herbas2

 

Molėtų rajono savivaldybės taryba

 

 

 

SPRENDIMAS

 

Dėl Molėtų rajono savivaldybės šeimos tarybos nuostatų patvirtinimo

 

2020 m. rugsėjo 24 d. Nr. B1-235

Molėtai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos šeimos stiprinimo įstatymo 15 straipsnio 1 punktu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2012 m. lapkričio 2 d. įsakymu Nr. A1-480 „Dėl Šeimos tarybos pavyzdinių nuostatų patvirtinimo“ ,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės šeimos tarybos nuostatus (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Saulius Jauneika

 

PATVIRTINTA

Molėtų rajono savivaldybės tarybos

2020 m. rugsėjo 24 d. sprendimu Nr. B1-235

 

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠEIMOS TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.   Molėtų rajono savivaldybės šeimos tarybos (toliau – Šeimos taryba) nuostatai (toliau - nuostatai) reglamentuoja prie Molėtų rajono savivaldybės tarybos (toliau - Savivaldybės taryba) veikiančios Šeimos tarybos funkcijas, teises, jos sudarymą ir darbo organizavimą.

2.   Šeimos taryba - prie Savivaldybės tarybos visuomeniniais pagrindais veikiantis patariamasis kolegialus organas.

3.   Šeimos taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu ir jos sprendimais, mero potvarkiais, šiais nuostatais ir kitais teisės aktais.

4.   Vykdydama savo funkcijas, Šeimos taryba bendradarbiauja su valstybės ir savivaldybės institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis.

 

II SKYRIUS

ŠEIMOS TARYBOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

5.   Šeimos tarybos veiklos tikslas - padėti įgyvendinti savivaldybės funkcijas, kuriant šeimai palankią aplinką savivaldybėje ir stiprinti bendradarbiavimą tarp savivaldybės institucijų ar įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su šeimomis ar joms atstovaujančių.

6.   Įgyvendindama savo tikslą, Šeimos taryba vykdo šias funkcijas:

6.1. analizuoja, stebi ir vertina savivaldybės teisės aktų, galinčių turėti įtakos šeimos socialinei politikai ir šeimų padėčiai, rengimą ir įgyvendinimą;

6.2. teikia Savivaldybės tarybai siūlymus dėl savivaldybės šeimos socialinės politikos ir šeimos stiprinimo prioritetų, dėl savivaldybės socialinių paslaugų plano ir jo įgyvendinimo šeimos gerovės srityje;

6.3. teikia savivaldybės administracijai siūlymus dėl veiksmų, kuriant efektyvią šeimos socialinę politiką bei šeimai palankią aplinką;

6.4. kartą per metus savivaldybės tarybai teikia ataskaitą apie savo veiklą;

6.5. informuoja visuomenę apie Šeimos tarybos priimamus sprendimus;

6.6. vykdo kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.

 

III SKYRIUS

ŠEIMOS TARYBOS TEISĖS

 

7.    Šeimos taryba, vykdydama savo funkcijas, turi teisę:

7.1. dalyvauti Savivaldybės tarybos, savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių posėdžiuose, kuriuose svarstomi su šeima susiję klausimai;

7.2. gauti iš valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų informaciją šiuose nuostatuose numatytoms Šeimos tarybos funkcijoms vykdyti;

7.3. dalyvauti stebėtojo teisėmis Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose;

7.4. kviesti į savo posėdžius valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus;

7.5. skleisti savo patirtį;

7.6. organizuoti diskusijas, konferencijas socialinės politikos ir šeimos stiprinimo klausimais.

 

 

IV SKYRIUS

ŠEIMOS TARYBOS SUDARYMO TVARKA

 

8.   Šeimos tarybos nuostatus ir jos sudėtį tvirtina, keičia Savivaldybės taryba.

9.   Šeimos taryba sudaroma pariteto principu: pusė narių atstovauja nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms su šeimomis ar joms atstovaujančioms, kita pusė - savivaldybės institucijoms ir įstaigoms, dirbančioms šeimos gerovės srityje. Savivaldybės tarybos nariai  negali būti Šeimos tarybos nariais.

10. Šeimos tarybą sudaro 19 narių.

11. Savivaldybės merui po 1 kandidatą į Šeimos tarybą raštu teikia šios nevyriausybinės organizacijos: Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga, Kaišiadorių vyskupijos Molėtų „Caritas“, Molėtų rajono kaimo bendruomenių centrų asociacija, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Molėtų viltis“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaurės rytų centro Molėtų skyrius, rajono vaikų dienos centrai, mokyklų tėvų komitetai (po 1 kandidatą iš kiekvienos mokyklos).

12. Savivaldybės administracijos direktorius teikia kitas 6 kandidatūras į Šeimos tarybą. Siekiama, kad būtų atstovaujama visų sferų rajono institucijoms: socialinių paslaugų įstaigoms (1 atstovas), mokyklų socialiniams darbuotojams (1 atstovas), sveikatos priežiūros įstaigų socialiniams darbuotojams ( 1 atstovas), seniūnams (1 atstovas), švietimo pagalbos tarnybos (1 atstovas) savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui (1 atstovas). 1 kandidatą iš rajono bendruomenės narių teikia savivaldybės meras.

13. Šeimos tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, jeigu jis arba atsistatydina savo noru, arba nutrūksta jo darbo santykiai atstovaujamoje institucijoje, arba jį atšaukia delegavusi institucija.

 

V SKYRIUS

ŠEIMOS TARYBOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

14Pirmąjį Šeimos tarybos posėdį kviečia savivaldybės meras ne vėliau kaip per 2 savaites savivaldybės tarybai patvirtinus Šeimos tarybos sudėtį.

15Savivaldybės tarybos sprendime, kuriuo sudaroma komisija nurodomos ir pareigos šeimos taryboje: pirmininkas, pavaduotojas, sekretorius, kuris turi būti šeimos tarybos narys ir kiti komisijos nariai.

16.Jei pirmininkas yra nevyriausybinių organizacijų atstovas, tai pavaduotojas- savivaldybės institucijų atstovas ir atvirkščiai.

17.Pagrindinė Šeimos tarybos darbo forma yra posėdžiai. Jie šaukiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai.

18.Posėdžiui pirmininkauja tarybos pirmininkas, jo nesant - pavaduotojas.

19.Šeimos tarybos pirmininkas:

19.1.organizuoja Šeimos tarybos darbą, atsako už jos funkcijų vykdymą;

19.2.derina ir nustato posėdžio laiką ir vietą;

19.3.sudaro posėdžio darbotvarkę;

19.4. pasirašo posėdžių protokolus ir kitus su veikla susijusius dokumentus;

19.5. atsako už Šeimos tarybos sprendimų ir išvadų pateikimą adresatams;

19.6. veikia Šeimos tarybos vardu, atstovauja jai Savivaldybės taryboje, kitose institucijose ir organizacijose arba įgalioja tai daryti kitus Šeimos tarybos narius.

20. Tarybos sekretorius:

20.1.informuoja Šeimos tarybos narius apie posėdžio laiką, vietą ir darbotvarkę;

20.2. rengia ir pateikia posėdžiui reikalingus dokumentus, kitą medžiagą;

20.3. rašo posėdžio protokolus;

20.4.organizuoja Šeimos tarybos siūlymų ir išvadų pateikimą Savivaldybės tarybai, kitoms savivaldybės institucijoms ir įstaigoms.

21. Šeimos tarybos posėdis teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė Šeimos tarybos narių. Taryba sprendimus priima posėdyje dalyvaujančių balsų dauguma atviru balsavimu.

22. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas.

23. Šeimos tarybos sprendimai įforminami posėdžio protokoluose.

24. Šeimos tarybos sprendimai yra rekomendacinio pobūdžio.

25. Šeimos tarybos sprendimai yra vieši, skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Šeimos tarybos protokolai ir kiti dokumentai saugomi teisės aktų nustatyta tvarka.

27. Šeimos tarybos darbą pagal poreikį techniškai aptarnauja savivaldybės administracija.

___________________________________