PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

 

DĖL PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE GAUTOS INFORMACIJOS APIE NEPILNAMEČIO PADARYTĄ ADMINISTRACINĮ NUSIŽENGIMĄ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2022 m. balandžio 21  d. Nr. DE-422

Plungė

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 6 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo 10, 12 straipsniais, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 52 straipsnio 1 dalies 5 punktu, Mokyklos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. V-579 „Dėl Mokyklos vaiko gerovės komisijos sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 11.11 papunkčiu:

1Tvirtinu Plungės rajono savivaldybės administracijoje gautos informacijos apie nepilnamečio padarytą administracinį nusižengimą nagrinėjimo tvarkos aprašą (pridedama).

2Pavedu šio įsakymo vykdymo kontrolę Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriui.

 

 

Administracijos direktoriaus pavaduotojas,

pavaduojantis administracijos direktorių                                                                Mantas Česnauskas

 

 

PATVIRTINTA

Plungės rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. balandžio 21 d. įsakymu Nr. DE-422

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOJE GAUTOS INFORMACIJOS APIE NEPILNAMEČIO PADARYTĄ ADMINISTRACINĮ NUSIŽENGIMĄ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Plungės rajono savivaldybės administracijoje (toliau - Administracija) gautos informacijos apie nepilnamečio padarytą administracinį nusižengimą nagrinėjimo tvarkos aprašas (toliau - Aprašas) reglamentuoja gautos informacijos nagrinėjimo tvarką, kai policijos komisariatas, teismas, prokuratūra ir kitos institucijos Administracijai pateikia informaciją apie nepilnamečio padarytą administracinį nusižengimą.

2.      Pagal šį Aprašą informacija yra nagrinėjama, kai Administracijoje yra gauta ir dokumentų valdymo sistemoje užregistruota informacija apie nepilnametį, kuris:

2.1. padarė administracinio nusižengimo požymių turinčią veiką, tačiau šios veikos padarymo metu nebuvo sukakę Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyto amžiaus, nuo kurio atsiranda administracinė atsakomybė;

2.2. padarė administracinį nusižengimą, tačiau jam, vadovaujantis Administracinių nusižengimų kodeksu, nebuvo paskirta administracinė nuobauda ir administracinio poveikio priemonė.

 

II SKYRIUS

INFORMACIJOS PERDAVIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA

 

3.  Aprašo 2 punkte nurodyta informacija perduodama Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriui (toliau - Koordinatorius).

4Koordinatorius, gavęs Aprašo 2 punkte nurodytą informaciją, per 20 darbo dienų nuo informacijos gavimo patikslina situaciją, naudodamasis elektroninėmis sistemomis: Nesimokančio vaiko ir mokyklos nelankančio mokinio informacine sistema (NEMIS), Mokinių registru (MR), Socialinės paramos šeimai informacine sistema (SPIS), taip pat remiasi Plungės rajono savivaldybės Vaiko gerovės komisijos, Koordinatoriaus dokumentais, jei reikia, kreipiasi į atsakingas institucijas dėl papildomos informacijos gavimo apie nepilnametį ir jo šeimą.

5.  Koordinatorius dėl nepilnamečio, pirmą kartą padariusio administracinį nusižengimą, pasikonsultavęs su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinio padalinio atstovais, įvertinęs situaciją ir informaciją gautą iš atitinkamų institucijų, gali raštu arba telefonu informuoti nepilnamečio tėvus (globėjus), supažindinant su laukiančia atsakomybe pasikartojant teisės pažeidimui. Įvertinus gautą papildomą informaciją iš atitinkamų institucijų, gali perduoti klausimą svarstyti Savivaldybės Vaiko gerovės komisijai, dėl kitų priemonių taikymo.

6.  Koordinatorius dėl nepilnamečio, per metus laiko padariusio administracinį teisės pažeidimą pakartotinai, kreipiasi į Savivaldybės Vaiko gerovės komisiją, dėl kitų priemonių taikymo, numatytų atitinkamuose teisės aktuose.

7.  Kiti veiksmai, kurių gali imtis Koordinatorius, gavęs informaciją apie nepilnamečio padarytą administracinį nusižengimą, įvertinęs situaciją:

7.1. Koordinatorius raštu arba telefonu susisiekia su įstaigos, kuri teikia socialines paslaugas vaikui ir jo šeimai, atvejo vadybininku (jeigu šeimai yra taikoma atvejo vadyba) dėl pagalbos ir paslaugų šeimai stiprinimo. Prireikus, Koordinatorius dalyvauja atvejo vadybos posėdyje, sudarant pagalbos planą šeimai. Jeigu šeimai nėra taikoma atvejo vadyba, atsižvelgiant į vaiko padarytą teisės pažeidimą, neįvardindamas, kokia veika buvo padaryta, Koordinatorius raštu informuoja tos švietimo įstaigos vadovą, kurioje vaikas mokosi, kad būtų svarstomas klausimas dėl prevencinių ir kitų priemonių taikymo.

8.    Švietimo įstaigos vadovas, gavęs informaciją iš Koordinatoriaus:

8.1. informaciją perduoda mokyklos vaiko gerovės komisijos pirmininkui, kuris nusprendžia dėl vaiko svarstymo mokyklos vaiko gerovės komisijoje ir pagalbos teikimo vaikui;

8.2. pasibaigus vaikui teiktos pagalbos trukmei, informuoja Koordinatorių apie teikiamos pagalbos veiksmingumą bei poreikį pagalbą teikti vaikui ir jo tėvams (globėjams).

9.  Mokyklos vaiko gerovės komisija, gavusi pavedimą iš švietimo įstaigos vadovo:

9.1. atsižvelgusi į gautą bei mokykloje turimą informaciją, analizuoja ir organizuoja pagalbą vaikui (prevencinių programų lankymas, mokyklos pagalbos specialistų konsultacijos, klasės vadovo pagalba ir kt.) bei nustato pagalbos teikimo trukmę;

9.2. mokyklos pagalbos specialistai ir klasių vadovai, praėjus nustatytam pagalbos teikimo trukmės terminui, teikia informaciją mokyklos vaiko gerovės komisijos pirmininkui apie teiktos pagalbos veiksmingumą ir priima sprendimą dėl pagalbos tęstinumo, nutraukimo ar kreipimosi pagalbos į kitas institucijas;

9.3. mokyklos vaiko gerovės komisijos pirmininkas informuoja mokyklos vadovą apie teiktos pagalbos veiksmingumą bei rekomendacijas dėl pagalbos tęstinumo, nutraukimo ar kreipimosi į kitas institucijas.

10. Koordinatorius gavęs informaciją iš švietimo įstaigos:

10.1. įvertina gautą informaciją apie pagalbos veiksmingumą vaikui, esant poreikiui, pateikia užklausas dėl papildomų duomenų;

10.2. esant poreikiui, gali dalyvauti mokyklos vaiko gerovės komisijos posėdyje arba organizuoja tarpinstitucinį pasitarimą su šeima ir pagalbos teikėjais dėl pagalbos efektyvinimo ir institucijų bendradarbiavimo;

10.3. vadovaudamasis Koordinuotai teikiamų švietimo pagalbos, socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų tvarkos aprašu, inicijuoja Administracijos Vaiko gerovės komisijos posėdį dėl koordinuotai teikiamos pagalbos vaikui ir šeimai;

10.4. vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nuostatomis, teikia Administracijos direktoriui Vaiko gerovės komisijos siūlymą dėl vaiko minimalios ar vidutinės priežiūros priemonių.

 

III SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

11.    Nagrinėdamas Aprašo 2 punkte nurodytą informaciją, pagal poreikį bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriumi Plungės rajone, policijos komisariatais, Plungės socialinių paslaugų centru, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centro Pedagogine psichologine tarnyba, Administracijos struktūriniais padaliniais ir kitomis institucijomis.

12.  Šis Aprašas keičiamas, pripažįstamas negaliojančiu Administracijos direktoriaus įsakymu. Aprašo pakeitimą, panaikinimą inicijuoja Administracijos direktorius Koordinatoriaus siūlymu.

 

__________________________________