LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL FINANSŲ MINISTRO 2012 M. BALANDŽIO 11 D. ĮSAKYMO NR. 1K-135 „DĖL 2009–2014 M. EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS IR NORVEGIJOS FINANSINIŲ MECHANIZMŲ ĮGYVENDINIMO LIETUVOJE“ PAKEITIMO

 

2014 m. rugsėjo 9 d. Nr. 1K-277

Vilnius

 

P a p i l d a u Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakymą Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“ šiuo 5 punktu:

„5. 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisykles.“

 

 

 

Finansų ministras                                                                                                        Rimantas Šadžius


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. 1K-277  

 

2009–2014 M. EUROPOS EKONOMINĖS ERDVĖS IR NORVEGIJOS FINANSINIŲ MECHANIZMŲ GRĄŽINTINŲ, GRĄŽINTŲ IR KOREGUOJAMŲ LĖŠŲ ADMINISTRAVIMO TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisyklėmis (toliau – taisyklės) turi vadovautis programų operatoriai, viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) ir nacionalinė koordinavimo institucija (toliau – koordinavimo institucija), administruodami 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo (Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto) grąžintinas, grąžintas ir koreguojamas lėšas bei rengdami grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaitas pagal jiems Institucijų, atsakingų už 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų valdymą ir kontrolę Lietuvoje, funkcijų apraše (toliau – Funkcijų aprašas), 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programų ir projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse (toliau – Finansavimo taisyklės) ir 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų techninės programos finansavimo ir įgyvendinimo taisyklėse (toliau – Techninės programos taisyklės), patvirtintose Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, priskirtą atsakomybę ir funkcijas administruoti 2009–2014 m. EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų programos    (-ų) paramos ir bendrojo finansavimo lėšas. Programos operatoriai ir CPVA administruoja atitinkamos (-ų) programos (-ų) projektų įgyvendinimo lėšas ir programos techninės paramos lėšas, kurios susideda iš programos rengimo lėšų, programos valdymo lėšų, programos dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų, programos lėšų papildomoms veikloms ir valiutų keitimo rizikos fondo lėšų, išskyrus programos valdymo lėšas, skirtas CPVA funkcijoms atlikti (toliau – CPVA programos valdymo lėšos). Koordinavimo institucija administruoja 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų techninės programos lėšas, kurias sudaro techninės paramos ir nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšos (toliau – techninės programos lėšos), ir CPVA programos valdymo lėšas. 

2. Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos 2009–2014 m. EEE įgyvendinimo reglamente, patvirtintame 2011 m. sausio 18 d. EEE finansinio mechanizmo komiteto, ir 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo įgyvendinimo reglamente, patvirtintame 2011 m. vasario 11 d. Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos, Funkcijų apraše, Finansavimo taisyklėse, Techninės programos taisyklėse ir Finansinės paramos, išmokėtos ir (arba) panaudotos pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos, išmokėtos ir (arba) panaudotos pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklės), taikomose mutatis mutandis 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansiniams mechanizmams.

 

II SKYRIUS

BENDRIEJI LĖŠŲ GRĄŽINIMO ADMINISTRAVIMO REIKALAVIMAI

 

3. Lėšos susigrąžinamos, kai CPVA arba koordinavimo institucijai nustačius pažeidimą programos operatorius arba koordinavimo institucija priima sprendimą dėl tolesnių veiksmų, susijusių su nustatytu pažeidimu, kuriame numatytas lėšų susigrąžinimas, arba sprendimą susigrąžinti lėšas, jei pažeidimas nenustatytas (toliau – sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo).

4. Sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo priimamas ir lėšos susigrąžinamos vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis, kurios taikomos mutatis mutandis 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansiniams mechanizmams, ir Finansavimo taisyklių arba Techninės programos taisyklių nuostatomis.

5.  CPVA, administruodama projektų įgyvendinimo arba programos techninės paramos lėšas, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas, atlieka šiuos veiksmus:

5.1. nustačiusi pažeidimą ir su juo susijusių netinkamų finansuoti išlaidų sumą, priima sprendimą dėl nustatyto pažeidimo, kuriame nurodoma netinkamų finansuoti išlaidų suma, ir užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą (1 priedas);

5.2. nustačiusi kitas, su pažeidimu nesusijusias, grąžintinas lėšas, kai projekto vykdytojas arba programos operatorius negrąžina teisės aktuose, programos paramos sutartyje, programos įgyvendinimo sutartyje, projekto įgyvendinimo sutartyje ar tarptautinėse sutartyse nustatytais terminais lėšų, kurias pagal teisės aktus ir (ar) programos paramos sutartį, ir (ar) programos įgyvendinimo sutartį, ir (ar) projekto įgyvendinimo sutartį, ir (ar) tarptautines sutartis privaloma grąžinti, arba kitais atvejais, užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą;

5.3. atlikusi taisyklių 5.1 arba 5.2 papunktyje nurodytus veiksmus, teikia programos operatoriui sprendimą dėl nustatyto pažeidimo su jame pateiktu pasiūlymu dėl siūlomų grąžinti lėšų sumos ir (arba) Siūlomų grąžinti lėšų formą.

6. Koordinavimo institucija, administruodama techninės programos ir CPVA programos valdymo lėšas, atlieka šiuos veiksmus:

6.1. nustačiusi pažeidimą ir su juo susijusių netinkamų finansuoti išlaidų sumą, priima sprendimą dėl nustatyto pažeidimo, kuriame nurodoma netinkamų finansuoti išlaidų suma, ir užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą;

6.2. nustačiusi kitas, su pažeidimu nesusijusias, grąžintinas lėšas, kai CPVA arba techninės programos lėšų gavėjas negrąžina teisės aktuose, projekto įgyvendinimo sutartyje, programos paramos arba techninės programos paramos sutartyje ar tarptautinėse sutartyse nustatytais terminais lėšų, kurias pagal teisės aktus ir (ar) programos paramos arba techninės programos paramos sutartį, ir (ar) tarptautines sutartis privaloma grąžinti, arba kitais atvejais, užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą.

7. Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma atskirai pagal kiekvieną grąžintinų lėšų tipą, sąsają su nustatytu pažeidimu ir išlaidų, dėl kurių nustatytos siūlomos grąžinti lėšos, deklaravimo Finansinių mechanizmų valdybai, kuri oficialiai atstovauja Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijai (kai lėšos skiriamos iš 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo) ir EEE finansinio mechanizmo komitetui (kai lėšos skiriamos iš 2009–2014 m. EEE finansinio mechanizmo) (toliau – FMV), požymį vadovaujantis Siūlomų grąžinti lėšų formos pildymo instrukcija (2 priedas).

8. Tuo atveju, kai programos valdymo arba projekto įgyvendinimo netiesioginėms išlaidoms apmokėti taikoma fiksuotoji norma, siūloma grąžinti programos valdymo arba projektų įgyvendinimo lėšų, susijusių su netiesioginėmis išlaidomis, suma apskaičiuojama vadovaujantis netiesioginių programos valdymo arba projekto įgyvendinimo išlaidų nustatymą, taikant fiksuotąją normą, reglamentuojančiais teisės aktais ir (arba) programos operatoriaus patvirtinta metodika. 

9. Kai keičiamas sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo, atliekami šie veiksmai:

9.1. tuo atveju, kai sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo keičiamas vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėmis, leidžiant grąžintiną sumą grąžinti dalimis, užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pripažįstama netekusia galios, o vietoj jos užpildomos naujos Siūlomų grąžinti lėšų formos, kuriose nurodomos grąžintinos sumos ir grąžinimo terminai pagal sudarytą mokėjimų grafiką;

9.2.  tuo atveju, kai sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo keičiamas paaiškėjus, kad dalis Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytų išlaidų yra tinkamos finansuoti ir neturi būti susigrąžinamos, užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pripažįstama netekusia galios ir užpildoma nauja Siūlomų grąžinti lėšų forma, kurioje nurodoma mažesnė grąžintinų lėšų suma, jei grąžintinos lėšos dar nebuvo deklaruotos FMV ir (arba) grąžintos. Tuo atveju, jei lėšos jau buvo deklaruotos FMV ir (arba) grąžintos, koordinavimo institucija ir (arba) tvirtinančioji institucija pagal kompetenciją numato tolesnius veiksmus dėl netinkamai deklaruotų ir (arba) susigrąžintų lėšų.

10. Delspinigius ir palūkanas, kai teikiama neteisėta ar netinkamai taikoma valstybės pagalba, palūkanas, kai leidžiama grąžintiną sumą grąžinti dalimis, vadovaudamiesi Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis skaičiuoja programos operatorius – nuo projektų įgyvendinimo lėšų ir programos techninės paramos lėšų, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas, ir koordinavimo institucija – nuo techninės programos lėšų ir CPVA programos valdymo lėšų. Apie per kiekvieną ketvirtį arba grąžinus lėšas priskaičiuotus delspinigius ir palūkanas programos operatorius per 3 darbo dienas nuo ketvirčio pabaigos arba lėšų grąžinimo dienos raštu informuoja CPVA, kuri atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 16.1  papunktyje, po to programos operatorius atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 17.2–17.3 arba 23.2.1–23.2.2 papunkčiuose. Koordinavimo institucija, per kiekvieną ketvirtį priskaičiavusi delspinigių ir palūkanų, atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 24.1.1–24.1.3 arba 25.1.1–25.1.2 papunkčiuose.

11. Sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo laikomas priimtu ir siūlomos grąžinti lėšos tampa grąžintinomis lėšomis:

11.1. kai, programos operatoriui gavus iš CPVA sprendimą dėl nustatyto pažeidimo su jame pateiktu pasiūlymu ir užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, dėl projektų įgyvendinimo lėšų priimamas programos operatoriaus vadovo įsakymas arba kito jo įgalioto asmens potvarkis (toliau – įsakymas) arba patvirtinama užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma, kaip nustatyta Dokumentų rengimo taisyklėse, patvirtintose vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Dokumentų rengimo taisyklės);

11.2. kai programos operatorius dėl programos techninės paramos lėšų, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas, patvirtina užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, kaip nustatyta Dokumentų rengimo taisyklėse;

11.3. kai koordinavimo institucija dėl techninės programos arba CPVA programos valdymo lėšų patvirtina užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, kaip nustatyta Dokumentų rengimo taisyklėse.

12. Sprendime dėl lėšų susigrąžinimo, kai susigrąžinamos projektų įgyvendinimo lėšos, nurodoma informacija, kad grąžintinos lėšos bus susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą arba kitą teikiamą mokėjimo prašymą, jei jis bus pateiktas iki sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodyto lėšų grąžinimo termino pabaigos, o tais atvejais, kai projekto vykdytojo pateiktame ir (arba) kitame teikiamame mokėjimo prašyme nurodytos prašomos lėšų sumos nepakanka visai siūlomų grąžinti arba grąžintinų lėšų sumai susigrąžinti arba projekto vykdytojas iki minėto termino pabaigos neteikia mokėjimo prašymo ar kitais atvejais, projekto vykdytojas grąžintinas lėšas arba likusią grąžintinų lėšų dalį turi grąžinti pervesdamas jas į sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodytą banko sąskaitą (toliau – banko sąskaita).

13. Grąžintinos lėšos:

13.1. pripažįstamos deklaruotinomis FMV:

13.1.1. kai grąžintinos lėšos yra susijusios su jau deklaruotomis FMV išlaidomis, tą dieną, kai pasibaigia sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodytas lėšų grąžinimo terminas, nepriklausomai nuo to, ar lėšos buvo susigrąžintos ar ne. Jei sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo buvo apskųstas teismui teisės aktų nustatyta tvarka, pripažintos deklaruotinomis FMV grąžintinos lėšos nėra deklaruojamos FMV iki dienos, kai įsiteisėja galutinis teismo sprendimas, kad siūlomos grąžinti lėšos turi būti grąžintos. Grąžintinas lėšas administruojanti CPVA arba koordinavimo institucija per 5 darbo dienas po lėšų grąžinimo termino, nurodyto sprendime dėl lėšų susigrąžinimo, pabaigos išsiaiškina, ar sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo buvo apskųstas teismui ir, jei sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo buvo apskųstas teismui, atlieka reikiamus veiksmus Europos Sąjungos struktūrinės paramos kompiuterinės informacinės valdymo ir priežiūros sistemos 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų posistemyje (toliau – SFMIS) (į išlaidų ataskaitą įtrauktas grąžintinas ir (arba) grąžintas lėšas, kurių pripažinimo tinkamomis deklaruoti FMV data yra nurodyta, pažymi  kaip nedeklaruojamas);

13.1.2. kai grąžintinos lėšos yra susijusios su pripažintomis deklaruotinomis FMV, bet dar nedeklaruotomis išlaidomis, jos pripažįstamos deklaruotinomis FMV tą dieną, kai priimamas sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo;

13.2. nėra pripažįstamos deklaruotinomis FMV:

13.2.1. kai grąžintinos lėšos yra susijusios su nepripažintomis deklaruotinomis FMV išlaidomis, kurios dėl tam tikrų aplinkybių nebus pripažintos deklaruotinomis FMV;

13.2.2. kai grąžintinos lėšos yra delspinigiai ir palūkanos.

14. Koordinavimo institucija, programos operatorius ir CPVA administruoja grąžintinas lėšas tol, kol jos yra susigrąžinamos arba, vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis, nusprendžiama nebetęsti grąžintinų lėšų išieškojimo.

 

III SKYRIUS

PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMO LĖŠŲ GRĄŽINIMO ADMINISTRAVIMAS

 

15. Projektų įgyvendinimo lėšos susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą ar kitą teikiamą mokėjimo prašymą ir (arba) pervedant lėšas į banko sąskaitą.

16. CPVA:

16.1. per 3 darbo dienas nuo siūlomų grąžinti lėšų nustatymo arba informacijos apie grąžintinas lėšas gavimo dienos užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą pagal taisyklių 7 punkto nuostatas ir per SFMIS teikia programos operatoriui užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir, jei Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos siūlomos grąžinti lėšos susijusios su pažeidimu, sprendimą dėl nustatyto pažeidimo su jame pateiktu siūlymu pagal Finansavimo taisyklių nuostatas. Kol neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, minėti dokumentai teikiami paštu, el. paštu arba faksu;

16.2. tuo atveju, kai projektų įgyvendinimo lėšos susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą ar kitą teikiamą mokėjimo prašymą, patvirtinusi mokėjimo prašymą, mažina mokėtiną sumą teikiamoje paraiškoje asignavimų valdytojui dėl lėšų pervedimo projekto vykdytojui (toliau – paraiška asignavimų valdytojui) užpildytoje Siūlomų grąžinti lėšų formoje (-ose) nurodyta siūlomų grąžinti ir (arba) grąžintinų lėšų suma. Mokėtina suma paraiškoje asignavimų valdytojui mažinama siūlomomis grąžinti ir (arba) grąžintinomis lėšomis pagal eiliškumą. Jei paraiškoje asignavimų valdytojui mokėtina suma sumažinta siūlomomis grąžinti lėšomis, paraiška asignavimų valdytojui teikiama tik siūlomoms grąžinti lėšoms tapus grąžintinomis lėšomis;

16.3. paaiškėjus, kad užpildytoje Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos visos išlaidos arba jų dalis (toliau – išlaidos) yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos:

16.3.1. jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma dar nėra pateikta programos operatoriui ir jei ji teikiama per SFMIS, per 5 darbo dienas nuo fakto, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos, nustatymo dienos anuliuoja užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, atlikdama reikiamus veiksmus SFMIS;

16.3.2. kai Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta programos operatoriui:

16.3.2.1. jei Siūlomų grąžinti lėšų forma užpildyta ir pateikta per SFMIS, per 3 darbo dienas nuo fakto, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos, nustatymo dienos informuoja programos operatorių ir, jei siūlomos grąžinti arba grąžintinos lėšos dar nedeklaruotos FMV ir (arba) nėra grąžintos, per 5 darbo dienas nuo dienos, kada programos operatorius grąžino Siūlomų grąžinti lėšų formą, anuliuoja Siūlomų grąžinti lėšų formą, atlikdama reikiamus veiksmus SFMIS;

16.3.2.2. jei Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta paštu, el. paštu arba faksu (kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla), per 5 darbo dienas nuo fakto, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos, nustatymo dienos informuoja programos operatorių ir, jei siūlomos grąžinti arba grąžintinos lėšos dar nedeklaruotos FMV ir (arba) nėra grąžintos, nurodo, kad su atitinkamu raštu gauta užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pripažįstama netekusia galios.

17. Programos operatorius, gavęs užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir kitą su siūlomomis grąžinti lėšomis susijusią informaciją:

17.1. tuo atveju, kai Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta kartu su CPVA sprendimu dėl nustatyto pažeidimo su jame pateiktu siūlymu, nedelsdamas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Siūlomų grąžinti lėšų formos gavimo dienos, pagal kompetenciją išnagrinėja sprendime dėl nustatyto pažeidimo CPVA pateiktą siūlymą, patikrina užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir, jei nenustato netikslumų ir sutinka dėl siūlomų grąžinti lėšų sumos, priima įsakymą, kuriame nurodoma informacija atitinka Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėse nustatytus reikalavimus dėl sprendime nurodomų duomenų, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įsakymo priėmimo dienos apie įsakymo priėmimą raštu informuoja projekto vykdytoją ir CPVA (CPVA siunčiama rašto projekto vykdytojui kopija). Kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės, CPVA informaciją apie įsakymo priėmimą gauna ir per SFMIS;

17.2. tuo atveju, kai siūlomos grąžinti lėšos nėra susijusios su nustatytu pažeidimu ir CPVA teikia užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą nustačiusi arba gavusi informacijos apie kitas, su pažeidimu nesusijusias, siūlomas grąžinti lėšas, per 5 darbo dienas nuo užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos gavimo dienos pagal kompetenciją patikrina CPVA pateiktą užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir, jei nenustato netikslumų ir sutinka dėl siūlomų grąžinti lėšų sumos, ją tvirtina, kaip nustatyta Dokumentų rengimo taisyklėse. Programos operatorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimo dienos apie Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimą informuoja projekto vykdytoją ir CPVA raštu (CPVA siunčiama rašto projekto vykdytojui kopija), nurodydamas informaciją, atitinkančią Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėse nustatytus reikalavimus dėl sprendime nurodomų duomenų. Kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės, CPVA informaciją apie Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimą gauna ir per SFMIS;

17.3. jei pagal kompetenciją patikrinęs CPVA pateiktą užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir (arba) išnagrinėjęs sprendimą dėl nustatyto pažeidimo nustato netikslumų, grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formą CPVA, nurodydamas 5 darbo dienų nuo Siūlomų grąžinti lėšų formos gavimos dienos terminą netikslumams ištaisyti. Programos operatorius Finansavimo taisyklių nustatyta tvarka per nustatytą terminą gali prašyti CPVA iš naujo atlikti pažeidimo tyrimą ir, jei būtina, atitinkamai pakeisti Siūlomų grąžinti lėšų formą. Tokiu atveju kartojami taisyklių 16.1, 16.2 ir 17.1 papunkčiuose nustatyti veiksmai;

17.4. jei gauna iš CPVA informaciją, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos:

17.4.1. per 5 darbo dienas nuo informacijos iš CPVA gavimo dienos, jei nėra priėmęs sprendimo dėl lėšų susigrąžinimo ir jei siūlomos grąžinti lėšos dar nedeklaruotos FMV ir nėra grąžintos:

17.4.1.1. jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta per SFMIS, nustatyta tvarka ją grąžina anuliuoti CPVA per SFMIS;

17.4.1.2. jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta paštu, el. paštu arba faksu ir jei gauta iš CPVA informacija, kad su atitinkamu raštu jos pateikta Siūlomų grąžinti lėšų forma pripažįstama netekusia galios, grąžina CPVA jos pateiktą Siūlomų grąžinti lėšų formą;

17.4.2. per 5 darbo dienas nuo informacijos iš CPVA gavimo dienos, jei jau yra priėmęs sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir jei grąžintinos lėšos dar nedeklaruotos FMV ir nėra grąžintos:

17.4.2.1. jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta per SFMIS, pripažįsta netekusiu galios priimtą sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir nustatyta tvarka grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formą anuliuoti CPVA per SFMIS;

17.4.2.2. jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma pateikta paštu, el. paštu arba faksu, pripažįsta netekusiu galios priimtą sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formą CPVA, informuodamas apie sprendimo dėl lėšų susigrąžinimo pripažinimą netekusiu galios;

17.4.3. jei grąžintinos lėšos jau buvo deklaruotos FMV ir (arba) grąžintos, pripažįsta netekusiu galios sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir kreipiasi į koordinavimo ir (arba) tvirtinančiąją institucijas, kurios pagal kompetenciją numato tolesnius veiksmus dėl netinkamai deklaruotų ir (arba) susigrąžintų lėšų;

17.4.4. jei apie sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo buvo informuotas projekto vykdytojas ir sprendimas dėl lėšų susigrąžinimo buvo pripažintas netekusiu galios, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo dėl lėšų susigrąžinimo pripažinimo netekusiu galios dienos raštu apie tai informuoja projekto vykdytoją.

18. Grąžintinos lėšos tampa grąžintomis lėšomis:

18.1. tuo atveju, kai projektų įgyvendinimo lėšos susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą ar kitą teikiamą mokėjimo prašymą:

18.1.1. tą dieną, kai pagal mokėjimo paraišką dėl paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo (toliau – mokėjimo paraiška valstybės iždui), parengtą pagal programos operatoriaus patvirtintos paraiškos asignavimų valdytojui, kurioje mokėtina suma sumažinta grąžintinomis lėšomis, duomenis, mokėjimo institucija perveda lėšas projekto vykdytojui;

18.1.2. kai paraiškoje asignavimų valdytojui mokėtina suma yra lygi nuliui, tą dieną, kai CPVA nustatyta tvarka suteikia atitinkamai mokėjimo prašymo daliai (-ims), pagal kurią (-ias) yra parengta paraiška asignavimų valdytojui, būseną „Apmokėta“, kai įgyvendintos SFMIS funkcinės galimybės, arba informuoja programos operatorių raštu, kad grąžintinos lėšos arba jų dalis yra grąžintos išskaičiavus jas iš paraiškos asignavimų valdytojui pagal pateiktą atitinkamą projekto vykdytojo mokėjimo prašymą, kai nėra įgyvendintos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla;

18.2. tą dieną, kai pagal sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo grąžintinos lėšos įskaitomos į banko sąskaitą.

19.  Tuo atveju, kai projektų įgyvendinimo lėšos susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą ar kitą teikiamą mokėjimo prašymą, jeigu projekto vykdytojo pateiktame mokėjimo prašyme nurodytos prašomos lėšų sumos nepakanka visai grąžintinų lėšų sumai susigrąžinti, likusią nesusigrąžintą grąžintinų lėšų dalį CPVA gali išskaičiuoti iš sumos, mokėtinos pagal projekto vykdytojo kitą teikiamą mokėjimo prašymą, kaip numatyta Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėse, jei kitas mokėjimo prašymas yra teikiamas per sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodytą lėšų grąžinimo terminą.

20. Tuo atveju, kai projektų įgyvendinimo lėšos susigrąžinamos pervedant lėšas į banko sąskaitą arba, vadovaudamasis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis, nusprendęs nebetęsti grąžintinų lėšų išieškojimo, programos operatorius per 5 darbo dienas:

20.1. lėšas, grąžintas į banko sąskaitą, perveda į valstybės iždo sąskaitą, iš kurios šios lėšos buvo išmokėtos, kaip mokėjimo paskirtį nurodydamas projekto kodą, lėšoms priskirtą įmokos kodą pagal Europos Sąjungos, kitos tarptautinės finansinės paramos ir kitų valstybės biudžetui priskirtų lėšų, tiesiogiai pervedamų į valstybės iždą, įmokų kodų sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2006 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 1K-429 „Dėl Europos Sąjungos, kitos tarptautinės finansinės paramos ir kitų valstybės biudžetui priskirtų lėšų tiesioginio pervedimo į valstybės iždą taisyklių ir įmokų kodų sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įmokų kodų sąrašas), lėšų funkcinės klasifikacijos, ekonominės klasifikacijos kodus pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2003 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. 1K-184 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikacijos patvirtinimo“ (toliau – Biudžeto pajamų ir išlaidų klasifikacija), nurodytus mokėjimo paraiškoje valstybės iždui, ir programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą;

20.2. nuo projekto vykdytojo lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos arba nusprendęs nebetęsti grąžintinų lėšų išieškojimo pagal Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatas, suveda atitinkamą informaciją į SFMIS. Kol neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, programos operatorius per tą patį terminą teikia informaciją CPVA raštu apie grąžintas lėšas arba grąžintinas lėšas, dėl kurių nuspręsta nebetęsti išieškojimo vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis;

20.3. nuo lėšų pervedimo į valstybės iždo sąskaitą dienos suveda informaciją apie pervestas lėšas į SFMIS.

21. CPVA, patvirtinusi projekto vykdytojo mokėjimo prašymą, negali teikti paraiškos asignavimų valdytojui, jei ją pateikus lieka negrąžintų grąžintinų lėšų.

 

 

IV SKYRIUS

Programos techninės paramos lėšų ir TECHNINĖS PROGRAMOS LĖŠŲ GRĄŽINIMO ADMINISTRAVIMAS

 

22. Programos techninės paramos ir techninės programos lėšos susigrąžinamos grąžintinas lėšas pervedant į banko sąskaitą.

23. Kai susigrąžinamos programos techninės paramos lėšos, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas:

23.1. CPVA atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 16.1 ir 16.3 papunkčiuose;

23.2. programos operatorius, gavęs užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, kurioje nurodomos siūlomos grąžinti lėšos, ir kitą su siūlomomis grąžinti lėšomis susijusią informaciją:

23.2.1. nedelsdamas, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Siūlomų grąžinti lėšų formos gavimo dienos, pagal kompetenciją patikrina užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, išnagrinėja sprendime dėl nustatyto pažeidimo CPVA pateiktą pasiūlymą, jei siūlomos grąžinti lėšos susijusios su nustatytu pažeidimu, ir, jei nenustato netikslumų ir sutinka dėl siūlomų grąžinti lėšų sumos, tvirtina užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą, kaip nustatyta Dokumentų rengimo taisyklėse, ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimo dienos informuoja CPVA apie patvirtintą užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą per SFMIS, o kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu;

23.2.2. jei, pagal kompetenciją patikrinęs CPVA pateiktą užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir (arba) išnagrinėjęs sprendimą dėl nustatyto pažeidimo, nustato netikslumų, grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formą taisyti CPVA, nurodydamas 5 darbo dienų terminą;

23.2.3. Finansavimo taisyklių nustatyta tvarka per nustatytą terminą gali prašyti CPVA iš naujo atlikti pažeidimo tyrimą ir, jei būtina, atitinkamai pakeisti Siūlomų grąžinti lėšų formą. Tokiu atveju kartojami taisyklių 23.1–23.2.1 papunkčiuose nustatyti veiksmai;

23.2.4. jei gauna iš CPVA informaciją, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos, atlieka veiksmus, nustatytus taisyklių 17.4 papunktyje;

23.2.5. per Siūlomų grąžinti lėšų formoje nustatytą terminą grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytą grąžintiną lėšų sumą į banko sąskaitą;

23.2.6. lėšas, grąžintas į banko sąskaitą, per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos perveda į valstybės iždo sąskaitą, iš kurios šios lėšos buvo išmokėtos, kaip mokėjimo paskirtį nurodydamas programos kodą, programos lėšų pavadinimą, lėšoms priskirtą įmokos kodą pagal Įmokų kodų sąrašą, lėšų funkcinės klasifikacijos, ekonominės klasifikacijos kodus pagal Biudžeto pajamų ir išlaidų klasifikaciją, nurodytus mokėjimo paraiškoje valstybės iždui, ir programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą;

23.2.7. per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos suveda informaciją apie grąžintas lėšas į SFMIS. Kol neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, per tą patį terminą teikia nurodytą informaciją CPVA raštu;

23.2.8. per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į valstybės iždo sąskaitą dienos suveda informaciją apie pervestas lėšas į SFMIS.

24. Kai susigrąžinamos CPVA programos valdymo lėšos:

24.1. koordinavimo institucija:

24.1.1. per 3 darbo dienas nuo siūlomų grąžinti lėšų nustatymo dienos arba nuo per ketvirtį arba grąžinus lėšas delspinigių ir (arba) palūkanų priskaičiavimo dienos užpildo Siūlomų grąžinti lėšų formą;

24.1.2. nedelsdama, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Siūlomų grąžinti lėšų formos užpildymo dienos, patvirtina Siūlomų grąžinti lėšų formą;

24.1.3. nedelsdama, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimo dienos, raštu informuoja CPVA apie užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimą, rašte nurodydama informaciją, atitinkančią Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėse nustatytus reikalavimus dėl sprendime nurodomų duomenų, kartu pateikdama sprendimą dėl nustatyto pažeidimo su jame pateiktu siūlymu, jei lėšos susigrąžinamos nustačius pažeidimą. Informacija CPVA teikiama per SFMIS, o kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu;

24.1.4. jei paaiškėja, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi ir (ar) neturėjo būti susigrąžinamos, per 5 darbo dienas nuo tokios informacijos nustatymo dienos atliekami šie veiksmai:

24.1.4.1. jei koordinavimo institucija nėra patvirtinusi užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos ir jei Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma per SFMIS, anuliuoja Siūlomų grąžinti lėšų formą SFMIS; 

24.1.4.2. jei koordinavimo institucija jau yra patvirtinusi užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir jei grąžintinos lėšos dar nedeklaruotos FMV ir nėra grąžintos, pripažįsta netekusia galios patvirtintą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir informuoja apie tai CPVA per SFMIS, o kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu;

24.1.4.3. jeigu grąžintinos lėšos jau buvo deklaruotos FMV ir (arba) grąžintos, koordinavimo institucija pripažįsta netekusiu galios sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir pagal kompetenciją numato tolesnius veiksmus ir (arba) kreipiasi į tvirtinančiąją instituciją, prašydama pagal kompetenciją numatyti tolesnius veiksmus, susijusius su netinkamai deklaruotomis ir (arba) susigrąžintomis lėšomis;

24.1.5. per 5 darbo dienas nuo CPVA lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos suveda informaciją apie grąžintas lėšas į SFMIS ir per 5 darbo dienas nuo Finansų ministerijos lėšų pervedimo į valstybės iždo sąskaitą dienos suveda informaciją apie pervestas lėšas į SFMIS;

24.2. CPVA per koordinavimo institucijos rašte nustatytą terminą grąžintinas CPVA programos valdymo lėšas grąžina į banko sąskaitą;

24.3. lėšas, grąžintas į banko sąskaitą, Finansų ministerija ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos perveda į valstybės iždo sąskaitą, iš kurios šios lėšos buvo išmokėtos, kaip mokėjimo paskirtį nurodydama lėšoms priskirtą įmokos kodą pagal Įmokų kodų sąrašą, lėšų funkcinės klasifikacijos, ekonominės klasifikacijos kodus pagal Biudžeto pajamų ir išlaidų klasifikaciją, nurodytus mokėjimo paraiškoje valstybės iždui, ir programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą.

25. Kai susigrąžinamos techninės programos lėšos:

25.1. koordinavimo institucija:

25.1.1.  atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 24.1.1 ir 24.1.2 papunkčiuose;

25.1.2.  tuo atveju, kai susigrąžinamos nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšos,  nedelsdama, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimo dienos, raštu informuoja nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų gavėją apie užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimą ir pateikia sprendimą dėl nustatyto pažeidimo su jame pateikti siūlymu, jei grąžintinos lėšos susijusios su nustatytu pažeidimu. Rašte nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų gavėjui nurodoma informacija, atitinkanti Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėse nustatytus reikalavimus dėl sprendime nurodomų duomenų;

25.1.3. per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į banko sąskaitą dienos suveda informaciją apie grąžintas lėšas į SFMIS;

25.1.4. per 5 darbo dienas nuo lėšų pervedimo į valstybės iždo sąskaitą dienos suveda informaciją apie pervestas lėšas į SFMIS;

25.2. tuo atveju, kai susigrąžinamos techninės paramos lėšos, Finansų ministerija per Siūlomų grąžinti lėšų formoje nustatytą terminą grąžina Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytą grąžintiną lėšų sumą į banko sąskaitą;

25.3. lėšas, grąžintas į banko sąskaitą, Finansų ministerija per 5 darbo dienas perveda į valstybės iždo sąskaitą, iš kurios šios lėšos buvo išmokėtos, kaip mokėjimo paskirtį nurodydama programos pavadinimą, programos lėšų pavadinimą, lėšoms priskirtą įmokos kodą pagal Įmokų kodų sąrašą, lėšų funkcinės klasifikacijos, ekonominės klasifikacijos kodus pagal Biudžeto pajamų ir išlaidų klasifikaciją, nurodytus mokėjimo paraiškoje valstybės iždui, ir programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą;

25.4. jei paaiškėja, kad Siūlomų grąžinti lėšų formoje nurodytos išlaidos yra tinkamos finansuoti ir lėšos neturi būti susigrąžinamos, per 5 darbo dienas nuo tokios informacijos nustatymo dienos atliekami šie veiksmai:

25.4.1. jei koordinavimo institucija nėra patvirtinusi užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos ir jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma teikiama per SFMIS, anuliuoja užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą SFMIS;

25.4.2.  jei koordinavimo institucija jau yra patvirtinusi užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą ir jei grąžintinos lėšos dar nedeklaruotos FMV ir nėra grąžintos, pripažįsta netekusia galios patvirtintą Siūlomų grąžinti lėšų formą, ir jei užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma patvirtinta dėl nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo patvirtintos Siūlomų grąžinti lėšų formos pripažinimo netekusia galios dienos raštu informuoja nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų gavėją, jei jis buvo informuotas apie užpildytos Siūlomų grąžinti lėšų formos patvirtinimą;

25.5. jeigu grąžintinos lėšos jau buvo deklaruotos FMV ir (arba) grąžintos, koordinavimo institucija pripažįsta netekusiu galios sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo ir, jei sprendimas priimtas dėl nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo dėl lėšų susigrąžinimo pripažinimo netekusiu galios dienos raštu informuoja nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšų gavėją, jei jis buvo informuotas apie sprendimo priėmimą, ir pagal kompetenciją numato tolesnius veiksmus ir (arba) kreipiasi į tvirtinančiąją instituciją, kad pagal kompetenciją numatytų tolesnius veiksmus, susijusius su netinkamai deklaruotomis ir (arba) susigrąžintomis lėšomis.

26. Grąžintinos lėšos tampa grąžintomis, kai pagal patvirtintą užpildytą Siūlomų grąžinti lėšų formą jos pervedamos į banko sąskaitą.

 

V SKYRIUS

BENDRIEJI LĖŠŲ KOREGAVIMO ADMINISTRAVIMO REIKALAVIMAI

 

27. CPVA atlieka lėšų koregavimą:

27.1. pasikeitus projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytam iš 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų skirto finansavimo intensyvumui;

27.2. projekto vykdytojui išmokėjus lėšas kitu intensyvumu ir (ar) iš kitų projekto vykdytojo šaltinių, nei nustatyta projekto įgyvendinimo sutartyje;

27.3. kai pakeitus projekto įgyvendinimo sutartį pakinta projekto veiklų skaičius ir reikalingas išlaidų koregavimas;

27.4. kai nustatoma, kad projekto vykdytojui buvo išmokėtos lėšos, skirtos kitoms projekto išlaidoms ir (ar) kitai veiklai finansuoti;

27.5. kitais pagrįstais atvejais.

28. Galimi šie lėšų koregavimo būdai:

28.1. lėšų perskirstymas tarp projekto biudžeto išlaidų eilučių ir (ar) veiklų;

28.2. lėšų perskirstymas tarp skirto finansavimo šaltinių: 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų;

28.3. lėšų perskirstymas tarp projekto vykdytojo ir (ar) partnerio lėšų šaltinių.

29. CPVA atlieka lėšų koregavimą esant šioms būtinoms sąlygoms:

29.1. išlaidos pagal bent vieną projekto vykdytojo mokėjimo prašymą yra apmokėtos ir joms yra nustatyta pripažinimo deklaruotinomis FMV data;

29.2. biudžeto išlaidų eilučių ir (ar) veiklų lėšų koregavimas atliekamas tik esant vienodam skirto finansavimo intensyvumui;

29.3. bendra koreguojamų lėšų suma lygi nuliui.

30. CPVA, gavusi informaciją iš projekto vykdytojo ir (arba) nustačiusi:

30.1.  poreikį koreguoti išmokėtas 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšas, raštu kreipiasi į programos operatorių, pateikdama dokumentus, kuriais pagrindžiamas lėšų koregavimo poreikis. Gavusi informaciją dėl atlikto 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų koregavimo biudžeto lėšų apskaitoje, kurią programos operatorius turi pateikti per 10 dienų nuo CPVA rašto gavimo dienos, per 10 dienų nustatyta tvarka kreipiasi į tvirtinančiąją instituciją, nurodydama poreikį atlikti koregavimą. Koreguojant 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšas, kartu su informacija apie poreikį atlikti koregavimą pateikiamas programos operatoriaus patvirtintas dokumentas dėl Valstybės biudžeto, apskaitos ir mokėjimų sistemos bendrojo žurnalo įrašų pakeitimo arba kitas programos operatoriaus patvirtintas dokumentas, kuriuo įrodoma, kad programos operatorius atliko koregavimą biudžeto lėšų apskaitoje. Galimas tik tais pačiais (einamaisiais) metais išmokėtų 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų koregavimas;

30.2. poreikį koreguoti išmokėtas projekto biudžeto išlaidų eilutėse nurodytas lėšas ir (ar) lėšas pagal veiklas arba projekto vykdytojo ir (ar) partnerio lėšas, kreipiasi į tvirtinančiąją instituciją SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka arba, kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu, nurodydama poreikį atlikti koregavimą. Kartu su informacija apie poreikį atlikti lėšų koregavimą pateikiami poreikio įrodymo dokumentai.

31. Tvirtinančioji institucija per 3 darbo dienas nuo informacijos apie poreikį atlikti lėšų koregavimą gavimo dienos jį išnagrinėja ir nustačiusi, kad koregavimas yra galimas, tinkamai pagrįstas ir pridėti visi reikiami dokumentai, pritaria jam SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka arba, kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu.

32. Jeigu, pagal kompetenciją išnagrinėjusi poreikį atlikti lėšų koregavimą, tvirtinančioji institucija nustato, kad lėšų koregavimas nėra galimas, netinkamai pagrįstas ir (arba) reikalinga papildoma informacija ir (ar) paaiškinimai, kreipiasi į CPVA dėl poreikio atlikti lėšų koregavimą patikslinimo ir (arba) papildomos informacijos, ir (ar) paaiškinimų pateikimo. Gavusi patikslintą ir (arba) prašomą informaciją apie poreikį atlikti lėšų koregavimą ir (ar) paaiškinimus, tvirtinančioji institucija atlieka veiksmus, nurodytus taisyklių 31 punkte.

33. CPVA per 5 darbo dienas nuo tvirtinančiosios institucijos pritarimo koreguoti lėšas gavimo dienos koreguojamas lėšas pagal kiekvieną koregavimo tipą ir būdą registruoja Koreguojamų lėšų formoje (3 priedas), pildomoje vadovaujantis Koreguojamų lėšų formos pildymo instrukcija (4 priedas), ir informuoja tvirtinančiąją instituciją apie atliktą lėšų koregavimą SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka arba, kai neįdiegtos SFMIS funkcinės galimybės arba sutrikusi SFMIS veikla, – paštu, el. paštu arba faksu kartu pateikdama Koreguojamų lėšų formą.

34. Kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės, tvirtinančioji institucija per 3 darbo dienas nuo informacijos apie atliktą lėšų koregavimą gavimo dienos patikrina užpildytą Koreguojamų lėšų formą ir, jei nenustato netikslumų ir sutinka dėl lėšų koregavimo sumos, užbaigia lėšų koregavimą SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka.

35. Jeigu tvirtinančioji institucija, pagal kompetenciją patikrinusi užpildytą Koreguojamų lėšų formą, nustato netikslumų ir (arba) nesutinka dėl lėšų koregavimo sumos, grąžina Koreguojamų lėšų formą taisyti CPVA.

36. Jeigu Koreguojamų lėšų forma buvo užpildyta klaidingai arba poreikio koreguoti lėšas nebelieka, Koreguojamų lėšų formą galima anuliuoti SFMIS arba pripažinti netekusia galios, jei nėra nustatyta koreguojamų lėšų pripažinimo deklaruotinomis FMV data. Koreguojamų lėšų formos anuliavimo veiksmus arba jos pripažinimą netekusia galios atlieka CPVA.

37. Koreguotos lėšos pripažįstamos deklaruotinomis FMV, kai CPVA patvirtina užpildytą Koreguojamų lėšų formą, ir lėšų koregavimas užbaigiamas SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka, kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės.

 

VI SKYRIUS

GRĄŽINTINŲ IR GRĄŽINTŲ LĖŠŲ ATASKAITOS RENGIMAS IR TEIKIMAS

 

38. Grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaitą (toliau – ataskaita) programos operatorius ir koordinavimo institucija rengia atskirai pagal kiekvieną programą arba tvirtinančiosios institucijos prašymu pagal kitokį principą. Ataskaita rengiama pagal Grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaitos formą (5 priedas).

39. Grąžintinos lėšos į ataskaitą įtraukiamos pagal sprendimo dėl lėšų susigrąžinimo priėmimo datą ir atskirai pagal kiekvieną grąžintinų lėšų tipą. Atsižvelgiant į lėšų susigrąžinimo etapą, grąžintinos, grąžintos ar lėšos, kurių išieškojimo nuspręsta nebetęsti, nurodomos atitinkamoje ataskaitos skiltyje.

40. Ataskaita pildoma kaupiamuoju principu nuo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio pradžios iki atitinkamo ataskaitinio laikotarpio pabaigos.

41. Ataskaita pasirašoma:

41.1. programos operatoriaus vadovo arba kito įgalioto asmens ir vyriausiojo buhalterio (buhalterio) ar kito programos operatoriaus vadovo įgalioto asmens dėl projektų įgyvendinimo lėšų ir programos techninės paramos lėšų, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas;

41.2. koordinavimo institucijos vadovo arba kito įgalioto asmens dėl techninės programos lėšų ir CPVA programos valdymo lėšų.

42. Ataskaitą programos operatorius ir koordinavimo institucija teikia tvirtinančiajai ir mokėjimo institucijoms tais pačiais terminais, kuriais tvirtinančiajai institucijai teikiamos tarpinės finansinės ataskaitos ir galutinės programos įgyvendinimo ataskaitos finansinis priedas ir kurie nurodyti Finansavimo taisyklėse ir Techninės programos taisyklėse, o grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaitos ataskaitinio laikotarpio pabaigos data turi sutapti su tarpinėse finansinėse ataskaitose deklaruojamų išlaidų ir galutinės programos įgyvendinimo ataskaitos finansiniame priede deklaruojamų išlaidų ataskaitinio laikotarpio pabaigos data.

43. Tais atvejais, kai pagal visas konkretaus programos operatoriaus arba koordinavimo institucijos administruojamas atitinkamas programas nuo išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpio pradžios iki atitinkamo ataskaitinio laikotarpio pabaigos nebuvo grąžintinų, grąžintų lėšų arba grąžintinų lėšų, kurių išieškojimo nuspręsta nebetęsti vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklių nuostatomis, 2009–2014 m. EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaita nepildoma ir neteikiama, o tvirtinančioji institucija apie tai informuojama raštu.

44. Įdiegus atitinkamas SFMIS funkcines galimybes, ataskaitos tvirtinančiajai ir mokėjimo institucijoms teikiamos tik per SFMIS SFMIS naudojimo taisyklėse nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

45. Institucijos privalo užtikrinti, kad grąžintinų ir grąžintų lėšų ataskaitos ir informacija apie grąžintinas, grąžintas ir koreguojamas lėšas, taip pat visi su tuo susiję dokumentai būtų prieinami Norvegijos Karalystės užsienio reikalų ministerijos, EEE finansinio mechanizmo komiteto, FMV, Norvegijos Karalystės generalinio auditoriaus biuro, Europos laisvosios prekybos asociacijos auditorių valdybos, audito institucijos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, tvirtinančiosios institucijos, kitų institucijų, turinčių teisę audituoti ir kontroliuoti 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos ir bendrojo finansavimo lėšų panaudojimą, atsakingiems pareigūnams ar įgaliotiems asmenims programų (projektų) įgyvendinimo metu ir 3 metus nuo galutinės programos įgyvendinimo ataskaitos patvirtinimo dienos.

__________________


 

2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisyklių

2 priedas

 

 

SIŪLOMŲ GRĄŽINTI LĖŠŲ FORMOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Siūlomų grąžinti lėšų formos pildymo instrukcija (toliau – instrukcija) turi vadovautis viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) ir nacionalinė koordinavimo institucija (toliau – koordinavimo institucija), atlikdamos 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisyklėse (toliau – taisyklės) nurodytus veiksmus ir pildydamos Siūlomų grąžinti lėšų formą.

2. Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma siekiant susigrąžinti 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų programos paramos ir bendrojo finansavimo lėšas, kurias sudaro: projektų įgyvendinimo lėšos; programos rengimo lėšos, programos valdymo lėšos, kurias sudaro CPVA funkcijoms atlikti skirtos programos valdymo lėšos (toliau – CPVA programos valdymo lėšos) ir programos operatoriaus funkcijoms atlikti skirtos programos valdymo lėšos, programos dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšos, programos lėšos papildomoms veikloms ir valiutų keitimo rizikos fondo lėšos (toliau – programos techninės paramos lėšos); 2009–2014 metų EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų techninės programos lėšos, kurias sudaro techninės paramos ir nacionalinio dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšos (toliau – techninės programos lėšos).

3.  Siūlomų grąžinti lėšų forma rengiama vadovaujantis taisyklių nuostatomis.

4.  Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma naudojantis Europos Sąjungos struktūrinės paramos kompiuterinės informacinės valdymo ir priežiūros sistemos 2009–2014 m. EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų posistemiu (toliau – SFMIS), kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės. Iki įdiegiant SFMIS funkcines galimybes arba sutrikus SFMIS veiklai ar esant nenugalimos jėgos arba kitoms aplinkybėms, Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma naudojantis Microsoft Excel kompiuterine programa. Įdiegus SFMIS funkcines galimybes arba atnaujinus sutrikusią SFMIS veiklą ar išnykus nenugalimos jėgos arba kitoms aplinkybėms, siūlomos grąžinti lėšos, kurios nebuvo registruotos SFMIS dėl pirmiau nurodytų priežasčių, nedelsiant registruojamos SFMIS.

5.  Užpildyta Siūlomų grąžinti lėšų forma turi būti atspausdinama ir pasirašoma:

5.1.   CPVA vadovo ar jo įgalioto asmens ir vyriausiojo buhalterio (buhalterio) ar kito CPVA vadovo įgalioto asmens – dėl projektų įgyvendinimo lėšų ir programos techninės paramos lėšų, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas;

5.2.   koordinavimo institucijos vadovo arba kito įgalioto asmens – dėl techninės programos lėšų ir CPVA programos valdymo lėšų.

 

II SKYRIUS

SIŪLOMŲ GRĄŽINTI LĖŠŲ FORMOS PILDYMAS

 

6.  Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma, kai siūlomos grąžinti konkrečios 2009–2014 m. EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų programos paramos ir bendrojo finansavimo lėšos pagal CPVA programos operatoriui teikiamą siūlymą dėl nustatyto pažeidimo arba koordinavimo institucijai nutarus priimti sprendimą dėl tolesnių veiksmų. Siūlomų grąžinti lėšų forma taip pat pildoma nepanaudotam avansui susigrąžinti (prieš grąžinant avansą, jei žinoma tiksli grąžintino avanso suma, arba grąžinus avansą, jei nebuvo žinoma tiksli grąžintino avanso suma), delspinigiams, palūkanoms ir išmokėtiems asignavimams susigrąžinti ir kitais atvejais. Jeigu siūlomos grąžinti lėšos apima kelis grąžintinų lėšų tipus, susiejimo su pažeidimu požymius ar išlaidų, dėl kurių nustatomos grąžintinos lėšos, deklaravimo Finansinių mechanizmų valdybai (toliau – FMV) požymius, pildoma tiek Siūlomų grąžinti lėšų formų, kiek yra grąžintinų lėšų tipų ar požymių.

7.      Bendra informacija apie siūlomas grąžinti lėšas pildoma taip:

 

Pildomo lauko pavadinimas

Pildymo instrukcija

Projekto numeris (kodas)

Nurodomas projekto numeris (kodas) pagal projekto įgyvendinimo sutartį arba programos techninės paramos lėšų projekto numeris (kodas), suteiktas pagal Registravimo numerių ir kodų 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programoms ir projektams suteikimo taisyklių (2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programų ir projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, 11 priede) nustatyta tvarka.

Jei Siūlomų grąžinti lėšų forma pildoma dėl techninės programos lėšų, šis laukas nepildomas.

Institucijos arba projekto vykdytojo pavadinimas

Nurodomas institucijos – lėšų gavėjos – pavadinimas, jei grąžintinos lėšos susijusios su techninės programos lėšomis; CPVA, jei siūlomos grąžinti lėšos susijusios su CPVA programos valdymo lėšomis; programos operatoriaus pavadinimas, jei siūlomos grąžinti lėšos susijusios su programos techninės paramos lėšomis, išskyrus CPVA programos valdymo lėšas; projekto vykdytojo pavadinimas, nurodytas projekto įgyvendinimo sutartyje, jei grąžintinos lėšos susijusios su projektų įgyvendinimo lėšomis.

Projekto vykdytojo kodas

Nurodomas projekto vykdytojo kodas pagal Juridinių asmenų registro duomenis.

Projekto vykdytojo ir partnerio

(-ių) lėšų šaltinis:

Jeigu pagal projekto įgyvendinimo sutartį yra numatytos projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšos, nurodomas projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšų šaltinis pagal pateiktą sąrašą.

Jeigu projekto įgyvendinimo sutartyje projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšų nėra numatyta, šis laukas nepildomas.

Grąžintinų lėšų tipas

 

Nurodomas grąžintinų lėšų tipas pagal pateiktą sąrašą. Vienoje formoje gali būti pažymėtas tik vienas tipas:

 

·      „Grąžintinos lėšos“ – pagal programos arba projekto biudžeto išlaidų eilutes išmokėtos lėšos, kurias techninės programos lėšų gavėjas, programos operatorius, CPVA arba projekto vykdytojas turės grąžinti pagal sprendimą dėl lėšų susigrąžinimo, kuris priimamas vadovaujantis Finansinės paramos, išmokėtos ir (arba) panaudotos pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gegužės 30 d. nutarimu Nr. 590 „Dėl Finansinės paramos, išmokėtos ir (arba) panaudotos pažeidžiant teisės aktus, grąžinimo į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklės), ir (arba) 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, programų ir projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių ir 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų techninės programos finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro  2012 m. balandžio11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, nuostatomis, išskyrus grąžintiną avansą, delspinigius, palūkanas ir išmokėtus asignavimus.

Grąžintinos lėšos registruojamos Siūlomų grąžinti lėšų formos lentelėje arba SFMIS, kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės, pagal visus programos paramos sutartyje numatytus finansavimo šaltinius (dėl programos techninės paramos lėšų ir techninės programos lėšų) arba projekto įgyvendinimo sutartyje numatytus projekto finansavimo šaltinius (dėl projektų įgyvendinimo lėšų), atsižvelgiant į finansavimo intensyvumą proporcingai programos paramos sutartyje arba projekto įgyvendinimo sutartyje numatytiems finansavimo šaltiniams. Pagrįstais atvejais grąžintinas lėšas galima registruoti ne pagal visus projekto įgyvendinimo sutartyje numatytus projekto finansavimo šaltinius ir (arba) neatsižvelgiant į projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą skirto finansavimo intensyvumą, prieš tai gavus tvirtinančiosios institucijos pritarimą.

 

·     „Grąžintinas avansas“ – grąžintinos techninės programos lėšų gavėjui arba projekto vykdytojui avansu išmokėtos lėšos.

Grąžintinas iš projektų įgyvendinimo lėšų išmokėtas avansas registruojamas Siūlomų grąžinti lėšų formos lentelėje arba SFMIS, kai įdiegtos SFMIS funkcinės galimybės, pagal tuos skirto finansavimo šaltinius, pagal kuriuos avansas buvo išmokėtas.

 

·     „Grąžintini delspinigiai“ – už kiekvieną pavėluotą grąžinti lėšas dieną priskaičiuoti delspinigiai, techninės programos lėšų gavėjui, programos operatoriui, CPVA arba projekto vykdytojui laiku nesugrąžinus sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodytos lėšų sumos. 

Delspinigių dydį už pavėluotą grąžinti finansinę paramą ir bendrojo finansavimo lėšas už kiekvieną naudojimosi negrąžintomis lėšomis dieną nustato finansų ministras kiekvienam metų ketvirčiui. Jis skelbiamas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės aktų registre.

Delspinigiai sumokami į banko sąskaitą, nurodytą sprendime dėl lėšų susigrąžinimo, ir pervedami į valstybės iždo banko sąskaitą Nr. LT88 1010 0000 0003 5213, nurodant programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą 1.1.1.1.1.

 

·     „Grąžintinos palūkanos“:

–    priskaičiuotos palūkanos, kai vadovaujantis Finansinės paramos grąžinimo į valstybės biudžetą taisyklėmis yra priimtas sprendimas grąžintiną sumą grąžinti dalimis. Palūkanų dydį už kiekvieną naudojimosi negrąžintomis lėšomis dieną nustato finansų ministras kiekvienam metų ketvirčiui. Jis skelbiamas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Teisės aktų registre;

–    priskaičiuotos palūkanos, kai teikiama neteisėta ar netinkamai taikoma valstybės pagalba. Palūkanos apskaičiuojamos taikant EK ES oficialiajame leidinyje ar internete paskelbtas orientacines arba diskonto normas.

Palūkanos sumokamos į banko sąskaitą, nurodytą sprendime dėl lėšų susigrąžinimo, ir pervedamos į valstybės iždo banko sąskaitą Nr. LT88 1010 0000 0003 5213, nurodant programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodą 1.1.1.1.1.

 

·  „Grąžintini asignavimai“ – grąžinami išmokėti programos techninės paramos arba techninės programos asignavimai, kuriuos panaudojant buvo padarytos netinkamos finansuoti išlaidos. Šios išlaidos buvo įtrauktos į išlaidų deklaraciją, tačiau, išorės auditoriams nepripažinus jų tinkamomis finansuoti, jos nebuvo ir nebus pripažintos deklaruotinomis FMV.

Grąžintinų lėšų sąsaja su pažeidimu

Pažymima, ar siūlomos grąžinti lėšos yra susijusios su pažeidimu. Gali būti pažymėtas tik vienas variantas.

Jeigu siūlomos grąžinti lėšos yra susijusios su nustatytu pažeidimu, turi būti nurodomas pažeidimo unikalus numeris (kodas).

Nustatyto pažeidimo unikalus kodas suteikiamas Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 m. balandžio 11 d. įsakyme Nr. 1K-135„Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, nustatyta tvarka.

Išlaidų, dėl kurių nustatomos grąžintinos lėšos, deklaravimo FMV požymis

Pažymima, ar siūlomos grąžinti lėšos susijusios su FMV (ne)deklaruotomis išlaidomis.

Požymis „Deklaruotos FMV“ suteikiamas, kai nurodyta išlaidų, dėl kurių nustatomos siūlomos grąžinti lėšos, deklaravimo FMV data. Kitais atvejais pasirenkamas deklaravimo FMV požymis „Nedeklaruotos FMV“.

Gali būti pažymėtas tik vienas variantas.

 

8.  Siūlomų grąžinti lėšų formos lentelė pagal kiekvieną grąžintinų lėšų tipą pildoma taip:

 

 

Pildomo lauko pavadinimas

Pildomo lauko eilės numeris

Pildymo instrukcija

Biudžeto išlaidų eilutės numeris ir pavadinimas

1

Siūlant grąžinti projektų įgyvendinimo lėšas nurodomas projekto biudžeto išlaidų eilutės, pagal kurią yra nustatytos siūlomos grąžinti lėšos, numeris ir pavadinimas, koks nurodytas projekto įgyvendinimo sutartyje.

Siūlant grąžinti programos techninės paramos arba techninės programos lėšas nurodomas numeris ir pavadinimas tos programos biudžeto išlaidų eilutės, pagal kurią yra nustatytos siūlomos grąžinti lėšos. 

Jeigu siūlomos grąžinti lėšos yra nustatytos pagal kelias projekto arba programos biudžeto išlaidų eilutes, siūlomos grąžinti lėšos turi būti nurodomos pagal kiekvieną projekto arba programos biudžeto išlaidų eilutę atskirai.

Pildoma, jeigu pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“.

Veiklos Nr.

2

Nurodomas projekto veiklos numeris pagal projekto įgyvendinimo sutartį, jeigu projekto biudžeto išlaidų eilutė yra skaidoma pagal veiklas.

Jeigu siūlomos grąžinti lėšos yra nustatytos pagal tos pačios projekto biudžeto eilutės skirtingas veiklas, siūlomos grąžinti lėšos įtraukiamos pagal kiekvieną veiklą atskirai.

Pildoma, jeigu pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“.

Jei siūlomos grąžinti programos techninės paramos lėšos arba techninės programos lėšos, laukas nepildomas.

Bendra netinkamų finansuoti išlaidų suma, Lt

3

Nurodoma bendra netinkamų finansuoti programos arba projekto išlaidų suma litais, tenkanti 1 lauke nurodytai programos arba projekto biudžeto išlaidų eilutei, jeigu biudžeto išlaidų eilutė yra nurodoma, ir 2 lauke nurodytai veiklai, jeigu projekto biudžeto išlaidų eilutė yra skaidoma pagal veiklas.

Pildoma, jeigu pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“ arba „Grąžintini asignavimai“.

Grąžintinos skirto finansavimo lėšos pagal skirto finansavimo šaltinius, iš jų:

2009–2014 m. EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšos, Lt (programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas)

4

Nurodoma siūlomų grąžinti programai arba projektui skirto finansavimo lėšų iš 2009–2014 m. EEE ir (arba) Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšų dalis litais, apskaičiuota pagal programos paramos sutartyje arba projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Skliaustuose turi būti įrašomas programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas.

Bendrojo finansavimo lėšos, Lt (programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas)

5

Nurodoma siūlomų grąžinti programai arba projektui skirto bendrojo finansavimo lėšų dalis litais, apskaičiuota pagal programos paramos sutartyje arba projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Skliaustuose turi būti įrašomas programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas.

Pagrindimas

6

Nurodoma:

– lėšų grąžinimo priežastis (pvz., laiku nepradėtos įgyvendinti veiklos ir grąžinamas nepanaudotas avansas, nustatytas pažeidimas ir kt.);

–   jei grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“, – mokėjimo prašymo ir jo dalies, pagal kuriuos buvo išmokėtos siūlomos grąžinti lėšos, numeris, išlaidų apmokėjimo, pripažinimo deklaruotinomis FMV ir deklaravimo FMV datos (dėl projektų įgyvendinimo lėšų) arba lėšų, kurias siūloma grąžinti, išmokėjimo data, išlaidų deklaracijos, į kurią buvo įtrauktos išlaidos, data ir numeris, išlaidų pripažinimo deklaruotinomis FMV ir deklaravimo FMV datos (dėl programos techninės paramos lėšų ir techninės programos lėšų);

–   jei grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinas avansas“, – mokėjimo prašymo, pagal kurį buvo išmokėtos siūlomos grąžinti lėšos, numeris ir lėšų išmokėjimo data;

–   jei grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos palūkanos“, – šio tipo rūšis (pvz., palūkanos, kai teikiama neteisėta ar netinkamai taikoma valstybės pagalba; palūkanos, kai priimtas sprendimas grąžintiną sumą grąžinti dalimis);

– jei grąžintinų lėšų tipas „Grąžintini asignavimai“, – išlaidų deklaracijos ir jos dalies, į kurią išlaidos buvo įtrauktos, tačiau pripažintos netinkamomis finansuoti ir deklaruoti FMV, numeris ir data;

–   jei siūlomos grąžinti lėšos pagal grąžintinų lėšų tipą „Grąžintinos lėšos“ registruojamos ne pagal visus projekto įgyvendinimo sutartyje numatytus projekto finansavimo šaltinius, – dokumentas, kuriame pateikiamas tvirtinančiosios institucijos pritarimas, šio dokumento numeris (jei jis yra) ir data;

– jei siūlomos grąžinti lėšos dėl pažeidimo, kuris susijęs su neteisėta ar netinkamai taikoma valstybės pagalba, – informacija apie tai.

Netinkamos finansuoti projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšos pagal projekto įgyvendinimo sutartyje nurodytus finansavimo šaltinius, iš jų:

Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, Lt

7

Nurodoma netinkamų finansuoti projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dalis litais, apskaičiuota proporcingai projekto įgyvendinimo sutartyje numatytam finansavimo intensyvumui.

Savivaldybės biudžeto lėšos, Lt

8

Nurodoma netinkamų finansuoti projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšų iš savivaldybės biudžeto dalis litais, apskaičiuota proporcingai projekto įgyvendinimo sutartyje numatytam finansavimo intensyvumui.

Kitos valstybės lėšos, Lt

9

Nurodoma netinkamų finansuoti projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) lėšų iš kitų valstybės lėšų dalis litais, apskaičiuota proporcingai projekto įgyvendinimo sutartyje numatytam finansavimo intensyvumui.

Privačios lėšos, Lt

10

Nurodoma netinkamų finansuoti projekto vykdytojo ir partnerio (-ių) privačių lėšų dalis litais, apskaičiuota proporcingai projekto įgyvendinimo sutartyje numatytam finansavimo intensyvumui.

Funkcinė klasifikacija

 

Nurodomas siūlomų grąžinti lėšų funkcinės klasifikacijos kodas, kuris buvo įrašytas mokėjimo paraiškoje dėl paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo prašant apmokėti išlaidas arba pervesti lėšas.

Pildoma, jeigu pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“ arba „Grąžintinas avansas“.

Ekonominė klasifikacija

 

Nurodomas siūlomų grąžinti lėšų ekonominės klasifikacijos kodas, kuris buvo įrašytas mokėjimo paraiškoje dėl paramos ir bendrojo finansavimo lėšų išmokėjimo prašant apmokėti išlaidas arba pervesti lėšas. Jei siūlomos grąžinti lėšos negali būti skiriamos programos arba projekto biudžeto eilutei ir 1 laukas „Biudžeto išlaidų eilutės numeris ir pavadinimas“ nepildomas, tai ir šis laukas nepildomas, išskyrus atvejus, kai pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinas avansas“.

Pildoma, jeigu pasirenkamas grąžintinų lėšų tipas „Grąžintinos lėšos“ arba „Grąžintinas avansas“.

 

9. Kita informacija apie siūlomas grąžinti lėšas pildoma taip:

 

Pildomo lauko

pavadinimas

Pildymo instrukcija

Lėšų grąžinimo terminas

Nurodomas terminas, per kurį lėšos turi būti grąžintos.

Delspinigių dydis

Nurodomas delspinigių, kuriuos privaloma mokėti už kiekvieną pavėluotą grąžinti lėšas dieną, dydis.

Palūkanų dydis

Nurodomas palūkanų, jei teikiama neteisėta ir netinkamai taikoma valstybės pagalba arba jeigu leidžiama grąžintiną sumą grąžinti dalimis, dydis.

Banko sąskaitos, į kurią turi būti grąžintos lėšos, Nr.

Nurodomas banko sąskaitos, į kurią turi būti grąžintos lėšos, numeris.

Sprendimo apskundimo tvarka

Nurodoma informacija apie sprendimo apskundimo tvarką.

Kita svarbi informacija

Kai susigrąžinamos projektų įgyvendinimo lėšos, nurodoma, kad siūlomos grąžinti lėšos bus susigrąžinamos įskaitant jas pagal projekto vykdytojo pateiktą arba kitą teikiamą mokėjimo prašymą, jei jis bus pateiktas iki sprendime dėl lėšų susigrąžinimo nurodyto lėšų grąžinimo termino pabaigos, o tais atvejais, kai projekto vykdytojo pateiktame ir (arba) kitame teikiamame mokėjimo prašyme nurodytos prašomos lėšų sumos nepakaks visai siūlomų grąžinti arba grąžintinų lėšų sumai susigrąžinti arba projekto vykdytojas iki minėto termino pabaigos neteiks mokėjimo prašymo, ar kitais atvejais projekto vykdytojas grąžintinas lėšas arba likusią grąžintinų lėšų dalį turi grąžinti pervesdamas į banko sąskaitą.

Nurodoma kita, Siūlomų grąžinti lėšų formą užpildžiusios institucijos nuomone, svarbi informacija.

 

____________


 

2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės

ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisyklių

4 priedas

 

 

KOREGUOJAMŲ LĖŠŲ FORMOS PILDYMO INSTRUKCIJA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Koreguojamų lėšų formos pildymo instrukcija (toliau – instrukcija) nustato koreguojamų lėšų formos pildymo taisykles, kuriomis turi vadovautis viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA), atlikdama 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų grąžintinų, grąžintų ir koreguojamų lėšų administravimo taisyklėse (toliau – taisyklės) nurodytus veiksmus ir pildydama Koreguojamų lėšų formą.

2. Koreguojamų lėšų forma pildoma vadovaujantis taisyklių nuostatomis ir naudojantis Europos Sąjungos struktūrinės paramos kompiuterinės informacinės valdymo ir priežiūros sistemos 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų posistemiu (toliau – SFMIS), jei SFMIS įdiegtos funkcinės galimybės. Iki įdiegiant SFMIS funkcines galimybes arba sutrikus SFMIS veiklai ar esant nenugalimos jėgos arba kitoms aplinkybėms, Koreguojamų lėšų forma pildoma naudojantis Microsoft Excel kompiuterine programa. Įdiegus SFMIS funkcines galimybes arba atnaujinus sutrikusią SFMIS veiklą ar išnykus nenugalimos jėgos arba kitoms aplinkybėms, koreguojamos lėšos, kurios nebuvo registruotos SFMIS dėl pirmiau nurodytų priežasčių, nedelsiant registruojamos SFMIS.

3. Užpildyta Koreguojamų lėšų forma turi būti atspausdinama ir pasirašoma CPVA vadovo ar jo įgalioto asmens ir vyriausiojo buhalterio (buhalterio) ar kito CPVA vadovo įgalioto asmens.

 

 

II SKYRIUS

KOREGUOJAMŲ LĖŠŲ FORMOS PILDYMAS

 

4. Koreguojamų lėšų forma skirta konkrečioms projekto koreguojamoms 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos, bendrojo finansavimo, projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšoms (toliau – lėšos) nurodyti. Jeigu lėšų koregavimas apima kelis koregavimo tipus ir (ar) koregavimo būdus, pildoma tiek Koreguojamų lėšų formų, kiek yra koregavimo tipų ir (ar) būdų. Atlikus lėšų koregavimą, bendra koreguojamų lėšų suma turi būti lygi nuliui.

5. Bendra informacija apie projekto lėšų koregavimą pildoma taip:

 

Pildomo lauko pavadinimas

Pildymo instrukcija

Projekto numeris (kodas)

Nurodomas projekto numeris (kodas) pagal projekto įgyvendinimo sutartį. Projektui kodas suteikiamas vadovaujantis Registravimo numerių ir kodų 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programoms ir projektams suteikimo taisyklėse (2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programų ir projektų finansavimo ir įgyvendinimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos finansų ministro 2012 balandžio 11 d. įsakymu Nr. 1K-135 „Dėl 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo Lietuvoje“, 11 priede) nustatyta tvarka.

Projekto vykdytojo pavadinimas

Nurodomas projekto vykdytojo pavadinimas, nurodytas projekto įgyvendinimo sutartyje.

Projekto vykdytojo kodas

Nurodomas projekto vykdytojo kodas pagal Juridinių asmenų registro duomenis.

Koregavimo tipas

Nurodomas lėšų koregavimo tipas pagal pateiktą sąrašą. Vienoje formoje gali būti pažymėtas tik vienas tipas:

·    „Lėšų koregavimas“projektui įgyvendinti išmokėtų lėšų perskirstymas:

1) pasikeitus projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytam skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir bendrojo finansavimo lėšų intensyvumui;

2) projekto vykdytojui išmokėjus lėšas kitu intensyvumu ir (ar) iš kitų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų šaltinių, nei nustatyta projekto įgyvendinimo sutartyje;

3) kai, pakeitus projekto įgyvendinimo sutartį, yra sumažintas projekto veiklų skaičius;

4) kai nustatoma, kad projekto vykdytojui buvo išmokėtos lėšos, skirtos kitoms projekto išlaidoms ir (ar) kitai veiklai finansuoti;

5) kitais pagrįstais atvejais.

 

·    „Avanso koregavimas“projekto vykdytojui išmokėto avanso perskirstymas:

1)   pakeitus projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir bendrojo finansavimo lėšų intensyvumą;

2)   nustačius, kad projekto vykdytojui lėšos buvo išmokėtos (arba avansas atitinkamame mokėjimo prašyme buvo įvertintas) kitu, nei nustatytas projekto įgyvendinimo sutartyje, intensyvumu.

Koregavimo būdas

Nurodomas lėšų koregavimo būdas pagal tai, koks koregavimas atliekamas:

–   nurodoma „Koregavimas pagal skirto finansavimo šaltinius“, jei koreguojamos projektui skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir bendrojo finansavimo lėšos;

–   nurodoma „Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) įnašo koregavimas“, jei koreguojamos lėšos tarp projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų šaltinių;

–   nurodoma „Koregavimas pagal biudžeto eilutes“, jei koreguojamos projekto biudžeto išlaidų eilučių ir (ar) veiklų lėšos.

Vienoje formoje gali būti pažymėtas tik vienas lėšų koregavimo būdas.

 

6.  Koreguojamų lėšų formos lentelė pagal kiekvieną koregavimo tipą ir (ar) koregavimo būdą pildoma taip:

 

Pildomo lauko pavadinimas

Pildomo lauko eilės numeris

Pildymo instrukcija

Projekto biudžeto išlaidų eilutės numeris ir pavadinimas

1

Nurodomas projekto biudžeto išlaidų eilutės, pagal kurią yra koreguojamos lėšos, numeris ir pavadinimas.

Jei lėšos koreguojamos pagal kelias projekto biudžeto išlaidų eilutes, jos turi būti įtraukiamos pagal kiekvieną projekto biudžeto išlaidų eilutę atskirai.

Pildoma, jeigu lėšos perskirstomos tarp projekto biudžeto išlaidų eilučių ir (ar) veiklų.

Veiklos Nr.

2

Nurodomas projekto veiklos numeris pagal projekto įgyvendinimo sutartį, jeigu projekto biudžeto išlaidų eilutė yra skaidoma pagal veiklas.

Jei koreguojamų lėšų yra pagal tos pačios projekto biudžeto išlaidų eilutės skirtingas veiklas, koreguojamos lėšos įrašomos pagal kiekvieną veiklą atskirai.

Pildoma, jeigu lėšos perskirstomos tarp projekto biudžeto išlaidų eilučių ir (ar) veiklų.

Bendra koreguojamų lėšų suma, Lt

3

Nurodoma bendra koreguojamų lėšų suma litais, tenkanti 1 lauke nurodytai projekto biudžeto išlaidų eilutei ir 2 lauke nurodytai veiklai, jeigu projekto biudžeto išlaidų eilutė yra skaidoma pagal veiklas.

Lėšų mažinimas nurodomas su „-“ ženklu, lėšų didinimas – su „+“ ženklu.

Netaikoma, jeigu lėšos perskirstomos tarp skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinio mechanizmo paramos ir bendrojo finansavimo lėšų ir (arba) tarp projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų šaltinių.

Koreguojama projektui skirto finansavimo lėšų suma pagal projektui skirto finansavimo šaltinius, iš jų:

2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšos, Lt (programos, finansuoja-mos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas)

4

Nurodoma koreguojamų projektui skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšų dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projektui skirto finansavimo iš 2009–2014 m. EEE arba Norvegijos finansinių mechanizmų paramos lėšų dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma su ženklu „-“, didinant – su ženklu „+“.

Skliaustuose turi būti įrašomas programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas.

Pasirinkus koregavimo būdą „Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) įnašo koregavimas“ šis laukas nepildomas.

Bendrojo finansavimo lėšos, Lt (programos, finansuoja-mos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas)

5

Nurodoma koreguojamų projektui skirto bendrojo finansavimo lėšų dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projektui skirto bendrojo finansavimo lėšų dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma su ženklu „-“, didinant – su ženklu „+“.

Skliaustuose turi būti įrašomas programos, finansuojamos iš valstybės biudžeto, finansavimo šaltinio kodas.

Pasirinkus koregavimo būdą „Projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) įnašo koregavimas“ šis laukas nepildomas.

Koreguojama projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų suma, iš jų:

Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, Lt

6

Nurodoma koreguojamų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma ženklu su „-“, didinant – su ženklu „+“.

Pasirinkus koregavimo būdą „Koregavimas pagal skirto finansavimo šaltinius“ šis laukas nepildomas.

Savivaldybės biudžeto lėšos, Lt

7

Nurodoma koreguojamų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš savivaldybės biudžeto dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš savivaldybės biudžeto dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma su ženklu „-“, didinant – su ženklu „+“.

Pasirinkus koregavimo būdą „Koregavimas pagal skirto finansavimo šaltinius“ šis laukas nepildomas.

Kitos valstybės lėšos, Lt

8

Nurodoma koreguojamų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš kitų valstybės lėšų šaltinių dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) lėšų iš kitų valstybės lėšų šaltinių dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma su ženklu „-“, didinant – su ženklu „+“.

Pasirinkus koregavimo būdą „Koregavimas pagal skirto finansavimo šaltinius“ šis laukas nepildomas.

Privačios lėšos, Lt

9

Nurodoma koreguojamų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) privačių lėšų dalis litais, apskaičiuota pagal projekto įgyvendinimo sutartyje numatytą finansavimo intensyvumą.

Mažinant išmokėtų projekto vykdytojo ir (ar) partnerio (-ių) privačių lėšų dalį, koreguojamų lėšų suma nurodoma su ženklu „-“, didinant – su ženklu „+“.

Pasirinkus koregavimo būdą „Koregavimas pagal skirto finansavimo šaltinius“ šis laukas nepildomas.

Pagrindimas

10

Nurodoma:

–  lėšų koregavimo priežastis (pvz., pakeistas projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytas skirto finansavimo intensyvumas; projekto vykdytojui lėšos išmokėtos kitu intensyvumu ir (ar) iš kitų projekto vykdytojo šaltinių, nei nustatyta projekto įgyvendinimo sutartyje; pakeitus projekto įgyvendinimo sutartį yra sumažintas projekto veiklų skaičius; išmokėtos lėšos, skirtos kitoms projekto išlaidoms ir (ar) kitai veiklai finansuoti ir kt.);

–  jei koreguojamos lėšos pakeitus projekto įgyvendinimo sutartyje nustatytą skirto finansavimo intensyvumą, – projekto įgyvendinimo sutarties  pakeitimo, kuriuo keičiamas nustatytas finansavimo intensyvumas, data;

–  jei koreguojamos lėšos tarp skirto finansavimo šaltinių, – asignavimų valdytojo patvirtintas dokumentas dėl Valstybės biudžeto, apskaitos ir mokėjimų sistemos bendrojo žurnalo įrašų pakeitimo arba kitas asignavimų valdytojo patvirtintas dokumentas, kuriuo įrodoma, kad asignavimų valdytojas atliko koregavimus biudžeto lėšų apskaitoje, įrašomas šio dokumento numeris ir data;

–  dokumentas (pvz., projekto vykdytojo raštas, kuriuo kreipiamasi į CPVA, dėl lėšų koregavimo ar kitas dokumentas), kuriame aprašytas lėšų koregavimo poreikis, jo numeris (jei yra) ir data.

__________