ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TARPINSTITUCINIO BENDRADARBIAVIMO

ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ PLĖTROS PROGRAMOS, JOS ĮGYVENDINIMO KONKURSO IR FINANSAVIMO APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. rugsėjo 1 d. Nr. A-1442

Šiauliai

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2021 m. liepos 1 d. sprendimu Nr. T-306 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 4 d. sprendimo Nr. T-280 „Dėl Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos patvirtinimo ir įgaliojimų suteikimo“ pakeitimo“ (toliau – Strategija) ir įgyvendindamas Strategijos 1.3.11 priemonę „Populiarinti profesijas, kuriančias aukštą pridėtinę vertę, didinti studijų ir darbo Šiauliuose patrauklumą“,

tvirtinu:

1. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo žmogiškųjų išteklių plėtros programą (pridedama).

2. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo žmogiškųjų išteklių plėtros programos įgyvendinimo konkurso ir finansavimo aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktoriaus pavaduotojas,

pavaduojantis Administracijos direktorių                                         Eduardas Bivainis

 

PATVIRTINTA

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos

direktoriaus 2021 m. rugsėjo 1 d. įsakymu

Nr. A-1442

 

 

 

TARPINSTITUCINIO BENDRADARBIAVIMO

ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ PLĖTROS PROGRAMOS

ĮGYVENDINIMO KONKURSO IR FINANSAVIMO APRAŠAS

 

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Tarpinstitucinio bendradarbiavimo žmogiškųjų išteklių plėtros programos (toliau – Programa) įgyvendinimo konkurso ir finansavimo (toliau –  Konkursas) aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) biudžeto lėšomis finansuojamos Programos įgyvendinimo konkurso, lėšų skyrimo ir atsiskaitymo už jų panaudojimą, kontrolės, atsakomybės ir ginčų sprendimo tvarką.

2. Paraiškas Programai įgyvendinti gali teikti verslo asociacija, prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių mieste vienijantys ekonominę veiklą vykdančias pažangias pramonės ir verslo įmones (toliau – Programos vykdytojas). Programos vykdytojui keliami reikalavimai:

2.1. Šiaulių mieste veikia ne trumpiau kaip dvejus metus ir ne trumpiau kaip 24 mėnesius iki paraiškos pateikimo mėnesio kiekvieną mėnesį turėjo ne mažiau kaip 3 apdraustuosius asmenis;

2.2. turi (gali užtikrinti) pakankamus administravimo gebėjimus vykdyti Programą;

2.3. turi komunikacijos kampanijų, informacinių ir patirtinių renginių moksleiviams (ar kitoms tikslinėms grupėms) įgyvendinimo (ar kitos Programos vykdymui reikšmingos analogiškos) veiklos patirties.

3. Konkursą organizuoja Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius (toliau – Švietimo skyrius).

4. Konkurso tikslas – atrinkti Programos vykdytoją, kuris įgyvendins Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos, patvirtintos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2021 m. liepos 1 d. sprendimu Nr. T-306 „Dėl Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos patvirtinimo ir įgaliojimų suteikimo“ pakeitimo“ 1.3.11 priemonę „Populiarinti profesijas, kuriančias aukštą pridėtinę vertę, didinti studijų ir darbo Šiauliuose patrauklumą“ ir 2 metams užtikrinti dalinį finansavimą iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

5. Paraiškų vertinimo tikslu tvarkomi šie asmenų duomenys: juridinio asmens vadovo, finansininko vardas, pavardė, kontaktinio asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas;

6. Programos viešinimo tikslu tvarkomi šie duomenys: vaizdo medžiaga apie dalyvius.

 

II SKYRIUS

KONKURSO TVARKA

 

7. Programos vykdytojo užpildyta paraiška įgyvendinti Programą (1 priedas) priimama Savivaldybės administracijai paskelbus informaciją (skelbimą) apie jų priėmimą Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt.

8. Skelbime nurodoma:

8.1. paraiškų priėmimo laikotarpis;

8.2. paraiškų pateikimo adresas ir būdai;

8.3. kontaktinio asmens vardas, pavardė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas;

8.4. kita reikalinga informacija.

9. Kartu su paraiška privaloma pateikti:

9.1. Programos vykdytojo VĮ Registrų centro išduotą Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro elektroninio sertifikuoto išrašo kopiją arba VĮ Registrų centro išduota Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro išplėstinio išrašo kopiją;

9.2. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pažyma apie apdraustuosius asmenis;

9.3. Programos vykdytojo įstatų (nuostatų) patvirtintą kopiją.

10. Paraiška nesvarstoma, jei neatitinka 2 punkto reikalavimų ir nepateikti  dokumentai, nurodyti Aprašo 9 punkte.

11. Savivaldybės administracijos direktorius sudaro paraiškų vertinimo komisiją (toliau – komisija).

12. Vieną paraišką vertina ne mažiau kaip du komisijos nariai, užpildydami paraiškos vertinimo lapą (2 priedas).

13. Programos vykdytojo pateikta paraiška Programai įgyvendinti yra tinkama finansuoti, jeigu atitinka visus Programos vertinimo kriterijus ir įvertinta ne mažiau kaip 25 balais.

14. Komisija, atsižvelgdama į Programai įgyvendinti numatytas lėšas ir vertinimą, teikia siūlymą Savivaldybės administracijos direktoriui dėl Programos finansavimo.

15. Informacija apie Konkurso rezultatus skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje www.siauliai.lt.

 

III SKYRIUS

LĖŠŲ SKYRIMO IR ATSISKAITYMO UŽ JŲ PANAUDOJIMĄ TVARKA

 

16. Didžiausia  Programos įgyvendinimui galima skirti suma – 10 000 Eur (dešimt tūkstančių eurų) vieniems metams.

17. Savivaldybės administracijos direktorius dėl lėšų skyrimo Programai įgyvendinti priima sprendimą, kuris įforminamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

18. Programai įgyvendinti reikalinga lėšų dalis, kurios nepadengia skirtos Savivaldybės biudžeto lėšos, turi sudaryti ne mažiau kaip 25 procentų viso Programos poreikio. Šią lėšų dalį turi padengti Programos vykdytojas.

19. Su Programos vykdytoju sudaroma sutartis dėl Programos dalinio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto lėšų (toliau – Sutartis). Programos vykdytojas, kurio įgyvendinamai Programai skirtas finansavimas, pateikia Savivaldybės administracijai Sutarčiai parengti būtinus dokumentus.

20. Lėšas, skirtas Programai įgyvendinti, Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius perveda į Programos vykdytojo sąskaitą, pagal jo pateiktas paraiškas lėšoms gauti, suderintas su Švietimo skyriumi, ne vėliau, kaip per 30 kalendorinių dienų nuo paraiškos pateikimo.

21. Programos vykdytojas Savivaldybės biudžeto lėšas gali naudoti tik Sutartyje nurodytai programai pagal patvirtintą lėšų naudojimo sąmatą. Tinkamos išlaidos yra išlaidos, tiesiogiai susijusios su Programoje numatytomis veiklomis, ir būtinos Programai įgyvendinti.

22. Programos vykdytojas gautų lėšų apskaitą tvarko Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka ir atsiskaito pagal Programos vykdytojo ir Savivaldybės administracijos sudarytą sutartį.

23. Programos išlaidų tinkamumas nustatomas vertinant, ar jos:

23.1. yra faktiškai patirtos ir apmokėtos Programos vykdymo laikotarpiu, numatytu Sutartyje, nepažeidžiant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų, įtrauktos į Programos vykdytojo apskaitą ir gali būti nustatomos, patikrinamos ir patvirtinamos atitinkamais apskaitos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatytus apskaitos dokumentų rekvizitus, o išlaidas pateisinančiuose ir apmokėjimą įrodančiuose dokumentuose nurodytas turinys leidžia identifikuoti išlaidų ir Programos sąsajas;

23.2. yra realios, atitinkančios rinkos kainas;

23.3. yra patirtos laikantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – VPĮ) nuostatų, jeigu Programos vykdytojas, vadovaujantis VPĮ nuostatomis, yra perkančioji organizacija.

24. Programai skirtos lėšos negali būti naudojamos:

24.1. dalyvavimo įvairių asociacijų veikloje išlaidoms padengti;

24.2. kitiems projektams įgyvendinti.

25. Skirtos lėšos laikomos panaudotomis pagal Sutartyje ir jos prieduose nurodytą paskirtį, jeigu:

25.1. yra pasiekti paraiškoje ir Sutartyje nurodyti projekto rezultatai;

25.2. skirtos lėšos panaudotos tinkamoms Programos išlaidoms apmokėti.

26. Su Švietimo skyriumi suderintos lėšų panaudojimo ataskaitos Apskaitos skyriui turi būti teikiamos kas ketvirtį, bet ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 5 dienos pagal patvirtintas ataskaitų formas.

27. Nepateikus ketvirčio lėšų panaudojimo ataskaitos, Programos vykdytojui lėšos kito ketvirčio priemonėms įgyvendinti nepervedamos.

28. Nepanaudotos Programai įgyvendinti skirtos lėšos einamaisiais metais turi būti grąžintos į Sutartyje nurodytą sąskaitą ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 28 d.

29. Programai vykdyti skirtos lėšos negali būti perkeliamos į kitus biudžetinius metus.

 

IV SKYRIUS

KONTROLĖ, ATSAKOMYBĖ IR GINČŲ SPRENDIMO TVARKA

 

30. Programos vykdytojas visiškai atsako už Programos įgyvendinimą ir tikslinį lėšų panaudojimą.

31. Programos vykdytojas privalo raštu informuoti Švietimo skyrių apie Programoje numatytų veiklų vykdymo nutraukimą ar sustabdymą, ne vėliau kaip prieš 30 (trisdešimt) dienų iki Programoje numatytų veiklų vykdymo nutraukimo ar sustabdymo. Gavęs tokį pranešimą, Švietimo skyrius sustabdo Savivaldybės biudžeto lėšų pervedimą Programos vykdytojui. Programos vykdytojui pašalinus šiame papunktyje nurodytas priežastis, atnaujinus veiklą ir apie tai pranešus Švietimo skyriui, sustabdytas lėšų pervedimas atnaujinamas.

32. Programos vykdytojas veiklos ataskaitą turi pateikti Švietimo skyriui iki kiekvienų metų gruodžio 20 d. Švietimo skyrius, išanalizavęs ataskaitą ir nustatęs, kad neįvykdyta dalis veiklų, apie tai raštu informuoja Programos vykdytoją ir nustato Programos vykdytojui protingą terminą veikloms įvykdyti. Programos vykdytojas, gavęs Švietimo skyriaus raštą, privalo per nustatytą terminą veiklas įvykdyti.

33. Švietimo skyriui ar Apskaitos skyriui pareikalavus, Programos vykdytojas privalo pateikti dokumentų (sąskaitų-faktūrų, žiniaraščių, aktų, sutarčių ir kt.) tinkamai patvirtintas kopijas, prašomą informaciją apie Programos vykdymą ir skirtų lėšų panaudojimą.

34. Nustačius, kad Programos vykdytojas, Programai įgyvendinti skirtas lėšas panaudojo ne pagal Sutartyje ar jos prieduose nurodytą paskirtį, Savivaldybės administracija nustato terminą, per kurį turi būti grąžinamos visos arba dalis Programai įgyvendinti skirtų lėšų. Per nustatytą terminą negrąžintos lėšos išieškomos įstatymų nustatyta tvarka.

35. Programos vykdytojas praranda teisę dalyvauti Konkurse, jei, ankstesniais metais gavęs Savivaldybės finansavimą dėl Programos įgyvendinimo, neatsiskaitė už lėšų, gautų iš Savivaldybės, panaudojimą Sutartyje ar atitinkamo kito Savivaldybės organizuoto konkurso finansavimo nuostatuose nustatyta tvarka ir nuo pažeidimo pašalinimo ar panaikinimo nepraėjo 3 metai.

36. Kilę ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

37. Asmens duomenys, pateikti Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui, tvarkomi, vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų teisinę apsaugą. Asmens duomenų tvarkymo tikslas – identifikuoti Pareiškėjus, įvertinti asmenų teisę vykdyti, įvertinti Pareiškėjų atitiktį reikalavimams bei teisę gauti programų finansavimą, Savivaldybei tvarkyti finansavimo apskaitą, tinkamai organizuoti programų finansavimą, įgyvendinimą ir kontrolę. Duomenų subjektų teisės įgyvendinamos Bendrajame duomenų apsaugos reglamente ir duomenų valdytojo, į kurį kreipiamasi dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo, nustatyta tvarka. Viešai skelbiama informacija pateikiama, laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatų.

38. Asmens duomenys saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai. Dokumentai, kuriuose yra asmens duomenys, saugomi vadovaujantis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“. Pasibaigus saugojimo terminui, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, sunaikinami, išskyrus tuos, kurie įstatymų ar kitų teisės aktų, reglamentuojančių duomenų saugojimą, nustatytais atvejais turi būti perduoti saugoti pagal Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymą, jo įgyvendinamuosius ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius tokių dokumentų saugojimą.

39. Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones, kad asmens duomenys būtų apsaugoti nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo arba nuo atsitiktinio praradimo, pakeitimo, nesankcionuoto atskleidimo arba nesankcionuotos prieigos prie jų, ypač tais atvejais, kai asmens duomenys perduodami elektroninėmis ryšio priemonėmis, taip pat nuo visų kitų neteisėtų tvarkymo formų.

40. Aprašas gali būti keičiamas ar naikinamas Švietimo skyriaus teikimu Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

41. Informacija apie finansuotos Programos vykdymą, t. y. ataskaitos ir kita aktuali informacija, susijusi su finansuojamos Programos vykdymu iš Savivaldybės biudžeto lėšų, skelbiama Programos vykdytojo interneto svetainėse ar socialinių tinklų paskyrose.

_____________________________________