OLE objektas

VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS

TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKO 2010 M. GRUODŽIO 14 D. ĮSAKYMO NR. 1A-82 „DĖL GYVŪNŲ SĖKLINTOJŲ PATIKRINIMO TVARKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2018 m. sausio 2 d. Nr. 1A-1

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2010 m. gruodžio 14 d. įsakymą Nr. 1A-82 „Dėl Gyvūnų sėklintojų patikrinimo tvarkos patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

„VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS VIRŠININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL GYVULIŲ SĖKLINTOJŲ VEIKLOS PATIKRINIMŲ TVARKOS PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo 16 straipsniu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 36-4 straipsniu bei siekdamas, kad gyvulių sėklintojų patikrinimai būtų vykdomi teisingai:

1.    T v i r t i n u Gyvulių sėklintojų veiklos patikrinimų tvarką (pridedama).

2.    P a v e d u įsakymo vykdymą kontroliuoti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko pavaduotojui.“

 

 

 

Viršininko pavaduotojas,

atliekantis viršininko funkcijas                                                                                 Arūnas Šileika

 

PATVIRTINTA

Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros

tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko

2010 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. 1A-82

(Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros

tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko

2018 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 1A-1 redakcija)

 

GYVulių SĖKLINTOJŲ VEIKLOS PATIKRINIMŲ TVARKA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Gyvulių sėklintojų veiklos patikrinimų tvarka (toliau – Tvarka) nustato gyvulių sėklintojų, turinčių leidimą teikti gyvūnų sėklinimo paslaugas, ir asmenų, turinčių teisę sėklinti savo, sutuoktinio ar asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, bandos gyvulius (toliau – sėklintojas) patikrinimo procedūrą.

2. Patikrinimai atliekami siekiant teikti sėklintojui metodinę pagalbą, bendradarbiaujant ir konsultuojant Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) kompetencijos klausimais, įgyvendinti prevencinio pobūdžio priemones, padedančias sėklintojui laikytis teisės aktų reikalavimų.

3. Patikrinimo metu vadovaujamasi Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2000 m. spalio 3 d. įsakymu Nr. 282 „Dėl Licencijų vykdyti gyvulių sėklinimo centrų, kergimo punktų bei embrionų persodinimo įmonių veiklą išdavimo tvarkos, Reikalavimų gyvulių sėklinimo centrams, kergimo punktams bei embrionų persodinimo įmonėms, jų personalui ir įrangai, Licencijų gyvulių sėklintojams išdavimo tvarkos, Gyvulių sėklintojų bei embrionų persodinimo specialistų rengimo kursų organizavimo ir jų kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 5 d. įsakymu Nr. 3D-312 „Dėl gyvulių sėklinimo pažymėjimo, veislinių bulių reproduktorių spermos dozių ir galvijų kergimo apskaitos taisyklių patvirtinimo“, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininko 2011 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. 1A-17 „Dėl informacijos apie kuilių pardavimą ir atliktą kiaulių sėklinimą pateikimo“ ir šia Tvarka.

 

II. PATIKRINIMŲ RŪŠYS IR PAGRINDAI

 

4. Tarnyba pagal savo kompetenciją atlieka planinius ir neplaninius sėklintojo veiklos patikrinimus.

5. Planinių patikrinimų pirminis tikslas – sėklintojo veiklos vertinimas, informacijos apie įvykdytus darbus rinkimas ir metodinės pagalbos teikimas sėklintojo veiklos klausimais.

6. Planiniai patikrinimai atliekami vadovaujantis Tarnybos viršininko įsakymu patvirtintu ūkio subjektų metiniu patikrinimų planu, kuris kartu su pakeitimais yra skelbiamas Tarnybos interneto svetainėje http://veislininkyste.lrv.lt.

7. Prieš pradedant sėklintojo planinį patikrinimą, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų, privaloma sėklintoją raštu arba elektroniniu paštu informuoti apie numatomą vykdyti patikrinimą konkrečia data, kartu nurodant numatomo atlikti planinio patikrinimo pagrindą, terminą, dalyką bei pateikiant preliminarų dokumentų, kuriuos sėklintojas turės pateikti priežiūrą atliekančiam subjektui, sąrašą.

8. Neplaniniai patikrinimai gali būti atliekami:

8.1. gavus kito kompetentingo viešojo administravimo subjekto rašytinį motyvuotą prašymą ar pavedimą atlikti sėklintojo veiklos patikrinimą ar kitos valstybės kompetentingos institucijos prašymą;

8.2. turint informacijos ar kilus pagrįstų įtarimų dėl sėklintojo veikos, kuri gali prieštarauti teisės aktams ar neatitikti teisės aktų reikalavimų;

8.3. siekiant užtikrinti, kad buvo pašalinti sėklintojo ankstesnio patikrinimo metu nustatyti teisės aktų pažeidimai ir įgyvendinti priimti sprendimai;

8.4. jeigu neplaninio patikrinimo atlikimo pagrindą nustato įstatymas ar Vyriausybės priimtas teisės aktas.

9. Neplaninis patikrinimas pagal gautą anoniminį skundą dėl konkrečios sėklintojo veiklos, veiksmų ar neveikimo atliekamas tik tuo atveju, kai yra motyvuotas Tarnybos viršininko sprendimas dėl konkretaus anoniminio skundo tyrimo.

10. Neplaninio patikrinimo metu tikrinamas Tarnybos viršininko įsakyme dėl neplaninio patikrinimo atlikimo nurodytas sėklintojo veiklos patikrinimo laikotarpis.

 

III. PASIRUOŠIMAS PATIKRINIMUI

 

11. Prieš atliekant patikrinimą turi būti:

11.1. nustatoma konkreti, atsižvelgiant į Tarnybos metiniame patikrinimų plane, numatytą patikrinimui atlikti mėnesį, patikrinimo data;

11.2 atsižvelgiant į paskutinio patikrinimo datą, nustatomas tikrinamasis laikotarpis;

11.3. išanalizuojami pagal tikrinamą laikotarpį VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro administruojamoje Sėklinimo apskaitos duomenų bazėje esantys sėklinimų duomenys;

11.4. parengiamas Tarnybos viršininko įsakymas, kai ruošiamasi neplaniniam patikrinimui, nurodant patikrinimo objektą, dalyką, pagrindą, datą ir kitą būtiną informaciją.

 

IV. PATIKRINIMO ATLIKIMAS

 

12. Patikrinimus turi teisę atlikti Tarnybos darbuotojai. Tarnybos planiniai patikrinimai gali būti atliekami kartu su kitomis valstybės įstaigomis ir institucijomis, kurių priežiūros dalykas ir forma yra tarpusavyje susiję, jeigu taip sumažėja priežiūros našta. Vienu metu gali būti atliekami ne daugiau kaip du sėklintojo veiklos patikrinimai.

13. Informacija apie atliekamą patikrinimą visuomenės informavimo priemonėms, kitiems su patikrinimu nesusijusiems asmenims negali būti teikiama tol, kol patikrinimas nėra baigtas, išskyrus atvejus, kai Tarnyba gali teikti informaciją įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka apie atliekamo patikrinimo faktą, kai tai daroma ne Tarnybos iniciatyva.

14. Patikrinimas atliekamas sėklintojui pateikus valstybės tarnautojo pažymėjimą ir Tarnybos viršininko įsakymo patvirtintą kopiją, kai vykdomas patikrinimas yra neplaninis.

15. Tarnybos darbuotojas, esant reikalui, pradėdamas patikrinimą, paprašo sėklintojo pateikti dokumentus, reikalingus patikrinimui atlikti.

16. Sėklintojas teikia tik tuos dokumentus, kuriuos privalo rengti vadovaudamasis teisės aktų reikalavimais, taip pat kitą informaciją sėklintojo turima forma.

17. Negalima iš sėklintojo reikalauti pateikti konkrečios prašomos formos duomenų ar dokumentų, jeigu jų rengimas nenumatytas teisės aktuose, tam reikėtų sukurti dokumentus ar informacijos rinkmenas ir tai būtų susiję su neproporcingai didelėmis darbo ir laiko sąnaudomis.

18. Sėklintojas turi teisę neteikti dokumentų, jeigu tuos pačius dokumentus jis yra pateikęs nors vienam priežiūrą atliekančiam subjektui. Atsisakydamas teikti dokumentus, sėklintojas turi raštu nurodyti, kokiam priežiūrą atliekančiam subjektui šie dokumentai yra pateikti.

19. Patikrinimo metu turi būti pildomas vienas iš šių patikrinimo aktų:

19.1. Sėklintojo, teikiančio gyvulių sėklinimo paslaugas, patikrinimo aktas (šios Tvarkos 1 priedas);

19.2. Sėklintojo, sėklinančio tik savo bandos gyvulius, patikrinimo aktas (šios Tvarkos 2 priedas);

20. Patikrinimo aktas turi būti:

20.1. surašomas dviem vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais;

20.2. pildomas aiškiai, įskaitomai, be trynimų ir braukymų, raides įrašant tiksliai į jiems skirtas vietas, nepažeidžiant nurodytų linijų, taisymus patvirtinant patikrinimo aktą surašiusio (-ių) Tarnybos darbuotojo (-ų) parašu (-ais);

20.3. su patikrinimo išvadomis.

21. Patikrinimo akte nurodyti reikalavimai žymini atitinkamais žodžiais: taip/ne/netikrinta.

22. Patikrinimo akte gali būti nurodomi sėklintojo pateikti paaiškinimai. Žodinius paaiškinimus surašo Tarnybos darbuotojas, o pasirašo sėklintojas. Rašytiniai paaiškinimai ir kiti iš gauti dokumentai pridedami prie patikrinimo akto.

23. Su Patikrinimo aktu pasirašytinai supažindinamas sėklintojas. Sėklintojui atsisakius pasirašyti patikrinimo aktą, Tarnybos darbuotojas atliekantis patikrinimą, apie tai pažymi patikrinimo akte.

24. Už patikrinimo akto teisingą surašymą atsako patikrinimo aktą pasirašęs (-ę) Tarnybos darbuotojas (-ai).

25. Vienas patikrinimo akto egzempliorius įteikiamas sėklintojui, kitas registruojamas pagal Tarnybos dokumentacijos planą numatytame patikrinimo aktų registre.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Patikrinimo metu nustačius, kad sėklintojas nesilaiko gyvūnų veislininkystę reglamentuojančių teisės aktų nuostatų ir nustatytas pažeidimas nėra mažareikšmis, patikrinimo akte nurodoma data, laikas ir vieta, į kurią sėklintojas kviečiamas administracinio nusižengimo protokolo surašymui.

27. Nustatytas pažeidimas pripažįstamas mažareikšmiu vadovaujantis Tarnybos viršininko 2015 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. 1A-12 „Dėl mažareikšmių teisės aktų reikalavimų pažeidimų gyvulių veislininkystės srityje“.

28. Patikrinimo metu nustačius kitų pažeidimų, dėl kurių Tarnybos darbuotojas neturi teisės surašyti administracinio nusižengimo protokolo, visa patikrinimo metu surinkta medžiaga perduodama kitoms kompetentingoms institucijoms.

29. Tarnybos darbuotojų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami Tarnybos viršininkui ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

30. Tarnybos darbuotojai, pažeidę Tvarką, atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

______________________