PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ EVAKAVIMO IR PRIĖMIMO KOMISIJOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2017 m. gegužės 15 d. Nr. A1-600
Palanga
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 30 straipsnio 2 dalimi, Gyventojų evakavimo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 1502 „Dėl gyventojų evakavimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 7, 8 punktais,
t v i r t i n u Palangos miesto savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Palangos miesto savivaldybės administracijos
direktoriaus 2017 m. gegužės 15 d. įsakymu
Nr. A1-600
PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ EVAKAVIMO IR PRIĖMIMO KOMISIJOS NUOSTATAI
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Palangos miesto savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Palangos miesto savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos uždavinius, funkcijas, teises, gyventojų evakavimo ir komisijos darbo organizavimą.
2. Palangos miesto savivaldybės gyventojų evakavimo ir priėmimo komisija (toliau – Komisija) yra iš savivaldybės institucijų, įstaigų vadovų ir valstybės tarnautojų sudaroma komisija, planuojanti, organizuojanti ir koordinuojanti gyventojų evakavimą gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai arba karo padėties metu.
3. Komisijos sudarymo tikslas – planuoti, organizuoti ir koordinuoti gyventojų evakavimą, priėmimą ir laikiną jų apgyvendinimą gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai arba karo padėties metu.
II. SPRENDIMO EVAKUOTI GYVENTOJUS PRIĖMIMAS
6. Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai arba karo padėties atveju Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus gyventojų evakavimą, atsižvelgdami į ekstremaliosios situacijos, karo veiksmų sukeltą pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, sprendimą evakuoti gyventojus priima:
6.1. kai gyventojai evakuojami iš vienos savivaldybės teritorijos į kitos (negretimos) savivaldybės teritoriją:
6.1.1. savivaldybės administracijos direktorius – dėl gyventojų evakavimo iš savivaldybės teritorijos;
6.2. kai gyventojai evakuojami į gretimos savivaldybės teritoriją – savivaldybės, iš kurios teritorijos evakuojami gyventojai, administracijos direktorius;
7. Paskelbus karo padėtį, Nuostatų 6 punkte nurodytas sprendimas vykdomas tik gavus karo komendanto leidimą.
8. Jeigu karo padėties atveju savivaldybės teritorijoje, iš kurios ar į kurią ketinama evakuoti gyventojus, Lietuvos Respublikos Seimas sustabdo savivaldybių institucijų įgaliojimus arba jos negali veikti, Nuostatų 6 punkte nurodytus sprendimus priima karo komendantas.
III. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS
10. Pagrindiniai Komisijos uždaviniai – gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai arba paskelbus karo padėtį organizuoti gyventojų evakavimą, priėmimą, laikinųjų gyvenamųjų patalpų ir gyvybiškai būtinų paslaugų: gyventojų aprūpinimo maistu, geriamuoju vandeniu, medikamentais, švariais drabužiais ir kitų (toliau – būtiniausios paslaugos), suteikimą.
11. Komisija, vykdydama jai pavestus uždavinius, atlieka šias funkcijas:
11.6. organizuoja savivaldybės transporto priemonių paskirstymą gyventojų surinkimo punktams, šių transporto priemonių kolonų palydą, apsaugą;
11.7. gyventojų surinkimo punktuose organizuoja:
11.8. tarpiniuose gyventojų evakavimo punktuose organizuoja:
11.8.5. gyventojų persodinimą iš transporto priemonių, vykusių per užterštą teritoriją, į švarias transporto priemones;
12. Gyventojų surinkimo tarpiniuose gyventojų evakavimo ir gyventojų priėmimo punktuose Komisija gyventojams organizuoja būtiniausių paslaugų teikimą, viešosios tvarkos ir visuomenės sveikatos saugos užtikrinimą, prireikus organizuoja būtinajai medicinos pagalbai priskiriamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, psichologinės ir socialinės pagalbos teikimą.
13. Teikia Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos (toliau – Savivaldybės ESK) ir Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (toliau – Savivaldybės ESOC) vadovams informaciją apie gyventojų evakavimo eigą.
IV. KOMISIJOS TEISĖS
15. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:
15.1. gauti iš valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų ir ūkio subjektų išsamią informaciją išteklių, įskaitant maisto ir kitų būtiniausių prekių atsargas, klausimais;
15.2. gauti iš visų savivaldybėje esančių valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų, ūkio subjektų išsamią informaciją apie ekstremaliąją situaciją ir susidariusią padėtį;
V. GYVENTOJŲ EVAKAVIMO ORGANIZAVIMAS
16. Atsižvelgiant į ekstremaliosios situacijos mastą ir pavojų gyventojams, sprendimą dėl gyventojų evakavimo Vyriausybės nustatyta tvarka priima Savivaldybės administracijos direktorius.
17. Gyventojų evakavimą organizuoja Komisija. Kai gyventojai evakuojami iš Palangos miesto savivaldybės į kitą savivaldybę, gyventojų evakavimą organizuoja Palangos miesto savivaldybės Komisija, o gyventojų priėmimą, laikinųjų gyvenamųjų patalpų ir būtiniausių paslaugų jiems suteikimą – savivaldybės, į kurią evakuojami gyventojai, Komisija.
18. Gyventojų evakavimui organizuoti savivaldybėje įkuriami gyventojų surinkimo, tarpiniai gyventojų evakavimo ir gyventojų priėmimo punktai, kurių struktūra ir įkūrimo vietos numatytos Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plane.
20. Tarpinių gyventojų evakavimo punktų paskirtis – registruoti atvykstančius gyventojus, tikrinti jų cheminį užterštumą, vykdyti dozimetrinę kontrolę ir siųsti gyventojus į gyventojų priėmimo punktus.
21. Gyventojų priėmimo punktų paskirtis – pasitikti atvykstančius gyventojus, suskirstyti juos į grupes ir palydėti iki jiems laikinai suteiktų gyvenamųjų patalpų.
22. Atsižvelgdamas į ekstremaliosios situacijos sukeltą pavojų gyventojų gyvybei ar sveikatai, galimą ekstremaliosios situacijos plitimo kryptį, Savivaldybės administracijos direktorius pasirenka gyventojų evakavimo maršrutą ir nustato, per kuriuos gyventojų surinkimo, tarpinius gyventojų evakavimo ir gyventojų priėmimo punktus bus vykdomas gyventojų evakavimas.
23. Kai ekstremaliosios situacijos pobūdis nereikalauja dozimetrinės kontrolės arba sanitarinio švarinimo, gyventojai iš gyvenamosios vietos (darbo vietos) tiesiogiai arba per gyventojų surinkimo punktus evakuojami iki gyventojų priėmimo punktų (laikinai suteiktų gyvenamųjų patalpų) savivaldybės, evakuojančios gyventojus, transporto priemonėmis.
24. Kai ekstremaliosios situacijos pobūdis reikalauja dozimetrinės kontrolės arba sanitarinio švarinimo, gyventojai evakuojami šiais būdais:
24.1. iš gyvenamosios vietos (darbo vietos) tiesiogiai arba per gyventojų surinkimo punktus iki tarpinių gyventojų evakavimo punktų – savivaldybės, evakuojančios gyventojus, transporto priemonėmis;
25. Paskelbus evakavimo pradžią, gyventojai, kurie turi galimybę evakuotis savarankiškai, išklausę informaciją apie evakavimą per visuomenės informavimo priemones, evakuojasi nuosavomis transporto priemonėmis.
26. Gyventojai, kurie evakuojasi nuosavomis transporto priemonėmis Nuostatų 24 punkte nurodytais atvejais, privalo vykti per tarpinius gyventojų evakavimo punktus.
27. Sprendimą dėl gyventojų grįžimo į gyvenamąsias vietas, nustačius, kad ekstremaliosios situacijos sukelto pavojaus gyventojų gyvybei ar sveikatai nebėra, priima:
27.1. kai gyventojai buvo evakuoti į kitos savivaldybės teritoriją – savivaldybės, į kurios teritoriją grąžinami gyventojai, administracijos direktorius;
VI. KOMISIJOS SUDARYMAS, JOS DARBO ORGANIZAVIMAS
29. Komisija sudaroma ir tvirtinama Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Komisiją sudaro Komisijos pirmininkas ir nariai.
30. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, kai jo nėra – vienas iš narių Komisijos pirmininko pavedimu.
31. Komisijos pirmininkas pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui, Savivaldybės ESK pirmininkui.
32. Komisijos pirmininkas:
32.1. organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja Komisijai priskirtų uždavinių vykdymą ir funkcijų atlikimą;
33. Komisijos nariai yra pavaldūs Komisijos pirmininkui ir personaliai atsakingi už jiems paskirtų užduočių vykdymą.