NacionalinĖs ŽemĖs tarnybos
PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS
direktorius
įsakymas
DĖL NACIONALINĖS ŽEMĖS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2011 M. KOVO 7 D. ĮSAKYMO NR. 1p-(1.3.)-39 „DĖL Geodezininkų profesinių žinių patikrinimo EGZAMINO KLAUSIMŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. birželio 25 d. Nr. 1P-(1.3.)-252
Vilnius
P a k e i č i u Geodezininkų profesinių žinių patikrinimo egzamino klausimų sąrašą, patvirtintą Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktoriaus
2011 m. kovo 7 d. įsakymu Nr. 1P-(1.3.)-39 „Dėl Geodezininkų profesinių žinių patikrinimo egzamino klausimų sąrašo patvirtinimo“, ir išdėstau jį nauja redakcija (pridedama).
PATVIRTINTA
Nacionalinės žemės tarnybos
prie Žemės ūkio ministerijos
direktoriaus 2011 m. kovo 7 d.
įsakymu Nr. 1P-39
(Nacionalinės žemės tarnybos
prie Žemės ūkio ministerijos
direktoriaus 2014 m. birželio 25 d.
įsakymo Nr. 1P-(1.3.)-252
redakcija)
GEODEZININKŲ KVALIFIKACIJOS EGZAMINO KLAUSIMŲ SĄRAŠAS
I. Žemės teisės pagrindai
1. Privačios kitos paskirties žemės sklypas kaimo vietovėje suformuotas pagal detalųjį planą. Ar galima pertvarkyti žemės sklypą padalijimo būdu parengus žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą?
2. Ar būtinas statinio bendraturčių sutikimas nustatant valstybinės žemės sklypo, reikalingo šiam statiniui eksploatuoti, parduodamų (nuomojamų) dalių dydį?
3. Ar būtina nustatant valstybinės žemės sklypo, kuriame yra keli savarankiškai funkcionuojantys statiniai, parduodamas (nuomojamas) dalis, reikalingas kiekvienam statiniui eksploatuoti, šias dalis (jų ribas ir dydį) suderinti (gauti sutikimą) su visais statinių savininkais (bendraturčiais)?
4. Kokiais atvejais galima pakeisti žemės sklypo kadastro duomenis ir nustatyti žemės sklypui papildomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas be šio žemės sklypo savininko sutikimo?
6. Kokiais atvejais pagrindinė žemės naudojimo paskirtis ir (ar) būdas gali būti keičiami savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu?
7. Ar būtina žemės servitutą, kurį numatoma nustatyti sandoriu, suprojektuoti teritorijų planavimo dokumente ar žemės valdos projekte?
9. Kaip (kokia tvarka) tarnaujančiajam žemės sklypui turi būti nustatomas servitutas, jeigu neidentifikuotas viešpataujantis daiktas (daiktai)?
11. Kokį didžiausią žemės ūkio paskirties žemės plotą iš valstybės ir kitų asmenų gali įsigyti sutuoktiniai bendrosios jungtinės nuosavybės teise?
12. Kokie administraciniai aktai (sprendimai) priimami tais atvejais, kai pagal patvirtintą teritorijų planavimo dokumentą ar žemės valdos projektą žemės ūkio paskirties žemės sklypas padalijamas į penkis žemės sklypus, pakeičiant pagrindinę žemės naudojimo paskirtį iš žemės ūkio į kitą?
13. Ar gali būti sujungti skirtingiems asmenims (ne vienam savininkui) priklausantys žemės sklypai, iš kurių vienam yra nustatyta hipoteka?
14. Kaip nustatomos parduodamo įsiterpusio valstybinės žemės ploto dalys, kai įsiterpusį plotą pageidauja pirkti keli besiribojančių žemės sklypų savininkai?
17. Kas turi įregistruoti Nekilnojamojo turto registre administraciniu aktu nustatytą žemės servitutą?
18. Ar įkeičiant bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo dalį reikalingas kitų bendraturčių sutikimas?
19. Kurie iš išvardintų valstybinės žemės patikėtinių turi teisę išnuomoti ar perduoti naudotis neatlygintinai patikėjimo teise valdomus valstybinės žemės sklypus?
21. Kokiais atvejais įrašant į Nekilnojamojo turto kadastrą ir Nekilnojamojo turto registrą žemės sklypui taikomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas nereikalingas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovo arba jo įgalioto teritorinio padalinio vadovo sprendimas dėl žemės sklypo kadastro duomenų keitimo?
22. Kokiais atvejais keičiant žemės sklypo pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą nereikalingas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos vadovo ar jo įgalioto teritorinio padalinio vadovo sprendimas dėl žemės sklypo kadastro duomenų keitimo?
23. Kokie asmenys turi pirmumo teisę įsigyti parduodamą privačios miškų ūkio paskirties žemės sklypą?
26. Į kiek žemės sklypų gali būti padalytas privačios miškų ūkio paskirties žemės sklypas, priklausantis keliems asmenims bendrosios nuosavybės teise?
28. Kokiam terminui gali būti pratęsiama valstybinės žemės sklypo, reikalingo statinio, kurio ekonomiškai pagrįsto naudojimo trukmės terminas suėjęs, nuomos sutartis?
29. Ar gali Europos Sąjungos valstybės pilietis įsigyti Lietuvos Respublikoje privačios miškų ūkio paskirties žemės sklypą?
30. Kokią kainą valstybė gali mokėti už pirmumo teise įsigyjamą privačios žemės ūkio paskirties žemės sklypą?
31. Kokie veiksmai atliekami nustačius, kad asmuo įsigijo žemės ūkio paskirties žemės plotą, viršijantį įstatyme nustatytą didžiausią įsigyti leidžiamą ploto dydį?
33. Kokio dydžio palūkanos mokamos už įsiskolinimo likutį valstybinės žemės sklypą perkant išsimokėtinai?
34. Pagal kokį dokumentą (projektą, planą) gali būti formuojamas žemės sklypas miestų ir miestelių teritorijose?
II. Georeferencinio pagrindo kadastras, valstybiniai erdvinių duomenų rinkiniai, topografiniai ir ortofotografiniai žemėlapiai
36. Savivaldybės teritorijos 1:2 000 ir didesnio mastelio topografinius planus, erdvinių duomenų rinkinius ir geodezinius tinklus patikėjimo teise valdo ir naudoja:
40. Ar galima, dirbant su geoinformacinėmis sistemomis, sutapdinti georeferencinio pagrindo duomenis su kitais teminiais duomenimis:
45. Visos Lietuvos Respublikos teritorijos georeferencinio pagrindo žemėlapis pagal ortofotografinių žemėlapių duomenis atnaujinamas:
47. Georeferencinio pagrindo kadastro objektų registravimo, duomenų teikimo, duomenų tvarkymo tvarka nustatyta:
48. Georeferencinio pagrindo kadastro objektus įregistruoja ir išregistruoja, duomenis bei informaciją keičia:
51. Ar gali Georeferencinio pagrindo kadastro duomenis gauti užsienio fiziniai, juridiniai asmenys ar kitos užsienio valstybių organizacijos:
54. Kuri Lietuvos Respublikos institucija vykdo valstybinių ortofotografinių žemėlapių sudarymo, atnaujinimo ir tvarkymo darbus?
55. Kuriame teisės akte nustatytas Lietuvos teritorijos valstybinių ortofotografinių žemėlapių atnaujinimo periodiškumas?
59. Kokiai klasei priskiriamų erdvinių objektų kodavimo taisyklių nenustato Techninių reikalavimų reglamentas GKTR 2.11.03:2014 „Topografinių erdvinių objektų rinkinys ir topografinių erdvinių objektų sutartiniai ženklai“:
72. Geodezinės ir kartografinės veikos produkcija visiems vartotojams teikiama neatlygintinai išskyrus atvejus, kai ši produkcija naudojama:
76. Kokią paraišką asmuo turi užpildyti norėdamas gauti patvirtintas topografinių žemėlapių kopijas:
78. Kas tvirtina valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų rinkinių ir georeferencinio pagrindo žemėlapių sąrašą:
80. Ar galima naudoti ne oficialius erdvinių duomenų rinkinius bei georeferencinio pagrindo žemėlapius kuriant valstybinius erdvinius duomenų rinkinius:
82. Sudarius valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų ir georeferencinio pagrindo žemėlapių naudojimosi sutartį, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos duomenis įrašo į:
83. Juridinis asmuo savo vykdomai veiklai pagal valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų ir georeferencinio pagrindo žemėlapių naudojimosi sutartį, sudarytą su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, gautus duomenis gali perduoti kitam juridiniam asmeniui:
84. Su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos sudaręs duomenų naudojimo sutartį naudotojas už duomenų įrašymą:
85. Fizinis asmuo pageidaujantis naudotis valstybiniais georeferenciniais erdviniais duomenimis ir georeferencinio pagrindo žemėlapiais, turi:
86. Su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos sudarytos valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų ir georeferencinio pagrindo žemėlapių naudojimosi sutartys galioja:
87. Norint valstybinius georeferencinius erdvinius duomenis ir georeferencinio pagrindo žemėlapius atsisiųsti iš Lietuvos erdvinės informacijos portalo www.geoportal.lt reikia:
88. Naudotojas su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos prieš du mėnesius sudarė 3 metų trukmės valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų ir georeferencinio pagrindo žemėlapių naudojimosi sutartį. Duomenis naudojo nekomercinei veiklai. Nusprendęs sukurti ir išleisti tiražuojamą Vilniaus senamiesčio turistinį žemėlapį ir už jo platinimą gauti atlygį Naudotojas turės:
89. Sudarius valstybinių georeferencinių erdvinių duomenų ir georeferencinio pagrindo žemėlapių sutartį Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos:
III. Valstybinis geodezinis pagrindas
102. Kokiu tikslumu skaičiuojamos Lietuvos valstybinio GPS tinklo punktų tarpusavio padėties paklaidos:
107. Vietovės, statinio ar bet kurio kito objekto vertikalaus aukščio (altitudės) atskaitos taškas Lietuvoje yra:
109. Kiek punktų sudaro Lietuvos valstybinio GPNS antrosios klasės tinklą, sudarytą 1994-1996 metais?
111. Kokia yra teodolitinio ėjimo taško padėties paklaida sudarant užstatytos teritorijos
M 1:500 nuotrauką?
122. Ką reikia žinoti nustatomuose taškuose, kad elipsoidinius (geodezinius) aukščius būtų galima perskaičiuoti į normalinius aukščius ir atvirkščiai?
123. Ar galima, žinant taškų erdvines stačiakampes ekvatorines geocentrines koordinates, apskaičiuoti tų taškų geografines koordinates?
124. Ar galima erdvines stačiakampes koordinates perskaičiuoti iš vienos koordinačių sistemos į kitą?
127. Kaip atvaizduojami dienovidiniai ir lygiagretės skersinėje cilindrinėje kartografinėje projekcijoje?
128. Kokiai projekcijų rūšiai pagal elipsoido vaizdavimo plokštumoje būdą priklauso Gauso-Kriugerio kartografinė projekcija?
129. Ar pagal tas pačias geodezines koordinates apskaičiuotos skirtingų kartografinių projekcijų plokštuminės stačiakampės koordinatės bus tos pačios?
130. Kokiose ribose Lietuvos teritorijoje nesutampa (apytikriai) normaliniai ir elipsoidiniai aukščiai?
132. Kokia Lietuvos antrosios klasės vertikaliojo geodezinio tinklo išmatuotų aukščių skirtumų vieno kilometro ilgio ėjime vidutinė kvadratinė paklaida?
135. Kokias pataisas reikia apskaičiuoti redukuojant vietovėje išmatuotus atstumus į LKS-94 plokštuminių koordinačių sistemą?
136. Koks pataisų dėl vietovės aukščio virš jūros lygio ženklas, redukuojant atstumus į
LKS-94 plokštuminių koordinačių sistemą?
137. Kaip reikia parinkti ryšio taškus vietovėje, norint nustatyti sąsajas tarp plokštuminių stačiakampių koordinačių sistemų?
138. Kokiu tikslumu GPS matavimais galima nustatyti punktų koordinates, naudojantis LitPOS tinklo nuolat veikiančiomis GPS stotimis?
139. Kokiame gylyje turi būti įtvirtinami gruntiniai ženklai sudarant Lietuvos valstybinį pirmosios klasės vertikalųjį tinklą?
140. Koks atstumas turi būti tarp geodezinio pagrindo punktų sudarant Lietuvos valstybinį pirmosios klasės vertikalųjį tinklą?
145. Kokiu tikslumu galima nustatyti koordinates naudojant realaus laiko kinematinį GPS padėties nustatymo būdą?
159. Savivaldybės teritorijos administracinių ribų matavimo, ženklinimo ir kartografijos darbus organizuoja, derina topografinius planus ir atlieka jų kontrolę:
160. Lietuvos Respublikos geodezinių koordinačių, aukščių ir sunkio sistemų nustatymo ir naudojimo tvarkos aprašą, valstybinių geodezinių tinklų atnaujinimo periodiškumą ir žemėlapių nomenklatūras tvirtina:
161. Leidimai dirbti ar susipažinti su valstybės paslaptį sudarančia geodezine ir kartografine medžiaga išduodami:
162. Valstybinių geodezinių tinklų geodeziniai ženklai gali būti perkeliami arba sunaikinami šiomis sąlygomis:
163. Ar žemės sklypų bei statinių savininkai privalo leisti įrengti geodezinius ženklus jiems priklausančiuose nekilnojamuose daiktuose:
170. Pavienio dydžio patikimiausia reikšmė pagal vienodo tikslumo daugkartinius matavimus įvertinama:
171. Pavienio dydžio patikimiausia reikšmė pagal nevienodo tikslumo daugkartinius matavimus įvertinama:
IV. Matavimo technika ir technologijos
180. Vartotojų GPNS imtuvams, kurie vietos nustatymui taiko geodezinių koordinačių pataisas, teikiamas GPRS ir GSM technologija, keliami šie reikalavimai:
185. Kas kiek laiko turi būti metrologiškai tikrinami tacheometrai bei nivelyrai, vadovaujantis Valstybinės metrologijos tarnybos direktoriaus 2013 m. rugpjūčio 29 d. įsakymo
Nr. V-130 nuostatomis?
195. Kokiu GPNS matavimo metodu taško padėtis vietovėje, LKS-94 koordinačių sistemoje, yra nustatoma iš karto, centimetriniu tikslumu?
200. Koks veiksnys įtakoja GPNS matavimo rezultatų tikslumą, atliekant GPNS matavimus užstatytoje ar miškingoje teritorijoje?
V. Erdvinės informacinės sistemos, Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūra
205. Kokios paslaugos per Lietuvos erdvinės informacijos portalą visais atvejais teikiamos neatlygintinai:
206. Ką privalo užtikrinti valstybės kadastrų, registrų tvarkymo įstaigos, valstybės bei savivaldybių institucijos, tvarkančios erdvinių duomenų rinkinius, atitinkančius Lietuvos erdvinės informacijos infrastruktūros erdvinių duomenų temas:
211. Erdvinių duomenų rinkinius ir paslaugas Lietuvos erdvinės informacijos portale galima atsisiųsti:
212. Kas reglamentuoja Lietuvos erdvinės informacijos portalo tvarkymo ir erdvinių duomenų rinkinių teikimo naudotojams tvarką?
213. Ar turi teisę valstybės ir savivaldybių institucijos tvarkančios erdvinių duomenų rinkinius, riboti prieigą prie šių duomenų per Lietuvos erdvinės informacijos portalą?
214. Ar prieiga prie erdvinių duomenų rinkinių ir/ar paslaugų per Lietuvos erdvinės informacijos portalą teikiama kitų Europos Sąjungos šalių institucijoms, teikiančioms viešąsias paslaugas?
225. Koks esminis skirtumas tarp geografinės informacinės sistemos (GIS) funkcionalumo lyginant ją su automatizuota projektavimo sistema (CAD):
VI. TERITORIJŲ PLANAVIMAS
246. Kokia institucija formuoja valstybės teritorijų planavimo politiką ir numato priemones jai įgyvendinti?
250. Kokie žemėtvarkos planavimo dokumentai priskiriami specialiojo teritorijų planavimo dokumentams?
261. Kas yra vadovaujančioji Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo dokumentų registro tvarkymo įstaiga?
262. Po kiek laiko asmuo gali kreiptis dėl naujo atestato vadovauti kompleksinio teritorijų planavimo dokumento rengimui gavimo, kai jo atestatas buvo panaikintas Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 40 straipsnyje nurodytais atvejais?
263. Kokia bauda skiriama už teritorijų planavimo dokumentų rengimą neturint teisės verstis šia veikla?
264. Kas gali panaikinti teritorijų planavimo proceso (iki teritorijų planavimo dokumento patvirtinimo) metu neteisėtai priimtus administracinius sprendimus?
265. Kiek kvadratinių metrų gali būti užimta statiniais 17 arų ploto žemės sklype, kurio užstatymo tankumas – 30 procentų?
267. Kada žemės ūkio paskirties žemės sklype miškas gali būti įveisiamas nekeičiant pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir būdo?
268. Pagal ką žemės sklypo pagrindinė žemės naudojimo paskirtis pakeičiama į miškų ūkio paskirtį, kai numatoma įveisti mišką daugiau kaip 90 procentų viso žemės ūkio paskirties žemės sklypo ploto?
VII. Geodezininkų teisės, pareigos, atsakomybė
270. Asmuo, pageidaujantis gauti geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą, Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos turi pateikti:
271. Fiziniam asmeniui, pageidaujančiam gauti geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą, taikomi šie kvalifikaciniai reikalavimai:
272. Ar gali asmuo, kuriam Lietuvos Respublikoje išduotas geodezininko kvalifikacijos pažymėjimas, vykdyti veiklą kitoje Europos Sąjungos šalyje?
276. Kvalifikacijos pažymėjimas verstis geodezininko veikla arba rašytinis motyvuotas atsisakymas išduoti kvalifikacijos pažymėjimą turi būti pateiktas pareiškėjui:
277. Ar privaloma geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą turinčiam asmeniui užtikrinti tvarkingą geodezinių punktų aplinką?
278. Ar turi teisę geodezininkas, atlikdamas geodezinius ir kartografinius darbus įeiti į gretimus, nei užsakovo, nekilnojamuosius daiktus?
279. Ar turi teisę geodezininkas, atlikdamas geodezinius ir kartografinius darbus įrenti geodezinius ženklus ir jų apsaugos priemones?
280. Nustačius nešiurkščius geodezininko veiklos pažeidimus, geodezininko kvalifikacijos pažymėjimo galiojimas gali būti sustabdomas ne ilgiau kaip:
281. Jei geodezininkas per vienus metus nuo kvalifikacijos pažymėjimo galiojimo sustabdymo panaikinimo padarė šiurkštų pažeidimą, jam taikom ši sankcija:
284. Sprendimą dėl geodezininko kvalifikacijos pažymėjimo galiojimo sustabdymo ar panaikinimo priima:
285. Geodezininko kvalifikacijos pažymėjimą turintis asmuo turi teisę atlikti šiuos geodezijos ir kartografijos darbus:
286. Apie Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos priimtą sprendimą sustabdyti arba panaikinti geodezininko kvalifikacijos pažymėjimo galiojimą geodezininkui raštu pranešama:
VIII. Topografinių planų rengimas
289. Kokia leidžiama teodolitinio ėjimo taško padėties paklaida sudarant užstatytos teritorijos M 1:500 nuotrauką?
290. Kokių dydžių neturi viršyti topografiniuose planuose vaizduojamų aiškių kontūrų ir situacijos elementų vidutinė paklaida nuotraukos pagrindo taškų atžvilgiu?
292. Architektūriniai statinių išsikišimai arba nišos vaizduojamos plane, jeigu jų dydžiai plane didesni kaip:
293. Stambaus mastelio topografinė-inžinerinė medžiaga projektavimo procesams gali būti naudojama iki:
296. Topografiniuose planuose vaizduojamų aiškių kontūrų ir situacijos elementų vidutinė paklaida nuotraukos pagrindo taškų atžvilgiu neturi viršyti:
319. Skaitmeninio žemėlapio aukščių informacija automatizuoto projektavimo procesams turi būti pateikta:
320. Kokiu būdu CAD programinėse įrangose sutartiniais ženklais išreiškiami ypatingai trumpi topografiniai elementai:
323. Kokiu būdu specialistas gali patikrinti skaitmeninio žemėlapio erdvinių duomenų kodavimo kokybę:
324. Kurią iš pasikartojančių skaitmeninio žemėlapio sudarymo procedūrų prasminga automatizuoti siekiant išvengti klaidų:
327. Kokia pradinių skaitmeninių topografinių-inžinerinių duomenų gavimo tvarka savivaldybėse, kuriose yra įdiegta elektroninė erdvinių duomenų teikimo paslauga:
328. Kokiais erdvinių duomenų saugojimo formatais pradiniai skaitmeniniai topografiniai-inžineriniai duomenys pateikiami geodezininkui Lietuvos savivaldybėse:
329. Kuo skiriasi erdvinių duomenų saugojimo formatu DWG skirtingose Lietuvos savivaldybėse geodezininkui pateikti pradiniai skaitmeniniai topografiniai-inžineriniai duomenys:
339. Kai linijinis erdvinis objektas vaizduojamas kryptį turinčiu sutartiniu ženklu, erdvinių objektų rinkinyje linijai suteikiama:
IX. Inžinerinių planų rengimas
351. Nustatant požeminių komunikacijų planinę padėtį, statmenys, jeigu status kampas nustatomas ekeriu, turi būti ne ilgesni, kaip:
352. Per kiek laiko statytojas (užsakovas) iki objekto priėmimo komisijos darbo pradžios savivaldybei pateikia naujai pastatytų požeminių tinklų ir komunikacijų geodezinę nuotrauką?
353. Inžinerinių statinių gylis ieškikliais nustatomas du kartus. Skirtumas tarp matavimo rezultatų neturi skirtis daugiau kaip:
354. Kas kiek metrų fiksuojama inžinerinių statinių padėtis ieškikliu tiesiose atkarpose 1:500 mastelio nuotraukoms:
358. Kada inžinerinių tinklų ir susisiekimo komunikacijų linijos planuose būtina papildomai nurodyti objekto ašį šiaurės–pietų orientavimo kryptimi?
364. Kokiu tikslumu nustatomas šulinio dangčio aukštis, kai nustatomi savitakio vamzdyno linijų su nuolydžiu iki 0,001 aukščiai?
365. Tiksliai vietovėje atpažįstami geodezinės nuotraukos situacijos elementai geodezinio tinklo taškų atžvilgiu turi būti vaizduojami plane šiuo tikslumu:
366. Inžinerinių tinklų šulinių dangčių, vandens pralaidų viršaus, vandens horizonto, statinių grindų aukščiai nustatomi šiuo niveliavimo metodu:
378. Inžinerinių tinklų automatizuoto projektavimo procese naudojami inžinerinių komunikacijų skaitmeniniai erdviniai duomenys turi turėti:
X. Pastatų ir statinių nuosėdžių ir posvyrių nustatymas. Statinių ir įrenginių žymėjimas vietovėje
381. Įrengus nuosėdžių matavimo išeities atraminius reperius bei markes yra sudaromos jų įrengimo schemos. Reperių ir markių įrengimo vietų susiejimo tikslumas turi neviršyti:
382. Nuosėdžių matavimų tikslumas priklauso nuo grunto geologinės sąrangos ir jo sudėties. Statiniams pastatytiems ant supiltų gruntų bei ant durpingų gruntų sėdimų vidutinė kvadratinė paklaida neturi viršyti:
385. Kokiuose techniniuose dokumentuose yra nurodomas statinių geodezinių darbų nužymėjimo tikslumas?
395. Kokiais ženklais vietovėje ženklinamos ir įtvirtinamos statinių svarbiausios ir pagrindinės ašys?
398. Kokios klasės niveliacija dažniausiai taikoma daugeliui pastatų ir statinių nuosėdžių matavimuose?
399. Kokios klasės niveliacija taikoma statinių vertkaliosiomis deformacijoms stebėti, kai statiniai statomi ant susipaudžiančių gruntų, užtvankų, dambų, pylimų?
401. Kokiu tikslumu turi būti atliekami vertikalių deformacijų matavimai statiniams pastatytiems ant uolingų gruntų?
402. Kokiu tikslumu atliekami vertikalių deformacijų matavimai kai statiniai pastatyti ant smėlingų ir molingų gruntų?
403. Kokiu tikslumu atliekami vertikalių deformacijų matavimai kai statiniai pastatyti ant supilto grunto bei durpės?
404. Kada vertikaliųjų sėdimų stebėjimus galima nutraukti ir juos atnaujinti po dviejų ar daugiau metų?