LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS

 

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS SUDARYMO IR ŠIOS GRUPĖS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2021 m. gegužės 5 d. Nr. V-324

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo 24 straipsnio 5 dalimi, atsižvelgdamas į NATO ypač greito reagavimo pajėgų (angl. Very High Readiness Task Force, NATO VJTF) vienetų pateiktus priimančiosios šalies paramos poreikius ir siekdamas, kad būtų tinkamai pasirengta NATO VJTF vienetams dislokuoti ir priimančiosios šalies paramai teikti:

1. S u d a r a u  Priimančiosios šalies paramos valdymo grupę:

1.1. plk. Ovidijus Eitminavičius, Krašto apsaugos ministerijos Logistikos departamento direktorius (grupės vadovas);

1.2. Virginijus Vitalijus Vilkelis, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius (grupės vadovo pavaduotojas);

1.3. Inga Anuškevičiūtė, Krašto apsaugos ministerijos Finansų ir biudžeto departamento direktorė;

1.4. Giedrė Statkevičiūtė, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos planavimo departamento direktorė;

1.5. Aistė Garunkštytė, Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotoja;

1.6. Judita Nagienė, Krašto apsaugos ministerijos Teisės departamento direktorė;

1.7. Saulius Gasiūnas, Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo grupės vadovas;

1.8. Karolis Aleksa, Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų grupės vadovas;

1.9. plk. ltn. Eimantas Juodzevičius, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo J4 Logistikos valdybos viršininkas;

1.10. Jurgita Valeikienė, Krašto apsaugos ministerijos Įsigijimų politikos skyriaus vedėja.

2. T v i r t i n u Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės darbo reglamentą (pridedama).

3. Pripažįstu netekusiais galios:

3.1. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2020 m. birželio 30 d. įsakymą Nr. V-563 „Dėl Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės sudarymo“;

3.2. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 4 d. įsakymą Nr. V-974 „Dėl Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės darbo reglamento patvirtinimo“.

 

 

 

Krašto apsaugos ministras                                                                                      Arvydas Anušauskas

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

krašto apsaugos ministro

2021 m. gegužės 5 d.

įsakymu Nr. V-324

 

 

PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS VALDYMO GRUPĖS

DARBO REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1.  Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės darbo reglamentas (toliau – reglamentas) nustato Priimančiosios šalies paramos valdymo grupės (toliau – PŠP valdymo grupė) teises ir darbo organizavimo tvarką.

2.  PŠP valdymo grupė – nuolatinė Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro sudaroma grupė, organizuojanti PŠP teikimą Lietuvoje, vertinanti materialinių išteklių ir paslaugų poreikius rengiantis PŠP bei koordinuojanti Lietuvos kariuomenės civilinių mobilizacijos institucijų, mobilizacinių ūkio subjektų ir atvykstančių pajėgų veiksmus, užtikrinant PŠP teikimą Lietuvos teritorijoje, panaudojant krašto apsaugos sistemos (toliau – KAS) ir mobilizacinius išteklius.

3.  Reglamente vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme vartojamas sąvokas.

4.  PŠP valdymo grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Ministro Pirmininko potvarkiais, krašto apsaugos ministro įsakymais, reglamentu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais PŠP teikimą.

5.  PŠP valdymo grupės posėdžiai organizuojami PŠP valdymo grupės vadovo sprendimu.

 

II SKYRIUS

PŠP VALDYMO GRUPĖS TEISĖS

 

6.  PŠP valdymo grupė turi teisę:

6.1. gauti iš KAS institucijų ir jų padalinių, civilinių mobilizacijos institucijų, dalyvaujančių teikiant PŠP, dokumentus ir informaciją, kuri būtina PŠP valdymo grupės uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms atlikti;

6.2. kviesti į posėdžius Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos, KAS institucijų ar jų padalinių, kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų, sąjungininkų / NATO vadaviečių įgaliotus atstovus (specialistus, ekspertus ir kt.), kurių reikia sprendžiant su PŠP teikimu susijusius klausimus;

6.3. susipažinti su Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo parengta metine PŠP teikimo Lietuvoje ataskaita;

6.4. rengti siūlymus Jungtiniam priimančiosios šalies paramos koordinavimo komitetui sprendimams priimti.

 

III SKYRIUS

PŠP VALDYMO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7.  PŠP valdymo grupei ir jos posėdžiams vadovauja PŠP valdymo grupės vadovas, kai jo nėra – PŠP valdymo grupės vadovo pavaduotojas.

8.  PŠP valdymo grupės posėdžių sekretorių, kuris nėra PŠP valdymo grupės narys (neturi balsavimo teisės), skiria PŠP valdymo grupės vadovas iš Krašto apsaugos ministerijos Logistikos departamente tarnaujančių karių, valstybės tarnautojų ar pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų.

 

9.  PŠP valdymo grupės posėdžius organizuoja PŠP valdymo grupės posėdžių sekretorius, kuris:

9.1. PŠP valdymo grupės vadovo pavedimu rengia PŠP valdymo grupės posėdžių darbotvarkės projektą;

9.2. teikia tvirtinti darbotvarkės projektą PŠP valdymo grupės vadovui;

9.3. protokoluoja PŠP valdymo grupės posėdžius, rengia protokolų projektus, teikia juos pasirašyti PŠP valdymo grupės vadovui, išsiunčia protokolus suinteresuotiems asmenims;

9.4. tvarko, kaupia ir sistemina PŠP valdymo grupės surinktą informaciją ir dokumentaciją.

10.  PŠP valdymo grupės vadovas nustato, kokius suinteresuotus asmenis ar specialistus kviesti į posėdį.

11.  PŠP valdymo grupės darbo forma – posėdžiai. PŠP valdymo grupės vadovas šaukia PŠP valdymo grupės posėdžius, nustato jų laiką, vietą ir organizavimo būdą.

12.  PŠP valdymo grupės posėdžių sekretorius, iki posėdžio likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms (įprasta tvarka) ar ne mažiau kaip 1 darbo dienai (skubos tvarka), raštu ir (ar) elektroniniu paštu praneša PŠP valdymo grupės nariams apie posėdžio organizavimo būdą, vietą, laiką ir pateikia posėdžio darbotvarkę bei reikiamą medžiagą.

13.  Posėdžiai laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė PŠP valdymo grupės narių.

14.  PŠP valdymo grupė sprendimus priima atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių PŠP valdymo grupės narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia PŠP valdymo grupės vadovo balsas.

15.  Posėdyje negalintys dalyvauti (dėl ligos, komandiruotės ar kitų objektyvių priežasčių) PŠP valdymo grupės nariai privalo iki posėdžio pradžios pranešti apie tai PŠP valdymo grupės vadovui ar jo pavaduotojui. Jie turi teisę raštu ir (ar) elektroniniu paštu pareikšti savo nuomonę dėl posėdžio darbotvarkės klausimų PŠP valdymo grupės vadovui.

16.  PŠP valdymo grupės narys, dėl objektyvių priežasčių negalintis dalyvauti posėdyje, gali paskirti pavaduojantį asmenį dalyvauti PŠP valdymo grupės posėdyje. Pavaduojantis asmuo turi visas PŠP valdymo grupės nario teises ir pareigas.

17.  PŠP valdymo grupės sprendimai yra įforminami PŠP valdymo grupės posėdžio protokole, kurį PŠP valdymo grupės posėdžių sekretorius parengia ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Protokole nurodoma PŠP valdymo grupės posėdžio data, vieta, dalyviai, svarstyti klausimai, posėdžio dalyvių kalbų esmė, balsavimo rezultatai (jeigu buvo balsuojama), priimti sprendimai.

18.  PŠP valdymo grupės posėdžio protokolą pasirašo PŠP valdymo grupės vadovas ir PŠP valdymo grupės posėdžių sekretorius.

19.  PŠP valdymo grupės posėdžių protokolai registruojami KAS dokumentų valdymo informacinėje sistemoje ir pateikiami visiems PŠP valdymo grupės nariams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

 

 

__________________________________