baltos zuvys

 

ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS ORGANIZAVIMO IR MOKĖJIMO UŽ VAIKO GLOBĄ (RŪPYBĄ) IR PRIEŽIŪRĄ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. rugpjūčio 26 d. Nr. T-170

Švenčionys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 38 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 „Dėl globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo, patvirtinto Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. rugpjūčio 19 d. sprendimu Nr. T-117 „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“, 40 punktu‚ Švenčionių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Švenčionių rajono savivaldybės budinčio globotojo veiklos organizavimo ir mokėjimo už vaiko globą (rūpybą) ir priežiūrą tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Švenčionių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 29 d. sprendimą Nr. T-136 „Dėl Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros Švenčionių rajono savivaldybėje organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

4. Šis sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre.

 

 

SAVIVALDYBĖS MERAS                                                                           RIMANTAS KLIPČIUS


 

PATVIRTINTA

Švenčionių rajono savivaldybės tarybos

2021 m. rugpjūčio 26 d. sprendimu Nr. T-170

 

 

ŠVENČIONIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS ORGANIZAVIMO IR MOKĖJIMO UŽ VAIKO GLOBĄ (RŪPYBĄ) IR PRIEŽIŪRĄ TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Švenčionių rajono savivaldybės budinčio globotojo veiklos organizavimo ir mokėjimo už vaiko globą (rūpybą) ir priežiūrą tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja likusio be tėvų globos vaiko priežiūros budinčio globotojo šeimoje organizavimo, globos centro ir budinčio globotojo veiklos finansavimo tvarką, pagalbos pinigų ir vienkartinės išmokos už vaikų globą (rūpybą) ar priežiūrą mokėjimo dydžius bei skyrimo ir mokėjimo tvarką.

2. Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti likusio be tėvų globos vaiko teisių ir įstatymu ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant vaikui tokias artimiausias šeimos gyvenimui sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai ir tokią šeimos aplinką, kokios reikia jo gerovei.

3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

3.1. Budintis globotojas – fizinis asmuo, atitinkantis Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, išklausęs globėjų ir įtėvių mokymus ir budinčių globotojų konsultavimo kursus, pagal su globos centru sudarytą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį prižiūrintis likusius be tėvų globos vaikus, socialinę riziką patiriančius vaikus, su kuriais nėra susietas giminystės ryšiais, arba šioje sutartyje nustatytais atvejais teikiantis kitokią pagalbą vaiko tėvams, siekiant grąžinti vaiką į šeimą. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą.

3.2. Globos centras – socialinių paslaugų įstaiga, kuri, įgyvendindama vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį perduoda likusį be tėvų globos vaiką, socialinę riziką patiriantį vaiką prižiūrėti budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą pagal poreikį vaikui, budinčiam globotojui, globėjui (rūpintojui), įtėviams, šeimynų dalyviams, socialinių paslaugų įstaigų, dirbančių su vaikais, darbuotojams, taip pat kitokią pagalbą vaiko tėvams vaiką grąžinant į šeimą.)

4. Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (toliau- Civilinis kodeksas), Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme (toliau- Socialinių paslaugų įstatymas), Lietuvos Respublikos vaiko teisių pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme (toliau - Išmokų vaikams įstatymas) ir kituose teisės aktuose vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

VAIKO PRIEŽIŪROS ORGANIZAVIMAS BUDINČIO GLOBOTOJO ŠEIMOJE

 

5. Budintis globotojas prižiūri vaiką savo gyvenamojoje vietoje ir natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam emocinį bei fizinį saugumą, visavertį vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą, vykdo kitas teises ir pareigas, numatytas Socialinių paslaugų įstatyme.

6. Budintis globotojas prižiūri vaiką pagal globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį (toliau- Sutartis). Šioje sutartyje turi būti numatyta: sutarties šalys; sutarties objektas ir tikslas; vaiko priežiūros vieta; prižiūrimų vaikų skaičius; lėšų, vaikui išlaikyti bei atlygio už vaiko priežiūrą, kitų piniginių lėšų dydis ir mokėjimo tvarka; prižiūrimo vaiko trumpalaikės socialinės globos (laikino atokvėpio) suteikimo budinčiam globotojui tvarka; sutarties šalių atsakomybė dėl netinkamo sutarties sąlygų vykdymo; kitos budinčio globotojo ir globos centro teisės ir tarpusavio įsipareigojimai; pagalbos teikimo budinčiam globotojui ir vaikui tvarka; nutraukimo sąlygos ir tvarka (sutarties forma tvirtinama globos centro direktoriaus įsakymu).

7. Budintis globotojas, vykdydamas veiklą, atlieka šias funkcijas:

7.1. kriziniais atvejais (iki 3 mėnesių), kai vaiką  reikia skubiai, bet kuriuo paros metu apgyvendinti saugioje aplinkoje;

7.2. kai reikia suteikti laikiną atokvėpį kitiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), esant galimybei, - ir šeimynos dalyviams (iki dviejų savaičių, išimtinais atvejais ir tik tuo atveju, jeigu vaikas yra vyresnis nei 7 metų, - iki 1 mėnesio);

7.3. iki baigsis vaiko laikinoji globa (rūpyba) ir jis bus grąžintas į šeimą, jam bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) arba jis bus įvaikintas. Išimtinais atvejais, kai teismas nustato vaiko nuolatinę globą (rūpybą) globos centre, - iki vaikui bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje arba vaikas bus įvaikintas.

8. Aprašo 7.1 papunktyje numatyta priežiūra gali būti keičiama į Aprašo 7.3 papunktyje numatytą priežiūrą, jei vaikui reikia ilgesnės nei 3 mėnesių priežiūros.

9. Budintis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau kaip 3 vaikų. Bendras vaikų (su kitais šeimoje augančiais vaikais) skaičius budinčio globotojo šeimoje- ne daugiau kaip 6. Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis tik išimtiniais atvejais, kai broliai ir seserys neišskiriami ir tai raštu suderinta su globos centru ir budinčiu globotoju. Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje tiksliai nurodoma, kiek ir kokio amžiaus, kokių poreikių vaikų budintis globotojas vienu metu įsipareigoja prižiūrėti.

10. Budinčio globotojo šeimoje negali būti apgyvendinami vaikai, tuo metu sergantys ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis užkrečiamomis ligomis.

11. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ar jos įgaliotas teritorinis skyrius, nustatęs vaiko apsaugos poreikį, paėmęs vaiką iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos, nesant galimybių vaiką apgyvendinti Civilinio kodekso 3.264 straipsnio 5 dalyje nustatyta prioriteto tvarka pas Civilinio kodekso 3.264 straipsnio 5 dalies 1-4 punktuose nurodytus asmenis, pristato vaiką į globos centrą. Globos centras parenka budintį globotoją ir nedelsdamas organizuoja tėvų globos netekusio vaiko apgyvendinimą budinčio globotojo šeimoje. Nesant galimybės iš karto vaiką apgyvendinti budinčio globotojo šeimoje, vaikas laikinai gali būti apgyvendintas globos centre.

12. Socialinės priežiūros paslaugų teikimo pradžia yra laikoma nuo vaiko apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje momento. Vaiko apgyvendinimas budinčio globotojo šeimoje įforminamas  Vaiko laikino apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje aktu.

13. Vaiko globa (rūpyba) nustatoma ir vaiko globėjas (rūpintojas) skiriamas Civilinio kodekso nustatyta tvarka.

14. Vaiko, kuriam pagal Civilinį kodeksą globa (rūpyba) nustatyta globos centre, priežiūros ir gyvenamoji vieta negali būti globos centro buveinės ar socialinės globos įstaigos (padalinio) vieta.

15. Budintis globotas, prižiūrėdamas vaiką:

15.1.  užtikrina vaiko saugumą ir pasitikėjimą skatinančius santykius;

15.2.  skatina dvasinį ir moralinį vaiko tobulėjimą, stiprina jo savivertę, ugdo pareigingumą;

15.3.  užtikrina reikiamą paramą vaikui;

15.4.  skatina vaiką kurti ir palaikyti ryšius su bendraamžiais, šeima, kitais vaikui svarbiais asmenimis;

15.5.  vykdo tai, kas yra numatyta individualios pagalbos plane;

15.6. atsižvelgdamas į globos centro rekomendacijas, pildo budinčio globotojo dienoraštį (nurodo vaiko ir globėjo (rūpintojo) ar budinčio globotojo vardus ir pavardes, duomenis apie vaiko sveikatą (vystymąsi, sutrikimus ir gydymą), pažintinį vystymąsi, mokymąsi, emocijas ir elgesį, tapatumo vystymąsi, šeimos ir socialinius ryšius, socialinį statusą, prireikus nurodo, jo nuomone, reikšmingą informaciją apie vaiką);

15.7.  konsultuojasi su globos centro specialistais dėl reikiamos pagalbos vaikui;

15.8.  užtikrina vaiko saugumą, nepalieka jo be tinkamos priežiūros;

15.9.  bendradarbiauja su sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo ir ugdymo, socialinių paslaugų įstaigų specialistais, rūpinasi vaiko ugdymu, sveikatos priežiūra ir kt.;

15.10. naudojasi globos centro siūloma pagalba, analizuoja ir vertina savo veiklą, tobulina profesinę kompetenciją, dalyvauja aktualiomis temomis mokymuose, kurių trukmė - ne mažesnė nei 16 valandų per metus, taip pat   dalyvauja savitarpio pagalbos grupėse ir supervizijoje;

15.11.    vykdo kitas funkcijas, reikalingas vaiko fizinei, emocinei, socialinei gerovei užtikrinti;

15.12. atlieka globos centro suteiktame įgaliojime nurodytus konkrečius veiksmus, atstovaudamas vaikui sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, švietimo ar kitose įstaigose, institucijose bei organizacijose.

16. Budinčio globotojo teisės ir pareigos apibrėžtos Socialinių paslaugų įstatyme.

 

III SKYRIUS

GLOBOS CENTRO IR BUDINČIO GLOBOTOJO VEIKLOS FINANSAVIMAS,

PAGALBOS PINIGŲ IR VIENKARTINĖS IŠMOKOS UŽ VAIKŲ GLOBĄ (RŪPYBĄ) AR PRIEŽIŪRĄ MOKĖJIMAS

 

17. Vaiko priežiūra budinčio globotojo šeimoje per globos centrą finansuojama iš savivaldybės biudžeto lėšų, valstybės biudžeto lėšų, skirtų vaikų,  vaikų globos (rūpybos), globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo išmokoms pagal Išmokų vaikams įstatymą mokėti, ir kitų lėšų.

18. Globos centras budinčiam globotojui sutartyje nustatyta tvarka moka nurodytas išmokas, kurios pervedamos į budinčio globotojo nurodytą asmeninę sąskaitą:

18.1. vaiko globos (rūpybos) išmokas, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka;

18.2. globos (rūpybos) išmokų tikslinius priedus, mokamus Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka;

18.3. išmokas vaikui, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Lietuvos Respublikos Tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitas išmokas, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta įstatymuose;

18.4. atlygį budinčiam globotojui neatsižvelgiant į faktiškai prižiūrimų vaikų skaičių, – 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Atlygis budinčiam globotojui didinamas tuo laikotarpiu, kai vaikas (-ai) perduotas (-i) prižiūrėti budinčiam globotojui po 0,5 minimalios mėnesinės algos dydžio per mėnesį už kiekvieną faktiškai prižiūrimą vaiką, o už kūdikį ar paauglį nuo 12 metų, ar neįgalų vaiką – po 0,75 minimalios mėnesinės algos dydžio per mėnesį.

19. Atlygis budinčiam globotojui mokamas globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutarties galiojimo laikotarpiu net ir tais atvejais, kai globos centras neperduoda budinčiam globotojui prižiūrėti vaiko. 

20. Savivaldybės administracija budinčiam globotojui, kuris yra sudaręs tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį su globos centru ir kuriam globos centras perdavė prižiūrėti vaiką, tiesiogiai skiria ir moka:

20.1. pagalbos pinigus už vaikų priežiūrą budinčio globotojo šeimoje:

20.1.1. už vieną vaiką – 3 BSI dydžio per mėnesį;

20.1.2. už du vaikus – 5 BSI dydžio per mėnesį;

20.1.3. už tris vaikus – 8 BSI dydžio per mėnesį;

20.1.4. už kiekvieną vaiką iki 3 metų – papildomai 1 BSI dydžio per mėnesį;

20.2. 4 BSI dydžio vienkartinę išmoką vaiko apgyvendinimui skirtai vietai įkurti (toliau – vienkartinė išmoka). Vienkartinė išmoka naudojama vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti, įsigyti būtiniausiems daiktams, namų apyvokos reikmenims, taip pat kitoms einamosioms išlaidoms, susijusioms su prižiūrimo vaiko poreikių tenkinimu. Ji mokama už kiekvieną  įkurtą vaiko apgyvendinimui skirtą vietą pas budintį globotoją ir pervedama į pareiškėjo nurodytą sąskaitą per 5 darbo dienas nuo įsakymo priėmimo dienos. Vienkartinė išmoka grąžinama, jeigu sutartis su budinčiu globotoju nutraukiama nepraėjus trijų mėnesių nuo sutarties pasirašymo dienos laikotarpiui.

21. Tuo atveju jei Savivaldybės administracija perka ar finansuoja kitos savivaldybės globos centro paslaugas, sudarydama su juo socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sutartį,  budinčiam globotojui priklausančios išmokos skiriamos ir mokamos globos centrui su kuriuo sudaryta sutartis. 

22. Aprašo 18.1, 18.3 papunkčiuose ir 20 punkte nurodytos išmokos mokamos tik už tą laikotarpį, kai vaikas gyvena budinčio globotojo šeimoje.

23. Budintis globotojas, siekdamas patenkinti vaiko pagrindinius ir saviraiškos poreikius, įsipareigoja Aprašo 18.1 ir 18.3 papunkčiuose numatytas gaunamas išmokas skirti vaikui išlaikyti (pvz.: maistui, drabužiams, kanceliarinėms prekėms, higienos prekėms, laisvalaikiui ir ugdymui, kišenpinigiams, medikamentams ir pan.).

24. Aprašo 18.2. papunktyje numatytą išmoką globos centras naudoja papildomai pagalbai vaikui (pvz.: logopedo, psichiatro, vaiko neformaliojo ugdymo ar užimtumo paslaugoms) ir (ar) pagalbai budinčiam globotojui (pvz.: psichoterapijai, supervizijai, profesinei kompetencijai ugdyti) teikti, jos neperduodamas budinčiam globotojui, jei tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje nenumatyta kitaip.

25. Savivaldybės administracija, įstatymų nustatyta tvarka paskirtam vaiko globėjui (rūpintojui), nesusijusiam su globojamu (rūpinamu) vaiku giminystės ryšiais (toliau – globėjas (rūpintojas)), skiria ir moka:

25.1. pagalbos pinigus, kurių dydis yra 300 eurų per mėnesį už vieną globojamą (rūpinamą) vaiką;

25.2.  4 BSI dydžio vienkartinę išmoką, kuri mokama Aprašo 20.2 papunktyje nustatyta tvarka, nurodytiems vaiko poreikiams tenkinti.

26. Pagalbos pinigai ir vienkartinė išmoka globėjui (rūpintojui) ar budinčiam globotojui skiriama ir mokama Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu:

26.1. globėjui (rūpintojui) ar budinčiam globotojui, negaunančiam pagalbos pinigų kitoje savivaldybėje;

26.2. esant globos centro teigiamai išvadai apie vaikus globojančios (rūpinančios) šeimos tinkamumą globoti (rūpintis) ir prižiūrėti vaiką (-us);

26.3. iki globojamam (rūpinamam) vaikui sukaks 18 metų.

27. Globėjas (rūpintojas) ar budintis globotojas dėl pagalbos pinigų ir vienkartinės išmokos skyrimo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių ir pateikia šiuos dokumentus:

27.1. laisvos formos prašymą (kiekvienai išmokai atskirai);

27.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

27.3. globojamo (rūpinamo) ar prižiūrimo vaiko gimimo liudijimą;

27.4. bei vaiko globą (rūpybą) ar priežiūrą pagrindžiančius dokumentus (dokumento dėl laikinosios (nuolatinės) globos (rūpybos) vaikui nustatymo kopiją ar Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutarties kopiją ir Vaiko apgyvendinimo aktą).

28. Šio Aprašo 27.1 – 27.4 papunkčiuose nurodyti dokumentai gali būti pateikti globos centrui, kuris gautus dokumentus persiunčia Socialinės paramos skyriui.

29. Jei globojamas (rūpinamas) vaikas, sulaukęs pilnametystės, toliau gyvena ar deklaruoja savo gyvenamąją vietą pas buvusį globėją (rūpintoją), nesusijusį giminystės ryšiais, kuriam Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo skirti pagalbos pinigai už globojamą (rūpinamą) vaiką, ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, formaliojo profesinio mokymo programą, specialiųjų ugdymosi poreikių programą, ar studijuojantis aukštojoje mokykloje pagal dieninės studijų formos nuosekliųjų studijų programą ar nuolatinės studijų formos programą, buvęs globėjas (rūpintojas), gali kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl pagalbos pinigų skyrimo buvusio rūpintinio mokymosi laikotarpiu, bet ne ilgiau kaip iki jam sukaks 24 metai. Buvęs globėjas (rūpintojas), nesusijęs giminystės ryšiais, Socialinės paramos skyriui turi pateikti laisvos formos prašymą skirti pagalbos pinigus ir iš ugdymo įstaigos pažymą, patvirtinančią, kad asmuo joje mokosi. Šiuo atveju pagalbos pinigai skiriami nuo prašymo Savivaldybės administracijoje gavimo dienos iki einamųjų metų mokslo metų pabaigos (rugpjūčio 31 d.);

30. Pagalbos pinigai skiriami nuo laikinosios globos (rūpybos) nustatymo Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ar nuolatinės globos (rūpybos) nustatymo teismo sprendimu / nutartimi dienos, ar vaiko apgyvendinimo budinčio globotojo šeimoje dienos, tačiau ne daugiau kaip už 6 praėjusius mėnesius nuo prašymo dėl pagalbos pinigų skyrimo Savivaldybėje gavimo dienos.

31. Pagalbos pinigai už vaiko globą (rūpybą) globėjui (rūpintojui) neskiriami ir nemokami jam išvykus gyventi į kitą valstybę.

32. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų dėl vienkartinės išmokos ir dėl pagalbos pinigų skyrimo / neskyrimo ir mokėjimo nutraukimo projektus rengia ir teikia juos derinti Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas.

33. Socialinės paramos skyriaus atsakingas darbuotojas įsakymų dėl vienkartinės išmokos ir  dėl pagalbos pinigų skyrimo ar mokėjimo nutraukimo kopijas nedelsdamas perduoda Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui (toliau – Buhalterinės apskaitos skyrius) ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išsiunčia vienkartinės išmokos ir / ar pagalbos pinigų gavėjui, taip pat įsakymo kopija saugoma Socialinės paramos skyriaus sudarytoje asmens byloje. Duomenys apie pagalbos pinigų skyrimą, neskyrimą ar nutraukimą suvedami į Socialinės paramos informacinę sistemos (SPIS) ir Socialinės paramos apskaitos sistemos „PARAMA” duomenų bazes, duomenys apie vienkartinės išmokos suvedami į Socialinės paramos apskaitos sistemos „PARAMA” duomenų bazę.

34. Vienkartinė išmoka pervedama į pareiškėjo nurodytą sąskaitą per 5 darbo dienas nuo įsakymo priėmimo dienos.

35. Pagalbos pinigai mokami už praėjusį mėnesį ir pervedami į pagalbos pinigų gavėjo asmeninę sąskaitą banke kiekvieną mėnesį iki 25 dienos.

36. Pagalbos pinigų mokėjimo dydis už ne visą mėnesį teikiamą globą (rūpybą) ar priežiūrą yra nustatomas proporcingai teikiamos globos (rūpybos) ar priežiūros trukmei.

37. Pagalbos pinigų gavėjas turi teisę atsisakyti pagalbos pinigų, pateikęs Socialinės paramos skyriui prašymą dėl pagalbos pinigų mokėjimo nutraukimo.

38. Pagalbos pinigai skiriami globėjo (rūpintojo), budinčio globotojo ir/ar globojamo (rūpinamo), prižiūrimo vaiko poreikiams tenkinti.

39. Dėl vaikui skirtų išmokų gavimo, budintis globotojas globos centrui pateikia patvirtintos formos Budinčiam globotojui priklausančių išmokų suderinimo aktą (akto formą tvirtina globos centro vadovo) ne vėliau kaip kito mėnesio antrąją darbo dieną. Išmoka skaičiuojama proporcingai dienų, kurias vaikas gyvena budinčio globotojo šeimoje, skaičiui.

40. Globos centrui už vaiko, patiriančio socialinę riziką, išlaikymo budinčio globotojo, globėjo (rūpintojo) šeimoje, kol bus nustatyta laikinoji globa (rūpyba) ar vaikas bus grąžintas į šeimą, laikino atokvėpio paslaugų budintiems globotojams, šeimynos dalyviams, globėjams (rūpintojams) teikimo išlaidas finansuoja savivaldybė. Vieno vaiko priežiūros paslaugų globos centre, iki vaikui bus nustatyta globa (rūpyba) ar bus grąžintas į biologinę šeimą, kaina per dieną – 0,27 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio. 

41. Aprašo 18.1-18.3 papunkčiuose ir 20 punkte mokamų išmokų budinčiam globotojui naudojimą pagal paskirtį prižiūri ir kontroliuoja globos centras, įstaigos vadovo patvirtinta tvarka. 

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

42. Įgyvendindami Aprašo nuostatas, duomenų valdytojai užtikrina, kad jų atliekamas asmens duomenų tvarkymas atitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau ‒ Reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatas. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Reglamento ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka.

43. Dokumentai (įskaitant dokumentus, kuriuose yra asmens duomenų) saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatytais terminais.

44. Aprašas gali būti keičiamas ar naikinamas Švenčionių rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

________________________

 

part_547118dfc9a340b0baf533a2233fe810_end