LIETUVOS Policijos generalinis komisaras
Įsakymas
Dėl akredituoto ir reziduojančio užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių diplomatinio, administracinio techninio ir aptarnaujančiojo personalo, kuriems atitinkamas privilegijas suteikia tarptautiniai susitarimai, ginklų ir šaudmenų ĮSIGIJIMO IR LAIKYMO Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo PATVIRTINIMO
2016 m. birželio 22 d. Nr. 5-V-514
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. birželio 11 d. nutarimo Nr. 570 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ 1 punktu,
tvirtinu Akredituoto ir reziduojančio užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių diplomatinio, administracinio techninio ir aptarnaujančiojo personalo, kuriems atitinkamas privilegijas suteikia tarptautiniai susitarimai, ginklų ir šaudmenų įsigijimo ir laikymo Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašą (pridedama).
Patvirtinta
Lietuvos policijos generalinio komisaro
2016 m. birželio 22 d. įsakymu
Nr. 5-V-514
AKREDITUOTO IR REZIDUOJANČIO UŽSIENIO VALSTYBIŲ DIPLOMATINIŲ ATSTOVYBIŲ, KONSULINIŲ ĮSTAIGŲ IR TARPTAUTINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVYBIŲ DIPLOMATINIO, ADMINISTRACINIO TECHNINIO IR APTARNAUJANČIOJO PERSONALO, KURIEMS ATITINKAMAS PRIVILEGIJAS SUTEIKIA TARPTAUTINIAI SUSITARIMAI, GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ ĮSIGIJIMO IR LAIKYMO LIETUVOS RESPUBLIKOJE TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Akredituoto ir reziduojančio užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių diplomatinio, administracinio techninio ir aptarnaujančiojo personalo, kuriems atitinkamas privilegijas suteikia tarptautiniai susitarimai, ginklų ir šaudmenų įsigijimo ir laikymo Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato akredituoto ir reziduojančio užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių diplomatinio, administracinio techninio ir aptarnaujančiojo personalo, kuriems atitinkamas privilegijas suteikia tarptautiniai susitarimai (toliau – atstovybės darbuotojas), B ar C kategorijos ginklų ir šaudmenų įsigijimo ir laikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje tvarką.
2. Apraše vartojamos sąvokos atitinka sąvokas, vartojamas Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme.
3. Atstovybių darbuotojams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, papildomai taikomi Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nustatyti apribojimai.
4. Šio Aprašo nuostatos netaikomos sąjungininkų vadavietėse tarnaujantiems kariams ir NATO bei Europos Sąjungos valstybių ginkluotųjų pajėgų nariams, vykdantiems užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų bei šių institucijų personalo apsaugą Lietuvos Respublikos teritorijoje.
II SKYRIUS
LEIDIMŲ LAIKYTI IR LEIDIMŲ NEŠIOTIS GINKLUS IŠDAVIMAS, PERREGISTRAVIMAS IR PANAIKINIMAS
5. Akredituotos užsienio valstybės diplomatinė atstovybė, konsulinė įstaiga ar tarptautinės organizacijos atstovybė, pageidaujanti gauti leidimą laikyti ginklus ir atstovybės darbuotojui gauti leidimą nešiotis ginklus, Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pateikia:
5.1. prašymą išduoti leidimą nešiotis ginklus, kuriame nurodomas atsakingo darbuotojo bei atstovybės darbuotojo, kuriam reikia išduoti leidimą nešiotis ginklus, vardas, pavardė, ginklo modelis, kalibras ir numeris;
5.5. dokumentus, pagrindžiančius, kad sumokėta valstybės rinkliava (už leidimo laikyti ir leidimo nešiotis ginklus išdavimą) ir sumokėta už ginklo išbandymą;
6. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, prieš išduodamas leidimą laikyti ginklus ir leidimą nešiotis ginklus, organizuoja pistoleto (revolverio) išbandymą Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centre, kad tūtelės ir kulkos būtų įtrauktos į kriminalistinę tūtelių ir kulkų kolekciją. Leidimas laikyti ginklus išduodamas tik kreipiantis pirmą kartą.
7. Leidimas laikyti ginklus ir leidimas nešiotis ginklus (atstovybės darbuotojui) išduodami ne vėliau kaip per 10 dienų nuo dokumentų gavimo dienos.
8. Pareigūnas, gavęs dokumentus, padaro dokumentų originalų elektronines kopijas ir įkelia jas į Policijos licencijuojamos veiklos informacinę sistemą (toliau – PLVIS). Gautą prašymą pareigūnas užregistruoja PLVIS.
9. Leidimas laikyti ginklus ir leidimas nešiotis ginklus galioja atstovybės darbuotojo akreditacijos laikotarpiu, bet ne ilgiau kaip 5 metus. Leidimo nešiotis ginklus numeris suteikiamas automatiniu būdu iš PLVIS.
10. Leidimas laikyti ginklus ir leidimas nešiotis ginklus perregistruojami pateikus Aprašo 5 punkte nurodytus dokumentus.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
12. Ginklo naudotojas ginklą laiko, nešiojasi, gabena ir naudoja Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.