LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2006 M. KOVO 31 D. ĮSAKYMO NR. V-234 „DĖL VALSTYBĖS PARAMOS ORTOPEDIJOS TECHNINĖMS PRIEMONĖMS ĮSIGYTI ORGANIZAVIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. gruodžio 3 d. Nr. V-1256

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 32 straipsnio 2 dalimi ir atsižvelgdama į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2014 m. rugpjūčio 21 d. nutarimą Nr. DT-8/1 „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, už kurias mokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, bazinių kainų perskaičiavimo įvedus eurą Lietuvos Respublikoje“:

1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymą Nr. V-234 „Dėl Valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 3.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„3.2. įsakymo vykdymo kontrolę viceministrui pagal administravimo sritį.“

1.2. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos aprašą:

1.2.1. Pakeičiu 3.4.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

3.4.5. pareiškimas, patvirtinantis, kad tas prietaisas atitinka Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-18 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ ir Lietuvos medicinos normos MN 100:2009 „Aktyviųjų implantuojamųjų medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ patvirtinimo“, 1 priede nurodytus būtinuosius reikalavimus, o prireikus – ir tie būtinieji reikalavimai, kurie nebuvo įvykdyti, bei priežastys.“

1.2.2 Pakeičiu 3.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

„3.7. Neįgalusis – asmuo, kuriam Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis“.

1.2.3. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

„4. Rengiant šį tvarkos aprašą vadovautasi šiais Lietuvos Respublikos įstatymais ir  kitais teisės aktais:

4.1. Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymu;

4.2. Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymu;

4.3. Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymu;

4.4. Lietuvos Respublikos sveikatos priežiūros įstaigų įstatymu;

4.5. Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu;

4.6. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-18 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ ir Lietuvos medicinos normos MN 100:2009 „Aktyviųjų implantuojamųjų medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ patvirtinimo“;

4.7. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“;

4.8. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-172 „Dėl Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos nuostatų patvirtinimo“;

4.9. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-469 „Dėl Medicinos praktikos profesinių kvalifikacijų rūšių sąrašo patvirtinimo“;

4.10. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. V-6 „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų civilinės atsakomybės už pacientams padarytą žalą privalomojo draudimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

4.11. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymu Nr. A1-78/V179 „Dėl Darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir Darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

4.12. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. liepos 5 d. įsakymu Nr. V-698 „Dėl ortopedijos techninių priemonių, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, ir jų bazinių kainų sąrašų patvirtinimo“; 

4.13. VLK direktoriaus 2005 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. 1K-149 „Dėl Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento patvirtinimo“;

4.14. VLK direktoriaus 2014 m. sausio 10 d. įsakymu Nr. 1K-10 „Dėl Asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių, sudariusių sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos ar teritorinėmis ligonių kasomis, veiklos priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

1.2.4. Pakeičiu 9.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„9.2. pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojai specialistai, nurodyti aprašo 9.1 punkte, jei ortopedijos techninės priemonės bazinė kaina ne didesnė kaip 289,62 balo;“

1.2.5 Pakeičiu 9.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

„9.3. antrinio arba tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojai specialistai, nurodyti aprašo 9.1 punkte, jei ortopedijos techninės priemonės bazinė kaina ne didesnė kaip 579,24 balo;“

1.2.6 Pakeičiu 9.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

„9.4. antrinio arba tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios gydymo įstaigos gydytojų konsiliumas, dalyvaujant ortopedijos techninę priemonę skiriančiam gydytojui specialistui, nurodytam aprašo 9.1 punkte, jei šios priemonės bazinė kaina didesnė kaip 579,24 balo;“

1.2.7. Pakeičiu 132 punktą ir jį išdėstau taip:

„132. Priemokos, mokamos dėl dalinės ortopedijos techninės priemonės įsigijimo išlaidų kompensacijos, vienas balas yra lygus vienam eurui.“

1.2.8. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

„15. Nenumatytais ligos atvejais ortopedijos techninės priemonės ar jų dalys gali būti skiriamos ir jų įsigijimo išlaidos kompensuojamos nepasibaigus aprašo nustatytam naudojimosi šiomis priemonėmis laikotarpiui ar skiriamos vėliau. Ortopedijos įmonė, turinti sutartį su VLK, teikia vadovo pasirašytą prašymą kompensuoti reikiamos ortopedijos techninės priemonės išlaidas ir gydytojų konsultacinės komisijos aktą su išvadomis, atitinkančiomis Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento, patvirtinto VLK direktoriaus 2005 m. lapkričio 22 d.  įsakymu Nr. 1K-149„Dėl Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento patvirtinimo“, nuostatas.“

1.2.9. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

„16. Asmenims iki 18 m. ortopedijos techninės priemonės skiriamos 14 punkte nustatytais terminais. Jei būtina (kai ortopedijos techninės priemonės neatitinka savo paskirties dėl sparčiai kintančių augančio vaiko kūno proporcijų ar pan.), šios priemonės gali būti keičiamos ir kompensuojamos gydytojo nurodymu, vadovaujantis gydytojų konsultacinės komisijos aktu su išvadomis, atitinkančiomis Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento, patvirtinto VLK direktoriaus 2005 m. lapkričio 22 d.  įsakymu Nr. 1K-149„Dėl Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento patvirtinimo“, nuostatas.“

1.2.10. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

„17. Jeigu apdraustajam būtina ortopedijos techninė priemonė (tai patvirtina gydytojų konsultacinės komisijos surašytas paciento sveikatos būklės įvertinimas bei teigiama sveikatos ir gyvenimo kokybės prognozė), neįtraukta į ortopedijos techninių priemonių sąrašus, tai ortopedijos įmonės vadovo prašymu ir vadovaujantis gydytojų konsultacinės komisijos aktu su išvadomis, atitinkančiomis Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento, patvirtinto VLK direktoriaus 2005 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. 1K-149 „Dėl Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisijos darbo reglamento patvirtinimo“, nuostatas, šios priemonės gali būti kompensuojamos“.

1.2.11. Pakeičiu 241 punktą ir jį išdėstau taip:

„241. Pasibaigus ataskaitiniam laikotarpiui (kalendoriniam mėnesiui), VLK per 3 darbo dienas apskaičiuoja ataskaitinio laikotarpio kiekvieno poklasio ortopedijos techninių priemonių bazinių kainų balo vertę – ataskaitinio laikotarpio kiekvieno poklasio ortopedijos techninėms priemonėms skirtą sumą eurais dalina iš tą mėnesį išduotų atitinkamo poklasio ortopedijos techninių priemonių bazinių kainų balų sumos. Ataskaitinio laikotarpio kiekvieno poklasio ortopedijos techninių priemonių bazinių kainų balo vertė negali būti didesnė nei 0,89 euro.“

1.2.12. Pakeičiu 28.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„28.2. dėl kurių kompensavimo VLK direktoriaus sudaryta Sprendimų dėl vaistų ir medicinos pagalbos priemonių labai retoms ligoms ir būklėms gydyti kompensavimo ir dėl nenumatytų atvejų priėmimo komisija priėmė teigiamą sprendimą.“

1.2.13. Pakeičiu 451 punktą ir jį išdėstau  taip:

„451. Apdraustojo lėšomis įsigyjamos ortopedijos techninės priemonės bazinės kainos vieno balo vertė yra lygi vienam eurui. Nustatant apdraustajam mokamos kompensacijos už savo lėšomis įsigyjamą ortopedijos techninę priemonę dydį, šios priemonės bazinės kainos balo vertė turi atitikti jo vertę tą ataskaitinį laikotarpį, kai ortopedijos techninė priemonė įsigyjama.“

1.2.14. Pakeičiu 47 punktą ir jį išdėstau taip:

„47. Ortopedijos techninės priemonės turi atitikti Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-18 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ ir Lietuvos medicinos normos MN 100:2009 „Aktyviųjų implantuojamųjų medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ patvirtinimo“ reikalavimus, atitinkančius 1993 m. birželio 14 d. Europos Tarybos direktyvos 93/42/EEB dėl medicinos prietaisų (OL 2004 m. specialusis leidimas, 13 skyrius, 12 tomas, p. 82), nuostatas.“

1.2.15. Pakeičiu 49.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„49.1.1. atitinkančią ortopedijos techninės priemonės bazinę kainą, kurios vieno balo vertė yra lygi vienam eurui, – jei teisės aktų pažeidimas nustatomas pirmą kartą sutarties galiojimo laikotarpiu;“.

1.2.16. Pakeičiu 49.1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

„49.1.2. apskaičiuojamą ortopedijos techninės priemonės bazinę kainą, kurios vieno balo vertė yra lygi vienam eurui, dauginant iš trijų – jei teisės aktų pažeidimai nustatomi antrą kartą sutarties galiojimo laikotarpiu;“.

1.2.17. Pakeičiu 49.1.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

„49.1.3. apskaičiuojamą ortopedijos techninės priemonės bazinę kainą, kurios vieno balo vertė yra lygi vienam eurui, dauginant iš penkių – jei teisės aktų pažeidimai nustatomi trečią ir daugiau kartų sutarties galiojimo laikotarpiu.“

1.2.18. Pakeičiu nurodyto aprašo 1 priedo 15 punktą ir jį išdėstau taip:

„15. Teikti apdraustiesiems informaciją apie etiketes, naudojimo instrukcijas, vadovaujantis Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-18 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ ir Lietuvos medicinos normos MN 100:2009 „Aktyviųjų implantuojamųjų medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ patvirtinimo“, 1 priedo 14 punktu.“

1.2.19. Pakeičiu nurodyto aprašo 2 priedo 8.15 papunktį ir jį išdėstau taip:

„8.15. ortopedijos įmonėje pagal užsakymą gaminamų ortopedijos techninių priemonių žymėjimo pavyzdžiai (etiketės), naudojimo instrukcijos (Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. V-18 „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 4:2009 „Medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ ir Lietuvos medicinos normos MN 100:2009 „Aktyviųjų implantuojamųjų medicinos prietaisų saugos techninis reglamentas“ patvirtinimo“, 1 priedo 14 punktas);“.

1.2.20. Pakeičiu nurodyto aprašo 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. sausio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė

 


 

Valstybės paramos ortopedijos techninėms

priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

.....................................................

(ortopedijos įmonės pavadinimas)

 

Direktoriui

 

Vardas, pavardė ........................................................................................................................ ,

gyvenamosios vietos adresas .................................................................................................... ,

telefonas ....................................................................................................................................

 

Apdraustojo vardas, pavardė .................................................................................................... ,

asmens kodas ............................................................................................................................ ,

gyvenamosios vietos adresas .................................................................................................... ,

telefonas ....................................................................................................................................

 

......................................

(data)

 

PRAŠYMAS PAGAMINTI KOMPENSUOJAMĄJĄ ORTOPEDIJOS TECHNINĘ PRIEMONĘ

 

Prašau leisti toliau nurodytas priemones įsigyti savomis lėšomis:

 

Eil. Nr.

Ortopedijos techninės priemonės pavadinimas

Suma, Eur

1.

 

 

2.

 

 

3.

 

 

Iš viso

 

 

 

Esu informuotas (-a), kad man reikalingų ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Esu susipažinęs (-usi) su Valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos aprašu ir žinau, kad kompensaciją už savomis lėšomis įsigytą ortopedijos techninę priemonę galėsiu gauti ne anksčiau kaip 20_ m. _________________ mėn. ___ dieną (įrašoma eilės data).

Sutinku, kad prašyme pateikti asmens duomenys būtų tvarkomi siekiant išsiaiškinti, ar turiu teisę į ortopedijos techninės priemonės įsigijimo išlaidų kompensavimą teisės aktų nustatyta tvarka, bei su kompensavimu susijusiems veiksmams atlikti.

 

.............................................

(vardas, pavardė, parašas)

 

(Šis prašymas turi būti įklijuotas užsakymo priėmimo dokumentuose)

 

___________________________