KV zenklas 2cm

 

LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS

 

įsakymas

DĖL LIETUVOS KARIUOMENĖS VADO 2015 M. GEGUŽĖS 12 D. ĮSAKYMO NR. V-609 „DĖL KARO PRIEVOLĘ ADMINISTRUOJANČIOS KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS INSTITUCIJOS REGIONINIŲ PADALINIŲ ATRANKOS KOMISIJŲ SUDARYMO IR JŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. liepos 5 d. Nr. V- 974

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos kariuomenės vado 2015 m. gegužės 12 d. įsakymą Nr. V-609 „Dėl karo prievolę administruojančios krašto apsaugos sistemos institucijos regioninių padalinių atrankos komisijų sudarymo ir jų nuostatų patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„LIETUVOS KARIUOMENĖS VADAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ATRANKOS KOMISIJŲ SUDARYMO IR JŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Privalomosios pradinės karo tarnybos ir tarnybos rezerve atidėjimo karo prievolininkui tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2013 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. V-1057 „Dėl Privalomosios pradinės karo tarnybos ir tarnybos rezerve atidėjimo karo prievolininkui tvarkos aprašo patvirtinimo“, 13 punktu:

1. T v i r t i n u  Karo prievolę administruojančios institucijos regioninio padalinio atrankos komisijos nuostatus (pridedama).

2. S u d a r a u Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus (toliau – RKPKS) atrankos komisijų sudėtis:

2.1. Alytaus RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas – Alytaus RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius – Alytaus RKPKS specialistas;

nariai:       Alytaus RKPKS Marijampolės poskyrio viršininkas;

Alytaus RKPKS Varėnos poskyrio viršininkas;

KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

Lietuvos kariuomenės kanceliarijos Lietuvos kariuomenės Teisės departamento (toliau – LK TD) atstovas.

2.2. Kauno RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas – Kauno RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius – Kauno RKPKS specialistas;

nariai:        Kauno RKPKS Jurbarko poskyrio viršininkas;

                 Kauno RKPKS Kėdainių poskyrio viršininkas;

                 KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

                 LK TD atstovas.    

2.3. Klaipėdos RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas – Klaipėdos RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius   – Klaipėdos RKPKS specialistas;

nariai:       Klaipėdos RKPKS Tauragės poskyrio viršininkas;

Klaipėdos RKPKS Plungės poskyrio viršininkas;

KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

LK TD atstovas.

2.4. Panevėžio RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas –  Panevėžio RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius   – Panevėžio RKPKS specialistas;

nariai:       Panevėžio RKPKS Utenos poskyrio viršininkas;

Panevėžio RKPKS Biržų poskyrio viršininkas;

KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

LK TD atstovas.

2.5. Šiaulių RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas –  Šiaulių RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius    – Šiaulių RKPKS specialistas;

nariai:       Šiaulių RKPKS Telšių poskyrio viršininkas;

Šiaulių RKPKS Pakruojo poskyrio viršininkas;

KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

LK TD atstovas.

2.6. Vilniaus RKPKS atrankos komisija:

pirmininkas –  Vilniaus RKPKS vyresnysis specialistas (kpt.);

sekretorius    – Vilniaus RKPKS specialistas;

nariai:       Vilniaus RKPKS Trakų poskyrio viršininkas;

Vilniaus RKPKS Molėtų poskyrio viršininkas;

Vilniaus RKPKS Ignalinos poskyrio viršininkas;

Vilniaus RKPKS Šalčininkų poskyrio viršininkas;

KPKT Karo prievolės ir veiklos planavimo skyriaus specialistas (kpt.);

LK TD atstovas.“

 

 

 

Lietuvos kariuomenės vadas                                                                  gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos kariuomenės vado

2015 m. gegužės 12 d.

įsakymu Nr. V-609

(Lietuvos kariuomenės vado

2016 m. liepos 5 d.

įsakymo Nr. V- 974 redakcija)

 

 

KARO PRIEVOLĘ ADMINISTRUOJANČIOS INSTITUCIJOS REGIONINIO PADALINIO ATRANKOS KOMISIJOS NUOSTATAI

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Karo prievolę administruojančios institucijos regioninio padalinio atrankos komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato karo prievolę administruojančios institucijos regioninio padalinio atrankos komisijos (toliau – Atrankos komisija) funkcijas ir darbo organizavimą.

2. Atrankos komisija sudaroma karo prievolininkų prašymams dėl privalomosios pradinės karo tarnybos (toliau – PPKT) ar tarnybos rezerve atidėjimo nagrinėti.

3. Atrankos komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

 

II SKYRIUS

ATRANKOS KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

4.   Atrankos komisija vykdo šias funkcijas:

4.1. nagrinėja karo prievolininkų prašymus atidėti PPKT pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 14 punktą ir teikia siūlymus dėl šios tarnybos atidėjimo karo prievolę administruojančios institucijos regioninio padalinio (toliau – KPAIRP) vadui (viršininkui);

4.2. nagrinėja karo prievolininkų prašymus atidėti tarnybą rezerve pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 14 punktą ir teikia siūlymus dėl šios tarnybos atidėjimo KPAIRP vadui (viršininkui).

 

III SKYRIUS

ATRANKOS KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

5. Atrankos komisijos darbą planuoja, organizuoja, kontroliuoja ir už jos veiklą atsako Atrankos komisijos pirmininkas.

6. Atrankos komisijos posėdžiai gali būti organizuojami nuotoliniu būdu arba įprastai. Nuotoliniu būdu Atrankos komisijos posėdžiai organizuojami, kai turimų duomenų pakanka karo prievolininko prašymui tinkamai išnagrinėti, įprastu būdu – kai duomenų nepakanka.

7. Atrankos komisijos siūlymas laikomas teisėtu, kai jį priimant dalyvavo pusė ar daugiau Atrankos komisijos narių. Atrankos komisijos sekretorius priimant siūlymą nedalyvauja.

8. Pasirengimas Atrankos komisijos posėdžiui:

8.1. Atrankos komisijos sekretorius, gavęs karo prievolininko prašymą, jį su visa turima medžiaga ne vėliau kaip per 2 darbo dienas elektroniniu paštu persiunčia Atrankos komisijos nariams;

8.2. Atrankos komisijos nariai, gavę karo prievolininko prašymą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas Atrankos komisijos sekretoriui elektroniniu paštu pateikia nuomonę dėl gautų duomenų pakankamumo Nuostatų 4 punkte nurodytam siūlymui (toliau – siūlymas) priimti ir, jei duomenų pakanka, pateikia siūlymą (siūlo atidėti arba neatidėti PPKT ar tarnybą rezerve nurodydami siūlymo motyvus) dėl karo prievolininko prašymo;

8.3. Atrankos komisijos sekretorius, susipažinęs su Atrankos komisijos narių nuomonėmis, jas apibendrina ir ne vėliau kaip per 2 darbo dienas informaciją pateikia Atrankos komisijos pirmininkui;

8.4. Atrankos komisijos pirmininkas, gavęs bendrą informaciją apie Atrankos komisijos narių nuomones, atsižvelgdamas į jas, priima sprendimą dėl komisijos posėdžio organizavimo būdo. Jei nusprendžia Atrankos komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu, parengia siūlymo projektą.

9. Atrankos komisijos posėdžio organizavimas nuotoliniu būdu:

9.1. Atrankos komisijos sekretorius, gavęs Atrankos komisijos pirmininko parengtą siūlymo projektą, ne vėliau kaip per 1 darbo dieną jį pateikia dokumentų valdymo informacinėje sistemoje (DokVIS) Atrankos komisijos nariams balsuoti (derinti).

9.2. Atrankos komisijos nariai DokVIS ne vėliau kaip per 3 darbo dienas privalo balsuoti (DokVIS paspaudus nuorodą derinti – laikoma balsavimu „už“, paspaudus nuorodą nederinti – „prieš“) dėl pateikto siūlymo projekto. Atrankos komisijos siūlymas priimamas Atrankos komisijos narių balsų dauguma. Atrankos komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia Atrankos komisijos pirmininko balsas. Nesutikdamas su priimtu Atrankos komisijos siūlymu, Atrankos komisijos narys prie Atrankos komisijos siūlymo gali pareikšti atskirą nuomonę dėl nagrinėjamo karo prievolininko prašymo.

9.3. Atrankos komisijai nepritarus siūlymo projektui, Atrankos komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į daugumos Atrankos komisijos narių nuomonę, parengia naują siūlymo projektą, kuris šio punkto nustatyta tvarka ir terminais teikiamas Atrankos komisijos nariams balsuoti.

10. Atrankos komisijos posėdžio įprastu būdu organizavimo tvarka:

10.1. Atrankos komisijos pirmininkas nustato posėdžio vedimo terminus ir paveda Atrankos komisijos sekretoriui organizuoti posėdį.

10.2. Atrankos komisijos sekretorius suderina su Atrankos komisijos nariais ir pirmininku posėdžio laiką ir vietą, į posėdį pakviečia karo prievolininką, kurio prašymą planuojama nagrinėti, jo įgaliotą atstovą (jei toks yra ir yra žinomas) ir (ar) suderinęs su Atrankos komisijos pirmininku pakviečia atitinkamų sričių specialistus, galinčius pateikti kompetentingas išvadas dėl karo prievolininko prašyme išdėstytų aplinkybių.

10.3. Atrankos komisijos posėdžius sekretorius įrašo garso įrašymo priemonėmis (įrašas pridedamas prie protokolo).

10.4. Posėdyje karo prievolininko prašymo nagrinėjimas susideda iš pokalbio su atvykusiais pakviestais į posėdį asmenimis ir karo prievolininko prašymo su visa turima medžiaga nagrinėjimo. Į posėdį atvykę specialistai pagal kompetenciją teikia savo nuomonę, reikalingą siūlymui priimti. Jei nei karo prievolininkas, nei jo atstovas dėl svarbių priežasčių negali dalyvauti posėdyje, karo prievolininko ar jo atstovo prašymu posėdis Atrankos komisijos pirmininko sprendimu gali būti vieną kartą nukeltas ne ilgesniam kaip 5 darbo dienų terminui. Jei nei karo prievolininkas, nei jo atstovas nedalyvauja posėdyje, karo prievolininko prašymas nagrinėjamas pagal turimą medžiagą ir atvykusių specialistų pateiktą nuomonę.

10.5. Pasibaigus karo prievolininko prašymo nagrinėjimui, Atrankos komisijos nariai aptaria būsimąjį siūlymą.

10.6. Pasibaigus siūlymo aptarimui, balsuojama dėl siūlymo priėmimo nurodant motyvus. Atrankos komisijos siūlymas priimamas Atrankos komisijos narių balsų dauguma. Atrankos komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatus lemia Atrankos komisijos pirmininko balsas. Nesutikdamas su Atrankos komisijos siūlymu, Atrankos komisijos narys prie Atrankos komisijos siūlymo gali pareikšti atskirą nuomonę dėl nagrinėjamo karo prievolininko prašymo.

10.7. Posėdžio dalyse, nurodytose Nuostatų 10.5 ir 10.6 papunkčiuose, asmenys, pakviesti į posėdį, nedalyvauja.

11. Atrankos komisijos posėdžiai protokoluojami, juos protokoluoja Atrankos komisijos sekretorius. Protokolą pasirašo Atrankos komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolus registruoja ir administruoja KPAIRP.

12. Atrankos komisija išnagrinėjusi karo prievolininko prašymą gali priimti vieną iš šių siūlymų:

12.1. atidėti PPKT ar tarnybą rezerve pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo 15 straipsnio 1 dalies 14 punktą (nurodomos tokio siūlymo priežastys ir argumentai);

12.2. neatidėti PPKT ar tarnybos rezerve (nurodomos tokio siūlymo priežastys ir argumentai).

13. Atrankos komisijos pirmininkas pasirašo Atrankos komisijos priimtus siūlymus ir ne vėliau kaip per 1 darbo dieną juos kartus su atskirosiomis Atrankos komisijos narių nuomonėmis (jei buvo pareikštos) pateikia DokVIS KPAIRP vadui (viršininkui).

 

 

IV SKYRIUS

ATRANKOS KOMISIJOS TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

 

14. Atrankos komisijos narys, nagrinėdamas karo prievolininkų pateiktus prašymus, turi teisę:

14.1. gauti visą sprendimui dėl Atrankos komisijos siūlymo priimti reikalingą informaciją, susijusią su nagrinėjamu prašymu, ir su ja susipažinti;

14.2.  nesutikdamas su Atrankos komisijos siūlymu, pareikšti atskirą nuomonę.

15. Atrankos komisijos nariai privalo nusišalinti nuo karo prievolininko prašymo nagrinėjimo ir sprendimų priėmimo, jei tai sukeltų viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

16. Atrankos komisijos nariai atsako už tinkamą, nešališką ir laiku atliekamą karo prievolininkų prašymų nagrinėjimą.

__________________________________