ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL ŠIAULIŲ MIESTO DEMONSTRACINIO KVARTALO – DUBIJOS, P. VIŠINSKIO, VYTAUTO GATVIŲ IR DRAUGYSTĖS PROSPEKTO, APIMANČIO ABIEJŲ JO PUSIŲ DAUGIABUČIUS GYVENAMUOSIUS NAMUS, – ENERGINIO EFEKTYVUMO DIDINIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪROS KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2016 m. kovo 31 d. Nr. T-162
Šiauliai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 8 dalimi, 16 straipsnio 2 dalies 6 punktu, įgyvendindama Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2016 m. sausio 28 d. sprendimo Nr. T-28 „Dėl Šiaulių miesto demonstracinio kvartalo – Dubijos, P. Višinskio, Vytauto gatvių ir Draugystės prospekto, apimančio abiejų jo pusių daugiabučius gyvenamuosius namus, – energinio efektyvumo didinimo programos patvirtinimo“ 5.1 papunktį, Šiaulių miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Šiaulių miesto demonstracinio kvartalo – Dubijos, P. Višinskio, Vytauto gatvių ir Draugystės prospekto, apimančio abiejų jo pusių daugiabučius gyvenamuosius namus, – energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo priežiūros komisijos nuostatus (pridedama).
2. Nustatyti, kad šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Šiaulių miesto savivaldybės tarybos
2016 m. kovo 31 d. sprendimu Nr. T-162
ŠIAULIŲ MIESTODEMONSTRACINIO KVARTALO – DUBIJOS, P. VIŠINSKIO, VYTAUTO GATVIŲ IR DRAUGYSTĖS PROSPEKTO, APIMANČIO ABIEJŲ JO PUSIŲ DAUGIABUČIUS GYVENAMUOSIUS NAMUS, –ENERGINIO EFEKTYVUMO DIDINIMO PROGRAMOS ĮGYVENDINIMO PRIEŽIŪROS KOMISIJOS NUOSTATAI
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1.Šiaulių miesto demonstracinio kvartalo – Dubijos, P. Višinskio, Vytauto gatvių ir Draugystės prospekto, apimančio abiejų jo pusių daugiabučius gyvenamuosius namus(toliau – kvartalas), -energinio efektyvumo didinimo programos (toliau – programa) įgyvendinimo priežiūros komisijos (toliau – komisija) nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato komisijos funkcijas, teises, darbo organizavimo tvarką.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos statybos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. rugsėjo 23 d. nutarimu Nr. 1213 „Dėl Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos patvirtinimo“, Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. lapkričio 26 d. nutarimu Nr. 1328 „Dėl Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programos patvirtinimo“, kitais teisės aktais, Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimais, Nuostatais.
II SKYRIUS
KOMISIJOS FUNKCIJOS IR TEISĖS
4. Komisija atlieka šias funkcijas:
4.2. kontroliuoja Savivaldybės administracijos padalinių (Turto valdymo, Miesto infrastruktūros, Statybos, Architektūros ir urbanistikos, Investicijų ir miesto plėtros skyrių), UAB „Šiaulių gatvių apšvietimas“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Šiaulių vandenys“(toliau – programos įgyvendinimo administratorius)priemonių plano įgyvendinimą;
4.3. kontroliuoja, ar programos įgyvendinimo administratoriai tikslingai parenka energinio efektyvumo didinimo priemones, nustato lėšų poreikį investicijoms įgyvendinti;
4.4. programos įgyvendinimo administratorių teikimu nustato programos įgyvendinimo etapo ciklo mastą ir trukmę;
5. Komisijos teisės:
5.2. kviesti į komisijos posėdžius specialistus ir ekspertus, galinčius teikti išvadas svarstomais klausimais;
III SKYRIUS
KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
8. Komisijos posėdžiui pirmininkauja komisijos pirmininkas, o jeigu jo nėra – komisijos pirmame posėdyje iš komisijos narių paskirtas (-ti) asmuo (-ys)
9. Komisijos pirmininkas:
9.4. inicijuoja specialistų ir ekspertų, galinčių teikti išvadas svarstomais klausimais, pasitelkimą;
9.5. atstovauja komisijai palaikant santykius su suinteresuotais fiziniais ir juridiniais asmenimis;
10. Komisijos narys turi teisę:
10.2. pareikšti pastabas ir teikti pasiūlymus dėl svarstomo klausimo ir dėl komisijos posėdžio protokolinių sprendimų;
11. Komisijos narių pareigos:
11.1. komisijos nariai, įgyvendindami komisijos funkcijas, privalo vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais, Nuostatais, komisijos priimtais nutarimais;
11.2. komisijos nariai privalo dalyvauti komisijos posėdžiuose, pasitarimuose ir balsuoti svarstomais klausimais;
IV SKYRIUS
KOMISIJOS POSĖDŽIAI
12. Komisijos posėdžius šaukia komisijos pirmininkas (kai jo nėra –komisijos pirmame posėdyje paskirti asmenys iš komisijos narių).
14. Darbotvarkės projektas, dokumentai ir medžiaga, susijusi su svarstomais klausimais, nutarimų projektai kiekvienam komisijos nariui pateikiami elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 (tris) dienas iki komisijos posėdžio dienos.
15. Komisijos nariai turi teisę prieš pradedant svarstyti darbotvarkės klausimus, taip pat dėl iškilusių klausimų posėdžio metu, kurie nereikalauja papildomos medžiagos pateikimo bei suinteresuotų asmenų pakvietimo, kreiptis į komisijos pirmininką dėl papildomų klausimų į darbotvarkę įtraukimo. Šiuo atveju komisijos pirmininkas siūlo balsuoti dėl darbotvarkės papildymo ir tvirtinimo.
18. Komisijos posėdžiams pirmininkauja komisijos pirmininkas, o kai jo nėra – komisijos pirmame posėdyje paskirti asmenys iš komisijos narių.
20. Darbotvarkės klausimai svarstomi eilės tvarka, jeigu posėdžio pirmininko ar komisijos posėdyje dalyvaujančių komisijos narių siūlymu nenusprendžiama kitaip. Kiekvieną darbotvarkės klausimą pristato darbotvarkėje įrašytas asmuo. Svarstomu darbotvarkės klausimu suteikiama teisė kalbėti visiems suinteresuotiems asmenims. Komisijos posėdyje dalyvaujantys asmenys turi teisę pateikti klausimus kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims, susijusiems su svarstomu klausimu.
21. Posėdžio pirmininkas turi teisę įspėti kalbėtoją arba jį nutraukti, jeigu nukrypstama nuo svarstomo klausimo esmės.
22. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Posėdį protokoluoja vienas iš komisijos narių. Šie dokumentai įforminami pagal Dokumentų rengimo taisykles. Protokole nurodomi šie duomenys:
22.1. posėdžio data, laikas, protokolo eilės numeris, posėdyje dalyvaujantys ir nedalyvaujantys komisijos nariai, kviestieji asmenys;
23. Komisijos posėdžio protokoliniai sprendimai yra teisėti, jeigu už sprendimo projektus balsuoja daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių komisijos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Šiuo atveju posėdžio pirmininkas neturi teisės susilaikyti.
24. Komisijos posėdžiuose nariai balsuoja atviru balsavimu. Balsus skaičiuoja ir balsavimo rezultatus paskelbia posėdžio pirmininkas.
25. Komisijos narys negali balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis yra asmeniškai suinteresuotas komisijos sprendimo rezultatais ir jei priimamas rekomendacinio pobūdžio pasiūlymas gali turėti jam materialinės ar kitokios asmeninės naudos. Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, jis privalo apie tai informuoti posėdžio dalyvius ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo.
26. Jeigu dėl komisijos posėdžio metu priimto sprendimo komisijos narys (nariai) pareiškia atskirąją nuomonę, ji įrašoma į posėdžio protokolą.
27. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir posėdį protokoluojantis asmuo (posėdžio sekretorius).
28. Komisijos pirmininkas, nariai ir klausimą svarstant dalyvaujantys asmenys turi teisę posėdžio metu prašyti, kad į posėdžio protokolą būtų įrašyta jų pateikta informacija svarstomu klausimu.
29. Posėdžio protokolas turi būti surašytas ir pasirašytas ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo posėdžio dienos ir pateiktas elektroniniu paštu komisijos nariams.
30. Dalyvavę posėdyje komisijos nariai gali pareikšti pastabas dėl protokolo turinio per 3 (tris) dienas nuo jo gavimo. Pastabos pridedamos prie protokolo ir nurodoma, ar protokolą pasirašę asmenys su jomis sutinka, ar nesutinka.