Lietuvos

krašto apsaugos ministerijos                                Respublikos finansų ministerijos

2016 m. vasario 18 d.                                          2016 m. kovo 2 d.

raštu Nr. 12-01-294                                             raštu Nr. (4.5)3B-2535


 

 

Patvirtinta

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2011 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 1V-95

(Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro

2016 m. kovo 14 d.

įsakymo Nr. 1V-190 redakcija)

 

 

CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMO, SPRENDIMO DĖL CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ GRĄŽINIMO AR SUNAIKINIMO PRIĖMIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato civilinių pirotechnikos priemonių (toliau – pirotechnikos priemonės) paėmimo valstybės institucijų žinion, siekiant užtikrinti jų apyvartos kontrolę, pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti nustatymo, sprendimo dėl civilinių pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priėmimo tvarką.

2. Aprašas netaikomas:

2.1. šaudmenims, sprogstamosioms medžiagoms ir sprogmenims, nurodytiems Lietuvos Respublikos sprogmenų apyvartos kontrolės įstatyme, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme;

2.2. Lietuvos kariuomenei, Krašto apsaugos ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms, Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) ir jam pavaldžioms įstaigoms, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos ir jam pavaldžioms įstaigoms nekomerciniam naudojimui skirtoms pirotechnikos priemonėms;

2.3. pirotechnikos priemonėms, skirtoms naudoti aviacinėje kosminėje pramonėje;

2.4. specialiai žaislams, kuriems taikomas Žaislų saugos techninis reglamentas, patvirtintas Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2011 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. 4-174 „Dėl Žaislų saugos techninio reglamento patvirtinimo“, gaminti skirtoms kapsulėms su sprogstamąja medžiaga;

2.5. pirotechnikos įrenginiams, skirtiems laivams.

3. Bešeimininkės, konfiskuotos, valstybės paveldėtos, į valstybės pajamas perduotos ar paimtos, esančios daiktiniais įrodymais administracinių teisės pažeidimų (administracinių nusižengimų) ar baudžiamosiose bylose pirotechnikos priemonės apskaitomos, saugomos, įvertinamos, realizuojamos ar grąžinamos Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 „Dėl Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, į valstybės pajamas perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

4. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, apibrėžtas Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme (toliau – Įstatymas).

 

II SKYRIUS

PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMAS

 

5. Civilinės pirotechnikos priemonės paimamos Įstatymo 23 straipsnio 1 dalyje nustatytais pagrindais.

6. Nustatęs Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose nurodytas aplinkybes, apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – teritorinė policijos įstaiga) vadovo paskirtas (įgaliotas) policijos pareigūnas priima sprendimą paimti pirotechnikos priemones, surašo Aprašo priede nustatytos formos pirotechnikos priemonių paėmimo aktą ir jas paima. Nustatęs Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytas aplinkybes, sprendimą dėl pirotechnikos priemonių paėmimo priima, pirotechnikos priemonių paėmimo aktą surašo ir pirotechnikos priemones paima teritorinės muitinės vadovo paskirtas (įgaliotas) muitinės pareigūnas.

7. Teritorinei policijos įstaigai nustačius ar gavus informaciją iš Policijos departamento, kad ženklu CE paženklinta pirotechnikos priemonė, kuriai yra išduotas atitikties sertifikatas, gali kelti pavojų žmonių sveikatai ir saugai, šios teritorinės policijos įstaigos vadovo paskirtas (įgaliotas) policijos pareigūnas ne vėliau kaip kitą darbo dieną surašo pirotechnikos priemonių paėmimo aktą, pirotechnikos priemones paima ir apie tai informuoja Policijos departamentą.

8. Pirotechnikos priemonių paėmimo akto vienas egzempliorius lieka teritorinėje policijos įstaigoje ar teritorinėje muitinėje, kurios vadovo paskirtas (įgaliotas) pareigūnas surašė pirotechnikos priemonių paėmimo aktą, o antrasis išduodamas asmeniui, iš kurio pirotechnikos priemonės buvo paimtos.

9. Teritorinės policijos įstaigos vadovo paskirtam (įgaliotam) policijos pareigūnui ar teritorinės muitinės vadovo paskirtam (įgaliotam) muitinės pareigūnui paėmus pirotechnikos priemones, siekiant jas identifikuoti, įvertinti jų keliamą grėsmę aplinkai ir (ar) nustatyti saugojimo sąlygas, Aprašo 6 punkte nurodytų įstaigų vadovų sprendimu gali būti sudaroma komisija pirotechnikos priemonėms inventorizuoti (toliau – Inventorizavimo komisija) iš teritorinės policijos įstaigos ar teritorinės muitinės atstovų ir asmens, iš kurio pirotechnikos priemonės buvo paimtos ar jo įgalioto atstovo. Reikalui esant, gali būti pasitelkiami ir kitų institucijų atstovai, atitinkamų žinių bei įgūdžių turintys specialistai (pvz., kriminalistinių tyrimų ekspertai).

10. Inventorizavimo komisija ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jos sudarymo dienos inventorizuoja pirotechnikos priemones, įvertina jų keliamą grėsmę aplinkai ir (ar) nustato paimtų pirotechnikos priemonių saugojimo sąlygas. Inventorizavimo komisijos sprendimas ir išvados (pasiūlymai) surašomi pirotechnikos priemonių paėmimo akte, kurio vienas egzempliorius pateikiamas teritorinei policijos įstaigai ar teritorinei muitinei, kurios vadovo paskirtas (įgaliotas) pareigūnas surašė pirotechnikos priemonių paėmimo aktą, antrasis išduodamas asmeniui, iš kurio pirotechnikos priemonės buvo paimtos, trečiasis akto egzempliorius pateikiamas Policijos departamentui.

11. Atliekant inventorizaciją rastos kitiems savininkams ir valdytojams priklausančios pirotechnikos priemonės grąžinamos žinomiems teisėtiems savininkams ir valdytojams, kuriuos nustato teritorinė policijos įstaiga.

12. Paimtos pirotechnikos priemonės saugomos jas paėmusios institucijos ar įstaigos užplombuotuose įmonės, iš kurios jos buvo paimtos, patalpose, o jeigu tokios galimybės nėra, – pirotechnikos priemonėms laikyti pritaikytuose policijos įstaigų ar Lietuvos kariuomenės sandėliuose. Kartu su pirotechnikos priemonėmis paimtus pirotechnikos priemonių apskaitos dokumentus saugo teritorinė policijos įstaiga ar teritorinė muitinė, kurios vadovo paskirtas (įgaliotas) pareigūnas surašė pirotechnikos priemonių paėmimo aktą.

13. Jeigu sprendimas dėl Įstatymo 9 straipsnio 1 dalyje nurodytos licencijos ar Įstatymo 14 straipsnyje nurodyto leidimo gaminti ir laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones arba leidimo laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones galiojimo panaikinimo teisės aktų nustatyta tvarka apskundžiamas, pirotechnikos priemonės saugomos šio Aprašo 12 punkte nustatytose vietose tol, kol bus išnagrinėtas skundas ir priimtas galutinis sprendimas dėl licencijos ar leidimo gaminti ir laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones arba leidimo laikyti visų kategorijų civilines pirotechnikos priemones panaikinimo pagrįstumo.

 

III skyrius

PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ TINKAMUMO NAUDOTI NUSTATYMAS

 

14. Pirotechnikos priemones paėmusi teritorinė policijos įstaiga ar teritorinė muitinė (toliau – Įstaiga) privalo nustatyti, ar jos tinkamos naudoti.

15. Pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti nustatymą atlieka Įstaigos vadovo įsakymu sudaryta pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti nustatymo komisija (toliau – Komisija). Įstaigos vadovo sprendimu gali būti sudaroma ir nuolat veikianti Komisija. Esant reikalui, į Komisijos sudėtį gali būti įrašomi ir kitų institucijų atstovai, atitinkamų žinių bei įgūdžių turintys specialistai.

16. Komisija sprendimą dėl pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo pirotechnikos priemonių paėmimo dienos.

17. Pirotechnikos priemonė gali būti pripažinta tinkama naudoti, kai Komisija šia seka nustato, kad pirotechnikos priemonė atitinka šiuos reikalavimus:

17.1. pirotechnikos priemonę galima identifikuoti;

17.2. kartu su pirotechnikos priemonėmis yra pateikti jų saugos ekspertizės (Įstatymo 7 straipsnio 6 dalyje nustatytu atveju) arba atitikties įvertinimo atlikimą patvirtinantys dokumentai;

17.3. nepažeista gamintojo pakuotė;

17.4. nepakitusi pirotechnikos priemonės išvaizda (pirotechnikos priemonės išvaizda ir būklė atitinka gamintojo specifikacijose ir laikymo sąlygose nurodytus požymius arba nesiskiria nuo kitų tokios pat rūšies ar tokio pat tipo pirotechnikos priemonių išvaizdos ir būklės, pirotechnikos priemonė nedeformuota, be korozijos žymių, nėra bendrų ar vietinių spalvos, konsistencijos pokyčių);

17.5. pirotechnikos priemonės konstrukcija nepažeista;

17.6. žinoma pirotechnikos priemonės pagaminimo data;

17.7. nepasibaigęs laikas, per kurį pirotechnikos priemonė gali būti saugiai naudojama (jeigu gamintojas nurodo tokį laiką arba toks laikas yra nustatytas teisės aktuose arba kituose pirotechnikos priemonės naudojimo laiką nustatančiuose dokumentuose).

18. Jei nustatoma, kad pirotechnikos priemonė neatitinka bent vieno iš nurodytų reikalavimų, pirotechnikos priemonės atitiktis kitiems reikalavimams nebevertinama ir ji pripažįstama netinkama naudoti.

19. Jei pirotechnikos priemonė atitinka visus nurodytus reikalavimus, tačiau vis tiek kyla abejonių dėl jos tinkamumo naudoti, Komisija gali kreiptis į atitinkamus ekspertus dėl papildomų pirotechnikos priemonių tyrimų atlikimo ir sprendimą, ar tokia pirotechnikos priemonė pripažįstama tinkama naudoti, priimti, gavusi šių ekspertų išvadas.

20. Komisija, įvertinusi pirotechnikos priemonių būklę (Aprašo 19 punkte nustatytu atveju – gavusi ekspertų atliktų papildomų pirotechnikos priemonių tyrimų išvadas), surašo sprendimą dėl jų tinkamumo naudoti. Vienas šio sprendimo egzempliorius lieka Įstaigoje, kurioje Komisija buvo sudaryta, antras egzempliorius kartu su pranešimu apie Komisijos sprendimą siunčiamas asmeniui, iš kurios pirotechnikos priemonės paimtos.

 

IV skyrius

SPRENDIMO DĖL PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ GRĄŽINIMO AR SUNAIKINIMO PRIĖMIMAS

 

21. Komisijos sprendimas dėl įstaigos paimtų pirotechnikos priemonių tinkamumo naudoti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jo surašymo pateikiamas Įstaigos vadovui sprendimui dėl pirotechnikos priemonių grąžinimo ar sunaikinimo priimti.

22. Įstaigos vadovas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo gavimo priima sprendimą grąžinti tinkamas naudoti pirotechnikos priemones ir jos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos grąžinamos asmeniui, iš kurio jos buvo paimtos, jeigu:

22.1. asmuo, iš kurio jos buvo paimtos Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 1 ar 2 punktuose nustatytais pagrindais, turi reikiamą licenciją ir (ar) leidimą gaminti, įsigyti, laikyti (sandėliuoti), naudoti ar parduoti pirotechnikos priemones, atlieka saugos ekspertizę (Įstatymo 7 straipsnio 6 dalyje nustatytu atveju) ar pirotechnikos priemonių atitikties įvertinimą arba sutinka turėtas ir iš jo Aprašo nustatyta tvarka paimtas pirotechnikos priemones perleisti reikiamą licenciją ir (ar) leidimą turinčiam subjektui;

22.2. asmuo, iš kurio jos buvo paimtos Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatytu pagrindu, pašalina Įstatymo reikalavimų pažeidimus, kurie kėlė grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, aplinkai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai;

22.3. Europos Komisija priima sprendimą, kad pirotechnikos priemonės, kurios buvo paimtos Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatytu pagrindu, nekelia pavojaus žmonių sveikatai ir saugai;

22.4. asmuo, iš kurio jos buvo paimtos Įstatymo 23 straipsnio 1 dalies 5 punkte nustatytais pagrindais, turi reikiamą vienkartinį terminuotą leidimą.

23. Tais atvejais, kai pirotechnikos priemonės Komisijos yra pripažintos tinkamomis naudoti, tačiau nėra pagrindo jas grąžinti pirotechnikos priemonių savininkui, nes nėra tenkinama nė viena iš Aprašo 22 punkte nustatytų sąlygų, taip pat, kai pirotechnikos priemonės Komisijos yra pripažintos netinkamomis naudoti, Įstaigos vadovas priima sprendimą jas sunaikinti. Per 10 darbo dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos Įstaiga šias pirotechnikos priemones pateikia naikinančiai institucijai sunaikinti. Pirotechnikos priemonių apskaitos dokumentai, paimti kartu su pirotechnikos priemonėmis, saugomi Įstaigoje, paėmusioje šias pirotechnikos priemones. Pirotechnikos priemonės sunaikinamos Civilinių pirotechnikos priemonių sunaikinimo tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 553 „Dėl Civilinių pirotechnikos priemonių sunaikinimo tvarkos patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

 

V skyrius

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Valstybės institucijų pareigūnų sprendimai, priimti vadovaujantis šiuo Aprašu, skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

_________________

 

 

Civilinių pirotechnikos priemonių

paėmimo, sprendimo dėl civilinių

pirotechnikos priemonių grąžinimo ar

sunaikinimo priėmimo tvarkos aprašo

priedas

 

(Civilinių pirotechnikos priemonių paėmimo akto forma)

 

_________________________________________________

(dokumento sudarytojo pavadinimas)

 

CIVILINIŲ PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ PAĖMIMO AKTAS

 

________________ Nr. _______________

(dokumento data)     (registracijos numeris)

 

__________________________

(sudarymo vieta)

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatymo 23 straipsnio 1 dalies ____ punktu ir atsižvelgdamas į tai, kad_____

(nurodomos faktinės aplinkybės)

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

(pareigūno pareigos, vardas ir pavardė)

__________________________________________________________________________ iš

___________________________________________________________________________

(ūkio subjekto pavadinimas, kodas, adresas; fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas,

___________________________________________________________________________

gyvenamosios vietos adresas; verslo liudijimo numeris, išdavimo vieta)

___________________________________________________________________________

paima tokias civilines pirotechnikos priemones:

 

Eil. Nr.

Civilinės pirotechnikos priemonės pavadinimas

Civilinės pirotechnikos priemonės identifikaciniai požymiai

Vienetai

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso paimta ___________________________________________  civilinių pirotechnikos

priemonių _________ dėžutėse.

 

PASTABOS: ____________________________________________________________

___________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________

_____________________________________   ____________   _______________________

(paėmimo aktą surašiusio pareigūno pareigos)                 (parašas)                  (vardas, pavardė)

 

Su paėmimo aktu susipažinau, vieną akto egzempliorių gavau:

_________________________________

(parašas)

_________________________________

(vardas, pavardė)

_________________________________

(data)

 

Šis sprendimas gali būti apskųstas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“