KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL PARAMOS MAISTO PRODUKTAIS IR (AR) BŪTINOJO ASMENINIO VARTOJIMO PREKIŲ TEIKIMO IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2018 m. sausio 31 d. Nr. A1-77

Kretinga 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 2, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. A1-313 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 2 patvirtinimo“, 21 punktu:

1.Tvirtinu Paramos maisto produktais ir (ar) būtinojo asmeninio vartojimo prekių teikimo iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo Kretingos rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiu galios Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014 m. gegužės 28 d. įsakymą Nr. A1-451 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims paramos maisto produktais teikimo Kretingos rajone tvarkos aprašo tvirtinimo“ su vėlesniu pakeitimu.

3. Teisės aktą skelbti Teisės aktų registre (TAR) ir savivaldybės interneto svetainėje. 

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                            Virginijus Domarkas 

 

PATVIRTINTA

Kretingos rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2018 m. sausio 31 d.

įsakymu Nr. A1-77

 

PARAMOS MAISTO PRODUKTAIS IR (AR) BŪTINOJO ASMENINIO VARTOJIMO PREKIŲ TEIKIMO IŠ EUROPOS PAGALBOS LABIAUSIAI SKURSTANTIEMS ASMENIMS FONDO KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Paramos maisto produktais ir (ar) būtinojo asmeninio vartojimo prekių teikimo iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo (toliau – parama) Kretingos rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja paramos organizavimą ir teikimą Kretingos rajono savivaldybės gyventojams ir apibrėžia paramos tikslus, tikslines grupes ir kreipimąsi dėl paramos.

2. Paramos tikslas – sudaryti sąlygas labiausiai skurstantiems Kretingos rajono gyventojams gauti paramą maisto produktais ir (ar) būtinojo asmeninio vartojimo prekėmis ir prisidėti prie šių žmonių skurdo ir / ar socialinės atskirties mažinimo.

3. Prašymų paramai gauti priėmimą, gavėjų sąrašų sudarymą, paramos dalijimą vykdo Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus ir Savivaldybės administracijos seniūnijų atsakingi darbuotojai.

4. Tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašu Nr. 2, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. A1-313 „Dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo projektų finansavimo sąlygų aprašo Nr. 2 patvirtinimo“.

 

II. KREIPIMASIS DĖL PARAMOS

 

5. Dėl paramos skyrimo bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo kreipiasi pagal deklaruotą gyvenamąją į šiuos Kretingos rajono savivaldybės administracijos padalinius:

5.1. Kretingos miesto gyventojai kreipiasi į Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių (toliau – Socialinių reikalų ir sveikatos skyrius);

5.2. Salantų m. ir kaimo vietovių gyventojai kreipiasi į Kretingos rajono savivaldybės administracijos seniūnijas (toliau – seniūnijos);

5.3. asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, gyvenantys Kretingos rajono savivaldybėje, kreipiasi pagal savo faktinę gyvenamąją vietą;

5.4. Kretingos rajono savivaldybės gyventojai, kurių deklaruota gyvenamoji vieta nesutampa su faktine gyvenamąja vieta, dėl paramos gali kreiptis pagal savo faktinę gyvenamąją vietą.

6. Kreipdamasis dėl paramos skyrimo, asmuo pateikia asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir užpildo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą nustatytos formos prašymą gauti paramą (toliau – prašymas), kuriame nurodo duomenis apie bendrai gyvenančius asmenis, jų veiklos pobūdį, gaunamas pajamas bei kitą paramai gauti reikalingą informaciją.

7. Gyventojai, gaunantys socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, nemokamą maitinimą pagal Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą, taip pat globojami šeimose vaikai ir asmenys nuo 18 metų, kuriems paskirta globos (rūpybos) išmoka pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą, į paramos gavėjų sąrašus įrašomi jiems pateikus Socialinių reikalų ir sveikatos skyriui ir seniūnijoms užpildytą prašymą.

8. Asmens prašymas galioja vienus kalendorinius metus (nuo kalendorinių metų sausio 1 d. iki kalendorinių metų gruodžio 31 d.), jeigu nepasikeitė gyventojo ir (ar) su juo kartu gyvenančių asmenų padėtis.

 

III. PARAMOS SKYRIMAS

 

9. Teisę gauti paramą turi asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) 1,5 dydžio per mėnesį.

10. Bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamos per mėnesį apskaičiuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nuostatomis, išskyrus pajamas, gaunamas iš žemės ūkio veiklos, kurios skaičiuojamos tik pagal šios veiklos apskaitos dokumentus, netaikant pajamų nustatymo pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintus žemės ūkio veiklos pajamų, įvertintų pagal sąlygines išlaidas, normatyvus arba pajamų normą hektarui žemės ūkio naudmenų.

11. Parama gali būti skiriama ir kitais atvejais, kai vidutinės bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam jos nariui per mėnesį (vienam gyvenančiam asmeniui) didesnės nei 1,5 VRP dydžio, bet neviršija 2,2 VRP dydžių per mėnesį:

11.1. kai asmenys yra pensinio amžiaus;

11.2. šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų;

11.3. benamystės, krizės, sunkios ligos, nedarbo atvejais;

11.4. kai asmenys yra neįgalūs;

11.5. prieglobsčio prašytojams, perkeltiems į Lietuvos Respublikos teritoriją pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimą Nr. 628 „Dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją“;

11.6. prieglobstį Lietuvos Respublikoje gavusiems asmenims:

11.6.1. užsieniečiams, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas pagal Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (toliau – UTPĮ) 86 straipsnį;

11.6.2. užsieniečiams, kuriems suteikta papildoma apsauga pagal UTPĮ 87 straipsnį.

12. Kilus pagrįstiems įtarimams apie gautas nelegalias asmens pajamas ar apie pateiktus neteisingus duomenis arba apie tai, kad jie nuslepiami, patikrinus ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, parama gali būti neskiriama.

 

IV. PARAMOS TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

13. Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus ir seniūnijų atsakingi darbuotojai priima asmenų prašymus gauti paramą, vertina priimtų prašymų atitiktį labiausiai skurstančių asmenų atrinkimo kriterijams, gaunamas pajamas bei kitą paramai gauti reikalingą informaciją, sutikrina su duomenimis, gaunamais iš valstybės ir žinybinių registrų, valstybės informacinių sistemų, registruoja prašymus automatizuotos informacinės sistemos programa „PARAMA“ (toliau – programa „PARAMA“) priėmimo modulyje ir suveda duomenis į Socialinės paramos informacinės sistemos (toliau – SPIS) duomenų bazę.

14. Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus ir seniūnijų atsakingi darbuotojai, pagal suvestus į programą SPIS duomenis formuoja paramos gavėjų sąrašus pagal tuo metu galiojančią Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą sąrašo pavyzdinę formą.

15. Seniūnijos atsakingas darbuotojas perduoda informaciją apie paramos gavėjų skaičių ir paramos gavėjų sąrašo elektroninę versiją Socialinių reikalų ir sveikatos skyriui  iki mėnesio, po kurio bus dalijama parama, 15 dienos.

16. Atsakingas Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus darbuotojas Raudonojo Kryžiaus draugijos Kretingos skyriui ( toliau – Draugija) pateikia paramos gavėjų skaičių Savivaldybėje ir paramos gavėjų sąrašo elektroninę versiją iki Jungtinės veiklos sutartyje tarp Savivaldybės, Europos socialinio fondo agentūros (toliau – Projekto vykdytojas) ir Draugijos nustatytos datos.

17. Paramą gaunantys asmenys privalo Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus ir seniūnijų atsakingiems darbuotojams pranešti apie bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens pajamų pasikeitimus paramos gavimo laikotarpiu.

18. Paramą, skirtą Savivaldybės paramos gavėjams, priima ir užtikrina jos saugų laikymą pagrindiniame sandėlyje Draugija.

19. Paramos pristatymą į seniūnijas organizuoja Draugija.

20. Asmuo, gavęs paramą, pasirašo sudarytame paramos gavėjų sąraše.

21. Asmuo, du kartus neatvykęs atsiimti paramos, yra išbraukiamas iš paramos gavėjų sąrašo.

22. Parama išdalinama ne vėliau nei per 30 kalendorinių dienų nuo pristatymo į seniūniją.

23. Seniūnijų atsakingi darbuotojai ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio, prieš kurį buvo tiekiama parama, 20 dienos programoje SPIS užpildo paslaugų suteikimo žurnalus ir pateikia Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus atsakingam specialistui paramos gavėjų sąrašų su parašais patvirtintas kopijas, o sąrašų originalus saugo pagal teisės aktais nustatytą archyvinių dokumentų saugojimo tvarką.

24. Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus atsakingas darbuotojas Sutartyje nustatyta tvarka Draugijai teikia ataskaitas.

25. Nepanaudotą paramą (likučius), suderinus su Socialinių reikalų ir sveikatos skyriumi ir Draugija, surašo Nepanaudotų maisto produktų (likučių) perdavimo–priėmimo aktą ir (ar) Nepanaudotų būtinojo asmeninio vartojimo prekių (likučių) perdavimo–priėmimo aktą pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintą formą, seniūnijos gali perduoti labdaros, socialinėms valgykloms, ir (ar) kitoms institucijoms, įstaigoms ar organizacijoms, teisės aktų nustatyta tvarka teikiančioms socialines paslaugas Savivaldybėje arba grąžinti Draugijai.

26. Gavėjų sąrašą galima papildyti, kai rajono gyventojai, kuriems parama priklauso, nebuvo laiku pateikę prašymo šiai paramai gauti.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27. Prašymai ir paramą gavusių asmenų sąrašai saugomi pagal pateikimo vietą – Socialinių reikalų ir sveikatos skyriuje bei seniūnijose.

28. Pasikeitus šiame tvarkos apraše nurodytiems teisės aktams, tiesiogiai taikomos naujos tų aktų nuostatos.

___________________________