herbas

 

KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS MOKINIŲ VEŽIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2019 m. birželio 13 d. Nr. T-113

Kalvarija

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 str. 4 d., Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 36 str. 1 d., 2 d., Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 6 str. 1 d. 1 p., Kalvarijos savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

 

1. Patvirtinti Kalvarijos savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kalvarijos savivaldybės tarybos 2014 m. balandžio 24 d. sprendimą Nr. T-44-2 „Dėl Kalvarijos savivaldybės mokinių pavėžėjimo organizavimo ir važiavimo išlaidų (negautų pajamų) kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais jo pakeitimais.

 

Šis sprendimas per vieną mėnesį nuo įsigaliojimo (įteikimo, paskelbimo) dienos gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, Kaunas) Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                                             Vincas Plikaitis

 

PATVIRTINTA

Kalvarijos savivaldybės

tarybos 2019 m. birželio 13 d.

sprendimu Nr. T-113

 

 

 

KALVARIJOS SAVIVALDYBĖS MOKINIŲ VEŽIMO ORGANIZAVIMO IR VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kalvarijos savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja:

1.1. Kalvarijos savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų (toliau – bendrojo ugdymo mokyklos) mokinių, gyvenančių kaimuose ir miesteliuose, esančiuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos, važiavimą į mokyklą ir iš jos į namus, jų pavėžėjimo organizavimą ir mokinių kelionės išlaidų kompensavimą;

1.2. Kalvarijos savivaldybės neformaliojo ugdymo įstaigos (toliau – neformaliojo ugdymo įstaiga) mokinių vežimo į šią įstaigą ir iš jos išlaidų kompensavimą;

1.3. bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo ugdymo įstaigos mokinių vežimo į rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimus, mokyklinius ir valstybinius egzaminus kelionės išlaidų kompensavimą.

2. Mokiniai į atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vežami visuomeniniu transportu Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo nustatyta tvarka, mokykliniais autobusais ir specialiųjų reisų autobusais.

 

II SKYRIUS

VARTOJAMOS SĄVOKOS

 

3. Bendrojo ugdymo mokykla – mokykla, vykdanti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas.

4. Neformaliojo ugdymo įstaiga – meno mokykla.

5. Visuomeninis transportas – tai fizinis arba juridinis asmuo, nuosavybės, patikėjimo, nuomos, panaudos arba kitu teisėtu pagrindu valdantis transporto priemones, turintis licenciją keleiviams vežti ir leidimą aptarnauti atitinkamą maršrutą.

6. Vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusai – tai autobusai, vežantys keleivius pagal savivaldybės administracijos patvirtintus tvarkaraščius nustatytais priemiestiniais reguliariais reisais savivaldybės teritorijoje, ir kai aptarnaujamas maršrutas driekiasi ne daugiau kaip per dviejų gretimų savivaldybių teritorijas.

7. Mokyklinis geltonasis autobusas – skiriamaisiais ženklais paženklintas mokyklai priklausantis autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, į rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus. 

8. Mokyklinis autobusas – skiriamaisiais ženklais paženklintas mokyklai priklausantis autobusas, skirtas vežti vaikus (mokinius) mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje į mokyklą ir atgal, į rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas, mokyklinius ir valstybinius egzaminus.

9. Vežėjas – įmonė, registruota įstatymų nustatyta tvarka ir turinti teisę vežti keleivius ir krovinius.

10. Stotelė – tai nustatyto pavyzdžio sustojimo ženklais pažymėta vietinio ir tolimojo maršruto autobusų sustojimo vieta, specialiai įrengta kelių organizacijos, arba kita vieta, kurioje mokiniai gali būti saugiai įlaipinami ir išlaipinami.

11. Mokinių vežimas – tai procesas, kurio metu mokiniai iš atitinkamos stotelės arba kitos sutartos laukimo vietos vežami į mokyklą ir (arba) parvežami atgal, taip pat mokinių vežimas į mokyklinius ir valstybinius egzaminus, rajonines ir respublikines dalykines olimpiadas, konkursus, varžybas.

12. Specialusis reisas – reisas, kai mokiniai vežami į mokyklą ir atgal.

13. Mokinio pažymėjimas – tai mokinio pažymėjimas, išduotas vadovaujantis Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintu Mokinio pažymėjimo išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašu.

14. Artimiausia mokykla – pagal mokinio gyvenamąją teritoriją arčiausiai esanti atitinkamą ugdymo programą vykdanti mokykla, esanti Kalvarijos savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintoje mokyklų aptarnaujamoje teritorijoje.

 

III SKYRIUS

MOKINIŲ VEŽIMO ORGANIZAVIMAS

 

15. Vežimo būdai:

15.1. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transportu;

15.2. mokyklų transportu;

15.3. geltonaisiais autobusais;

15.4. specialiųjų reisų autobusais.

16. Mokiniai į atitinkamą ugdymo programą vykdančią mokyklą vadovaujantis Transporto lengvatų įstatymu vežami vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transportu mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu, mokykliniais ar mokykliniais geltonaisiais ir kt. autobusais:

16.1. toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenantys mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, privalo būti vežami į mokyklą ir atgal;

16.2. mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgiantys patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą (negalintys savarankiškai vaikščioti, dėl didelių sutrikimų yra nesaugūs gatvėje), privalo būti pavežami nuo namų.

17. Neformaliojo ugdymo įstaigos mokiniams transporto lengvatos taikomos, kai jie važiuoja į šią įstaigą ir iš jos į namus (ši lengvata taikoma ir ne darbo dienomis).

18. Atskirais atvejais nemokamas vežimas gali būti taikomas tiems mokiniams, kuriems paskirta minimalios priežiūros priemonė – įpareigojimas tęsti mokymąsi kitoje mokykloje, bei dėl susiklosčiusių aplinkybių (pakeitus gyvenamąją vietą, esant nepalankioms socialinėms, psichologinėms aplinkybėms, kitais būtinais atvejais).

Administracijos direktorius, atsižvelgdamas į komisijos, sudarytos tėvų prašymams nagrinėti, išvadas ir siūlymus, priima sprendimą.

Apie priimtą sprendimą informuojami mokinio tėvai ir mokykla.

19. Vežėjai kiekvienais metais iki rugsėjo 5 d. pateikia bendrojo ugdymo mokykloms galiojančius, Kalvarijos savivaldybės administracijos patvirtintus maršrutų grafikus ir kainoraščius.

20. Pavežami mokiniai privalo turėti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintą Mokinio pažymėjimą.

21. Mokyklų vadovai iki rugsėjo 15 d. Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriui pateikia patvirtintus pavežamų mokinių sąrašus (1 priedas):

21.1. mokykliniais, mokykliniais geltonaisiais autobusais;

21.2. specialiaisiais reisais;

21.3. vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais;

21.4. pavežamų mokinių iš nepriskirtos mokyklai teritorijos sąrašus;

22. Mokyklų vadovai Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui pateikia patvirtintus mokyklinių, mokyklinių geltonųjų autobusų mokinių vežimo maršrutus, norodydami mokinių skaičių juose.

23. Mokyklų vadovai Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriui teikia informaciją dėl Tvarkos aprašo 18 p. nurodytų aplinkybių pagrįstumo.

24. Kalvarijos savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius:

24.1. tarpininkauja mokykloms įsigyjant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytos formos Mokinio pažymėjimo blankus;

24.2. palaiko ryšius su mokyklomis, prireikus – su pavežamų mokinių tėvais, sprendžia su mokinių vežimo organizavimu susijusius klausimus;

24.3. surenka informaciją iš mokyklų apie pavežamus mokinius;

24.4. iki kiekvieno mokslo metų mėnesio 10 d. Kalvarijos savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros ir investicijų skyriui teikia suderinti mokinių pavežimo specialiaisiais reisais vežėjo pateiktas sąskaitas faktūras;

24.5. teikia Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriui poreikį dėl specialiųjų reisų paslaugų viešojo pirkimo.

25. Mokyklų vadovai:

25.1. mokyklų, turinčių mokyklinius autobusus, vadovai mokinių vežimą organizuoja, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2016 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-620 patvirtintu Mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu, Kalvarijos savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 30 d. sprendimu Nr. T-82 patvirtintu Švietimo įstaigų mokyklinių geltonųjų ir mokyklinių autobusų naudojimo tvarkos aprašu;

25.2. parengia mokinių vežimo grafikus taip, kad mokinių kelionė nuo įlipimo į autobusą iki pamokų pradžios neužtruktų ilgiau kaip vieną valandą (mokinys per dieną kelionėje į mokyklą ir atgal neturi užtrukti ilgiau kaip 2 valandas);

25.3. mokyklų, turinčių mokyklinius autobusus, vadovai numato optimalius ir kuo efektyvesnį turimų transporto priemonių panaudojimą užtikrinančius maršrutus, prireikus juos koreguoja. Atsižvelgdami į galimybes sudaro su kitomis bendrojo ugdymo mokyklomis bendradarbiavimo sutartis dėl mokinių vežimo;

25.4. išduoda mokiniams Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintus Mokinio pažymėjimus, vadovaudamiesi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintu Mokinio pažymėjimo išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašu;

25.5. iki kiekvieno mėnesio 10 d. suderina ir teikia vežėjui mokinių važiavimo išlaidų kompensavimo mėnesio ataskaitą (2 priedas);

25.6. atsako už pateiktų dokumentų teisėtumą;

25.7. atsako už šio Tvarkos aprašo 21 p., 22 p., 23 p., 25 p. nuostatų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokinių vežimą, vykdymą;

25.8. užtikrina, kad mokiniams, kuriems reikia laukti autobuso po pamokų ar kitų renginių, būtų sudarytos sąlygos mokykloje naudotis biblioteka ar skaitykla.

 

IV SKYRIUS

VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

26. Kalvarijos savivaldybė kompensuoja visas važiavimo išlaidas kaimuose gyvenantiems mokiniams:

26.1. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų jungtinių grupių, 1-10 klasių bei gimnazijų 1-12 klasių mokiniams;

26.2. neformaliojo ugdymo įstaigos mokiniams, darbo dienomis važiavusiems į mokyklą ir atgal Mokinio pažymėjime nurodytu maršrutu vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais, mokykliniais, mokykliniais geltonaisiais autobusais. Neformaliojo ugdymo įstaigos mokiniams ši lengvata taikoma ir poilsio ir švenčių dienomis;

26.3. jungtinių ugdymo grupių ugdytinių ir 1–8 klasių mokinių vežimas kompensuojamas iki artimiausios atitinkamą ugdymo programą vykdančios mokyklos.

27. Lėšas, skirtas vežti Kalvarijos savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinius į mokyklą ir atgal mokykliniais, mokykliniais geltonaisiais autobusais, administruoja mokyklos vadovas.

28. Vežėjai reguliariai, bet ne vėliau kaip iki kito mėnesio 10 d., pateikia savivaldybės administracijai sąskaitą faktūrą ir pavežamų mokinių sąrašus, pasirašytus mokyklos direktoriaus (2 priedas).

29. Atsiskaitymas vykdomas pagal vežėjo PVM sąskaitą faktūrą, lėšas skaičiuojant pagal Kalvarijos savivaldybės tarybos patvirtintus 1 km įkainius (tarifus), pagal sutartyse numatytas specialiojo reiso kainas ir  numatytus terminus.

30. Už nemokamą mokinių vežimą iš savivaldybės biudžete skirtų asignavimų vežėjui apmoka Kalvarijos savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius sutartyse numatytais terminais.

 

V SKYRIUS

MOKINIŲ SAUGUMO IR POREIKIŲ TENKINIMAS

 

31. Vežėjai, su kuriais savivaldybė yra sudariusi sutartis dėl mokinių vežimo, privalo:

31.1. užtikrinti saugias mokinių vežimo sąlygas:

31.2. įlaipinti ir išlaipinti mokinius tik stotelėse ir nustatytose vietose;

31.3. užtikrinti, kad autobuse būtų vežama ne daugiau mokinių, nei leidžia transporto priemonės techninė charakteristika;

31.4. vežti mokinius tam skirtomis ir techniškai tvarkingomis transporto priemonėmis,  prie sėdimų vietų pritvirtintais saugos diržais;

31.5. bendradarbiauti su mokyklų vadovais, už mokinių vežimą atsakingais savivaldybės administracijos darbuotojais;

31.6. tinkamai reaguoti į pagrįstas mokinių, jų tėvų, mokyklų vadovų jiems pareikštas pastabas ir pasiūlymus, nedelsiant šalinti iškilusius mokinių vežimo trūkumus;

31.7. informuoti mokyklos vadovą apie iškilusias mokinių vežiojimo problemas;

31.8. informuoti mokyklos vadovą dėl sugedusios transporto priemonės ir pavežti mokinius kita transporto priemone;

31.9. laikytis visų Tvarkos aprašo vežėjams keliamų reikalavimų.

32. Vežėjai atsako už pateiktų dokumentų teisingumą.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

33. Tvarkos aprašas gali būti keičiamas pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems transporto lengvatas, mokinių vežimo procesą, važiavimo išlaidų kompensavimą.

34. Lėšų, skirtų vežti Kalvarijos savivaldybės teritorijoje esančių mokyklų mokinius, auditą atlieka Kalvarijos savivaldybės administracijos Centralizuota vidaus audito tarnyba.

35. Ginčai tarp Kalvarijos savivaldybės administracijos ir vežėjų dėl mokinių pavežimo į mokyklą ir į namus pagal sudarytas sutartis sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

36. Tvarkos aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Kalvarijos savivaldybės administracijos direktorius.

________________________________

 

Kalvarijos savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

 

 

 

________________MOKYKLOS MOKINIŲ, VEŽIOJAMŲ ________________AUTOBUSU,

 

SĄRAŠAS

 

 

 

 

Eil. Nr.

 

Mokinio vardas, pavardė

 

Klasė

 

Maršrutas

 

Važiavimo stotelės

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mokyklos direktorius     (parašas) (vardas, pavardė)   

 

A.  V.

 

 

 

Kalvarijos savivaldybės mokinių vežimo organizavimo ir važiavimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

 

___________________ MOKYKLOS MOKINIŲ VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO ______________________MĖNESIO ATASKAITA

 

 

 

 

Eil. Nr.

 

Vardas, pavardė

 

Klasė

 

Maršrutas

 

Dienos reiso kaina, Eur

 

Nelankytų dienų skaičius

Kompensuojama suma,

Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mokyklos direktorius                                  (parašas)                      (vardas, pavardė)

 

A.  V.

 

 

 

Vežėjas                                                       (parašas)                      (vardas, pavardė)

 

A.  V.