LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

 

STATUTAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399 47, 49, 68, 81, 130 STRAIPSNIŲ, DVYLIKTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO IR STATUTO PAPILDYMO 811 STRAIPSNIU

 

2021 m. birželio 17 d. Nr. XIV-396

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 47 straipsnio pakeitimas

1. Papildyti 47 straipsnį nauja 2 dalimi:

2. Pakomitetis yra atsakingas ir atskaitingas komitetui.“

2. Buvusias 47 straipsnio 2, 3, 4 ir 5 dalis laikyti atitinkamai 3, 4, 5 ir 6 dalimis.

 

2 straipsnis. 49 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 49 straipsnio 1 dalies 12 punktą ir jį išdėstyti taip:

12) dalyvauti palaikant tarptautinius ir tarpparlamentinius Seimo ryšius pagal Užsienio reikalų komiteto teikiamus ir Seimo valdybos patvirtintus ilgalaikius Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetus;“.

 

3 straipsnis. 68 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 68 straipsnio 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) atsižvelgiant į užsienio politikos prioritetus, koordinuoti Seimo tarptautinio bendradarbiavimo klausimus, svarstyti atstovavimą Seimui tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose, teikti rekomendacijas dėl Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose veiklos, koordinuoti Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių sudarymą ir veiklą, teikti joms rekomendacijas ir pasiūlymus, ne rečiau kaip kartą per metus skaičiuojant nuo jų sudarymo dienos išklausyti ir įvertinti Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose bei Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių veiklos ataskaitas;“.

 

4 straipsnis. Dvyliktojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti dvyliktojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

 

DVYLIKTASIS SKIRSNIS

SEIMO KOMISIJOS, SEIMO KANCELIARIJA, SEIMO DELEGACIJOS TARPTAUTINĖSE PARLAMENTINĖSE ORGANIZACIJOSE IR ASAMBLĖJOSE, SEIMO TARPPARLAMENTINIŲ RYŠIŲ GRUPĖS“.

 

5 straipsnis. 81 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 81 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

81 straipsnis. Seimo delegacijos tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose

1. Seimas, atsižvelgdamas į Seimo valdybos patvirtintus ilgalaikius Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetus ir Užsienio reikalų komiteto rekomendacijas, tarptautinių parlamentinių organizacijų ir asamblėjų veikloje dalyvauja atstovaujamas Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose. Seimo delegacijos tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose paprastai sudaromos Seimo pirmojoje sesijoje.

2. Seimas, atsižvelgdamas į tarptautinių parlamentinių organizacijų ir asamblėjų veiklą reglamentuojančius dokumentus, Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose sudėtį nutarimu tvirtina laikydamasis nustatytų Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo normų.

3. Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose pirmininkus ir jų pavaduotojus, teikdamas prioritetą suderinto Seimo daugumos ir Seimo mažumos atstovavimo principui, tvirtina Seimas Seimo Pirmininko teikimu, atsižvelgdamas į Seniūnų sueigos pasiūlymus dėl Seimo frakcijų atstovų, teikiamų į Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose pirmininkų ir jų pavaduotojų pareigas.

4. Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose posėdžius šaukia ir jiems vadovauja atitinkamos delegacijos pirmininkas arba jo pavaduotojas.

5. Prireikus Užsienio reikalų komitetas išklauso Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ar asamblėjoje pirmininko arba jo pavaduotojo informaciją tarptautinės parlamentinės organizacijos ar asamblėjos sesijoje ar kitame svarbiame susitikime svarstomais klausimais ir (ar) teikia dėl jų pasiūlymus ir rekomendacijas.

6. Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ar asamblėjoje pirmininkas kartą per metus Užsienio reikalų komiteto posėdyje pristato Seimo delegacijos tarptautinėje parlamentinėje organizacijoje ar asamblėjoje veiklos ataskaitą.

 

6 straipsnis. Statuto papildymas 811 straipsniu

Papildyti Statutą 811 straipsniu:

811 straipsnis. Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės

1. Siekiant stiprinti dvišalius ar daugiašalius ryšius su užsienio valstybių, su kuriomis Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius, demokratiniuose rinkimuose išrinktais parlamentais, Seime sudaromos Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės.

2. Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės inicijuojamos laisvu Seimo narių apsisprendimu.

3. Seimo Pirmininkas, gavęs iniciatorių teikimą dėl Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymo, perduoda šį teikimą Užsienio reikalų komitetui apsvarstyti. Užsienio reikalų komitetui pritarus iniciatorių teikimui dėl Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymo, Seimo posėdžio pirmininkas Seimo posėdžio metu praneša Seimo nariams apie įsikūrusią Seimo tarpparlamentinių ryšių grupę, jos pirmininką, pirmininko pavaduotoją (pavaduotojus). Seimo posėdžio pirmininkui paskelbus apie įsikūrusią Seimo tarpparlamentinių ryšių grupę, laikoma, kad ji įregistruota.

4. Jeigu Užsienio reikalų komitetas nepritaria iniciatorių teikimui dėl Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės sudarymo, Seimo Pirmininkas tokį Užsienio reikalų komiteto sprendimą teikia svarstyti Seimui. Jeigu Seimas visų Seimo narių balsų dauguma nepritaria Užsienio reikalų komiteto sprendimui, Seimo Pirmininkas pateikia Seimo nariams šio straipsnio 3 dalyje nurodytą su ta Seimo tarpparlamentinių ryšių grupe susijusią informaciją.

5. Seimo Pirmininkas informuoja atitinkamos valstybės parlamentą apie įsikūrusią Seimo tarpparlamentinių ryšių grupę, jos pirmininką, pirmininko pavaduotoją (pavaduotojus). 

6. Seimo valdyba, atsižvelgdama į Užsienio reikalų komiteto rekomendacijas ir konkrečios Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės darbo intensyvumą, ekonominių, politinių ar moralinių aspektų svarbą, remia Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą – skiria lėšų Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių kviestiems svečiams priimti ar Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių narių vizitams pagal kitų valstybių tarpparlamentinių ryšių grupių kvietimus.

7. Seimo tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą koordinuoja Užsienio reikalų komitetas. Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininkas kartą per metus pateikia Užsienio reikalų komitetui rašytinę Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės veiklos ataskaitą, o Užsienio reikalų komiteto prašymu – ją pristato. Užsienio reikalų komiteto posėdyje gali būti išklausyta ir kita aktuali Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininko informacija ir (ar) pateiktos rekomendacijos ir pasiūlymai dėl Seimo tarpparlamentinių ryšių grupės veiklos.“

 

7 straipsnis. 130 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 130 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Seimas gali įgalioti jo vardu kalbėti Seimo delegacijų tarptautinėse parlamentinėse organizacijose ir asamblėjose vadovus ir Seimo atstovą spaudai.

 

 

 

Seimo Pirmininkė                                                                                       Viktorija Čmilytė-Nielsen