AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO MOKYKLŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2024 m. birželio 25 d. Nr. T-181
Naujoji Akmenė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 15 straipsniu, 29 straipsnio 6 dalimi, 39 straipsnio 5 dalimi, 43 straipsnio 6 dalimi, 58 straipsnio 1 dalies 1 ir 3 punktais, 70 straipsnio 9 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, Neformaliojo švietimo koncepcija, patvirtinta Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. ISAK-2695 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo koncepcijos patvirtinimo“, Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-334 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, remdamasi Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-48 „Dėl Rekomendacijų dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo patvirtinimo“, Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. V-976 „Dėl sportinio ugdymo rekomendacijų tvirtinimo“, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Akmenės rajono savivaldybės formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų veiklos organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 31 d. sprendimą Nr. T-130 „Dėl Akmenės rajono savivaldybės formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklų veiklos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
PATVIRTINTA
Akmenės rajono savivaldybės tarybos
2024 m. birželio 25 d. sprendimu Nr. T-181
AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS FORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ PAPILDANČIO UGDYMO MOKYKLŲ VEIKLOS ORGANIZAVIMO
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Akmenės rajono savivaldybės formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau – FŠPU) mokyklų veiklos organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja vaikų, mokinių ir suaugusiųjų (toliau – mokiniai) ugdymo organizavimo neformaliojo švietimo mokyklose (toliau – Mokyklos) pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo bei neformaliojo vaikų ir suaugusių švietimo programas tvarką.
2. Aprašo nuostatomis vadovaujasi Akmenės rajono meno mokykla (toliau – Meno mokykla) ir Akmenės rajono sporto centras (toliau – Sporto centras), (toliau kartu – Mokyklos).
II SKYRIUS
NEFORMALIOJO ŠVIETIMO PROGRAMŲ PASKIRTYS, RENGIMAS
4. Mokyklos, rengdamos ugdymo programas, atsižvelgia į mokinių poreikius ir interesus, tėvų pageidavimus, pedagoginių darbuotojų pasirengimą, Mokyklos turimą materialinę bazę ir finansinius išteklius. Mokyklos sistemingai analizuoja, tikslina ir atnaujina programas, planuoja jų įgyvendinimo procesą ir priemones.
5. Neformaliojo švietimo programų paskirtys:
5.1. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų paskirtis – pagal ilgalaikes programas sistemiškai plėsti tam tikros srities žinias, stiprinti gebėjimus ir įgūdžius ir suteikti asmeniui papildomas dalykines kompetencijas;
5.2. neformaliojo vaikų švietimo programų paskirtis – tenkinti mokinių pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikius, padėti jiems tapti aktyviais visuomenės nariais;
6. Neformaliojo švietimo programų rengimo principai:
6.1. individualizavimo – orientuojamasi į asmenį, jo pasiekimus ir mokymosi ypatumus, individualią gabumų raidą;
7. Neformalusis švietimas Mokyklose organizuojamas pagal vienerių ar dvejų mokslo metų ugdymo planą. Suderintas su Mokyklos taryba ir Akmenės rajono savivaldybės vykdomąja institucija ugdymo planas iki mokslo metų pradžios tvirtinamas Mokyklos direktoriaus įsakymu.
8. Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas Mokyklos rengia vadovaudamosi atitinkamai Rekomendacijomis dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-48 „Dėl Rekomendacijų dėl meninio formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų rengimo ir įgyvendinimo patvirtinimo“ (toliau – Meninio ugdymo rekomendacijos), Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2019 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. V-976 „Dėl sportinio ugdymo rekomendacijų tvirtinimo“ (toliau – Sportinio ugdymo rekomendacijos). Formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos rengiamos dvejiems metams. Suderinus su Mokyklos taryba ir Akmenės rajono savivaldybės vykdomąja institucija programos iki mokslo metų pradžios tvirtinamos Mokyklos direktoriaus įsakymu ir registruojamos Neformaliojo švietimo programų registre.
9. Neformaliojo vaikų švietimo programos, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programos rengiamos vadovaujantis Bendrųjų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 18 d. įsakymu Nr. ISAK-991 „Dėl Bendrųjų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų finansuojamų neformaliojo švietimo programų kriterijų aprašo patvirtinimo“, dvejiems metams. Suderinus su Mokyklos taryba ir Akmenės rajono savivaldybės vykdomąja institucija programos iki mokslo metų pradžios tvirtinamos Mokyklos direktoriaus įsakymu ir registruojamos Neformaliojo švietimo programų registre.
III SKYRIUS
MOKSLO METŲ PRADŽIA IR TRUKMĖ, KLASIŲ/ GRUPIŲ FORMAVIMAS
10. Mokyklose mokslo metų (ugdymo proceso) pradžia – rugsėjo 1 d. Jei pirmoji mokslo metų diena sutampa su poilsio diena, ugdymo proceso pradžia mokyklos sprendimu gali būti nukeliama į artimiausią darbo dieną po poilsio dienos.
11. Ugdymo proceso trukmė Mokyklose – 37 savaitės arba 185 ugdymo dienos. Ugdymo procesas vyksta pagal Mokyklos ugdymo planą. Nuo birželio 1 d. gali būti vykdoma projektinė, meninė, koncertinė, sportinė veikla, stovyklos, plenerai, pasiruošimas šventėms, festivaliams, konkursams, varžyboms ir čempionatams bei dalyvavimas juose.
12. Mokyklose mokiniams skiriamos rudens, žiemos, pavasario atostogos, kurių datas nustato pati Mokykla. Atostogų datos gali sutapti su ugdymo atostogų datomis, nustatytomis Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendruosiuose ugdymo planuose.
13. Bendrojo ugdymo mokyklų mokinių rudens, žiemos, pavasario atostogų metu Meno mokykloje ir Sporto centre, suderinus su tėvais, repeticijos, koncertai, komandiruotės, išvykos, treniruotės ir kiti su neformaliuoju švietimu susiję renginiai gali būti vykdomi pagal atskirą tvarkaraštį, suderintą su Mokyklos direktoriumi.
14. Mokyklose mokslo metai skirstomi pusmečiais:
15. Sportinio ugdymo grupių individualiųjų sporto šakų ir (arba) disciplinų asmenims varžybų dienų skaičius per metus pradinio rengimo etape turėtų būti ne mažesnis kaip 4 varžybų dienos, sportinių žaidimų šakų asmenims – ne mažesnis kaip 10 varžybų dienų; meistriškumo ugdymo etape – individualiųjų sporto šakų ir (arba) disciplinų asmenims varžybų dienų skaičius per metus turėtų būti ne mažesnis kaip 10 varžybų dienų, sportinių žaidimų šakų asmenims – ne mažesnis kaip 20 varžybų dienų; meistriškumo tobulinimo etape – individualiųjų sporto šakų ir (arba) disciplinų asmenims varžybų dienų skaičius per metus turėtų būti ne mažesnis kaip 15 varžybų dienų, sportinių žaidimų šakų asmenims – ne mažesnis kaip 30 varžybų dienų; aukšto meistriškumo etape – individualiųjų sporto šakų ir (arba) disciplinų asmenims varžybų dienų skaičius per metus turėtų būti ne mažesnis kaip 20 varžybų dienų, sportinių žaidimų šakų asmenims – ne mažesnis kaip 40 varžybų dienų.
16. Sportinio ugdymo ir (ar) rengimo programų grupių asmenims rekomenduojamas mokomųjų sporto stovyklų skaičius pradinio rengimo etape yra ne mažiau kaip trys 8–10 dienų stovyklos per metus, meistriškumo ugdymo etape – ne mažiau kaip keturios 10–12 dienų stovyklos per metus, meistriškumo tobulinimo etape – ne mažiau kaip keturios 10–14 dienų stovyklos per metus, aukšto meistriškumo ugdymo etape – ne mažiau kaip penkios 14–18 dienų stovyklos per metus. Dalyvavimas sporto stovyklose yra organizuojamas, atsižvelgiant į Sporto centrui skirtą biudžetą ir kitus turimus išteklius.
17. Vasaros atostogos skiriamos pasibaigus ugdymo procesui. Atostogų pradžią nustato Mokyklos direktorius, suderinęs su Mokyklos taryba ir Akmenės rajono savivaldybės vykdomąja institucija. Vasaros atostogos trunka iki einamųjų mokslo metų rugpjūčio 31 d.
18. Esant poreikiui, Akmenės rajono savivaldybės vykdomosios institucijos tvarkomuoju dokumentu Meno mokykla ir Sporto centras įpareigojami organizuoti Savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų sportinį ir meninį užimtumą jų vasaros atostogų metu.
19. Mokiniui, baigusiam neformaliojo vaikų švietimo programą ar formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą, yra išduodamas neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimas:
19.1. pažymėjimas Mokinių registro duomenų pagrindu išduodamas mokiniui, baigusiam formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą, jei Mokinių registre, vadovaujantis Mokinių registro nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-1959 „Dėl Mokinių registro reorganizavimo ir Mokinių registro nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Mokinių registro nuostatai), yra žyma apie jo ugdymąsi pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą ir jos baigimą;
19.2. pažymėjimas Mokinių registro duomenų pagrindu gali būti išduodamas mokiniui, baigusiam neformaliojo vaikų švietimo programą, jei Mokinių registre yra žyma apie jo dalyvavimą neformaliojo vaikų švietimo programoje ir jos baigimą;
19.3. neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimas išduodamas vadovaujantis Neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. V-334 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo pažymėjimo išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Mokyklų nustatyta tvarka.
20. Vaikai dalyvauja formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir neformaliojo švietimo programose tuo laiku, kai jie nesimoko pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ar bendrojo ugdymo programas.
21. Rekomenduojamas mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio (sportinio) ugdymo atskirų sporto šakų klasėse / grupėse yra nustatytas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintose Sportinio ugdymo organizavimo rekomendacijose. Atsižvelgiant į sporto šakos specifiką, grupės gali būti mišrios arba sudarytos iš vienos lyties asmenų.
22. Pradinio, pagrindinio formalųjį švietimą papildančio (meninio) ugdymo programos klasėje/ grupėje solfedžio, dailės, teatro, muzikos istorijos dalykų, ansamblinio muzikavimo, chorinio dainavimo, orkestro užsiėmimai vyksta grupiniu būdu.
23. Minimalus mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio (meninio) ugdymo programos klasėje/ grupėje – 8 mokiniai.
25. Vidutinis mokinių skaičius formalųjį švietimą papildančio (meninio) ugdymo programos klasėse/ grupėse – 10 mokinių.
26. Minimalus mokinių skaičius Meno mokykloje vykdomose neformaliojo vaikų švietimo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose – 10 mokinių.
27. Vidutinis mokinių skaičius Meno mokykloje vykdomose neformaliojo vaikų švietimo, ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose – 14 mokinių.
28. Užsiėmimai neformaliojo vaikų švietimo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programose vyksta grupiniu būdu.
29. Gali būti formuojamos ankstyvojo meninio ugdymo grupės vaikams nuo 6 mėn. iki 5 metų. Tokių grupių Meno mokykloje gali būti ne daugiau nei trys.
30. Formuojant ankstyvojo meninio ugdymo grupę vaikams, neturintiems 5 metų, nustatomas ne mažesnis kaip vienos kontaktinės valandos vertės mėnesinis mokestis.
31. Formuojant ankstyvojo meninio ugdymo grupę 5–6 metų vaikams, minimalus vaikų skaičius – 10, maksimalus – 20 mokinių. Ankstyvojo ugdymo grupės formuojamos iš tą pačią ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupę lankančių vaikų.
32. Formuojant klases/ grupes vidutinis kontaktinių valandų skaičius per metus vienai mokytojo pareigybei negali būti didesnis nei 888 valandos.
33. Mokyklų vadovai iki einamųjų metų rugpjūčio 25 d. pateikia klasių/ grupių sąrašus Savivaldybės merui ir Administracijos direktoriui.
34. Mokinių skaičius klasėse/ grupėse ir klasių/ grupių skaičius mokslo metams kiekvienais metais savivaldybės tarybos sprendimu nustatomas iki spalio 31 d.
35. Nustatant mokinių skaičių klasėse/ grupėse ir klasių/ grupių skaičių kiekvienais metais iki spalio 10 d. Savivaldybės tarybai Mokyklos pateikia informaciją, nurodytą Aprašo 1 ar 2 prieduose.
36. Priimant mokinius ir formuojant grupes mokyklose, atsižvelgiama į tai, kad ne mažiau kaip 70 procentų ugdymui skirtų lėšų turi būti skirta formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms vykdyti.
37. Mokyklose sumažėjus mokinių skaičiui per mokslo metus, grupės jungiamos arba išformuojamos, jų mokinius nukreipiant ugdytis į kitą grupę pagal ugdymo kryptį ir amžių atitinkančią programą arba ugdymas grupėje nutraukiamas.
38. Mokyklų vadovai, priimdami vaikus mokytis, organizuodami klasių/ grupių formavimą, objektyviai įvertina Mokyklos turimus materialinius ir žmogiškuosius išteklius, sudaro ugdymo kokybei būtinas sąlygas, racionaliai naudoja Mokyklų finansus ir priima į Mokyklų vykdomas ugdymo programas tiek mokinių, kiek leidžia Mokykloms skirtas biudžetas.
IV SKYRIUS
PRIĖMIMO Į MOKYKLAS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS
39. Priėmimas į Mokyklas vykdomas kasmet nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d. pagal Mokyklų vadovų patvirtintus ir Mokyklų interneto svetainėse skelbiamus grafikus. Priėmimas į pradinio ugdymo grupes vykdomas iki spalio 1 d.
40. Jei norinčiųjų mokytis yra daugiau nei Mokyklos gali priimti, mokiniai priimami pagal gebėjimų patikrinimo įvertinimo rezultatus. Esant laisvų vietų priėmimas vykdomas ir per mokslo metus.
41. Į Mokyklas priimami Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje gyvenantys ir/ arba Savivaldybės mokyklose besimokantys mokiniai. Mokiniai iš kitų savivaldybių priimami tik esant laisvų vietų.
42. Meno mokykloje vykdomų formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų trukmė:
42.1. Muzika:
42.2. Dailė:
43. Meno mokykloje vykdomų neformaliojo vaikų švietimo programų trukmė:
43.1. Muzikos:
43.1.1. muzikos ankstyvojo ugdymo programa, skirta vaikų prigimtinių muzikinių gebėjimų lavinimui – vieneri metai; priimami 5–6 metų vaikai;
43.1.2. muzikos išplėstinio ugdymo programa, skirta mokiniams, baigusiems muzikos FŠPU pagrindinio ugdymo programą ir turintiems muzikinių ir meninių gabumų, pasiekimų ir pageidaujantiems tęsti muzikinį ir meninį profesinį ugdymą, skirta toliau plėtoti įgytus muzikinius ir meninius saviraiškos gebėjimus, siekti aukštesnio lygio kompetencijos ir/ ar pasiruošti studijoms aukštesnės pakopos muzikos ar meno krypčių mokymo įstaigose – 1–4 metai; priimami 14–18 metų vaikai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
43.1.3. muzikos kryptingo ugdymo programa, skirta mokiniams, baigusiems muzikos FŠPU pagrindinio ugdymo programą ir siekiantiems plėtoti pasirinktą meninę raišką, lavinti kūrybinius gebėjimus, sceninės kultūros, meno interpretacijos ir meninės saviraiškos įgūdžius taikant kolektyvinio muzikavimo patirtį, t. y. dalyvaujantiems muzikos kolektyvų veikloje – 1–4 metai; priimami 14–18 metų vaikai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
43.2. Dailės:
43.2.1. dailės ankstyvojo ugdymo programa, skirta vaikų prigimtinių meninių gebėjimų lavinimui – 1 metai; priimami 5–6 metų vaikai;
43.2.2. dailės išplėstinio ugdymo programa, skirta mokiniams, baigusiems dailės FŠPU pagrindinio ugdymo programą ir turintiems meninių gabumų bei pasiekimų ir pageidaujantiems tęsti meninį ugdymą, skirta toliau plėtoti įgytus meninius saviraiškos gebėjimus, siekti aukštesnio lygio kompetencijos ir/ ar pasiruošti studijoms aukštesnės pakopos meno krypčių mokymo įstaigose – 2 metai; priimami 12 metų ir vyresni vaikai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
43.3. Teatro:
43.3.1. teatro ankstyvojo ugdymo programa, skirta vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo, kūrybiškumo kompetencijų plėtojimui, kalbinių gebėjimų lavinimui ir pasitikėjimo savimi ir kitais ugdymui – 1 metai; priimami 5–6 metų vaikai;
43.3.2. teatro išplėstinio ugdymo programa, skirta mokiniams, baigusiems teatro FŠPU pagrindinio ugdymo programą, turintiems teatrinių gabumų bei pasiekimų ir pageidaujantiems toliau plėtoti įgytus meninius saviraiškos gebėjimus, siekti aukštesnio lygio kompetencijos ir/ ar pasiruošti studijoms aukštesnės pakopos meno krypčių mokymo įstaigose – 2 metai; priimami 12 metų ir vyresni vaikai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
43.4. Ankstyvojo meninio ugdymo programa vaikams nuo 6 mėn. iki 5 metų, skirta prigimtinių gabumų lavinimui.
44. Sporto centre vykdomų formalųjį švietimą papildančio ugdymo programų trukmė:
44.1. Futbolas:
44.2. Krepšinis:
44.2.3. krepšinio (meistriškumo tobulinimo etapas) – 3 metai; priimami vaikai nuo 15 metų ir vyresni;
44.3. Lengvoji atletika:
44.3.2. lengvoji atletika (meistriškumo ugdymo etapas) – 4 metai; priimami vaikai nuo 10 metų ir vyresni;
44.3.3. lengvoji atletika (meistriškumo tobulinimo etapas) – 4 metai; priimami vaikai nuo 14 metų ir vyresni;
44.4. Stalo tenisas:
44.4.3. stalo tenisas (meistriškumo tobulinimo etapas) – 4 metai; priimami vaikai nuo 13 metų, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
44.5. Boksas:
44.5.3. boksas (meistriškumo tobulinimo etapas) – 3 metai; priimami vaikai nuo 17 metų, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas;
45. Į Sporto centre vykdomas sporto šakų formalųjį švietimą papildančias programas vaikai priimami, vadovaujantis Lietuvos sportininkų kvalifikacinių kategorijų nustatytais reikalavimais.
46. Vaikų atranką ir priėmimą į Meno mokykloje, Sporto centre formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas vykdo Mokyklos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija pagal Mokyklos direktoriaus patvirtintą vaikų gebėjimų (sportinių ar meninių) vertinimo tvarką. Vertinant vaiko gebėjimus turi dalyvauti vienas iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų. Sporto centre organizuojamoje atrankoje dalyvaujantys vaikai turi pateikti sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie sveikatos būklę.
47. Į formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas mokiniai priimami tik mokslo metų pradžioje, išskyrus atvejus, kai mokiniai atvyksta iš kitos FŠPU mokyklos.
48. Į Mokyklose vykdomas neformaliojo vaikų švietimo programas, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas atranka nėra vykdoma. Priėmimas, esant laisvoms vietoms, vykdomas visus metus.
49. Į Meno mokyklą ar Sporto centrą priimama pateikus šiuos dokumentus:
49.1. vaikų, tėvų (kitų teisėtų atstovų) prašymą arba paties asmens, jei jis yra pilnametis, prašymą, kuriame nurodoma: prašymą pateikusio asmens vardas ir pavardė, tel. Nr., mokinio vardas ir pavardė, gimimo data, gyvenamosios vietos adresas, programos(-ų), kurią(-ias) mokinys nori lankyti, pavadinimas(-ai) ir kita svarbi informacija;
50. Prašymas ir kiti pateikiami dokumentai registruojami Mokykloje vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis.
51. Mokykla privalo užtikrinti vaiko, suaugusiojo asmens duomenų apsaugą ir gali reikalauti tik tų dokumentų, kurie reikalingi įregistruoti į Mokinių registrą.
52. Vaiko, suaugusiojo priėmimas mokytis pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programą, neformaliojo vaikų švietimo programą, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą įforminamas Mokymo sutartimi iki pirmos mokymosi dienos. Mokymo sutartyje aptariami Mokyklos ir asmens įsipareigojimai, atsakomybė, jų nevykdymo pasekmės, mokesčio už mokslą ypatumai, sutarties nutraukimas.
53. Abu Mokymo sutarties egzempliorius pasirašo Mokyklos direktorius ir vaiko vienas iš tėvų (kitų teisėtų jų atstovų). Pilnametis asmuo sutartį pasirašo pats.
54. Vienas Mokymo sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pasirašiusiam asmeniui, kitas lieka Mokykloje.
V SKYRIUS
MOKESTIS UŽ NEFORMALŲJĮ ŠVIETIMĄ
57. Mokesčio už neformalųjį švietimą Mokyklose dydį ir lengvatas nustato Akmenės rajono savivaldybės taryba.
60. Mokestis mažinamas, jei mokinys nelankė mokyklos dėl ligos 10 ar daugiau dienų ir pristatė pažymą iš gydytojo ar e. sveikatos sistemos.
61. Mokestis neskaičiuojamas, jei mokinys nelankė mokyklos visą mėnesį dėl ligos ir pristatė pažymą iš gydytojo ar e. sveikatos sistemos.
62. Kai mokinys yra pasirinkęs daugiau nei vieną formalųjį švietimą papildančio ugdymo ir/ ar neformaliojo švietimo programą, mokestis yra skaičiuojamas už kiekvieną pasirinktą programą pagal Akmenės rajono savivaldybės tarybos nustatytą dydį.
63. Sprendimai dėl mokesčio už neformalųjį švietimą lengvatų taikymo įforminami Mokyklos direktoriaus įsakymu Mokyklų nustatyta tvarka.
64. Priimamų į Mokyklą mokinių tėvai, kiti teisėti jų atstovai supažindinami su mokesčio už neformalųjį vaikų švietimą dydžiais ir atsiskaitymo tvarka.
66. Mokyklų vadovai informaciją raštu apie mokesčių surinkimą, esamus įsiskolinimus, veiksmus ir siūlymus dėl įsiskolinimų sumažinimo pateikia Savivaldybės administracijos Biudžetinių įstaigų centralizuotos buhalterijos, Planavimo ir finansų bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriams ne rečiau kaip du kartus per metus – iki einamųjų metų birželio 30 d. ir gruodžio 31 d.
VI SKYRIUS
MOKYMO SUTARTIES SUDARYMAS IR NUTRAUKIMAS
67. Mokymo sutartis sudaroma ne trumpiau kaip mokslo metams ar ugdymo programos laikotarpiui. Sutartyje Mokinių tėvai/ globėjai įsipareigoja, kad sutarties laikotarpiu Mokinys lankys Mokyklą, o tėvai visą sutarties laikotarpį mokės nustatytą mokestį. Nutraukiant sutartį tėvų iniciatyva anksčiau laiko, sutartyje įsipareigojama sumokėti skirtumą už likusį laiką, numatytą sutartyje. Skirtumas sumokamas ne vėliau kaip iki mokslo metų pabaigos, išskyrus:
67.1. neformaliojo vaikų švietimo programą, neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą lankantiems mokiniams, nusprendusiems nebetęsti mokymosi;
68. Mokinys išbraukiamas iš Mokyklos mokinių sąrašo:
68.1. mokinių tėvams, kitiems teisėtiems jų atstovams pateikus prašymą nutraukti Mokymo sutartį, nurodant priežastį;
69. Dėl priežasties, nurodytos Aprašo 68.2 papunktyje, mokinys išbraukiamas iš mokinių sąrašo tik išanalizavus priežastis ir esant Mokyklos tarybos pritarimui.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
71. Siekiant efektyviai ir racionaliai naudoti Savivaldybės biudžeto lėšas bei turtą, teikti prieinamas ir kokybiškas paslaugas Mokyklos kasmet vykdo:
72. Trumpas išvadas apie veiklos kokybę, paslaugų poreikį, vartotojų pasitenkinimą teikiamomis paslaugomis Mokyklos skelbia Mokyklų interneto svetainėse.
73. Detalias įsivertinimo ataskaitas ir apklausų rezultatus Mokyklos pateikia Savivaldybės merui, Administracijos direktoriui, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui.
74. Mokyklų vadovai du kartus per metus (iki sausio 10 d. ir iki rugpjūčio 25 d.) Savivaldybės merui, Administracijos direktoriui, Savivaldybės administracijos Biudžetinių įstaigų centralizuotos buhalterijos, Planavimo ir finansų bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriams pateikia klasių/ grupių sąrašus.
75. Už šio Aprašo įgyvendinimą ir teisės aktų, reikalingų įgyvendinti šį aprašą, parengimą Mokykloje atsako jos direktorius.
76. Mokyklų vadovai inicijuoja mokinių, jų tėvų, kitų teisėtų atstovų, mokytojų supažindinimą su Aprašu.
77. Mokykla informaciją apie Mokykloje vykdomas neformaliojo švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokamas paslaugas, mokytojų kvalifikaciją, svarbiausius Mokyklos išorinio vertinimo rezultatus, Mokyklos bendruomenės tradicijas ir pasiekimus skelbia viešai.
Akmenės rajono savivaldybės formalųjį
švietimą papildančio ugdymo mokyklų
veiklos organizavimo tvarkos aprašo
1 priedas
AKMENĖS RAJONO MENO MOKYKLOS MOKSLO METŲ
MOKINIŲ SKAIČIUS KLASĖSE/ GRUPĖSE IR KLASIŲ/ GRUPIŲ SKAIČIUS
Eil. Nr. |
Klasės/ grupės pavadinimas pagal dalyką/ instrumentą ir mokymosi metus |
FŠPU |
NEFORMALUSIS ŠVIETIMAS |
||||||||||||
Pradinis ugdymas |
Pagrindinis ugdymas |
Ankstyvojo ugdymo programa |
Išplėstinio ugdymo programa |
Kryptingo ugdymo programa |
Meno mėgėjų programa (vaikų) |
Meno mėgėjų programa (suaugusiųjų) |
|||||||||
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
1. |
Fortepijono klasė. 1 mokymo metai |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
Fortepijono klasė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
......................... |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
........................ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iš viso: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akmenės rajono savivaldybės formalųjį
švietimą papildančio ugdymo mokyklų
veiklos organizavimo tvarkos aprašo
2 priedas
AKMENĖS RAJONO SPORTO CENTRO MOKSLO METŲ
GRUPIŲ SKAIČIUS IR MOKINIŲ SKAIČIUS GRUPĖSE
Eil. Nr. |
Klasės/ grupės pavadinimas pagal dalyką/ instrumentą ir mokymosi metus |
FŠPU |
|||||||
Pradinis ugdymas |
Meistriškumo ugdymas |
Meistriškumo tobulinimas |
Aukšto meistriškumas |
||||||
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
Mokinių skaičius |
Grupių skaičius |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1. |
Futbolo grupė. 1 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
Futbolo grupė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
Futbolo grupė. 3 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
Futbolo grupė. 4 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
Futbolo grupė. 5 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
Krepšinio grupė. 1 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
7. |
Krepšinio grupė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
8. |
Krepšinio grupė. 3 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
9. |
Krepšinio grupė. 4 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
10. |
Krepšinio grupė. 5 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
11. |
Lengvosios atletikos grupė. 1 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
12. |
Lengvosios atletikos grupė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
13. |
Lengvosios atletikos grupė. 3 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
14. |
Lengvosios atletikos grupė. 4 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
15. |
Stalo teniso grupė. 1 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
16. |
Stalo teniso grupė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
17. |
Stalo teniso grupė. 3 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
18. |
Stalo teniso grupė. 4 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
19. |
Bokso grupė. 1 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
20. |
Bokso grupė. 2 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
21. |
Bokso grupė. 3 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
22. |
Bokso grupė. 4 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|
23. |
Bokso grupė. 5 mokymo metai |
|
|
|
|
|
|
|
|