Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2006 M. LAPKRIČIO 15 D.
NUTARIMO NR. 1132 „DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ PLANAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. birželio 29 d. Nr. 674
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. lapkričio 15 d. nutarimą Nr. 1132 „Dėl Socialinių paslaugų planavimo metodikos patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:
1.2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Socialinių paslaugų planavimo metodiką:
1.2.1. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:
„2. Planavimo objektas yra socialinės paslaugos, kurios teikiamos ir (ar) organizuojamos savivaldybės gyventojams ar kurių reikia savivaldybės gyventojams, t. y. visų socialinių paslaugų įstaigų teikiamos socialinės paslaugos, įskaitant ir socialines paslaugas, teikiamas socialinių paslaugų įstaigose, kurių savininko ar dalininko teises ir pareigas įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – valstybės įstaigose teikiamos socialinės paslaugos) (toliau kartu – socialinių paslaugų įstaigose teikiamos socialinės paslaugos).“
1.2.2. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.2.3. Pakeisti 22.2.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„22.2.1. Įvertinama bendra socialinė ekonominė ir demografinė situacija savivaldybėje ir seniūnijose (jeigu jų yra). Aprašomi gyventojų socialinių paslaugų poreikius lemiantys veiksniai. Detalizuojami gyventojų socialinių paslaugų poreikiai pagal socialinių paslaugų rūšis (prevencinės, bendrosios, specialiosios) ir pagal žmonių socialines grupes (suaugę asmenys su negalia, vaikai su negalia, likę be tėvų globos vaikai, senyvo amžiaus asmenys, socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys, socialinę riziką patiriantys vaikai, socialinę riziką patiriančios šeimos ir kiti asmenys (šeimos), kuriems (kurioms) reikalingos socialinės paslaugos). Nustatant gyventojų socialinių paslaugų poreikius, įvertinama informacija apie savivaldybėje gautus, bet nepatenkintus asmenų (šeimų) prašymus gauti socialines paslaugas, skirtas, bet nepradėtas teikti socialines paslaugas (eiles gauti socialines paslaugas), taip pat įvertinami tam tikrų socialinių grupių asmenų apklausų duomenys, socialinių paslaugų poreikiai, numatyti atvejo vadybos procese ir (ar) organizuojant koordinuotai teikiamas paslaugas, kita informacija apie asmenų pagalbos poreikius, gaunama iš savivaldybės šeimos tarybos, savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos, savivaldybės jaunimo reikalų tarybos, tarpinstitucinių grupių, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jos teritorinių skyrių, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jos teritorinių skyrių, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jos teritorinių skyrių, globos centrų, psichikos sveikatos priežiūros įstaigų, seniūnijų, bendruomeninių šeimos namų, nevyriausybinių organizacijų. Atliekama duomenų apie socialines paslaugas analizė pagal teisės aktų nustatyta tvarka įvertintus gyventojų socialinių paslaugų poreikius. Šioje dalyje savivaldybės gyventojų socialinių paslaugų poreikiai įvertinami neatsižvelgiant nei į išteklius, kuriais savivaldybė disponuoja ar kuriuos planuoja, nei į esamą socialinių paslaugų infrastruktūros tinklą.“