LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MOKINIŲ, BESIMOKANČIŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMAS, MOKYMO PLAUKTI PROCESO VYKDYMO REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO

 

2016 m. gruodžio 5 d. Nr. V-1087

Vilnius

 

 

Įgyvendindama 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. vasario 5 d. nutarimu Nr. 112 „Dėl 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, II skyriaus 1.2.3 papunktį,

 

t v i r t i n u Mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti proceso vykdymo rekomendacijas (pridedama). 

 

 

 

 

Laikinai einanti švietimo ir mokslo ministro pareigas                                          Audronė Pitrėnienė


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos švietimo

ir mokslo ministro

2016 m. gruodžio 5 d.

įsakymu Nr. V-1087

 

MOKINIŲ, BESIMOKANČIŲ PAGAL PRADINIO UGDYMO PROGRAMAS, MOKYMO PLAUKTI PROCESO VYKDYMO REKOMENDACIJOS

 

 

I SKYRIUS

Bendrosios nuostatos

 

1. Mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti proceso vykdymo rekomendacijos (toliau – Rekomendacijos) skirtos apibrėžti mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programas, mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens proceso (toliau – Procesas) vykdymo principus, tikslus ir uždavinius, rekomendacijas Proceso organizatoriams ir vykdytojams, mokinių žinių ir gebėjimų apie plaukimą formavimą ir vertinimą.

2. Rekomendacijos taikomos skiriant iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšas institucijoms, dalyvaujančioms įgyvendinant 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinį veiklos planą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. vasario 5 d. nutarimu Nr. 112 „Dėl 2011–2020 metų valstybinės sporto plėtros strategijos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“. Rekomendacijomis gali vadovautis ir kiti švietimo teikėjai, vykdantys mokymo plaukti programas.

3. Rekomendacijomis siekiama padėti mokiniams išsiugdyti reikalingus plaukimo įgūdžius, išmokti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens.

4. Rekomendacijose vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos kūno kultūros ir sporto įstatyme apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

PROCESo ORGANIZavimas IR VYKDYMAS

 

5. Rekomenduojama, kad Procesą organizuotų fizinis ar juridinis asmuo, turintis patirties rengti sportines treniruotes, treniruočių stovyklas ir kitus sportinius renginius, susijusius su plaukimu ir mokymu plaukti (toliau – Organizatorius). 

6. Procesą sudaro 32 mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens užsiėmimai (toliau – Užsiėmimai). Procesas gali būti vykdomas formaliojo švietimo ir neformaliojo švietimo  metu.

7. Užsiėmimai rekomenduojami vykdyti pagal Proceso tikslą ir uždavinius, nurodytus Rekomendacijų 1 priede.

8. Užsiėmimai vykdomi visus mokslo metus: pirmą mokslo metų pusmetį – 18 Užsiėmimų, antrą mokslo metų pusmetį – 14 Užsiėmimų. Vieno Užsiėmimo trukmė 45 minutės.

9. Užsiėmimai gali būti jungiami, bet ne daugiau kaip po du.

10. Rekomenduojama, kad Užsiėmimus vestų plaukimo treneris, plaukimo instruktorius ar kitas mokymo plaukti specialistas (toliau – Treneris), baigęs sporto krypties studijų programą arba kūno kultūros mokytojų rengimo studijų programą, arba turintis kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, suteikiantį teisę dirbti sporto teorinį ir praktinį darbą, susijusį su plaukimo sporto šaka. Treneris turi atitikti Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo nustatytus reikalavimus mokytojams, vykdantiems neformaliojo (išskyrus ikimokyklinio ugdymo ir priešmokyklinio ugdymo) švietimo programas.

11. Treneriui  rekomenduojama Užsiėmimo metu dirbti ne daugiau kaip su 12 mokinių grupe. Dirbant su mokiniais turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių, vienam Treneriui – ne daugiau kaip su 6 mokinių grupe.

12. Pagal Mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens proceso teorinių žinių temų sąrašą (Rekomendacijų 2 priedas)  mokinių mokymo plaukti teorinių žinių, formavimą vykdo pradinių klasių mokytojai ir Treneriai formaliojo ir neformaliojo švietimo metu.

13. Proceso vykdymo metu siekiama ugdyti mokinio gebėjimus, kurie Trenerių gali būti vertinami 2 kartus per metus pagal  Mokinio pasiekimų, rezultatų vertinimo anketos pavyzdinę formą (Rekomendacijų 3 priedas), kuri pateikiama mokinių tėvams jų prašymu.

14. Rekomenduojama, jog Užsiėmimuose dalyvautų 2–3 klasių mokiniai, o nesusidarius mokinių grupei, gali būti formuojama jungtinė mokinių grupė iš 1–4 klasių mokinių. Vykdant Procesą neformaliojo švietimo metu rekomenduojama Užsiėmimus vykdyti 8–10 metų amžiaus vaikams.

15. Užsiėmimai gali būti vykdomi baseine, kurio ilgis ne trumpesnis nei 15 metrų. Įgytų praktinių plaukimo gebėjimų patikrinimas gali būti vykdomas baseine, kurio gylis bent vienoje pusėje ne mažesnis nei 1,5 metro.

16. Mokinys dalyvaujantis Procese turi turėti Vaiko sveikatos pažymėjimą (pagal statistinę apskaitos formą Nr. 027-1/a „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. V-951 „Dėl statistinės apskaitos formos Nr. 027-1/A „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“).

17. Užsiėmimų metu rekomenduojama Treneriams fiksuoti mokinių lankomumą.

 

III SKYRIUS

proCESO FINANSAVIMAS IR VERTINIMAS

 

18. Mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens 32 Užsiėmimai gali būti finansuojami valstybės, savivaldybės ir kitomis lėšomis.

19. Valstybės biudžeto lėšos Procesui organizuoti gali būti skiriamos atrankos būdu Organizatoriui.

20. Rekomenduojama valstybės lėšomis finansuoti 18 Užsiėmimų, o 14 Užsiėmimų rekomenduojama finansuoti savivaldybės ar kitomis lėšomis.

21. Rekomenduojama, kad Organizatorius lėšas skyrusiai institucijai pateiktų ataskaitą pagal Mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens proceso įgyvendinimo ataskaitos pavyzdinę formą (Rekomendacijų 4 priedas).

22. Rekomenduojama, kad lėšas skyrusi institucija/institucijos atliktų vertinimą pagal Mokymo plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens proceso vertinimo anketos pavyzdinę formą (Rekomendacijų 5 priedas).

23. Rekomenduojama, kad Organizatorius konsultuotų ir teiktų metodinę pagalbą Treneriams ir pradinių klasių mokytojams.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Proceso vykdymo veiklos finansinę priežiūrą ir kontrolę vykdo Procesui įgyvendinti lėšas skirianti institucija ir Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė.

_______________________