Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1999 M. BALANDŽIO 29 D. NUTARIMO NR. 490 „DĖL REGIONINIŲ PARKŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. rugsėjo 4 d. Nr. 734

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. balandžio 29 d. nutarimą Nr. 490 „Dėl regioninių parkų nuostatų patvirtinimo“:

1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

„Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo 14 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:“.

2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Anykščių regioninio parko nuostatus:

2.1. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatymo nustatytų apribojimų ir Nuostatų 19 punkte nustatytų reikalavimų.“

2.2. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19.  Reikalavimai stoginės statybai:

19.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

19.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

19.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia, lygia arba trapecijos formos skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

19.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsi (ruda, pilka, žalia, juoda) arba natūrali medžio.“

2.3. Pakeisti 20.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

2.4. Pakeisti 20.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

2.5. Pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:

35.  Budragaidžio gamtiniame rezervate:

35.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo, kuriomis dienomis nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

35.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

35.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

35.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

35.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Asvejos regioninio parko nuostatus:

3.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

3.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.“

3.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.

3.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

3.5. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Šakymo gamtiniame rezervate:

33.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

33.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

33.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

33.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

33.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Aukštadvario regioninio parko nuostatus:

4.1. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Aukštadvario miestelio dalyje, nepatenkančioje į kultūrinį draustinį, ir gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12.112.7 papunkčiai netaikomi. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią tūrinę erdvinę struktūrą, jo savitumą: miestelio pastatams būdingą  aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas. Aukštadvario miestelio dalyse,patenkančiose į kultūrinį draustinį, taikomi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme ir  jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose įtvirtinti reikalavimai.“

4.2. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17 Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir šiame punkte nustatytų reikalavimų.

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva: tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio spalva.“

4.3. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

4.4. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

4.5. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Kraštovaizdžio draustiniuose esančių sodybų gyvenamųjų namų fasaduose, esančiuose vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės, kelio, leidžiama projektuoti ir įrengti vitrininius langus. Sodybos ūkio pastatuose tokius langus įrengti draudžiama.“

4.6. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Mergiškių gamtiniame rezervate:

30.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervatų gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

30.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

30.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

30.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

30.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

5. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Biržų regioninio parko nuostatus:

5.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir šiame punkte nustatytų reikalavimų.

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsiai ruda, pilka, žalia, juoda arba natūrali medžio.“

5.2. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

5.3. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

6. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Dieveniškių istorinio regioninio parko nuostatus:

6.1. Pakeisti 12.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.9. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12 punktas netaikomas. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią miestelio tūrinę erdvinę struktūrą, jo savitumą: miestelio pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas. Dieveniškių miestelio dalyje, patenkančioje į kultūrinį draustinį, taikomi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme ir jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose įtvirtinti reikalavimai.“

6.2. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

6.3. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia, juoda) arba natūrali medžio.“

6.4. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

7. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Dubysos regioninio parko nuostatus:

7.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

7.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka) arba natūrali medžio.“

7.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

7.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

8. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Gražutės regioninio parko nuostatus:

8.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

8.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia) arba natūrali medžio.“

8.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

8.4 Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

9. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Kauno marių regioninio parko nuostatus:

9.1. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18 Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir šiame punkte nustatytų reikalavimų.

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsiai ruda, pilka, žalia, juoda arba natūrali medžio.“

9.2. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

9.3. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

10. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Krekenavos regioninio parko nuostatus:

10.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

10.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.“

10.3. Pakeisti 19.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.4. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

11. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Kurtuvėnų regioninio parko nuostatus:

11.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

11.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

11.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

11.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

12. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Labanoro regioninio parko nuostatus:

12.1. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, tatoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

12.2. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: lentelėmis, malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva –  tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.“

12.3. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

12.4. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

12.5. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Girutiškio ir Kiauneliškio gamtiniuose rezervatuose:

31.1. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

31.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

31.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

31.4. lankantis rezervatuose aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

13. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Metelių regioninio parko nuostatus:

13.1. Papildyti 12.9 papunkčiu:

12.9. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12.112.7 papunkčiai netaikomi. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią tūrinę erdvinę struktūrą, jos savitumą: pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas.“

13.2. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

13.3. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.

13.4. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

13.5. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

13.6. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Kraštovaizdžio esamų sodybų gyvenamųjų namų fasaduose, esančiuose tik vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės ar kelio, galima projektuoti ir įrengti vitrininius langus. Sodybų ūkio pastatuose įrengti tokius langus draudžiama.

13.7. Papildyti 291 punktu:

291. Bepiločiais orlaiviais (dronais), oro balionais ir parasparniais skraidyti virš draustinių (išskyrus erdvę virš urbanizuotų teritorijų ir sodybų) ir rezervatų galima Taisyklėse nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus gavus direkcijos pritarimą, išskyrus ekstremaliųjų įvykių padarinių likvidavimo, krašto apsaugos, paieškos ir gelbėjimo, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, viešosios tvarkos palaikymo ir kitus teisės aktuose numatytus atvejus. Direkcija sprendimą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad planuojama veikla nesunaikins, nesužalos ir (ar) netrikdys draustiniuose ir rezervate saugomų rūšių gyvūnų.

13.8. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Trako ir Obelytės gamtiniuose rezervatuose:

30.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervatų gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio  1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

30.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

30.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

30.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

30.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

14. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Nemuno deltos regioninio parko nuostatus:

14.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

14.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

14.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

14.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

14.5. Papildyti 301 punktu:

301. Bepiločiais orlaiviais (dronais), oro balionais ir parasparniais skraidyti virš draustinių (išskyrus erdvę virš urbanizuotų teritorijų ir sodybų) ir rezervatų galima Taisyklėse nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus gavus direkcijos pritarimą, išskyrus ekstremaliųjų įvykių padarinių likvidavimo, krašto apsaugos, paieškos ir gelbėjimo, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, viešosios tvarkos palaikymo ir kitus teisės aktuose numatytus atvejus. Direkcija sprendimą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad planuojama veikla nesunaikins, nesužalos ir (ar) netrikdys draustiniuose ir rezervate saugomų rūšių gyvūnų.

14.6. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Medžioklės pelkės ir Nemuno priešakinės deltos gamtiniuose rezervatuose:

31.1. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

31.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

31.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

31.4. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

15. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Nemuno kilpų regioninio parko nuostatus:

15.1. Pakeisti 11.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.1. Statomi tik nesublokuoti gyvenamieji namai; gyvenamieji namai neblokuojami su ūkio pastatais, garažais, išskyrus Birštono ir Prienų miestus.“

15.2. Pakeisti 11.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.2. Gyvenamuoju namu užstatomas žemės plotas – iki 150 m2. Gyvenamasis namas – stačiakampio plano. Didžiausias gyvenamojo namo aukštis – 8 m, iki karnizo – 3,5 m (aukštis skaičiuojamas nuo visų pastato projektinių kampų žemės paviršių altitudžių aritmetinio vidurkio iki karnizo ir stogo kraigo aukščiausio taško). Didžiausias gyvenamojo namo aukštis Birštono ir Prienų miestuose – 9 m (aukštis skaičiuojamas nuo visų pastato projektinių kampų žemės paviršių altitudžių aritmetinio vidurkio iki stogo kraigo aukščiausio taško). Stogai – simetriški, dvišlaičiai, keturšlaičiai čiukuriniai, 40–45o nuolydžio, su karnizu. Gyvenamųjų namų langų rėmai skaidomi (arba vizualiai skaidomi) į keturias, šešias ar daugiau dalių. Lango aukščio ir pločio santykis – 1:0,7–0,8.“

15.3. Pakeisti 11.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

11.3. Sodybos ūkio pastatai – vieno aukšto, simetriškais dvišlaičiais, pusvalminiais arba keturšlaičiais 40–45o nuolydžio stogais su karnizais. Klojimo, daržinės aukštis – iki 9 m, kiti priklausiniai – ne aukštesni kaip 7 m (skaičiuojama nuo visų pastato projektinių kampų žemės paviršių altitudžių aritmetinio vidurkio iki stogo kraigo aukščiausio taško). Sodybos ūkio pastatai statomi ne toliau kaip 60 m nuo gyvenamojo namo (išskyrus pirtį). Statomų sodybos ūkio pastatų dydis, proporcijos ir fasadų architektūriniai sprendiniai turi atitikti jų naudojimo paskirtį.“

15.4. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:

12. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose ir Prienų mieste esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 11 punktas netaikomas. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią miesto ir miestelių tūrinę erdvinę struktūrą, jų savitumus: miesto ar miestelio pastatams būdingą  aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas. Birštono miesto dalyje,patenkančioje į kultūrinį draustinį, taikomi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme ir  jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose įtvirtinti reikalavimai.“

15.5. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir šiame punkte nustatytų reikalavimų.

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – natūrali medžio arba gali būti tamsiai ruda, pilka.

15.6. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

15.7. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

15.8. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Kultūros ir gamtos paveldo objektų teritorijose ir jų buferinės apsaugos zonose neleidžiama įveisti miško.“

15.9. Papildyti  221 punktu:

221. Kultūros, sporto ir kitokius renginius (išskyrus urbanizuotas teritorijas ir sodybas), kai planuojama daugiau kaip 100 dalyvių, regioniniame parke galima organizuoti tik suderinus renginio vietą su direkcija. Renginio vieta raštu derinama su direkcija Taisyklėse nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus. Direkcija sprendimą suderinti planuojamo kultūros, sporto ir kitokio renginio vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad planuojamas renginys nepakenks gamtos ir kultūros vertybėms.“

15.10. Pakeisti 26 punktą ir jį išdėstyti taip:

26. Kraštovaizdžio draustiniuose esančių sodybų gyvenamųjų namų fasaduose, esančiuose tik vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės ar kelio, galima projektuoti ir įrengti vitrininius langus. Sodybų ūkio pastatuose įrengti tokius langus draudžiama.“

15.11. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:

29. Punios šilo gamtiniame rezervate:

29.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervatų gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo birželio 1 d. iki  rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

29.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

29.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

29.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

29.5. patekti į rezervatu apribotus Punios šilo eglės ir pušies genetinius draustinius, ekologinės apsaugos prioriteto zonas galima tik esamais keliais per gamtinio rezervato reguliuojamos apsaugos kraštovaizdžio tvarkymo zoną;

29.6. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

16. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Neries regioninio parko nuostatus:

16.1. Papildyti 12.9 papunkčiu:

12.9. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12.112.8 papunkčiai netaikomi. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią tūrinę erdvinę struktūrą, jos savitumą: pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas.“

16.2. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

16.3. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.

16.4. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

16.5. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

16.6. Pakeisti 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Kraštovaizdžio draustiniuose ir Šilėnų etnokultūriniame draustinyje esamų sodybų gyvenamųjų namų fasaduose projektuoti ir įrengti vitrininius langus galima tik vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės ar kelio. Gyvenamojo namo priklausiniuose įrengti tokius langus draudžiama.“

16.7. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Dūkštų gamtiniame rezervate:

31.1. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

31.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

31.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

31.4. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

17. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Pagramančio regioninio parko nuostatus:

17.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

17.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

17.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

17.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

18. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Pajūrio regioninio parko nuostatus:

18.1. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. Sodybos pastatai projektuojami, statomi, rekonstruojami ar remontuojami vadovaujantis šiais reikalavimais, išskyrus atvejus, kai regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) sprendiniuose nustatyta kitaip:“.

18.2. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 16 punkte nustatytų reikalavimų.“

18.3. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16.  Reikalavimai stoginės statybai:

16.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

16.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

16.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

16.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.“

18.4. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Kultūros, sporto ir kitokius renginius (išskyrus urbanizuotas teritorijas ir sodybas), kai planuojama daugiau kaip 100 dalyvių, regioniniame parke galima organizuoti tik suderinus renginio vietą su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Renginio vieta raštu derinama su direkcija Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus. Direkcija sprendimą suderinti planuojamo kultūros, sporto ir kitokio renginio vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad planuojamas renginys nepakenks gamtos ir kultūros vertybėms.“

18.5. Pakeisti 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Plocio gamtiniame rezervate:

30.1mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

30.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

30.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

30.4. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

18.6. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Urbanizuojamose rekreacinio funkcinio prioriteto zonose, numatytose parko planavimo schemoje (ribų ir tvarkymo planuose), leidžiama naujų sodybų, taip pat rekreacinių pastatų iki 8,5 m aukščio (skaičiuojama nuo visų pastato projektinių kampų žemės paviršių altitudžių aritmetinio vidurkio iki stogo kraigo aukščiausio taško) statyba, nustatant, kad vyraujanti (ne mažiau kaip 80 proc.) rekreacinio pastato ar komplekso paskirtis – poilsio, sporto arba gydymo. Statant naujus rekreacinius pastatus ar jų kompleksus, atsižvelgiama į etnografiniam regionui būdingą tradicinių sodybų architektūrą. Sodybų ir rekreacinių pastatų ar jų kompleksų statybai taikomi Nuostatų 11 punkte nustatyti reikalavimai, išskyrus atvejus, kai regioninio parko planavimo schemos (ribų ir tvarkymo planų) sprendiniuose nustatyta kitaip.“

19. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Panemunių regioninio parko nuostatus:

19.1. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Gelgaudiškio mieste, Veliuonos, Seredžiaus, Raudonės, Kriūkų, Žemosios Panemunės miesteliuose ir gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12 punktas netaikomas. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią miesto ar miestelių tūrinę erdvinę struktūrą, jų savitumus: miesto ar miestelių pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas.“

19.2. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

19.3. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.

19.4. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

19.5. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

19.6. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:

28. Kraštovaizdžio draustiniuose esančių sodybų gyvenamųjų namų fasaduose, esančiuose tik vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės ar kelio, galima projektuoti ir įrengti vitrininius langus. Sodybų ūkio pastatuose įrengti tokius langus draudžiama.“

19.7. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Velniaravio gamtiniame rezervate:

32.1. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

32.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

32.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį; 

32.4. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

20. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Rambyno regioninio parko nuostatus:

20.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

20.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.

20.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

20.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

21. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Salantų regioninio parko nuostatus:

21.1. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 19 punkte nustatytų reikalavimų.“

21.2. Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19.  Reikalavimai stoginės statybai:

19.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

19.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

19.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

19.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – natūrali medžio arba gali būti dažoma ruda, pilka, žalia spalvomis.

21.3. Pakeisti 20.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

21.4. Pakeisti 20.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

21.5. Pakeisti 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Minijos gamtiniame rezervate:

33.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

33.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

33.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

33.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;

33.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

22. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Sartų regioninio parko nuostatus:

22.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

22.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

22.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

22.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

22.5. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Regioniniame parke esančiuose gamtiniuose rezervatuose:

32.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

32.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

32.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

32.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį; 

32.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

23. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Sirvėtos regioninio parko nuostatus:

23.1. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

23.2. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos) arba vizualiai panaši medžiaga. Stoginės spalva: tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio.“

23.3. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

23.4. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

24. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Tytuvėnų regioninio parko nuostatus:

24.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

24.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia) arba natūrali medžio.“

24.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

24.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

24.5. Pakeisti 35 punktą ir jį išdėstyti taip:

35. Užpelkių gamtiniame rezervate:

35.1. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

35.2. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

35.3. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;  

35.4. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

25. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Varnių regioninio parko nuostatus:

25.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

25.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

25.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

25.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

25.5. Papildyti 301 punktu:

301. Bepiločiais orlaiviais (dronais), oro balionais ir parasparniais skraidyti virš draustinių (išskyrus erdvę virš urbanizuotų teritorijų ir sodybų) ir rezervato galima Taisyklėse nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus gavus direkcijos pritarimą, išskyrus ekstremaliųjų įvykių padarinių likvidavimo, krašto apsaugos, paieškos ir gelbėjimo, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės, viešosios tvarkos palaikymo ir kitus teisės aktuose numatytus atvejus. Direkcija sprendimą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad planuojama veikla nesunaikins, nesužalos ir (ar) netrikdys draustiniuose ir rezervate saugomų rūšių gyvūnų.

25.6. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Stervo gamtiniame rezervate:

31.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

31.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

31.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

31.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;  

31.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

26. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Veisiejų regioninio parko nuostatus:

26.1. Pakeisti 12.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.9. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12.1–12.7 papunkčiai netaikomi. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią miesto tūrinę erdvinę struktūrą, jo savitumą: miesto pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas. Veisiejų miesto dalyse, patenkančiose į kultūrinį draustinį, taikomi Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatyme ir jo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose įtvirtinti reikalavimai.“

26.2. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 17 punkte nustatytų reikalavimų.“

26.3. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17.  Reikalavimai stoginės statybai:

17.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

17.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

17.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda. Taip pat gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis: malksnomis, skiedromis, nendrėmis, šiaudais.

17.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva: tamsių atspalvių (ruda, pilka, žalia), juoda arba natūrali medžio spalva.

26.4. Pakeisti 18.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

26.5. Pakeisti 18.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

18.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Dzūkijos-Suvalkijos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

26.6. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:

28. Veisiejų urbanistiniame ir kraštovaizdžio draustiniuose sodybų gyvenamųjų namų fasaduose projektuoti ir įrengti vitrininius langus galima tik vidinio kiemo pusėje, nematomoje nuo gatvės ar kelio. Sodybos ūkio pastatuose tokius langus įrengti draudžiama.“

26.7. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Skaisčio, Liūnelio ir Liubelio gamtiniuose rezervatuose:

32.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

32.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

32.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

32.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;  

32.5. lankantis rezervatuose aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

27. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Ventos regioninio parko nuostatus:

27.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

27.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda, gali būti dengiamas ir tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.

27.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

27.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

27.5. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Purvių gamtiniame rezervate:

32.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

32.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

32.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

32.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;  

32.5. rezervate aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

28. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Vištyčio regioninio parko nuostatus:

28.1. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Gyvenamosios paskirties funkcinio prioriteto zonose esančiose namų valdose statinių statybai Nuostatų 12 punktas netaikomas. Jose vadovaujamasi bendrųjų statybą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, išlaikant iki 1939 m. susiformavusią miestelio tūrinę erdvinę struktūrą, jo savitumą: miestelio pastatams būdingą aukštingumą, šlaitinius stogus, fasadams naudotas medžiagas.“

28.2. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

28.3. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda; gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

28.4. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

28.5. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

28.6. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Grybingirio ir Drausgirio gamtiniuose rezervatuose:

32.1. leidžiama uogauti ir grybauti asmenims, atitinkantiems Saugomų teritorijų įstatymo 7 straipsnio 3 dalyje nustatytus reikalavimus. Direkcija, kiekvienais metais įvertinusi rezervato gamtinių vertybių pažeidimo ar sunaikinimo grėsmę, savo interneto svetainėje nurodo datas, kada nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 30 d. tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus) galima uogauti ir grybauti. Informacija apie su rezervatu besiribojančius kaimus ir viensėdžius skelbiama direkcijos interneto svetainėje;

32.2. mokslo tiriamaisiais tikslais lankytis leidžiama asmenims, kurių darbo ar studijų sritis susijusi su aplinkos tyrimais. Asmuo, planuojantis lankytis rezervate mokslo tiriamaisiais tikslais ne vieną kartą, lankymosi sąlygas raštu suderina su direkcija. Prašymai direkcijai  teikiami ir nagrinėjami Taisyklėse nustatyta tvarka ir terminais. Direkcija sprendimą dėl lankymosi sąlygų (įskaitant, ar lankymosi metu asmuo bus lydimas direkcijos specialisto) derinimo ar nederinimo priima įvertinusi, ar asmens planuojamos veiklos nepakenks rezervate saugomoms vertybėms. Jei asmuo mokslo tiriamaisiais tikslais planuoja rezervate apsilankyti vieną kartą, prašymo raštu direkcijai pateikti neprivaloma. Tokiu atveju apsilankymas galimas tik lydint direkcijos specialistui ir iš anksto žodžiu ar elektroniniu paštu suderinus lankymosi laiką ir sąlygas;

32.3. lankytis rezervate mokomaisiais tikslais (pavieniams asmenims ar lankytojų grupėms, siekiant mokytis pažinti rezervate saugomus gamtos kompleksus ir objektus) leidžiama tik lydint direkcijos specialistui;

32.4. pažintiniais tikslais pavieniai asmenys ar lankytojų grupės gali lankytis savarankiškai (be direkcijos specialisto palydos) nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 1 d. tik mokomuosiuose takuose (jei tokie įrengti), kurie tiesiogiai pasiekiami nuo kelių, neišeidami už šių takų ribų, ir tik šviesiuoju paros metu (ne anksčiau kaip pusantros valandos iki saulės patekėjimo ir ne vėliau kaip pusantros valandos saulei nusileidus). Kai dėl lankytojų kyla grėsmė rezervate saugomoms vertybėms, direkcijos vadovo sprendimu mokomieji takai gali būti laikinai uždaryti apie tai ne vėliau kaip prieš penkias dienas paskelbus direkcijos interneto svetainėje, pastačius informacinius ženklus prie įėjimų į mokomuosius takus, nurodžius uždarymo laikotarpį ir priežastį;  

32.5. lankantis rezervatuose aptinkamų rūšių augalai, gyvūnai ir grybai gali būti naudojami Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, Laukinės gyvūnijos įstatyme, Laukinių augalų ir grybų įstatyme nustatyta tvarka.“

29. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Žagarės regioninio parko nuostatus:

29.1. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Stoginė, skirta laisvai laikomų žolėdžių gyvūnų, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, prieglobsčiui nuo kritulių ir vėjo, statoma laikantis Saugomų teritorijų įstatyme nustatytų apribojimų ir Nuostatų 18 punkte nustatytų reikalavimų.“

29.2. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18.  Reikalavimai stoginės statybai:

18.1. Viena stoginė statoma ne mažesniame kaip 5 ha pievų ir ganyklų plote.

18.2Stoginė – stačiakampio plano, iki 6 metrų aukščio, pločio ir ilgio santykis 1:2–3, bet ne didesnė kaip 150 kvadratinių metrų užstatomo ploto.

18.3. Stoginės stogas – vienšlaitis, dvišlaitis arba keturšlaitis, dengiamas beasbesčiu šiferiu, neblizgia skarda, gali būti dengiamas tradicinėmis dangomis – malksnomis, nendrėmis, šiaudais.

18.4. Stoginės statybos ir apdailos medžiaga – mediena, apdirbta tradicinėmis medžio apdirbimo technologijomis (pjauti, tašyti, netekinti rąstai; tipinių formų apdailos lentos). Stoginės spalva – pilka, tamsiai ruda arba natūrali medžio.“

29.3. Pakeisti 19.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.2. Su sodyba besiribojančiame vandens telkinyje leidžiama įrengti vieną iki 15 m ilgio nuo vandens telkinio kranto, ne didesnį kaip 30 m2 ploto, iki 2 m pločio pontoninį arba medine danga ar jos imitacija padengtą lieptą. Jei viršvandeninės augalijos juosta platesnė kaip 15 m, leidžiama statyti ilgesnius lieptus, bet išsikišančius ne daugiau kaip 2 m už viršvandeninės augalijos juostos, ne didesnius kaip 30 m2 ploto. Urbanizuojamose rekreacinėse teritorijose liepto matmenys nustatomi statinio projekto sprendiniuose.“

29.4. Pakeisti 19.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

19.5. Saulės šviesos energijos elektrines leidžiama statyti sodybų žemės sklypuose, esamų fermų, pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijose (gamybos, remonto ir pramonės įmonių ar dirbtuvių, sandėlių statiniams skirtuose žemės sklypuose). Jų pastatymo vietos Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. rugpjūčio 22 d. nutarimu Nr. 875 „Dėl Asmenų prašymų ir skundų nagrinėjimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), nustatyta tvarka per nustatytus terminus turi būti suderintos su Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija (toliau – direkcija). Direkcija sprendimą suderinti saulės šviesos energijos elektrinės pastatymo vietą priima įvertinusi ir nustačiusi, kad elektrinės nebus matomos nuo gamtos bei kultūros paveldo objektų (kompleksų) ar apžvalgos aikštelių (regyklų), nepakenks saugomoms gamtos ir kraštovaizdžio vertybėms.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                                           Ingrida Šimonytė

 

 

Aplinkos ministras                                                                                           Simonas Gentvilas