Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1994 M. LAPKRIČIO 18 D. NUTARIMO NR. 1156 „DĖL VALSTYBINIŲ SOCIALINIO DRAUDIMO PENSIJŲ SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. kovo 19 d. Nr. 254
Vilnius
Pakeisti Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. lapkričio 18 d. nutarimu Nr. 1156 „Dėl Valstybinių socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“:
1. Pakeisti 39 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„39. Skiriant senatvės pensiją pirmą kartą arba iš naujo nuo 2013 m. sausio 1 d. ir vėlesnių datų, šios pensijos papildoma dalis apskaičiuojama pagal vienos dalies formulę (Pensijų įstatymo 24 straipsnio 1 dalis ir 56 straipsnio 2 dalis), o asmenų, turinčių stažą, įgytą dirbant pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu iki 1994 m. sausio 1 d., ir pasirinkusių dalyvauti pensijų kaupime, senatvės pensijos papildoma dalis apskaičiuojama pagal dviejų atskirų dalių formulę (Pensijų įstatymo 24 straipsnio 3 dalis). Asmeniui pageidaujant ir jeigu jam tai naudinga, nuo 2013 m. sausio 1 d. ir vėlesnės datos skiriamos senatvės pensijos papildoma dalis apskaičiuojama pagal dviejų atskirų dalių formulę (Pensijų įstatymo 24 straipsnio 2 dalis, 32 straipsnio 3 dalis ir 56 straipsnio 2 dalis). Asmenims, kuriems senatvės pensija skiriama nuo datų, buvusių iki 2013 m. sausio 1 d., šios pensijos papildoma dalis (Pensijų įstatymo 24 straipsnio 2 dalis ir 56 straipsnio 2 dalis) apskaičiuojama pagal formulę 0,005 x s x k x D + 0,005 x S x K x D. Joje:“.
2. Pakeisti 55 punktą ir jį išdėstyti taip:
„55. Prašymą skirti pensiją su visais reikiamais dokumentais asmuo pateikia nuolatinės arba faktinės gyvenamosios vietos socialinio draudimo skyriui. Šis asmuo turi pateikti skyriui Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos valstybės narės piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos pasą arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, išduotą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka, įgyvendinant Pensijų įstatymo 1 priede išvardytus Europos Sąjungos teisės aktus. Jeigu socialinio draudimo skyrius pagal duomenų teikimo sutartis tiesiogiai gauna iš atitinkamų institucijų ar įstaigų dokumentus ar duomenis apie asmens nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, bet Lietuvos Respublikos gyventojų registre nėra duomenų apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčio gyvenamosios vietos – apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, asmuo privalo pateikti seniūnijos (savivaldybėse, kuriose įsteigtos seniūnijos) arba kito savivaldybės administracijos padalinio (savivaldybėse, kuriose seniūnijos neįsteigtos, arba savivaldybių teritorijose, kurios nepriskirtos seniūnijoms) išduotą pažymą apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturintis gyvenamosios vietos – pažymą apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą.“
3. Pakeisti 98 punktą ir jį išdėstyti taip:
„98. Pensininkui persikėlus nuolat gyventi į kitą valstybę, Pensijų įstatymo 43 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytais pensijos mokėjimo į užsienį atvejais ir Pensijų įstatymo 43 straipsnio 4 dalyje nustatytais pensijos mokėjimo šiam pensininkui grįžus gyventi į Lietuvos Respubliką atvejais, taip pat Pensijų įstatymo 1 straipsnio 5 dalyje nustatytais pensijų skyrimo ir mokėjimo atvejais pensijų išmokėjimo jų gavėjams tvarką (terminus, procedūras) nustato Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba. Išmokant pensiją pagal Pensijų įstatymo 43 straipsnio 3 dalį, išvykimo mėnesiu laikomas mėnuo, kurį išvykstantis gyventi į užsienį asmuo deklaruoja savo išvykimą. Jeigu socialinio draudimo skyrius pagal duomenų teikimo sutartis tiesiogiai gauna iš atitinkamų institucijų ar įstaigų dokumentus ar duomenis apie asmens nuolatinę gyvenamąją vietą, bet Lietuvos Respublikos gyventojų registre nėra duomenų apie asmens išvykimą nuolat gyventi į užsienį, pensininkas privalo pateikti seniūnijos (savivaldybėse, kuriose įsteigtos seniūnijos) arba kito savivaldybės administracijos padalinio (savivaldybėse, kuriose seniūnijos neįsteigtos, arba savivaldybių teritorijose, kurios nepriskirtos seniūnijoms) išduotą pažymą, kad jis nustatyta tvarka deklaravo savo išvykimą.“